24.03.2007 FC Brasov – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 24.03.2007 FC Brasov – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 90 total)
  • Author
    lucian
    Member

@cameliu wrote:

@lucian wrote:

saptamana viitoare jucam cu liderul….
    adica cu buzaul!
    dupa acest meci vom vedea pe ce craca ne aflam!

Unde ne aflam stim bine…
    Cu Buzaul a inceput dezastrul…

Astia au echipa! Au fost condusi cu 2-0 pina in in 70…
    Si au batut…

rectific: sa vedem daca ni se rupe sau nu craca de sub picioare!

sorin
    Member

@cameliu wrote:

@sorin wrote:

Buzau e pe 5 cu 35p

Sunt lideri cu 37!!

cu atit mai bine, ii batem si se complica si mai tare… daca nu, s-a cam terminat.

cameliu
    Member

Buzaul
    Petrolul
    Giurgiu

vor da podiumul la final, insa nu stiu in ce ordine. Probabil Petrolul pe 1…
    Si aici mizez pe punctele aduse in retur! Sunt clar pe val!

sorin
    Member

e devreme

franz_kafka
    Member

Buzau si Giurgiu nu au forta financiara necesara sustinerii promovarii! Orase sarace, in care nu exista oameni de afaceri potenti si interesati, iar municipalitatea are alte probleme urgente de rezoltvat! E clar ca pt locul 2 se vor lupta Forex, Otopeni si eventual SS!
    Eu cred ca ar trebui sa mai asteptam 1 an pt a putea supravietui in primul esalon!

PS: orase mici asemenea multura din tara, in care singurii mari bogati sunt persoanele din fruntea administratiei publice si care nu vor investi niciodata in fotbal pt a nu-si etala opulenta, atat timp cat reclama ca lupta de partea celor multi si saraci!

123456
    Member

Pana acum am pierdut 6 puncte, dintre care 4 cu 2 echipe din subsolul clasamentului. Viitorul nu suna bine.

07Ex
    Keymaster

Bine macar ca nu am pierdut. Mie un egal la Brasov cu FC nu mi se pare un rezultat chiar slab. Tot ce trebuie sa facem este sa invincem acasa. Daca continuam sa facem egaluri in deplasare e bine.

cameliu
    Member

Gsp:

BRAŞOV – SPORTUL 1-1
    Mulţescu: „Nu ştiu cît mai rezist cu ăştia”
    După 1-1 cu Braşov în deplasare, patronul Sportului, Vasile Şiman, a declarat: “A fost o ruşine de meci.” Antrenorul Sportului, Gheorghe Mulţescu, a mărturisit: “Nu ştiu cît mai rezist cu ăştia. Anul trecut m-au băgat în spital. Unii jucători nu pot să se obişnuiască că suntem în Liga a II-a.”

Zibling
    Member

Abia acum am ajuns de la Brasov. O deplasare facuta de 11 oameni.

Jentant meci. Bulevardul de pe partea lui Ciobi a ajutat o echipa a F.C. Brasov care a jucat atat de anost la finalizare, incat zic eu ca daca Ciobi nu o ajuta, ei nu ne dadeau gol in 1.000 de minute. Insa, asta e soarta.

O sa spuneti, bine… in aparare avem o gaura, se poate repara cu plomba Dedu (care dupa mine e mai mult decat o plomba), dar ce ne facem cu atacul ? In afara de Oae si Varga nimeni nu a mai avut parca curaj sa atace poarta stegarilor azi. Si, cand arbitrul ne-a ajutat cu 2 eliminari de la gazde + acel penalty – trebuia sa fie meci de 3-0, dar nu… vine Tibi Balan si executa din penalty pe langa poarta.

Apoi, Ciobi (trimis in atac dupa intrarea in teren a lui Dedu) s-a gandit ca ne cam chinuim in atac deoarece suntem multi pe teren, si a luat si el un cartonas rosu.

De la Sportul, singurii jucatori care pot fi remarcati sunt Oae si Ratiu. Atat !!! In concluzie, nu meritam sa promovam, deoarece un rezultat care pe hartiue pare bun, putea fi foarte lejer o victorie lejera, datorita adversarului modest (a carei a avut treaba sa strige “Vama, demisia, inapoi la Rapid”, decat sa-si incurajeze echipa).

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Si, cand arbitrul ne-a ajutat cu 2 eliminari de la gazde + acel penalty – trebuia sa fie meci de 3-0, dar nu… vine Tibi Balan si executa din penalty pe langa poarta.

Ce? 😯 😯 😯
    Iar am ratat penalty??? La ce scor???

@Zibling wrote:

Bulevardul de pe partea lui Ciobi a ajutat o echipa a F.C. Brasov care a jucat atat de anost la finalizare, incat zic eu ca daca Ciobi nu o ajuta, ei nu ne dadeau gol in 1.000 de minute. Insa, asta e soarta.
    Apoi, Ciobi (trimis in atac dupa intrarea in teren a lui Dedu) s-a gandit ca ne cam chinuim in atac deoarece suntem multi pe teren, si a luat si el un cartonas rosu.

In conditiile astea… Asta e o veste buna! Sa speram ca-i dau mai multe etape si nu joaca nici cu Gloria nici cu Petrolul.

07Ex
    Keymaster

Rog pe cei care au caseta meciului cu FC Brasov s-o posteze pe site. Am inteles ca au fost cartonase galbene si rosii aratate mai multor jucatori. Aveti cumva statistica respectiva, deoarece deobicei nu prea am vazut statistica cartonaselor in casetele tehnice din liga a II-a?

Multumesc anticipat.

Zibling
    Member

Ah, si inca 2 detalii:

– Ovidiu nu a putut face transmisia online a meciului, datorita unor lipsuri drive-uri la laptop :(

– si, cica la final de joc, in Bucuresti, Ovidiu l-a prins pe Ciobi in parcarea din Regie, fundasul (sau atacant, dracu’ stie ce-o fi) i-a reprosat ca “nu stim fotbal cand il judecam numai pe el ca vinovat” si “prea il sustinem pe Dedu”; legat de cartonasul rosu luat, cica Ciobi urmarea mingea, vroia sa ajunga primul, dar cand a ajuns la ea, era deja calare pe un fundas barsovean… sau ceva de genul asta.

Judecand la rece, parca totusi Ciobi a fost mai dezastruos in meciul de acasa cu Braila, lasand bulevard mult mai evident decat in meciul de la Brasov. Insa, greselile se aduna, jucatorul Ciobi are acelasi plasament prost in aparare si aceeasi viteze de relanti fata de tineretea lui (nu ca la 26 de ani ar fi batran), deci scuzele lui Ciobi nu sunt suficiente pt mine unul.

adi
    Member

Intr-un fel va invidiez pe voi cei care n-ati fost fost martori din tribuna in aceste ultime 3 etape. Poate ca umilinta e mai mica.
    Noi ne-am intors de la Brasov plini de indignare si de ingrijorare vizavi de viitor.
    Despre meciul de azi:
    1. Am jucat 80 minute in superioritate numerica pe hartie, ca pe teren …
    2. Am primit gol la singura ocazie mai rasarita a gazdelor, cand ciobi si stanca si-au facut norma de greseli, s-au invitat reciproc si …
    3. Vreo 15 minute am jucat cu 2 oameni in plus, degeaba.
    4. balan a ratat cu maaaaaare nonsalanta un penalty, la faza la care a fost eliminat al doilea om de la gazde.
    5. ferfelea a intrat in min 60 si a fost inlocuit in min 75, dupa ce a gafat cu inversunare.
    6. La apostrofarile galeriei noastre, ciobi ne-a raspuns cu obscenitati: scuza-ne ca te-am deranjat, domnule jucator; apoi a marit miza: a bruscat un adversar si a luat rosu, spre usurarea noastra !
    7. In a doua repriza nu am vazut nici un sut spre poarta gazdelor, daramite pe poarta; doar driblinguri sterile, temporizari, vedetisme.
    8. La sfarsit, curelea iara statea cu fata in pamant; nene, in loc sa fii bocitoarea echipei, mai bine fii golgheterul echipei, ca de la meciul de la Forex n-ai mai dat gol.
    9. Remarcatii mei au fost oae si ratiu, doar pentru ca au gresit mai putin decat ceilalti, plus ca alin a dat golul.
    Nu pot si nu vreau sa-i reprosez nimic arbitrului: ne-a eliminat 2 adversari si ne-a dat un penalty.

In ritmul asta, eu imi doresc sa nu promovam, pentru ca nu ne vom face baremul de puncte si ne paste c-ul peste 2 ani. Deja contracandidatele la promovare au prins curaj: Viorel Ion, antrenorul de la Buzau, a spus ca vine in Regie sa ia puncte. Si am foarte multe motive sa il cred !

PS: Intentionat nu am scris numele jucatorilor cu majuscule, pentru ca ar trebui sa le fie RUSINE. Imi rezerv dreptul de a protesta astfel fata de jucatori si fata de “jocul” lor. Nu stiu pana cand, depinde doar de ei.

Zibling
    Member

@adi wrote:

6. La apostrofarile galeriei noastre, ciobi ne-a raspuns cu obscenitati: scuza-ne ca te-am deranjat, domnule jucator; apoi a marit miza: a bruscat un adversar si a luat rosu, spre usurarea noastra !

Beeeton ai spus-o pe asta!!!

@adi wrote:

Deja contracandidatele la promovare au prins curaj: Viorel Ion, antrenorul de la Buzau, a spus ca vine in Regie sa ia puncte. Si am foarte multe motive sa il cred !

Pacat, insa, ca aici ai dreptate 😥

adi
    Member

@ cazimir, cameliu, sorin: cand mai veniti prin tara, veniti nene cu calmante, cu intaritoare, cu medicamente de inima, ca ne imputineaza domnii jucatori. incepem cu niste raguseli, apoi cu palpitatii, apoi cu fire albe tot mai dese, dar sper ca doar atat, ca sa nu ne punem sanatatea in pericol.
    poate ca vom schimba numele asssb in ascssb (asociatia suporterilor cardiaci…)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 90 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.