23.10.2005 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 23.10.2005 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 69 total)
  • Author
    ion
    Member

Peste toate cele zise de voi o sa adaug si eu ceva : a fost blat impus.Nu pe bani ,ci pe interese.Voi nu vedeti ca noi nu deranjam pe asazisi granzi ai capitalei cu nimic? de cite ori jucam cu ei gresim tactica ,mama ei de tactica!
    Veti vedea meciul cu Iasul !In meciul cu Dinamo, Balan a fost paralel si la propriu si la figurat cu poarta ,Mazilu mai avea nevoie de o preluare in plus,Seca parca dormea in unele faze …Cruceru face tusa desi Sportu juca cu Dinamo si aveam nevoie de un inchizator in plus la mijloc…
    Singuri care nu au mimat dupa parerea mea au fost Edy,Lazar,Rusu,Varga.Restul atit au putut sau au vrut. Nu pot sa cred dupa ce am vazut meciul live ca Siman+Becali +Andone+interese de atitea ori comune nu s-au inteles prieteneste…Nu pe bani ci doar prieteneste…ca fotbalul e o afacere ce naiba!!!Dar nu e un capat de tara insa riscam daca vom mai oferi astfel de meciuri sa ocupam locul Bistritei care facea cam la ce am ajuns noi :batea pe oricine mai putin pe cei trei “mari”
    Noi suporteri nu putem face nimic dar e bine sa nu ne facem ca nu vedem!!!

Ultras
    Member

Daca pe langa rezultatele de pana acum mai batem si pe Dinamo, Steaua si Rapid am trage la titlu… In vara, unii prapastiosi, vedeau echipa ca si retrogradata. Practic, acum suntem in lupta pentru locurile 3-9, dar tot exista nemultumiri. Pacat! Acum ar fi momentul sa sustinem echipa neconditionat. Pe mine nu ma intereseaza lupta dintre Dinamo si Steaua. In primul rand nu avem buget de 4-5 milioane pentru a intra in lupta pentru titlu, din pacate. Pentru mine conteaza ca echipa joaca, s-a mai maturizat un pic. Nu cred ca exista pericolul sa ajungem in locul Gloriei. Daca nu pierdem nici la Iasi si nici la Bistrita, vom incheia un an fara infrangere in campionat, in afara Bucurestiului, iar acasa nu am piedut decat cu Dinamo (2) si National. Eu zic, daca vom pastra aceleasi rezultate, sa le ia dracu’ de meciuri cu Dinamo, Steaua si Rapid pentru ca nu ma intereseaza! Mai bine pierd acasa cu Dinamo si Steaua decat cu Vaslui sau Otelul…

cameliu
    Member

Macar o intentie oficiala de participare in intertoto ar fi ceva ce-ar crea poate mai multa mobilizare! Anul viitor dupa 3 tururi intertoto se intra direct in preliminarii UEFA! 11 echipe merg acolo! Si se mai dau parca si 40.000 franci de meci!

Iar locul 4 e realizabil! Noi suporterii il vrem!
    Il vrea si conducerea???

Mie unul imi place cum joaca Sportul. Pe bune. A fost clar ca lumina zilei ca nu s+a vrut agresivitate in joc. In echipa au functionat doar piesele care nu puneau in pericol scorul. Uitati+va si vedeti cine n+a mers in joc si imi veti da dreptate. A fost un blat perfect mascat.

Mi+a placut mult modul in care s+a iesit cu sange rece din aparare, cu pase scurte si rapide. Asta a fost singura bucata care m+a delectat.

Meciul cu Iasiul ne va dovedi de a fost blat. Daca batem si acolo imi este clar. O sa vedeti, Sportul va juca cu totul atfel, spre exemplu, cu Steaua. Va fi bataioasa.

Ce club de rahat e Dinamo…vere, incredibil.

Haide Sportul! Hai ca se poate!

Ultras
    Member

Si cu Steaua vom juca la fel… Nu uita meciul din Ghencea din returul trecut…

50.000 de franci…

ashone
    Member

@lucian wrote:

nu sint deloc de acord in ceea ce il priveste pe lazar!!!
    a fost poate singurul care a aratat de ce este in “vizorul” nationalei. daca n-ar fi fost el cu interceptiile pe care le-a avut cred ca o furam mult mai rau….

in rest, dezamagire totala! trebuia sa insistam in partea stanga a atacului, avand in vedere ca acolo era punctul nevralgic al lor (lipsa lui petre), nu sa ne aglomeram in zona lui balan (care trebuia sa ofere luciditatea echipei, nu sa fie incurcaretul ei – la concurenta cu mazilu)!
    toate rezultatele etapei, fara exceptie, ne ajutau enorm! din pacate, mai putin rezultatul nostru!!!

si chiar se putea!!!!

eu am meciul la tv. asa mi-s-a parut lazar ascuns…… REZULTATELE NE AJUTAU ENORM? pai asta se intimpla priatene,de cind am promovat prima oara…….. daca nu e nimeni sa ia ziarul in vestiar si sa zica:”baieti am descoparit ca daca batem azi trecem pe locul cutare….din cauza jocului de rezultate” si cin am cazut ne jutau rezulatele sa ocupam un loc bun 7-9 dar au risipit puncte si s-au trezit ca pica in locul bacaului……cind ei nu aveau ce cauta la retrogradare!!!!!!!!!daca si dupa 4 ani de jucat impreuna sau mai multi de 4 trebuie sa le explice cineva asta…..imi parte rau….sa le scriem noi un baner” azi cu 3 puncte teceti pe locul 3″ poate asa pricep.in rest numai bine si 3 puncte la iasi!

lucian
    Member

da, rezultatele ne ajutau sa trecem pe locul 3 (si in cazul unui egal!!!)… ca sa nu mai zic ce s-ar fi intamplat in cazul unei victorii!!!! cum ar fi fost sa bata si farul si argesul si steaua sau rapidul???….

de ce sa nu privim locul 3 ca pe o realizare? De cand n-am mai fost acolo, aproape de jumatatea campionatului? si cred ca ar fi fost mai increzatori in fortele lor daca s-ar fi obtinut cel putin un egal in ceea ce priveste meciurile urmatoare!
    oricum sper din tot sufletul ca putem trece acolo daca nu dupa meciul de sambata, sper pana la sfarsitul turului!

in ceea ce il priveste pe lazar, n-am vazut meciul la tv, l-am vazut pe stadion ca toate lumea, dar dupa cum s-au exprimat si altii pe aici, tuturor le-a placut “capitanul”!

by the way, cu steaua jucam fara spectatori. sper sa fie un avantaj pentru noi!

dragos
    Member

comentariile sunt, acum, de prisos, insa cu toti suntem dezamagiti ca in ultimul timp nu reusim sa ridicam capul peste granzii capitalei. atata tot !!!!
    sper sa reusim intr-un final, pentru ca s-ar creat senzatia ca sportul este lacheul granzilor !!!!

Un lucru e clar. Suntem echipa de locul 4! La cum joaca Steaua, Rapid si Dinamo (aici oricum totul e pe prietenie) nu putem avea pretentii mai mari. Nu vedeti ca ne-a caftit si Nationalul acasa?

stefan
    Member

Eu unul ezit sa cred in eventuale aranjamente. Ieri a fost Dinamo, l-am banuit pe Siman de nu stiu ce prietenii. Vine meciul cu Steaua, lumea se va gandi la sentimentele lui Dan Petrescu fata de fosta lui echipa. La Rapid presa va spune ca intotdeauna ca suntem vecine de cartier.
    Asta este forta clubului, atata putem. Era buna ideea cu finantarea Sportului de catre Primarie, pacat ca a cazut.
    Sunt de acord cu Dan Valer Moldovan ca echipa este de locul 4. Important este sa-l pastram ca antrenor pe Dan Petrescu cat putem de mult si sa reintram in circuitul international cat mai rapid, sub orice forma (Intertoto, etc.). Poate dupa aceea se va schimba si perceptia despre raporturile Sportului cu granzii Capitalei.

ion
    Member

Fiti amabili va rog : Petrolu – Dinamo 2-1 !!!!
    Urmeaza Levski…
    A nu se-ntelege ca sint suparat pe echipa sau pe voi !!!!

multi
    Member

Adevarul e ca si duminica Dinamo a fost , vorba lu’ Mitica , o echipa de desculti si rezultatul cu Petrolul imi intareste convingerea ca Sportul n-a vrut cu nici un chip sa deranjeze…Rusinica , mie mi s-a parut ca am retrogradat acum doi ani tocmai pentru ca n-am vrut sa fim in cooperativa ! Dar am parca am avut ceva demnitate…Sau am invatat lectia si demnitatea nu tine de cald ?!

Repet, meciul cu Iasiul ne va dovedi de a fost blat sau nu.

ashone
    Member

MAI CIUDA IMI E ACUM CIND A PIERDUT DINAMO CU PETROLUL…..DECI NU DERANJAM GRANZII SI LUAM LOCUL 4 ANUL ASTA…….SOCOTEALA E SIMPLA: PIERD 18 PUNCTE CU SMECHERII SI CU CIT IAU MAI MULTE PUNCTE (PINA SAU PESTE 18) CU ATIT SINT MAI SUS IN CALASAMENT. ASA IES CAMPIOANELE PROVINCIEI AN DE AN ….ACUM PUTEM AVEA NOI LOCUL 4!!!!!!!! IMI DORESC LA NEBUNIE SA FIM SUS CA EU I-AM APUCAT PE LOCUL 2 SI A FOST UN SENTIMENT DE NEDESCRIS!!!!!!!!!!!! ERAM MINDRU SI INFOIAT CA UN CURCAN CIND IESEAM PRIN ORAS CU CEVA ALB-NEGRU PE MINE Cap_PDT_01_02 :D :D :D

Radu Dobrin
    Member

gsp:

Profesioniştii

La meciul Sportul-Dinamo a surprins atitudinea calmă a lui Dan Petrescu, altfel un tip care se agită pe marginea terenului pentru mize mult mai mici. O explicaţie pentru starea de hibernare a “Bursucului” pot fi şi întîlnirile tot mai dese şi mai prietenoase dintre antrenorul Sportului şi preşedintele dinamovist Ioan Becali, protectorul său dinainte chiar de experienţa ratată în Giuleşti. O dată ce Andone a căzut în dizgraţie, a apărut la orizont posibilitatea unei noi colaborări. Singura piedică de moment ar fi un rezultat bun al alb-roşilor în partida de la Sofia.

29 octombrie 2005

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 69 total)
  • The topic ‘23.10.2005 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-1)’ is closed to new replies.