24.04.2004 Juventus Colentina – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 24.04.2004 Juventus Colentina – Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 47 total)
  • Author
    ion
    Member

Ovidiu
    nu toti am plecat .Eu impreuna cu 2 suporteri am vazut ultimile minute linga gardul despartitor .Am stat apoi sa iasa echipa …Starea de spirit care exista in galerie se datoreaza perceptiei ca daca facem ceva o facem in van ,Siman tot va vinde jucatorii ,locul sau o va muta unde vor muschi lui sa joace acolo !De aici aceasta stare de rabufnire si de viitoare indiferenta fata de echipa si nicidecum faptul ca echipa pierde…Daca pierde nu-i nimic ,da nu oricum .am retrogradat odata sti si tu cum si-am fost cu totii alaturi de echipa Dar acum din virtuali promovati vom deveni pacalici si asta e mai greu de suprtat si asta din cauze pe care le stii si tu !

dragos
    Member

SURPRIZE-SURPRIZE!!!
    din pacate, jucam fff SLAB, practic fara niciun orizont……am avut in prima repriza primul sut spre poarta in min.35, iar primul sut pe poarta in min.40, in timp ce gazdele au avut o bara si un sut retinut de stanca cu oarece emotii……este adevarat ca in repriza secunda puteam sa beneficiem de un penalty clar, insa arbitru a tinut cu gazdele, iar noi am primit cartonase galbene….asta este …..nu sutam pe poarta, daca gigel nu are sclipiri, echipa este la pamant……stancu greseste copilareste, iar mazilu rateaza cu seninatate…….mi-as fi dorit sa avem si noi suturi pe poarta sa le inghete INIMA, insa doar noua ne-a inghetat – evident, la suturile lor…..nu stiu cum vom termina returul…….chiar se cred promovati?????
    pai, in div.”A”, eram haliti pana acum….aveam soarta oradei……aici mai gasesti prosti si le dai 6-7, dar in div.”A”, iti dau ei cat pot……iar incepem cu evolutii oscilante???? parca de-abia ne trecuse…….nu-i nimic ne reamintim…….dar, ce folos ca nu se invata nimic din aceste experiente??
    daca vom promova, tot nu vom avea echipa, caci 2-3 vor pleca, iar de venit nu vine nimeni….atunci VA FI O PROMOVARE DULCE-AMARA!!!!
    iar, noi, galeria sper, sa fim mai UNITI si mai CALMI, caci patima pentru echipa, uneori, poate provoca si SUFERINTA……putin RATIONAMENT, eu zic, ca nu strica!!!!!!

dragos
    Member

Radule, la meci am stat langa tatal tau si dansul are aceeasi parere despre evolutia echipei: NU A JUCAT NIMIIIICCCCC!!!!!

ps: cainele tatalui tau a fost luat drept mascota echipei si s-a filmat (tv sport) un interviu cu ovidiu tinandu-l in brate (pe caine, care avea un fular alb-negru)…..oricum,amuzanta situatie,caci, cainele nu dorea sa stea in bratele lu’ ovidiu……

ultrasro
    Member

Toate lumea canta in galerie iar cainele se facuse mic si ar fi vrut sa fuga sa se ascunda dupa tatal tau :)…… canisul Pepe nu cainele de pe forum :)

Radu Dobrin
    Member

😆 😆 😆 😆

Ultras
    Member

@ultrasro wrote:

Si apoi la sfarsit am avut confirmarea: langa gardul terenului unde jucatorii Sportului stateau pe iarba intr-o stare destul de deprimata au fost decat vreo 10 oameni care i-au incurajat in vederea meciurilor viitoare… restul au plecat repede… doar la victorii pot incuraja unii echipa… ce sa spun… acum evident ca ma enerveaza si Siman care nu stie sa vorbeasca cu jucatorii atunci cand trebuie incurajati… cum a fost la finalul meciului…

Auzi, ba? Dupa meci se incurajeaza jucatorii? Eu credeam ca in timpul meciului. Sa iti aduc aminte ca tu in prima repriza aveai mai mult treaba cu tarafu’ si strigai tot felul de tampenii? Eu aveam obrazul umflat (de la o masea) si gatul cat un pepene (de la raceala), de-abia puteam sa vorbesc, dar nu ma intelegeam cu tine sa strigam pentru echipa. Tu aveai treaba cu tromboanele! Pai, am avut cea mai compacta galerie pe care am vazut-o vreodata: eram intinsi pe 10m si 2 randuri! 👿 Imi e rusine, dar recunosc ca la meciul asta am cam renuntat la unele principii si am injurat cat am putut. Mea culpa! Dar sa nu imi spui tu ca am plecat repede dupa meci si mare branza ai facut tu ca le-ai tinut lumanarea jucatorilor. Eu si dupa victorie mai mult de 2-3 minute nu mai raman in tribuna. De ce? Pentru ca mi-am terminat treaba! Am urlat 90 de minute si plec acasa sau unde am treaba. Voi chiar sunteti naivi si credeti ca jucatorilor le pasa ca ii tineti de mana dupa meci?

Ultras
    Member

@ultrasro wrote:

Acum nu inteleg de ce trebuie sa se supere Tavi asa tare pe mine….. cand de fapt eu am fost provocat de atitudinea nihilista a mai multora, printre care din pacate si Florin (ultras)…….

Eu atitudine nihilista? De ce nu spui ca tu ai o atitudine masochista! Pe Mazilu l-am tolerat mai mult decat era necesar. Iti face un meci din 10, iar in celelalte 9 joaca tontoroiul pe nervii nostri. S-ar putea ca la meciul cu Internationalul sa nu ii mai acord decat 15 minute (academice). Atat! Nu imi dau seama de cand a ajuns titular de drept. Mai avem 2 atacanti cu potential, dar nu au loc de eterna speranta… 👿

Ultras
    Member

Multi il acuza pe Siman de toate relele, dar care este greseala lui pentru diferenta dintre tur si retur? Va spun eu: a inceput sa le dea prime! Eu nu le-as da nici un ban pana nu vor demonstra ca sunt jucatori profesionisti. Amatorii nu sunt platiti.

PS. Superba evolutia lui Galamaz si Negru la rapid, nu-i asa? 😈

ultrasro
    Member

Gala, Dolha si cu Negru cea mai tare aparare :(

@ultrasro wrote:

Gala, Dolha si cu Negru cea mai tare aparare :(

Le lispseste Maziu in atac la Rapid. 😆 🙄

dragos
    Member

@Ultras wrote:

Voi chiar sunteti naivi si credeti ca jucatorilor le pasa ca ii tineti de mana dupa meci?

ai dreptate, Florine…….este o opinie obiectiva.
    dom’ne, dupa meci jucatorii isi vad de viata lor…….NE UITA!!!!
    in timpul meciului trebuie sa stie ca suntem cu ei…..in rest, fiecare cu ale lui.

Andrei
    Member
    dragos wrote:
    ….este adevarat ca in repriza secunda puteam sa beneficiem de un penalty clar, insa arbitru a tinut cu gazdele…

cred ca am vazut alt meci. nici vorba de arbitraj potrivnic si nici urs meyer nu dadea penalty acolo (pt. ca n-a fost). echipa nu a jucat nimic, probabil datorita lipsei lui maxim combinata cu ziua catastrofala a lui balan

ultrasro
    Member

Schimbarile erau epuizate…

Ultras
    Member

@Andrei wrote:

@dragos wrote:

….este adevarat ca in repriza secunda puteam sa beneficiem de un penalty clar, insa arbitru a tinut cu gazdele…

cred ca am vazut alt meci. nici vorba de arbitraj potrivnic si nici urs meyer nu dadea penalty acolo (pt. ca n-a fost). echipa nu a jucat nimic, probabil datorita lipsei lui maxim combinata cu ziua catastrofala a lui balan

Si eu cred ca ai vazut alt meci! 😈 La faza respectiva Gigel a fost tras clar de mana. Da’ e mai putin important acest aspect. Ceea ce conteaza e ca nu am jucat mai nimic, iar asta tine de mentalitatea juvenila a jucatorilor. Pentru ca au demonstrat ca stiu sa joace cand vor. Fiind cu un picior in A, incep sa arate aceeasi superficialitate in tratarea meciurilor cu care ne-au obisnuit timp de 2 ani in prima divizie. Daca nu inteleg ca toate meciurile trebuie tratate cu seriozitate, mai bine nu mai promovam. Pentru ca avem un lot foarte bun de divizia B. In A au loc numai profesionistii (cu o exceptie 😈 ), nu amatorii.

dragos
    Member

numai conteaza, daca a fost sau NU penalty…..mie asa mi s-a parut.
    de-acum este ISTORIE……iar istoria conteaza doar la ARHIVA, altfel…..

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 47 total)
  • The topic ‘24.04.2004 Juventus Colentina – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.