24.04.2010 Dinamo II Bucuresti – Sportul Studentesc 0-4(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 24.04.2010 Dinamo II Bucuresti – Sportul Studentesc 0-4(0-1)

Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • Author

V-am spus eu ca nu vom avea probleme cu “catelusii” ;) ,sub nicio forma nu s-a pus la indoiala echipa invingatoare.Acum ca si Branesti-ul a luat bataie cu Tulcea,eu zic ca nici ei nu sunt chiar asigurati de promovarea in Liga I acum,deci lupta pentru promovare e cat se poate de deschisa in acest moment.

MarcAntoniu
    Member

http://www.liga2.ro/special/live-text/sportul-si-a-luat-licienta-de-liga-i-4-0-cu-dinamo-6053093
    Sportul şi-a luat licienţa de Liga I: 4-0 cu Dinamo
    După ce a aflat rezultatele contracandidatelor la promovare, Sportul Studenţesc are de la ora 13.00 o misiune deloc uşoară în deplasarea de la Dinamo II. Elevii lui Tibor Selymeş sunt obligaţi să învingă pentru a rămâne în cărţile promovării, dar şi dinamoviştii mici au nevoie de puncte pentru a ieşi din zona retrogradării.

COMENTARIU LIVE:

►min 90: Final de meci!

►min 87: Predescu centrează în careu, dar un atacant dinamovist trimite pe lângă.

►min 82: Curelea trimite în portar, iar mingea e respinsă de un adversar.

►min 80: Schimbare la Sportul: Iese Nae, intră Truţă.

►min 78: Dinamoviştii trimit peste poartă din lovitură liberă.

►min 77: GOOOL SPORTUL!!! Sportul face spectacol şi înscrie cel de-al patrulea gol. Curelea înscrie după ce mingea revine la el după ce în prima fază a tras în portarul dinamovist.

►min 75: GOOOL SPORTUL!!! Curelea trimite în picioarele portarului din cinci metri, mingea ajunge la Irima care, puţin mai în spate, execută un lob perfect, iar mingea intră în poartă cu toată opoziţia lui Ioniţa care încearcă să o respingă de pe linia porţii.

►min 73: Cheţan sprintează pe partea stângă, dar joacă mingea prea larg şi o pierde chiar înainte să ajungă la poarta adversarilor.

►min 69: Schimbare la Dinamo II: A ieşit Bratu, a intrat Vâlcu. La Sportul Studenţesc Postolache este înlocuit cu Cheţan

►min 63: GOOOL SPORTUL!!! Nae centrează perfect de pe partea stângă, mingea îl găseşte pe Ferfelea în careu, iar atacantul Sportului înscrie cu capul şi dublează avantajul.

►min 61: Postolache trimite în transversală de la marginea careului.

►min 57: Bratu trimite din întoarcere, din interiorul careului, dar mingea trece peste poarta lui Viciu.

►min 51: M. Ştefan trimite la poartă, dar nu are şanse.

►min 46: Prima schimbare la Dinamo II: Mărmăreanu intră în locul lui C. Stan.

►min 46: A început repriza a doua.

►min 45: Pauză!

►min 45: Postolache trimite prea înalt din interiorul careului după ce primeşte o pasă.

►min 43: Două faze spectaculoase pe finalul primei reprize. Un jucător al gazdelor reuşeşte o foarfecă perfectă, dar mingea trece pe lângă poartă, iar Viciu reuşeşte o paradă superbă la un şut venit de pe partea stângă şi boxează mâna cu pumnul.

►min 41: Nae trimite la poartă, de pe partea dreaptă, dar nu e pozişionat bine şi trage aiurea.

►min 39: Lovitură liberă de pe partea stângă. Mingea e trimisă de jucătorii Sportului în bară, pe urmă revine în teren la Curelea care trimite pe lângă.

►min 34: Ioniţă trimite cu capul pe lângă poartă din interiorul careului.

►min 30: 0-1. GOOOL SPORTUL!!! Corner de pe partea dreaptă. Mingea ajunge în careu, de unde Curelea se înalţă şi înscrie cu capul.

►min 24: Bratu îi serveşte o minge lui M. Ştefan, iar atacantul trimite puternic la poartă de la 15 metri. Balonul trece pe lângă poartă.

►min 18: Nae pătrunde pe partea dreaptă, centrează în careu, dar mingea ajunge în braşele portarului dinamovist.

►min 16: Ferfelea şutează la poartă, dar mingea e deviată în corner de Zivny.

►min 15: Petrescu respinge în corner un balon trimis de Postolache. Cornerul e executat bine, un jucător al Sportului trimite cu capul spre poartă, dar Oprea reţine.

►min 13: Bratu ajunge în preajma careului Sportului, încearcă un lob, dar trimite peste poartă.

►min 11: Oprea respinge în corner şutul lui Curelea din 5 metri.

►min 1: A început meciul.

Dinamo II: Oprea – C. Petrescu, M. Ioniţă, Zivny, Renţea – Predescu, D. Sandu, Todea, Ct. Stan – Fl. Bratu, M. Ştefan
    Rezerve: Dănciulescu, Fodor, Al. Albert, Mărmăneanu, Nemţescu, Vîlcu, G. Dumitrescu
    Antrenor: Costel Orac

MarcAntoniu
    Member

http://ligab.gsp.ro/stiri/2948/livetext_dinamo_ii_-_sportul_studentesc_0-4.html

Dinamo II: Oprea – Petrescu, Ioniţă, Zivny, Renţea – Predescu, Sandu, Todea, Stan – Bratu, Şt. Mircea

Antrenor: Costel Orac

Sportul: Viciu – Farmache, Cioranu, Lung, Cazan – Lungu, C. Irimia, Postolache, Nae – Ferfelea, Curelea

Antrenor: Tibor Selymes

‘9: Curelea şutează la colţul scurt, dar Oprea respinge în corner

’11: Bratu scapă singur cu Viciu, dar lobul lui trece peste poartă

’14: Farmache reia cu capul o centrare din corner, dar Oprea reţine

’15: Ferfelea prinde un voleu de la 16 metri, dar mingea trece pe lângă poartă, fiind deviată de Zivny

’16: Nae scapă pe flancul drept, centrează în faţa porţii, dar Oprea iese oportun şi reţine

’20: Şutul lui Mircea Ştefan trece la câţiva metri de poarta lui Viciu

’28: 0-1 – GOL SPORTUL!! Curelea deschide scorul printr-o lovitură de cap

’30: Ocazie uriaşă pentru Sportul irosită de acelaşi Curelea care încearcă o scăriţă peste Oprea

’33: Dinamo II trece pe lângă egalare. Ioniţă reia cu capul pe lângă poartă o centrare din corner a lui Predescu

’38: Ferfelea execută o lovitură liberă din lateral stânga, mingea se scurge prin careu şi loveşte bara

’41: Predescu reia acrobatic o centrare de pe dreapta, dar mingea se duce mult peste

’44: Postolache şutează din interiorul careului, dar mingea trece mult peste poartă

’45: Pauză

’46: C. Stan iese la pauză, locul lui fiind luat de Mărmoreanu

’60: “Studenţii” au îngheţat jocul, semn că se mulţumesc cu avantajul minim pe care îl au pe tabelă

’61: Bratu şutează periculos din voleu peste poartă

’64: Postolache scapă singur cu portarul dar şutează în bară

’64: 0-2 – GOL SPORTUL! Ferfelea marchează printr-o lovitură de cap

’69: schimbare la Sportul. Iese Postolache şi intră Cheţan

’72: Bratu iese şi intră Vâlcu

’73: 0-3 – GOL SPORTUL ! Irimia ridiculizează apărarea dinamovistă şi înscrie peste portarul Oprea şi peste Ioniţă

’75: 0-4 – GOL SPORTUL! Curelea duce scorul la 4-0 şi se apropie de colegul său, Ferfelea, în clasamentul golgeterilor

’78: Ferfelea cere un penalty la o tragere de tricou a lui Ioniţă, dar arbitrul nu acordă nimic

’80: Schimbare la oaspeţi. Nae iese şi intră Truţă

’82: M. Ştefan îi lasă locul lui G. Dumitrescu

’90: Final de partidă. Sportul revine pe locul doi

07Ex
    Keymaster

“Studenţii” s-au distrat cu “câinii”

Sportul Studenţesc nu avea voie să facă un pas greşit azi în Ştefan cel Mare şi a început mult prea prudent partida cu Dinamo II. Chiar dacă sunt practic cu ambele picioare în liga a treia, gazdele au dat o replică bună în prima parte a meciului, dar la final au pierdut la un scor greu digerabil, 0-4.

Chiar dacă nu şi-a asumat riscuri inutile, Sportul Studenţesc a ajuns destul de repede la poarta lui Oprea şi a ratat primele mari ocazii prin Curelea, Postolache, Lungu şi Ferfelea. Bratu a replicat cu un lob frumos, însă mingea a trecut peste poarta lui Viciu. După o jumătate de oră de joc, Curelea nu mai greşeşte ţinta şi înscrie cu capul după o centrare înaltă de pe partea dreaptă. Ioniţă (34) are şansa egalării, dar trimite cu capul pe lângă. Oaspeţii au posibilitatea să îşi dubleze avantajul cu cinci minute înainte de pauză. La capătul unei centrări de pe stânga a fost găsit juniorul Cioranu care a deviat uşor şi mingea a lovit bara, i-a revenit lui Curelea, dar atacantul a şutat imprecis. Ultima ocazie mare a primei reprize a aparţinut gazdelor, dar Viciu nu a putut fi învins.

La revenirea de la vestiare, studenţii s-au arătat mult mai decişi să tranşeze cât mai repede soarta partidei. Postolache (61) a scăpat singur spre poartă şi doar transversala l-a salvat de Oprea de la primirea celui de-al doilea gol. De altfel, mijlocaşul Sportului a făcut un joc foarte bun, făcând schimbări dese de bandă cu Nae, tactică ce a destabilizat de multe ori defensiva gazdelor. Portarului dinamovist i s-a terminat norocul în minutul 63, când Nae a centrat perfect de pe stânga şi golgheterul ligii secunde, Viorel Ferfelea, şi-a trecut în cont cel de-al 18-lea gol al sezonului. La adăpostul celor două goluri, “Gaşca Nebună” s-a dezlănţuit şi a luat cu asalt poarta dinamovită reuşind să mai înscrie de două ori prin execuţiile de efect ale lui Irimia (75) şi Curelea(77), loburi trase la indigo.

Sportul Studenţesc se menţine pe poziţia secundă a clasamentului seriei I şi are toate motivele să spere că pasa proastă pe care a traversat-o la începutul returului a luat sfârşit. Pentru Dinamo II se pare că aventura în liga a doua va lua sfârşit după ultima etapă, şansele de salvare de la retrogradare devenind minuscule. (Florin ALBOIU)

07Ex
    Keymaster

Golurile pot fi vazute aici.

laucantona
    Member

m-am trezit si eu mai devreme Sambata asta si i-am vazut pe baieti in direct pe sport.ro, mi-a placut cum atacantii reuseau sa se demarce…cred ca puteau da inca 3-4…numai eu am vazut in direct 2 bari si trei goluri. Nu stiu cate meciuri grele mai avem dar cred ca luam macar locul 2.

dragos
    Member

un joc facil, pe care l-am dominat tot timpul.
    pana “sa spargem gheata”, am avut oaresce emotii, intrucat baietii parca nu erau destul de concentrati, insa dupa aceea s-au spulberat toate emotiile.
    repriza secunda a fost excelenta si am vazut o singura echipa pe teren….
    asa sa jucam mereu !!
    felicita, felicita !! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.