24.05.2003 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-3(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 24.05.2003 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-3(2-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 95 total)
  • Author
    multi
    Member

Maine o sa fiu in Bucuresti.
    Se pare ca am sansa sa mai vad un meci al Sportului in A.
    Ca sa il vad , insa , trebuie sa ma sustrag cateva ceasuri de la scopul declarat al drumului pe care il fac la Capitala : se implinesc niste anisori de la absolvirea facultatii si e de participat la agapa de rigoare.
    Hotararea mea era ca si luata : veneam la meci chiar daca asta ar fi insemnat sa neglijez un pic prieteni buni pe care nu i-am vazut de mai bine de un deceniu si care au batut calea chiar si de prin cele Australii ca sa participe.
    De la confirmarea stirii despre plangerile jucatorilor sint cam dezorientat.
    Nu cumva sufar eu mai mult decat ei pentru clubul asta ?! Pe mine n-o sa ma treaca nimeni in scriptele clubului desi imi pasa ce se intimpla cu el inca dinainte ca TOTI jucatorii actuali sa se fi nascut…Asta nu ma deranjeaza pentru ca asa e scris ca spectatorul sa ramana un simplu anonim… Dar incepe sa ma deranjeze gandul ca vedetei din acest spectacol ii pasa foarte putin de mine si de scena pe care se desfasoara.
    Nu vreau sa ma leg deloc de aspectul pecuniar al problemei si sa nu-mi spuneti ca jucatorii trebuie sa manance ca sa joace… Ma leg de aceasta dezertare in masa inainte de a se fi pus capat cosmarului din aceasta primavara… Lucrul mi se pare jenant , nebarbatesc si neloial.

Si-atunci va intreb si pe voi toti : sa vin la meci ?

cameliu
    Member

Eu sa fiu in locul tau m-as duce! Stii cum e: jucatorii joaca citiva ani la un club si pleaca sau se lasa de fotbal. Presedintii si investitorii nu-s vesnici nici ei. Cei care raman intotdeuna linga echipa sunt SUPORTERII!

cameliu wrote:
    Cei care raman intotdeuna linga echipa sunt SUPORTERII!

Corect cei care raman mereu sunt SUPORETRII, cei care cred in ceea ce inseamna Sportul Studentesc, ei sunt cum s-ar spune eroi anonimi a unei istorii care incepe in anul 1916.
    Eu cred pana la urma ca jucatorii vor veni la meci, dar sper ca nu vor face doar simplul act de prezenta asta ar fi jenat si pentru ei si pentru noi, mai bine as intra eu in teren macar as sti o chestie macar imi dau sufeltul acolo chiar daca pierd. Nu vreau sa fiu pesimist, dar in mod normal acest meci ar trebui sa il castigam.
    FORZA SPORTUL!
    AVANTI BIANCO-NERI!

multi
    Member

Pe cuvant ca sunt cu inima indoita si chiar am vrut sa primesc un sfat de la voi… (Desi un mic dracusor tot am bagat sperand sa va provoc la o , hai sa-i zic , dezbatere mai amanuntita asupra atitudinii copiilor astora )
    Asa cum as fi putut paria raspunsurile au fost in ton cu ceea ce asteptam de la voi (am inceput sa va “cunosc” de cand va urmaresc evolutiile )
    Si aceste raspunsuri ma fac sa fiu mandru ca sunt suporter al acestui club ! Asa este , toate vin si se duc , ceea ce ramane sunt clubul Sportul Studentesc si suporterii sai !
    Sper sa fiu in tribuna maine. Multumesc.

razvanR
    Member

Atitudinea jucatorilor m-a intristat si pe mine ! Indiferent de motive, nu era momentul sa depuna memorii la Liga.

Oricum, voi fi in tribuna !

razvanR
    Member

la Steaua apara Tibi Lung

07Ex
    Keymaster

multi, eu daca as fi in locul tau m-as duce la meci indiferent de problemele in care ne scaldam acum. Iti spun asta deoarece fiind plecat din RO de multi ani as da orice sa pot sa-i vad pe baieti la treaba “live” macar odata. Din aceleasi motive ca si tine, si eu voi fi la Bucuresti in septembrie. Din pacate insa probabil ca eu ii voi vedea pe baieti in divizia B, asta in cazul fericit in care nu vom retrograda direct in C pe mai stiu eu ce motive.

:(

ultrasro
    Member

Poate nu pleaca toti jucatorii, totusi!

Ratiu si Oae joaca acum prin B.

La tineret mai sunt Curelea, Paraschiv, Voicila si Nicolae

07Ex
    Keymaster

Pai eu vin in proportie de 90% in RO in septembrie. Oricum va voi spune exact data la care vin deoarece as vrea sa va cunosc pe toti. :)

Ultras
    Member

Cine este astazi in Bucuresti trebuie sa vina la meci. Este singurul mod in care poate demonstra ca este suporter al Sportului Studentesc. Nu conteaza in ce situatie se afla echipa, nu conteaza daca jucam cu juniorii, nu conteaza daca suntem in Divizia A, B sau Onoare. Ceea ce ne da calitatea de SUPORTER este prezenta noastra in tribuna incurajand culorile clubului (daca fizic ne aflam in preajma stadionului intr-o raza, sa zicem, de 100KM)! Si va dau exemplu pe Florin din Baicoi care de cate ori a avut posibilitatea, mai ales financiara, a venit si in Regie dar si in deplasari. Si de multe ori a mai adus si pe altii cu el.
    Astazi avem posibilitatea sa aratam cine suntem: SUPORTERI sau microbisti din tastatura!

PS. Acest mesaj este adresat in principal carcotasilor anonimi!

Ultras
    Member

PPS. Pe site sunt inscrisi in FUN CLUB 160 de membri din Bucuresti. Daca pe stadion ar veni 100 dintre acestia (care sa zicem ca tin pe bune cu Sportul Studentesc) am face fata cu succes la orice galerie din tara. Si presa nu ar mai avea mativ sa ne ia la misto.
    Daca intelegeti bine. Daca nu, noi cei 20-30 de SUPORTERI vom veni la stadion indiferent in ce Divizie joaca echipa sau cat de bine sau prost joaca aceasta. Daca iti asumi o calitate, respecta si obligatiile care decurg din aceasta.

Eu o vin in tara dupa 15 Iunie si probalil o sa stau pana la inceputul lui septembrie. Pana atunci sunt SUPORTER de tastatura. Ar fi bine sa ne adunam toti la o sedinta a asociatiei.

Hai Sportul !!!

Ultras
    Member

Florine, sper ca nu m-ai inteles gresit! Ma refeream la cei care sunt acum in Bucuresti si pe care nu i-am vazut la nici un meci. Nu sunt absurd sa le cer celor de “afara” sa faca naveta la fiecare meci

@Ultras wrote:

Florine, sper ca nu m-ai inteles gresit! Ma refeream la cei care sunt acum in Bucuresti si pe care nu i-am vazut la nici un meci. Nu sunt absurd sa le cer celor de “afara” sa faca naveta la fiecare meci

Stai listit am inteles mesajul tau. Oricum ma simt excelent cand vin in Regie la meci, chiar daca nu suntem multi spectarori la meciurile Sportului. Important este sa vezi jucatorii ca se daruiesc pt culorile clubului asa cum au facut alti jucatori ca M. Marian, Munteanu, T. Cristea, etc. Imi aduc aminte ca prin 86 am stat la vestiare cand sportul juca cu fc olt (cu mari interventii) numai ca sa vad jucatorii Sportului.
    Este drept ca ei au avut si antrenori mai buni. Cand jucau in B am fost prezent mai la toate meciurile de acasa fiind in tara. Cand au intrat in A, nu am vazut decat circ pe banca cu Andone si cateva meciuri memorabile in care jucatori s-au daruit.

Tot ce sper este ca la Sportul sa vine un Antrenor cu stiinta jocului si cu personalitate. Trebuie sa jucam strategic daca vrem sa vina bani.

Ultras
    Member

Oricum, jucatorii trebuie incurajati de cat mai multi suporteri, pentru a fi motivati sa se daruiasca in teren. Motivati de bani nu poate fi vorba!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 95 total)
  • The topic ‘24.05.2003 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-3(2-0)’ is closed to new replies.