24.04.2004 Juventus Colentina – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 24.04.2004 Juventus Colentina – Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)
  • Author

Eu zic ca va fi o victorie frumoasa in scurta deplasare din Colentina, cred si sper ca mesajele care for aparea sambata pe acest topic nu ma vor contrazice :)

Radu Dobrin
    Member

sa speram va vor si aprarea :)

Tavi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

sa speram va vor si aprarea :)

iar ai baut tulburel 😆

Radu Dobrin
    Member

😆 😆 😆

Cainele
    Member

Stadionul formatiei Juventus Torin…sorry 😆 Colentina se afla in apropierea spitalului Fundeni…astept propuneri de la voi pentru a stabili locul si ora de intalnire pentru sambata. 8)

dragos
    Member

ne vedem la intrarea in stadion (“dupa blocurile gri”)la ora 10.30-10.45..

VICTORIIIIIEEEEEE !!!!!

adi
    Member

cu ce ajungem acolo? de la obor, de pilda.
    merci.

fanatikSS
    Member

cu tramvaiul 21 sau cu troleibuzul 66….de la piata obor sunt cam 4 statii…
    o alta varianta ar fi autobuzul 182 care trece pe la gară, p-ta victoriei, p-ta dorobanti, floreasca, cartierul tei si in final sos fundeni….

fanatikSS
    Member

articol aparut in prosportul de azi:

Record de invincibilitate (23.04)
    Formaţia din cartierul Colentina nu a pierdut pe teren propriu din
    2 iunie 2001. Sîmbătă, Juventus întîlneşte liderul seriei a II-a, Sportul Studenţesc. Meciul de sîmbătă are o importanţă deosebită pentru echipa din cartierul Colentina. Juventus este la 41 de zile de un record inedit: 3 ani de invincibilitate pe teren propriu. Ultima înfrîngere a alb-albaştrilor datează din 2 iunie 2001, cînd Rocar Bucureşti a cîştigat în Colentina cu scorul de 3-1. A fost lovitura de graţie, echipa retrogradînd în acel an în Divizia C.
    În cele două sezoane petrecute în eşalonul al III-lea şi după 23 de etape de la revenirea în Divizia B, Juventus Bucureşti nu a mai pierdut însă nici o partidă oficială. Au trecut de la ultima înfrîngere 1.095 de zile. Preşedintele grupării, Marian Rusen, singurul om din staff-ul echipei din 2001 care mai activează la club, şi-ar dori ca acest record să se împlinească: “Vrem să ne păstrăm invincibilitatea şi după acest meci. Putem da o replică bună Sportului, pentru că tot lotul este valid. Păcat că Pandurii Tg. Jiu au pierdut din turaţie, ar fi fost frumos să fim arbitrii promovării”, declară preşedintele Juventusului.

Suparati pe arbitri
    Deşi supăraţi pe prestaţia arbitrilor din meciul cu Rulmentul, oficialii clubului din Colentina au renunţat să facă vreun demers. “Voiam să mă duc cu caseta la Crăciunescu, dar ca să nu se creadă că vrem să facem presiuni, am renunţat la acest lucru”, declară preşedintele Marian Rusen.

AfluenŢĂ de spectatori
    Oficialii Juventusului se aşteaptă la o audienţă record la acest meci, partida cu Sportul fiind primul
    test pentru stadionul renovat înaintea returului. Cu toate acestea, intrarea va fi liberă, ca la toate meciurile disputate de Juventus pe propriul teren. daniel.vlad@prosport.ro

Cainele
    Member

Mai vor si bani la intrare?!!!!!!111

ultrasro
    Member

Hai sa-i batem pe gunoierii din Colentina!!! 😆

cameliu
    Member

Juventus Bucuresti-Sp. Studentesc 1 – 0

Asta e!
    4 puncte doar!
    Luptam inca…

cameliu
    Member

Concret:

Ultimele 3 deplasari am adus un punctisor!!!
    Mielusei…

Si urmeaza 2 deplasari de foc: La Pandurii si Intergaz!

Daca pierdem si la Tirgu Jiu, singurele sperante de promovare ramin… Mioveniul si-Urziceniul (adica unde vor avea Pandurii deplasari ceva mai grele…)

cameliu
    Member

M-am tot gindit ca pierdem pentru ca am transferat fundasii…

Fostii nostri fundasi sunt mai mereu prezenti in joc 😆
    Brasov-Rapid

min. 30 – FC BRAŞOV înscrie prin Surdu. A fost o imensă serie de greşeli comise de Galamaz şi Dolha, primul pasînd la adversar, iar portarul rapidist fiind ieşit aiurea.
    😳

ultrasro
    Member

carambol :(

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)
  • The topic ‘24.04.2004 Juventus Colentina – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.