24.09.2008 Sportul Studentesc – Prefab Modelu 7-6(1-1,1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 24.09.2008 Sportul Studentesc – Prefab Modelu 7-6(1-1,1-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 62 total)
  • Author
    ionut.ro
    Member

Nu a fost un meci spectaculos in Regie, dar cu siguranta dramatismul si bucuria de la final ne-a satisfacut pe cei prezenti la stadion. Sportul a dominat in prima parte ca posesie a balonului, dar fara sa-si creeze mai ocazii de gol – ca in jocurile anterioare. Pe la jumatatea r1 Ferfelea trimite o pasa inteligenta perpendiculara spre poarta care-l gaseste pe Postolache la limta offsideului scapat singur, ajuns in careu de 16m intoarce elegant mingea pe langa portar spre Curelea venit din urma, care inscrie. Credeam ca vom avea o pauza mai linistita dar in ultimele minute modelenii au inscris cu capul din 6m la coltul lung dupa o centrare de pe stanga, in ciuda plonjonului lui Niculescu.
    Repriza a 2-a debuteaza cu cateva atacuri mai inchegate ale Sportului purtate in special pe partea stanga – finalizate cu centrari ale lui Varga, si cu o dubla schimbare la Sportul – au intrat Ciupe si un atacant nr.25 – Dobre. La cateva minute apoi Ciupe primeste rosu direct pt un atac intarziat pe glezna unui adversar care apucase sa degajeze mingea (faza se petrecea in jumatatea oaspetilor, cam usor acordata eliminarea). Modelenii au prins curaj si au dominat repriza inghesuindu-si adversarii in propia jumatate, dar fara sa aiba nici ei mari ocazii. A mai intrat nr7 Ionut Tarnacop fundas stanga, iar Postolache a fost coborat fundas dreapta, in centru fiind Dedu si Lung. Desi sufereau in aparare, studentii ar fi putut sa dea lovitura pe contraatac, ratand cea mai mare ocazie dupa o centrare de pe stanga a lui Varga, recentrare inteligenta Curelea catre Dobre singur la 16m, care reia pe jos tare, dar central, permitandu-i portarului advers sa respinga. In prelungiri acelasi aspect al jocului, pe fondul dominarii starile a modelenilor Sportul a mai ratat o ocazie si mai mare (Curelea scapa singur spre poarta dar este obosit, intoarce elegant un adversar care-l ajunsese din urma si suteaza cu stangul pe jos la coltul scurt, dar respinge portarul). Au fost si ceva emotii la poarta noastra, faze rezolvate calm de Niculescu, sau centrari imprecise. Pana la urma studentii s-au multumit cu egalul, in conditiile in care au jucat ~70min in inferioritate.
    La 11m modelenii au executat primii si au condus cu 2-1, 3-2, 4-3, 5-4, 6-5, Sportul egaland de fiecare data cu executii precise prin Ferfelea, Postolache, Dedu, Nicola si Varga. Al 6-lea modelean a tras tare putin peste poarta iar Tarnacop a inscris golul victoriei si al descatusarii studentilor.
    La meci au fost prezenti printre altii Tibi Balan si Ioan Andone.

07Ex
    Keymaster

^ Asta depinde de ce echipa vom intalni in turul urmator. Eu sper sa nu cadem cu CFR, Rapid, Dinamo, sau una din echipele de top in urmatorul tur.

ovidiu
    Member

Chiar daca nu am invins in 90 min. este bine ca am reusit calificarea.
    Greu cu aceasta echipa. Poate totusi vom reusi odata si odata sa-i invingem.
    Cred ca cei ce au fost la meci au trait cu intensitate maxima cele 120 minute+11 m. Cat despre Curelea …

Poate cu aceasta ocazie va ajunge si Tarnacop sa joace titular la meciurile din campionat.

Dupa meciul de duminica totusi o bucurie.
    Sper sa avem un traseu lung in Cupa Rrrrrrrrrrromaniei.

razvan
    Member

Un filmuleţ cu loviturile de la 11 metri, cu excepţia primului penalty, transformat de modeleni: http://www.youtube.com/watch?v=4pJVpCBpaTM

07Ex
    Keymaster

Marfa! Multam Razvan! Vad ca Niculescu sare destul de bine la 11m. La primele 2 lovituri batute de ei a fost aproape de a apara.

dragos
    Member

dupa lupte seculare, care au durat aproape 30 ani……wAw, wAw, waw, ne-am califiiiiicccaaaaattttt !!! 8) 8) 8) 8)
    am batut BAU-BAU-ul modelean !!! 😆 😆 😆
    of, of, of, unde-s vremurile, cand eliminam pe BRONDBY, KATOWICE, OMONIA N. etc. :?: :?: :?: :?:
    acum am ajuns sa ne bucuram (hihi), ca eliminam fotomodelu’, ca marcheaza curelea etc.
    este o victorie norocoasa si o bucurie dulce-amara.
    dar este totusi, o bucurie.

Ultras
    Member

Chiar imi calc pe inima ca scriu iar aici, dar chiar n-am putut rezista la cacaturile unora care isi pun intrebari retorice in batjocura. Intreb si eu in batjocura… Unde sunt suporterii de la meciurile de acum 20 de ani? Ce bine ca atunci nu existau forumuri…

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

Unde sunt suporterii de la meciurile de acum 20 de ani? Ce bine ca atunci nu existau forumuri…

Daca te referi la mine, eu nu mai sunt in tara si de aia nu sunt la meciuri. Cand am venit in tara n-am lipsit de la nici unul din meciuri, chit ca au fost acasa, deplasare, cupa, sau campionat.

In privinta celorlalti nu ma pot pronunta.

Zibling
    Member

Nu era vorba de tine, Cazimir.

Insa, meciul de ieri chiar merita vizionat de orice suporter adevarat al Sportului Studentesc – victorie la penalty-uri (ceea ce n-am mai vazut de mult timp) si un succes impotriva echipei care ne-a facut dimineti amare in ultimii 2 ani. Una peste alta – consider ca jucatorii nostri au executat foarte tehnic toate cele 6 lovituri de la 11m, astfel incat portarul advers nu a avut nici o sansa (cu toata experienta sa net superioara lui Niculescu al nostru).

In turul urmator al Cupei Romaniei, am auzit multe dorinte de a juca cu Pandurii. Eu unul imi doresc sa jucam cu echipe in forma mai slaba – Poli Iasi, Gaz Metan Medias sau de ce nu Rapid. 😈

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Una peste alta – consider ca jucatorii nostri au executat foarte tehnic toate cele 6 lovituri de la 11m, astfel incat portarul advers nu a avut nici o sansa (cu toata experienta sa net superioara lui Niculescu al nostru).

Am vazut pe YouTube inregistrarea loviturilor de la 11m, si sunt cu totul de acord cu tine. In afara unui jucator (parca Dedu) toti ceilalti au executat loviturile foarte bine. Doar Dedu a dat pe centrul portii si cred ca a avut noroc cu portarul lor care a sarit pe stanga. Cred ca daca sarea pe dreapta ar fi parat lovitura lui Dedu cu picorul.

Cat despre urmatorul tur, si eu as vrea sa jucam cu Pandurii, dar consider ca mai usor ar fi cu Buzaul, Otopeniul, sau Poli Iasi. Nici cu Dinamo nu cred ca va fi foarte greu.

eu am trait inca de mic o victorie a sportului la penaltyuri in regie si sunt foarte mindru si fericit de asta..ma bucur nespus pt chestia asta si as vrea din toata inima sa mai avansam un tur cu toate ca avem sanse f mici..dar de ce nu..daca va fii o echipa buna..va veni toata lumea( ca la meciuri tari vin toti dar la meciurile de la 11:00 cu echipe mici, ne stringem 10 11 insi acolo )

bogdyany
    Member

maine la tragerea la sorti v
    om pica cu Gloria B-ta sau Farul C-TA!!!!!!!!

dragos
    Member

@Ultras wrote:

Chiar imi calc pe inima ca scriu iar aici, dar chiar n-am putut rezista la cacaturile unora care isi pun intrebari retorice in batjocura. Intreb si eu in batjocura… Unde sunt suporterii de la meciurile de acum 20 de ani? Ce bine ca atunci nu existau forumuri…

se pare ca, ti-ai pierdut simtul umorului….e nasol.
    deh, nimeni nu-i perfect, sa stii.

Zibling
    Member

Deh, Dragos… are si Ultras dreptatea lui. Ce-ar fi daca Sportul Studentesc ar re-promova in Liga? Ai reveni si tu in tribune nu-i asa? Insa, acum, la greu – e mai bine acasa, in fata teveului!

Giani
    Member

@bogdyany wrote:

maine la tragerea la sorti v
    om pica cu Gloria B-ta sau Farul C-TA!!!!!!!!

Am picat cu oile spurcate.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 62 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.