23.10.2005 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 23.10.2005 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 69 total)
  • Author
    ashone
    Member

😥 😥 😥 deci costi lazar ascuns tot meciul, balan mai nimic, ion a avut 3 mingi tot meciul, nici dinamo nu a jucat cine stie ce dar experienta si-a spus cuvintul…..si la noi e experienta multa de A, dar nefiind presiune de rezultate se joaca cum se joaca nu e vina lui Dan ca baietii nu se gasesc pe teren in meciurile cu adevarat importante.Ca dribleaza Balan pina ameteste, ca Ion nu are mingi, ca Lazar azi nu a fost capul limpede, cu echipele mici jucam foarte bine. Ce diferenta intre meciul de la pitesti unde luam 3 puncte usor de tot(cu tot sorinacio-ul lor) si azi cind au fost total dezorganizati!!! e greu oare la virsta lor sa fuga cit dinamo? sa piarda dar sa lupte…..azi din pacate….Asta e capul sus si 3 puncte la iasi!! sa tina locul 3-4….trebuie puncte afara cit de multe caci avem la rind cu steaua si rapid si vor fi 2 etape fara puncte. HAIDE SPORTUL!!!

lucian
    Member

nu sint deloc de acord in ceea ce il priveste pe lazar!!!
    a fost poate singurul care a aratat de ce este in “vizorul” nationalei. daca n-ar fi fost el cu interceptiile pe care le-a avut cred ca o furam mult mai rau….

in rest, dezamagire totala! trebuia sa insistam in partea stanga a atacului, avand in vedere ca acolo era punctul nevralgic al lor (lipsa lui petre), nu sa ne aglomeram in zona lui balan (care trebuia sa ofere luciditatea echipei, nu sa fie incurcaretul ei – la concurenta cu mazilu)!
    toate rezultatele etapei, fara exceptie, ne ajutau enorm! din pacate, mai putin rezultatul nostru!!!

si chiar se putea!!!!

Le aveam pe toate de partea noastra: lot valid, ei NU, teren excelent si vreme frumoasa, ascendent moral dupa olteni…

Pacat de mingea aia care era tinuta atat de mult de fiecare data, de “verticalizarea” care desi l-a pus pe Ion de 3 ori in ocazii favorabile a devenit previzibila la un moment dat, de centrarile plouate pe care era imposibil sa le fructifice cineva.

Excelent Varga! L-am vazut la Mioveni cu Argesul in trei curse solitare in care i-a “uitat” pe aparatorii adversi pe drum centrand excelent.

Bine Lazar : bataios si decis parca sa contrazica (sa contra”Zicu”) titlurile de obedienta aparute astazi

De cealalta parte Zicu, la aniversare, a avut o “croseta” prin trei sportisti care m-a facut sa uit partea oiereasca si sa pun accentul pe “B”oier – asa cum nu mi s-a intamplat decat la Hagi!

Revenind cu picioarele pe pamant, ne trebuie cel putin un punct la Iasi si p’orma mult “psiholog” pentru finalul turului.

Radu Marinovici

dragos
    Member

timp excelent, stadion ARHI-PLIN (ce bine ar fi ca la fiecare meci sa fie macar pe jumate din cati au fost ieri !!!), joc bun , dar rezultat ineficient pentru noi…….am remarcat: Edy – a aparat bine; Secareanu – bun;
    Lazar – IMPERIAL, mi-a placut mult; Varga – a alergat mult si a creat cateva faze bune; Ferfelea – bataios;
    m-au dezamagit: Balan, care ametea mingea si uneori uita sa ia cu el; a franat cursivitatea unor faze; Ionut – s-a descurcat greu in faza de finalizare, iar cand a fost singur cu portarul n-a stiut ce sa faca cu balonul; aici s-a facut diferenta intre el si bratu……..PACAT, ca pe alocuri am lasat senzatia ca nu am vrut sa fortam atacarea portii lui gaev………
    puteam mai mult, insa nu am sutat la poarta.
    dominarea sterila din mitanul secund nu ne-a adus niciun beneficiu……

SPORTUL FOREVER !!!
    TRE’ SA LUAM 3 pct. in Copou !!!!!

ovidiu
    Member

Nu fu sa fie. Pacat.
    La aflarea rezultatului m-a prins tristetea si am capatat un gust amar.
    Asta este.
    Dupa cum citesc pe aici stirile sunt contradictorii.
    Unii lauda jocul echipei, altii au vazut un joc mai slab.
    Probabil adevarul este undeva la mijloc.
    Nu pot trai decat cu speranta de a ne revansa in retur, in meciul din Stefan cel Mare, poate totusi prindem un loc pe podium 😯 :P 😯 .
    Adevarul e ca vin meciuri grele.

Dar sper sa se recupereze punctele pierdute ieri la Iasi.
    Echipa sa nu demobilizeze si sa nu-i lase pe ai lui Popa sa muste deloc din noi.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

cameliu
    Member

Am vazut un rezumat de pe dinamomania.net
    Am avut 4 ocazii imense: 2 Mazilu cu preluari total neinspirate, Varga si Stancu, plus alte citeva ocazii bunicele.
    Hai sa zicem neinspiratie…

Trebuie sa batem la Iasi si Bistrita si pe Bacau acasa. In rest cu Steaua si rapid om vedea!
    Cu inca 9 puncte am face 25 la sfirsitul turului!

Blue Eyes
    Member

Nr. 10 de la noi e prea indragostit de minge !
    In loc sa dea pasa cand se demarca un om el face 2 driblinguri, paseaza in cu totul alta parte, pierde mingea, se rostogoleste aiurea pe jos….
    DE CE SE INTAMPLA ASTA ?
    Pentru k este prea egoist !
    Am fost la meci si am vazut cu ochii mei !!!!!!
    De 4-5 ori s-a intamplat asta……
    Saracul nr 20 de la noi din echipa…..Cat a astepta mingea…
    Am observat k nu paseaza decat catre Mazilu si inca 2-3….ATAT
    In timp ce restul jucatorilor asteapa sa se intampla o minune…Sa dea drumul o data la mingea aia………
    PS: eu l-as folosi k extrema pe TB nu k mijlocas central…..:P

Radu Dobrin
    Member

online…(plagiat din ev.z, “Sclavii lui Dinamo”)

“Sportul a facut ”vrajeala” cu Dinamo”

Suporterii din Regie au taxat evolutia suspect de slaba a fotbalistilor de la Sportul i fata lui Dinamo. “Cainii” au castigat cu 2-0. Dan Petrescu a fost acuzat de fani de “foarte multa vrajeala”.

Chiar si fara ‘plamanul’ Florentin Petre, Dinamo a reusit sa plece ieri cu toate punctele din Regie, invingand cu 2-0 formatia Sportul Studentesc. Golurile victoriei au fost marcate de Florin Bratu (27) si Alexandru Baltoi (86).

Studentii nu s-au omorat cu firea, permitandu-le ‘ros-albilor’ sa fie permanent la conducerea jocului. Evolutia batraneasca a tinerilor fotbalisti din Regie a fost pe placul elevilor lui Ioan Andone, care au punctat doar atunci cand au avut nevoie.

Vrajeala

‘A fost foarte multa vrajeala in meciul asta’, comentau suporterii din Regie dupa meci. ‘Petrescule, ia-l de mana pe Balan si iesiti afara impreuna! Nu vezi ca-i blat?’ si ‘Toata viata am fost, suntem si vom fi sclavii lui Dinamo!’, au rabufnit fanii revoltati, speculand prietenia dintre Ioan Becali si Dan Petrescu, precum si pe seama amicitiei care-i leaga pe Vasile Siman si Ioan Andone.

Spectatorii l-au luat peste picior si pe dinamovistul Adrian Cristea: ‘Schimba viteza, vezi ca ai pinionul blocat in treapta a doua!’. Si internationalul Ionut Mazilu, atacant folosit titular de Victor Piturca la meciurile cu Cehia si Finlanda si golgeterul la zi al Diviziei A (cu noua reusite), a avut o evolutie suspect de slaba.

Petre in tribuna

Accidentat in partida cu Heerenveen, Florentin Petre a luat loc la tribuna intai. In zona in care a stat ‘Piticul’ s-a asezat si presedintele dinamovist Ioan Becali, caruia i-a facut marcaj ex-internationalul Ilie Dumitrescu, antrenor dat afara de curand de la Akratitos Atena.

Despre Dumitrescu se spune ca tanjeste sa-i ia locul lui Ioan Andone. Un alt nume aflat pe lista posibililor succesori ai lui ‘Ando’ este Dan Petrescu, in cazul in care actualul ‘principal’ al dinamovistilor va refuza prelungirea contractului scadent la sfarsitul sezonului.

Tomescu, 85 de ani

Venerabilul Traian Tomescu, nasul lui Mircea Sandu – actualul presedinte al FRF, a impartit bomboane la masa presei, cu ocazia zilei sale de nastere. Tomescu a implinit ieri varsta de 85 de ani. ‘De-aia am venit la stadion, ca e ziua ta!’, i s-a adresat Rica Raducanu lui Traian Tomescu. Ieri a fost si ziua de nastere a lui Ianis Zicu, care a implinit 22 de ani. De asemenea, Mircea Sandu a dat de baut sambata, bucuros ca a ajuns la varsta de 53 de ani.

dragos
    Member

@dragos wrote:

timp excelent, stadion ARHI-PLIN (ce bine ar fi ca la fiecare meci sa fie macar pe jumate din cati au fost ieri !!!), joc bun , dar rezultat ineficient pentru noi…….am remarcat: Edy – a aparat bine; Secareanu – bun;
    Lazar – IMPERIAL, mi-a placut mult; Varga – a alergat mult si a creat cateva faze bune; Ferfelea – bataios;
    m-au dezamagit: Balan, care ametea mingea si uneori uita sa ia cu el; a franat cursivitatea unor faze; Ionut – s-a descurcat greu in faza de finalizare, iar cand a fost singur cu portarul n-a stiut ce sa faca cu balonul; aici s-a facut diferenta intre el si bratu……..PACAT, ca pe alocuri am lasat senzatia ca nu am vrut sa fortam atacarea portii lui gaev………
    puteam mai mult, insa nu am sutat la poarta.
    dominarea sterila din mitanul secund nu ne-a adus niciun beneficiu……

SPORTUL FOREVER !!!
    TRE’ SA LUAM 3 pct. in Copou !!!!!

CAINII din BASKERVILLE nu au convins deloc, ca sunt echipa capabila sa marcheze o caruta de goluri oricarei formatii, insa atunci cand au putut sa marcheze, au fost calmi si cu sange-rece.
    fanii lor chiar ii fuierau pe unii dintre ei……..ma intreb de ce oare a intrat nicola si nu cruceru, care s-a incalzit de 2x si in final tot pe bara a ramas??

Radu Dobrin
    Member

@cameliu wrote:

Am avut 4 ocazii imense: 2 Mazilu cu preluari total neinspirate, Varga si Stancu, plus alte citeva ocazii bunicele.

intr-adevar, de divizia C preluarile lui Ionut :(

Pe de alta parte, primul ‘offside’ al dinamovistilor trebuia sa fie gol…iar faza la care au cerut 11m….nu mi-e foarte clar ca nu a fost (voi care ati fost acolo trebuie sa fi vazut cel mai bine…)

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@cameliu wrote:

intr-adevar, de divizia C preluarile lui Ionut :(

Pe de alta parte, primul ‘offside’ al dinamovistilor trebuia sa fie gol…iar faza la care au cerut 11m….nu mi-e foarte clar ca nu a fost (voi care ati fost acolo trebuie sa fi vazut cel mai bine…)

Edy s-a intins dupa minge si involuntar l-a piscat putin pe bratu, insa acesta, prelungindu-si mingea prea tare si vazand ca nu mai ajunge la ea, a facut cativa pasi si apoi s-a trantit….
    oricum, bratu ramane un circar !!!!

dragos
    Member

Reacţii la finalul partidei din Regie

“Dinamo nu cred că a fost peste noi. Nu mi-a fost frică, dar am ratat mult, mă precipit în faţa porţii, dar în meciul cu Steaua sper să înscriu”
    Dacian Varga, mijlocaş Sportul

“Dinamo a fost mai bună ca noi şi a meritat victoria”
    Tibi Bălan, mijlocaş Sportul

“A fost un meci echilibrat. Dacă Sportul marca la 0-0, la una din ocaziile avute, alta ar fi fost soarta meciului”
    Victor Piţurcă, selecţioner România

“Dinamo este favorită la titlu. Nu cred că ne putem împiedica de cineva până la finalul întrecerii interne”
    Alexandru Bălţoi, atacant Dinamo

“Nici acum nu-mi explic cum am ratat cu poarta goală prima repriză. Am avut două mari ocazii”
    Ştefan Grigorie, mijlocaş Dinamo

“Ce, v-aţi obişnuit să câştigăm la patru-cinci goluri diferenţă? Nu v-aţi învăţat bine, uneori trebuie să apreciem doar victoria”
    Cristi Borcea, director executiv FC Dinamo

“Am dat doar două goluri, dar după ocaziile avute puteam câştiga chiar la o diferenţă de cinci goluri”
    Florentin Petre, mijlocaş Dinamo

Dragos Chiva
    Member

Sunt multi dintre voi care exagereaza carentele din jocul echipei Sportul Studentesc.Inainte sa faceti asta, ganditi-va bine cate echipe din divizia A pot sa o tina pe Dinamo in jumatatea proprie timp de o repriza(chiar daca cea de-doua, si chiar daca la scorul de 1-0 pentru ei).Eu spun ca nici Steaua nici Rapid nu au reusit o astfel de performanta.Atunci de ce nu putem sa apreciem CAND ECHIPA NOASTRA REUSESTE ACEST LUCRU ?
    Imi veti spune ca degeaba dominam daca nu marcam.Dar va rog sa nu uitati ca ocaziile au venit si nu putine, nici sterse ci clare ca lumina zilei.Este adevarat ca nu am reusit sa le fructificam, dar asta este meteahna veche la noi si se pare ca nici Dan Petrescu nu a reusit sa gaseasca antidotul pentru asa ceva.Inca.
    Daca noi nu putem aprecia lucid jocul echipei noastre, cine o sa o faca?Evenimentul zilei, care citeaza membrii GALERIEI SPORTULUI, care au spus ca a fost blat?!!

Ultras
    Member

Ai dreptate! Dar cand ai pe Dinamo in mana si nu le iei gatu’ parca iti pare mai rau decat atunci cand joci prost… Sa nu uitam ca astfel de meciuri se cam repeta in ultima vreme si devin frustrante. Cred ca momentul psihologic a fost preluarea aiuritoare a lui Mazilu dupa greseala lui Tamas. Daca inscria atunci poate altul ar fi fost rezultatul. Neputinta de a egala in a doua repriza, cand Dinamo nu a trecut decat de cateva ori centrul terenului a creat senzatia ca putem, dar nu vrem… Asta e! Oricum, Dan Petrescu considera ca si pierdute meciurile cu Dinamo, Steaua si Rapid. Orice punct din aceste intalniri sunt bonus. Dar parca acum cand nu mai avem griji cu retrogradarea un pic de ambitie nu ar strica. Eu zic totusi ca ieri a fost multa ambitie, dar luciditate zero…

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

Dar parca acum cand nu mai avem griji cu retrogradarea un pic de ambitie nu ar strica. Eu zic totusi ca ieri a fost multa ambitie, dar luciditate zero…

Nu pot decat sa subscriu la ceea ce zice Florin. Foarte bine zis!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 69 total)
  • The topic ‘23.10.2005 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-1)’ is closed to new replies.