24.09.2008 Sportul Studentesc – Prefab Modelu 7-6(1-1,1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 24.09.2008 Sportul Studentesc – Prefab Modelu 7-6(1-1,1-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 62 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Stii cum Caz… poate nu consemnam azi premiera mondiala de ai bate pe modeleni, dar avem totusi o premiera: a nimerit Curelea poarta!

07Ex
    Keymaster

Nu-mi vine sa cred ce-am ajuns. Ne bucuram daca vom reusi sa-i batem pe Prefab Modelu in faza a 5-a a Cupei. Pai in faza 16zecimilor ce vom face? Poate doar asa daca cadem cu Buzaul sau cu Otopeniul sa mai speram, desi si aia cand ne-au prins ne-au batut.

Cat despre faptul ca a dat si Curelea gol, ce sa mai vb. Am ajuns sa ne miram cand atacantul nostru da goluri. 🙄

adso
    Member

cat s-a terminat..?

cameliu
    Member

@adso wrote:

cat s-a terminat..?

Cred ca nu s-a terminat inca… Poate se ajunge la 11m! Si dam goluri multe :-))))

adso
    Member

@cameliu wrote:

@adso wrote:

cat s-a terminat..?

Cred ca nu s-a terminat inca… Poate se ajunge la 11m! Si dam goluri multe :-))))

la cat de norocosi suntem… nu ma incanta ideea cu 11metri.

rapid19pancu
    Member

1 penalty : gol modelu
    al 2 lea penalty : gol ferfelea
    al 3 lea penalty : gol modelu
    al 4 lea penalty : gol postolache
    al 5 lea penalty : gol modelu
    al 6 lea penalty : gol marian dedu
    al 7 lea penalty : gol modelu
    al 8 lea penalty : gol nicola
    al 9 lea penalty : gol modelu
    al 10 lea penalty : gol varga
    al 11 lea penalty : ratare modelu
    al 12 lea penalty : gol sportul

NE-AM CALIFICATTT !!!

rapid19pancu
    Member

BRAVO SPORTUL ,BRAVO SPORTUL BRAVOOO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 😆

cameliu
    Member

@rapid19pancu wrote:

1 penalty : gol modelu
    al 2 lea penalty : gol ferfelea
    al 3 lea penalty : gol modelu
    al 4 lea penalty : gol postolache
    al 5 lea penalty : gol modelu
    al 6 lea penalty : gol marian dedu
    al 7 lea penalty : gol modelu
    al 8 lea penalty : gol nicola
    al 9 lea penalty : gol modelu
    al 10 lea penalty : gol varga
    al 11 lea penalty : ratare modelu
    al 12 lea penalty : gol sportul

NE-AM CALIFICATTT !!!

V-am spus eu ca dam goluri muuuuuulte!
    Am dat 6!
    Da p-astia tot nu-i batem!
    La 100 de ani de la infiintare eu zic sa facem un amical cu ei poate asa se lasa!

07Ex
    Keymaster

Nu-mi vine sa cred. Bine ca i-am batut si la 11m. Eu am crezut ca nu vom castiga, dar uite ca m-am inselat. Sa vedem acum cine vine in Regie in urmatoarea faza Cupei Romaniei.

cameliu
    Member

Caseta:

Sportul – Prefab Modelu 1 -1 Curelea (’27) / Fl. Anghel (44), 7 – 6 după loviturile de departajare SCOR FINAL

Sportul: G. Niculescu – Beţa (’54 Ciupe), M. Dedu, D. Lung, L. Cazan (’69 Târnăcop) – Ferfelea, A. Lungu (’58 L. Dobre), V. Nicola, Postolache – Curelea, Varga
    Antrenor: Adrian Falub

Modelu: Fl. Rădulescu – Cravcescu, Ghidarcia, Fl. Popa, D. Sânmărtean – R. Iancu (’75 M. Şerban), Olariu (’107 Şeroni), Kunchev, Neacşă – R. Avram, Fl. Anghel (’70 Jianu).
    Antrenor: Marin Dună

mkg
    Member

Chiar daca nu i-am batut totusi ne-am calificat!~ E un pas inainte . Mic pas adevarat dar totusi un pas inainte si avand in vedere ca am eliminat piaza noastra rea eu sper sa avem un drum lung in cupa . Poate asa isi mai aminteste lumea de noi

ultrasro
    Member

Din minutul 64 Sportul a jucat in 10 deoarece Ciupe a fost eliminat extrem de lejer la o faza ce nu anunta nimic. Pe final de meci jucam practic in 8, Dedu si Lung fiind cvasiaccidentati.

07Ex
    Keymaster

Deci sa inteleg ca vom avea un meci dificil sambata cu Dinamo II, din moment ce ai nostri sunt accidentati, suspendati, si cei care nu sunt, sunt obositi dupa 120 de minute de joc?

ultrasro
    Member

Va juca Tarnacop, poate reintra Secareanu, poate lui Rusu ii trece raceala. Patriche si Ghinga inca sunt in ghips :)

ce calificare frumoasa am trait astazi..nu imi vine sa cred !..sa speram ca aceasta poveste frumoasa va continua si dupa urmatorul tur

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 62 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.