24.09.2005 FCU Poli Timisoara – Sportul Studentesc 0-0

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 24.09.2005 FCU Poli Timisoara – Sportul Studentesc 0-0

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Marian Salomir, Cluj – Napoca va conduce sâmbata la centru partida Politehnica Timisoara – Sportul Studentesc din etapa a VII-a a Diviziei A la fotbal.

Meciul va avea loc de la ora 20.00 si va fi transmis de National TV. Asistenti au fost desemnati Octavian Sovre, din Oradea, si Florin Buzarnescu din Craiova, rezerva – Eduard Constantinescu, Craiova, observatori Alexandru Boc, Bucuresti si Patritiu Abrudan, Cluj – Napoca.

La Timisoara, meciul si capul spart

Aproape ca nu exista meci in care adversarii sa plece “vii si nevatamati� de la Timisoara. Stelistii au simtit pe propria piele atat anul trecut, cat si in acest sezon, crampoanele “alb-violete�. Ultimul, dar, probabil, nu cel din urma, accidentat la o partida disputata pe malul Begai este bistriteanul Dinu Sanmartean. Acesta a fost lovit cu cotul de banateanul Canu si nu a mai putut continua partida, fiind transportat cu salvarea la spital. Culmea, fundasul gazdelor nu a primit nici macar cartonas galben. Atentie, Sportul Studentesc! (F.G.)

corect este un meci greu… mai ales ca se joaca “in cel mai civilizat oras al tarii”… dar pana atunci mai este meciul cu salamistii

Zibling
    Member

Da, imi amintesc cum se joaca la Timisoara. In plina iarna, in ultimul meci jukat akolo de Sportul, parca Maxim a luat un cartonas rosu aiurea, la o saritura involuntara la cap, iar pe jukatorii nostri i-au faultat rand pe rand, galbenele nefacandu-se simtzite. Parca numai Stancu scapase nelovit.

dragos
    Member

meciul se transmite SAMBATA de la ora 20.00 pe NATIONAL TV !!!

apropos, de jocul dur al banatenilor, sa stiti ca si pandurii joaca la fel de dur, insa pana la meciul cu ei mai avem ceva vreme……..de fapt, toti “provincialii” joaca extrem de dur impotriva bucurestenilor…….

sportul forever !!!!

razvanR
    Member

S-ar putea ca Fulgerul Bragadiru sa fie penalizata pentru nenumaratele incidente create de suporteri.

Cred ca meciul cu Sportul se va juca fie in alt oras, fie cu tribunele goale.

O final? în Cupa Intertoto, nici o înfrîngere în Divizia A, cea mai eficient? ap?rare ?i locul trei în topul productivit??ii atacan?ilor dup? 6 etape. Acestea sînt, statistic, reu?itele lui Dorinel Munteanu la debutul s?u ca antrenor la cîrma unei echipe care a transferat 7 juc?tori în var?.

“M-am gîndit s? fiu mai precaut fiindc? nu aveam o echip? omogen?. Am insistat îns? s? joc cu 4 pe linia de fund. Am construit restul pe calit??ile fotbali?tilor pe care îi am la dispozi?ie. Mi-am luat un risc”, a rezumat Munti modul în care a conceput tactic ascensiunea clujenilor.

Ingredientul principal: implicare total? în joc. “Am c?utat juc?tori care s? fac? ambele faze. În ofensiv?, mijloca?ul Coroian sprijin? atacul. Trebuie s? participe to?i, chiar ?i funda?ii laterali. Vreau o echip? cît mai scurt? ?i cît mai compact?. Nu ?tiu dac? în acest moment e vîrful de form? al echipei mele. Am dou? grupe de juc?tori. Unii care nu au avut deloc vacan??, iar al?ii care au avut prea mult?: Coroian, Minteuan, Balint sau Surdu”.

“O s? vede?i, voi schimba tot timpul echipa. Vreau s? am fotbali?ti proaspe?i. Chiar dac? adversarii ?tiu acum ce joc, nu voi schimba sistemul”
    Dorinel Munteanu

Ne trebuie mare noroc cu Poli. Urias si nesimtit noroc ne trebuie!
    Lasati+ma sa nu cred ca+l vom avea. O fi mingea rotunda dar stiu ca norocul si+l face omul singur. Sau macar…se predispune la noroc. exact asta+i problema, nu ne predispunem la noroc.

Fluturam plecatul prin fatza jucatorilor mereu. Asta stim sa facem. si dupa aceea ne lamentam in presa ca jucatorii nu trateaza cu maturitate jocurile. Sa o lasam cum a cazut.

deyan
    Member

@razvanR wrote:

S-ar putea ca Fulgerul Bragadiru sa fie penalizata pentru nenumaratele incidente create de suporteri.

Cred ca meciul cu Sportul se va juca fie in alt oras, fie cu tribunele goale.

1 sar putea sa fi depasit dekpitolul fotbal sau esti un innapoiat kre treieste in anul2000? Lasa-ma te rog sa te informez ceva(ceva ce se stie de 1 an de zile)ceva ce tu poate ink nu ai auzit k probabil nu mergi la meciurile lui S.S. probabil doar pe aici pe forum esti!
    Asa acest fulgerul bragadiru nu stiu dak exista,dar dak te referi cumva in mesajul tau la viitorul meci a lui Sportul tin sa te anunt cu este cu
    F.C.U.Politehnica Timisoara
    vezi habar nu ai cu cine joak S.S.
    P.S FII IN PAS CU MODA NU FII TARAN DE LA ORAS!
    2Meciul se va juk in TM cu tot cu spectatori!

Radu Dobrin
    Member

bun venit pe forum!

din pacate, sincer sa fiu, rezist cu greu tentatiei sa iti sterg postul, pe care cu mare greutate am reusit (cred) sa il inteleg. Un simplu ochi aruncat pe posturile din doar topicul asta ti-ar fi facut o imagine destul de clara asupra la ce (si cum) se cam obisnuieste pe aici. Daca intentia ta e sa startezi un topic de genul onlinesport, esti intr-un loc total nepotrivit.

oricum, bun venit inca o data, si putem incerca un start nou :)

razvanR
    Member

Sportul Studentesc are cate o saptamana pe an in care o face lata. E ca vaca aia care da cate o galeata de lapte, dupa care da cu piciorul si o varsa.

Anul trecut dupa un tur bun, ultimile 3 meciuri au fost catastrofale: 0-3 cu rapid, 0-3 cu Progresul se eliminare din Cupa si 1-3 la Timisoara.

Saptamana asta seamana cu cea de anul trecut de care vorbeam.

Altfel, trebuie remarcat ca prima infrangere in afara Bucurestiului intr-un meci oficial in cursul anului 2005 a fost azi la Suceava !!!

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

bun venit pe forum!

din pacate, sincer sa fiu, rezist cu greu tentatiei sa iti sterg postul, pe care cu mare greutate am reusit (cred) sa il inteleg. Un simplu ochi aruncat pe posturile din doar topicul asta ti-ar fi facut o imagine destul de clara asupra la ce (si cum) se cam obisnuieste pe aici. Daca intentia ta e sa startezi un topic de genul onlinesport, esti intr-un loc total nepotrivit.

oricum, bun venit inca o data, si putem incerca un start nou :)

Nu-i nici o chestie Radu, la urmatoarea abatere ii stergem contul cu totul. Dupa parerea mea nu intri pe un forum si postezi un mesaj de genul asta ca prim mesaj. Ma rog, poate asa se practica lucrurile in Banat. 😆

Deyan, sterge casul de la coltul gurii si vezi ca+ti miroase gura a K.

Timisoara, oras frumos, cu echipa frumoasa, pacat ca e inconjurata si de coprofagi de genul asta. Nu meriti mai multe cuvinte.

deyan
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Deyan, sterge casul de la coltul gurii si vezi ca+ti miroase gura a K.

Timisoara, oras frumos, cu echipa frumoasa, pacat ca e inconjurata si de coprofagi de genul asta. Nu meriti mai multe cuvinte.

ce mai e de spus? mentalitate de bucuresti
    Radu nu am vrut sa fiu , dar ma asteptam la un pic de respect din partea voastra pt Tm. nu inteleg cu ce te-am deranjat? k am corectat pe unu kre habar nu avea cu cine joak sportul?nu fiti rautaciosi cu noi k nu vad ce motive ati avea!

Deyan, cu tot respectul, reciteste+ti mesajul, te rog mult.

Zibling
    Member

Pt Deyan si nu numai… actualii suporteri timisoreni trebuie sa multumeasca castigurilor financiare din forbal care au facut ca o investitie mica din comuna Bragadiru sa se mute la Bucuresti si spoi sa fie expulzata la Timisoara. Altfel, nici nu avea Timisoara echipa in Divizia A. Poate avea 2-3 in B, precum UMT-ul care a facut o vizita scurta. A nu se uita ca totusi cele mai bune performante le-a avut fosta Fulgerul pe vremea cand era in Divizia A (finala Cupei Dinamo-Rocar), deci… Timisoara nu prieste fotbalului sau invers. In fine.

Mie unul imi pare rau ca nu e vreme mai frumoasa ca altfel as fi plecat la Timisoara, sa vad si eu investitiile Fulgerului, ah… pardon, Timisorenei, ah.. pardon, ale lui Zaher… si ale petrolistilor intr-un oras care nu are nimik de-a face cu industria petroliera 😮

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • The topic ‘24.09.2005 FCU Poli Timisoara – Sportul Studentesc 0-0’ is closed to new replies.