23.10.2010 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti 0-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 23.10.2010 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti 0-2(0-0)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 103 total)
  • Author

@dragos wrote:

George, nu cred, ca va fi curand intrarea libera.
    dar o solutie ar fi: ieftinirea biletelor.

Nu cred ca ma mai intereseaza nici daca face biletul 1 leu, nu mai vin la meciurile din regie decat gratis atata timp cat este siman cel care incaseaza bani.

ultrasro
    Member

Siman a incercat sa profite de faptul ca am fost singurul suporter ramas acolo dupa finalul meciului. Nu cred insa ca a vrut sa ma bata, a vrut doar sa ma intimideze!

kikirikimiki
    Member

E inadmisibil ce s-a intamplat astazi! Nu ai voie sa amesteci suporterii in peluza gazda! Nu ai voie sa-i pui in pericol in felul asta, de dragul castigului! Nu poti sa spui ca preturile sunt la nivelul asta pentru ca suporterii au in sfarsit conditii pe stadion! Nu poti sa ai un antrenor care se scalda in incompetenta si spune ca mai jos de ultimul loc nu se poate cadea. Asta e atitudine? Nu poti sa invoci patetic greseli de arbitraj in timp ce stai cu mainile in buzunare si astepti sa ma vinzi un jucator, iar cand esti contestat sa ai reactia asa! Siman e un cabotin si un aranjor de ultima spetza! Moldovan un pseudoantrenor inchipuit! Incepusem doar de putin timp sa vin la meciurile Sportului, de pe la sfarsitul sezonului trecut, dar pana nu dispar mizerabilii astia nu cred ca o voi mai face…din pacate!

sportul86
    Member

Primul meci pe stadion anul asta.
    Am vazut meciul de la tribuna 1, partea dinspre Crangasi. Am fost cu steag, fular, eu si copilul + 2 prieteni rapidisti – tata si fiu (si ei cu steagurile lor) – am strigat la golul nostru anulat. Copilul a vazut cu fularul la gat repriza a doua de langa gard – nimeni nu i-a spus nimic. Nu s-a luat nimeni de noi, doar niste priviri curioase.
    Nota 10 pentru rapidisti – cum si-au incurajat echipa. Super galerie.
    In rest – foarte putin am auzit galeria noastra – cred ca suntem din ce in ce mai putini.
    Despre echipa – numai de bine. Este primul joc bun al lui Ferfelea in Divizia – asta e semn bun.
    Avem o serie de meciuri usoare – cred ca vom termina turul peste locurile de retrogradare.
    L-am ascultat pe Ovidiu vineri la SpTFM – frumos discursul – chiar l-am preluat pentru vecinii din tribuna. Le-am zis ca le dam gol in minutul 30, si batem cu 1-0. Din pacate, golul a fost anulat. Despre cealalta alternativa a lui Ovidiu, egal cu goluri multe, prefer sa nu spun nimic.
    La meciurile urmatoare voi fi pe stadion, simt sigur ca de-acum incepe sa fie bine.
    Este cineva care nu ma crede?
    Si salutari lui Ashu!

@razvanR wrote:

In general, nu sunt de acord ca suporterii sa apostrofeze public jucatorii, conducatorii, membrii staff-ul sau alti suporteri, inainte, in timpul sau dupa meci, indiferent de motiv. Asta o fac oricum, mereu, adversarii.!

Dar tu esti de acord ca antrenorii,staff-ul tehnic si conducerea sa ne ia la misto pe noi suporterii Sportului Studentesc?.Au fost nenumarate declaratii numai ale lui Moldovan saptamana aceasta in care slavea galeria Rapidului si aproape ca implora sa vina cat mai multi din acesti cocalari pe stadion,sa fie tribunele pline de rapidisti ca deh,jucatorii s-ar simti mai “supermani”…nu,jucatorii s-ar simti mai fotbalisti daca ar fi sustinatori ai Sportului Studentesc acolo in tribune,dar numai asa poate mai gaseste si el oameni care sa il pupe in fund…ca am vazut ca la sfarsit ii si scandau numele.Ce naiba….nu poti sa stai sa inghiti la nesfarsit astfel de mitocanii.Iar acum Siman ne face inexistenti….stai tu linistit,ca nu o sa isi ceara el scuze pentru declaratia lui.

razvanR
    Member

5 din ultimile 7 meciuri le-am jucat in deplasare: la Craiova, la Timisoara, in Ghencea, la Tg.Jiu si astazi (de fapt cea mai grea deplasare). Si eu am fost in tribuna I intr-un sector unde suporterii erau 50%-50%. Am vazut asta la golul nostru anulat eronat si la golurile Rapidului. N-am avut nici o problema, am vorbit, am glumit cu cei 4-5 rapidisti care erau pe randul din spatele meu si cei 2-3 de pe randul din fata. In stanga (7-8) si in dreapta (3-4) erau numai suporteri ai nostri.

Acasa, in Regie, am jucat in aceste ultime 7 etape doar cu Victoria Bucuresti Branesti si Astra Ploiesti. La aceste doua meciuri, dar mai ales astazi cand ne-au scos mingea din poarta, arbitrii au influentat decisiv rezultatele.

Rapid este echipa cu cele mai putine goluri primite in acest an: 7. Daca si atunci cand inscrii regulamentar golul este anulat, este mai greu sa castigi. Rapidul a castigat puncte beneficiind de adversari eliminati sau penalty-uri dubioase chiar imaginare: cu Gaz Metan, cu Bistrita, cu CFR, cu Craiova, cu Sportul, de exemplu. Asa este usor sa urci in clasament!

Astea sunt cateva din motivele pentru care ACUM avem putine puncte. Este o situatie neplacuta dar neastempata, cu adevarat surprinzatoare, o conjunctura nefavorabila, ciudata, mai ales ca in urmatoarele 2 meciuri jucam tot in deplasare: miercuri seara cu Steaua iar la sfarsitul saptamanii cu FCM Tg.Mures.

TREBUIE SA SUSTINEM NECONDITIONAT ECHIPA!
    Ce facem?
    Tinem cu Otelul Galati pentru ca ACUM este pe primul loc?
    Tinem cu Fulgerul Bragadiru Timisoara pentru ca ACUM este singura echipa neinvinsa?

Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Ovidiule, pana la urma ce ti-au facut? Ti-au dat interdictie?

Ovidiu nu a patit nimic si nici interdictie nu va primi. I-am aranjat eu niste pile la jandarmi. :ymdevil: Insa, nu stiu ma vor tine pilele, sunt si eu un om cu limitele mele.

Pe mine nu ma supara atat rezultatele cat atitudinea de dispret pe care o afiseaza clubul fata de noi.Nu am nimic cu echipa si ma refer aici exclusiv la jucatori,dau si ei cat pot,eu oricum o sa ii sustin 100% si in veci nu o sa ma “transfer” la o alta echipa pentru ca are mai multe campionate/victorii/medalii ca noi;suporter esti cu adevarat cand incurajezi echipa si in momentele dificile….dar personajele ca Siman,Moldovan sau bronzatul ala…acestia nu reprezinta spiritul Sportului Studentesc,asa ca am tot dreptul sa fiu revoltat de atitudinea acestora.

sircos
    Member

@dragos wrote:

@George Apostol wrote:

eu nu mai vin la meciurile din Regie decat atunci cand biletul de intrare va fi 0 lei

George, nu cred, ca va fi curand intrarea libera.

ba eu cred ca din septembrie tot 0 lei va fi biletul :ymsigh:

@dj vasile: daca tot nu existam, putem sa-ti %@*&%!!(@&@???

ultrasro
    Member

Ar fi frumos sa batem Steaua in Ghencea si la Tg. Mures!!!

razvanR
    Member

Cu PREGATIRE, UNITATE, LUPTA, CONCENTRARE, OPTIMISM, NOROC vom castiga multe puncte in acest sezon 2010-2011.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Ar fi frumos sa batem Steaua in Ghencea si la Tg. Mures!!!

Steaua in Ghencea nici nu cred ca se vrea s-o batem. N-ai vazut ce declaratie a facut Moldovan, cum ca pe el nu-l intereseaza Europa. Pe el il intereseaza campionatul.

Intr-un fel, poate mai bine asa. Poate-i baga pe jucatorii mai putin experimentati in teren, si poate asa vom castiga si noi, mai stii?

ssfan
    Member

ar trebui sa jucam mai mult fotbal, inca avem prea putine ocazii. azi parca am mai miscat ceva, insa prea putin.

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

=))

Moldovan: “Să demisionez? Mai bine să vină cei care au cerut asta şi să antreneze!”

Am anuntat imediat dupa meci ca eu scoteam mai mult de un punct din 6 meciuri… Astept oferta…
    E inadmisibil comportamentul lui Siman.

In rest sa nu ne lasam orbiti! Oameni buni, a fost offside! 10 cm dar a fost! Si pe mine m-a durut asta insa A FOST si gata!

dragos
    Member

@razvanR wrote:

Cu PREGATIRE, UNITATE, LUPTA, CONCENTRARE, OPTIMISM, NOROC vom castiga multe puncte in acest sezon 2010-2011.

cu ocazii, suturi la poarta si NOROC !!!

@cameliu wrote:

In rest sa nu ne lasam orbiti! Oameni buni, a fost offside! 10 cm dar a fost! Si pe mine m-a durut asta insa A FOST si gata!

INDUBITABIL.
    si hentul a fost clar.
    arbitrajul bun.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 103 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.