24.09.2008 Sportul Studentesc – Prefab Modelu 7-6(1-1,1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 24.09.2008 Sportul Studentesc – Prefab Modelu 7-6(1-1,1-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 62 total)
  • Author
    mkg
    Member

Imi pare rau ca citesc asemenea pareri pe forum cand vine vorba de suporteri!
    Adica numai cei care merg cu echipa peste tot sunt suporteri pentru dumneavoastra iar ceilalti care simpatizeaza cu sufletul acest club sunt niste clevetitori,carcotasi caractere de plastelina carora le face rau mirosul ierbii sau al matineelor si care nu sunt in stare decat sa butoneze tastatura calculatoarelor in obcuritatea barlogurilor caldute in care se ascund..
    Pentru dumneavoastra nu exista alte prioritati ,cum ar fi copilul,familia , serviciul etc.
    Personal nu cunosc pe nimeni din cercul dumneavoastra dar incepusem sa va simpatizez si unora chiar sa le respect opinia…Pacat !
    Eu consideram ca desi echipa nu mai aduce oameni in regie datorita valorii sale precare se bucura totusi de simpatie pe forum si chiar gandeam ca desi nonvaloarea goneste lumea din stadion ,spiritul ramane viu cat timp exista speranta .
    Ma rog la Dumnezeu sa nu vina ziua cand Regia va fi goala si acest forum tacut . Atunci as vrea sa aud parerea celor ce se plang acum ca au disparut suporterii adevarati .
    Parca am fi in ferma animalelor …unii suporteri sunt mai adevarati decat altii si de aceea ii umple lehamitea de cei din urma …
    Am postat acum fiindca desi sunt convins ca ce am citit mai sus nu mi-a fost nicidecum adresat,a fost tacit aprobat de inca doi vechi forumisti cel putin.Eu de exemplu ne venind des la meciuri ba mai mult unele transmise tv chiar nevazandu-le,m- am simtit unul din acei suporteri nevolnici desi eu stiu bine ca nu sunt asa .
    Nu trebuie sa fii prezent pe stadion ca sa primesti titlul de suporter cum nu trebuie sa fi prezent la meci daca ai abonament , ah ! da !~ Uitasem la noi nu se vand abonamente ca oricum nu vine lumea la stadion nici gratis ..
    Este suficient sa ai o urma de regret cand vezi ca ecipa ta de suflet remizeaza cu fotomodelul acasa .Cand iti mai si pierzi putin din timp sa iti spui o umila parere despre aceasta eu cred ca deja arati ca iti pasa si cumva te poti numi putin suporter , asta bineinteles daca reusesti sa treci de greata si lehamitea unor SUPORTERI VETERANI !
    Ma numesc Preda Mihai Adrian am 41 de ani , am jucat candva copil fiind fotbal la grupele de pitici ale Sportului si am ramas cu nostalgia aerului echipei studentesti cand in poarta era Rica. Aerul acela lipsit de stres , boem si copilaros.
    Cu respect de astazi va rog sa imi stergeti contul in acest forum . Nu vreau sa creez lehamite nimanui si nu astept aprobarea nimanui vis a vis de calitatea mea de suporter

Ultras
    Member

Mă simt nevoit sa mai intervin o dată. mkg a interpretat deformat ceea ce am spus. As fi putut sa nu comentez, dar cred ca e de datoria mea sa o fac. N-am spus niciodata ca as fi “mai suporter” decat oricare alt om care tine cu Sportul. Nu asta am contestat. Doar maniera in care inteleg unii sa isi arate atasamentul doar in momentele ceva mai fericite. Nu spun sa nu criticam ce e de criticat, dar cand incepi sa dai cu paru-n tot ce misca, eu, care intr-adevar am un sistem disfunctional de prioritati, ma simt de parca mi s-ar pisa in cap atunci cand citesc bascalii doar de dragul bascaliei pe seama echipa. Atunci am dreptul sa reactionez, indiferent pe cine deranjez. Lamentarile, carcotelile fara acoperire, disperarile si isteriile, inclusiv ale lui frate-miu, mă scot din sărite. Daca mi-ati inteles punctul de vedere e bine, daca nu, iarasi bine…

dragos
    Member

@mkg wrote:

Adica numai cei care merg cu echipa peste tot sunt suporteri pentru dumneavoastra iar ceilalti care simpatizeaza cu sufletul acest club sunt niste clevetitori,carcotasi….
    Pentru dumneavoastra nu exista alte prioritati ,cum ar fi copilul,familia , serviciul etc.
    Nu trebuie sa fii prezent pe stadion ca sa primesti titlul de suporter…..

@zibling wrote:

Ai reveni si tu in tribune nu-i asa? Insa, acum, la greu – e mai bine acasa, in fata teveului!

Andrei, poate vei gasi in randurile de mai sus chintesenta lucrurilor.
    Este ceea ce as fi vrut sa-ti raspund si eu.
    Felicitari, domnule Preda pentru cuvintele spuse !!!
    sunt in asentimentul dumneavoastra.
    JOS palaria !!!

07Ex
    Keymaster

Am intrat pe forum de cateva ori si am citit mesajele de mai sus. Am vrut sa raspund la ele, dar sincer sa fiu nu prea am stiut cum.

Pot sa spun insa ca imi pare rau sa vad ca, dupa ce ca suntem putini, ne mai si certam unii pe altii pe forum, si ca urmare avem persoane care nu mai vor sa mai intre aici.

Eu unul nu vreau sa-mi dau cu parerea referitor la diferenta intre suporteri si simpatizanti, deoarece pentru mine ori ca suntem suporteri ori ca suntem simpatizanti, din moment ce sufletul ne este alaturi de Sportul, facem parte din aceeasi familie.

Referitor la faptul ca unii dintre noi merg mai des la stadion decat ceilalti trebuie sa recunosc ca daca as fi fost in Romania, probabil nici eu nu as fi venit la fiecare meci, si asta din cauza ca am o familie si am alte prioritati, nu din cauza ca Sportul joaca in B. Motivul pentru care atunci cand locuiam in Romania am venit la fiecare meci, este faptul ca eram singur, si decat sa stau acasa de unul singur, mai bine veneam la meci.

In concluzie vreau sa va spun ca-l inteleg pe dl. Preda dece este deceptionat. Si eu daca eram in locul dansului m-as fi simtit la fel daca cineva pe forum mi-ar fi spus ca daca nu vin la meciuri si-mi dau cu presupusul nu sunt suporter adevarat. De fapt i-am si raspuns lui Ultras crezand ca insulta imi fusese adresata si mie. Mi-am dat seama dupa aceea ca de fapt insulta era adresata altei persoane.

Ultras
    Member

Unde e insulta? Nu e vorba de nicio insulta. Doar ca atitudidea unora mi se pare jignitoare. Atat! Astept sa vad critici la fel de acide si dupa victorii, nu numai dupa infrangeri. Daca pentru anumite persoane fotbalul este doar un mijloc de refulare, nu inseamna ca trebuie sa fiu de acord cu ele. Daca stiu sa lanseze acuze dure, atunci trebuie sa stie sa reactioneze si la contre pe masura. Nimic mai mult. Am mai spus si in alte randuri: nu e nimic personal…

PS. Nu inteleg de unde ne-am “domnit” atat… Daca asa stau lucrurile poate ar trebui sa ne adresam cu domnul Ultras, domnul Giani, domnul adso, etc. Doar nu vrem sa facem discriminari de niciun fel. Nu suntem cu totii egali?

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

n-am putut rezista la cacaturile unora care isi pun intrebari retorice in batjocura.

Florine, poate tu n-ai vrut sa insulti pe nimeni (eu sunt convins ca n-ai vrut) dar lumea poate sa interpreteze gresit ce ai scris tu mai sus. Cred ca ai scris repede si la suparare, si din cauza asta a iesit atata fum din nimic.

In privinta “domnitului” de mai sus, m-am adresat astfel doar fiindca dl Preda a spus ce varsta are. Eu asa am fost invatat acasa sa ma dresez cu respect persoanelor care sunt cu mult mai in varsta ca mine. Daca vrei o sa-ti spun si tie dl Ultras. :P

dragos
    Member

@Ultras wrote:

Unde e insulta? Nu e vorba de nicio insulta. Doar ca atitudidea unora mi se pare jignitoare. Atat! Astept sa vad critici la fel de acide si dupa victorii, nu numai dupa infrangeri. Daca pentru anumite persoane fotbalul este doar un mijloc de refulare, nu inseamna ca trebuie sa fiu de acord cu ele. Daca stiu sa lanseze acuze dure, atunci trebuie sa stie sa reactioneze si la contre pe masura. Nimic mai mult. Am mai spus si in alte randuri: nu e nimic personal…

Florine, cred, ca tu cauti galceava din orice cuvant si sari ca un cocos…..
    probabil, ca te-ai referit la mine cand, ai spus ca te-a deranjat atitudinea unora…..iti repet: faptul ca, am invocat trecutele, dar incontestabilele PERFORMANTE ale acestui club, nu inseamna ca, critic actualele performante.
    am facut doar o paralela dulce-amara intre PERFORMANTELE de ieri si cele de azi ale acestui club.
    nimic mai mult.
    sau ce, nu mai trebuie sa ne dam cu parerea (fie ca este pro sau contra) ???
    trebuie doar sa laudam echipa, fara sa o “deranjam” cu critici ?? hai, sa fim seriosi.
    faptul, ca suntem prezenti pe acest forum, ne da dreptul sa ne spunem ideile, parerile, chiar daca, ele nu sunt intotdeauna in asentimentul tuturor, insa trebuie respectate si atat.
    iti dau un exemplu: eu, daca nu sunt de acord, cu ce a spus X sau Y, nu dau reply si nu comentez si in niciun caz, nu caut samanta de galceava, ca sa-mi arat eu muschii.
    cred, ca ar trebui sa ne RESPECTAM mai mult, caci si asa suntem cativa !!!!
    asadar, fii mai calm, mai intelegator, zambeste mai mult, caci si asa viata este scurta !!!
    probabil, maine, vom fi mai buni, insa niciodata azi, dar cine stie, putem incerca chiar de azi !!!
    SA FITI IUBITI !!!! 8) 8) 8)

Zibling
    Member

Of, Doamne, dupa ce ca suntem putini, nici nu putem sa comunicam intre noi. Nici eu, nici Ultras nu am scris ca suporterii adevarati sunt in peluza si fac deplasari, iar ceilalti stau in fata TV-ului. Pentru mine, a fi suporter al Sportului este un hobby, o pasiune, nu ma considera suporter adevarat, ba chiar tocmai invers. Ii las pe altii sa-si ia titulatura de ultras, daca asa le place. Eu vin doar din placere la stadion si sper sa dureze (la TV nu ma simt bine sa vad echipa, si fac tot posibilul sa vin la stadion cat de des pot, fara sa consider asta vreodata un avantaj cat de putin).

Si eu am o varsta (32 ani) daca are vreo relevanta.

Din ceea ce ati scris mai sus, mkg si dragos, inteleg ca ati interpretat gresit amandoi. Cu totii am avut momente in care am vorbit de rau un jucator sau un antrenor al Sportului, cu totii am oftat la greu, si am primit cu bucurie izbanzile. Ce ne diferentiaza, nu stiu?

Insa, in unele momente, cu dragos (pe forum) si ultrasro (pe stadion, in principal in raporturile sale cu arbitrii), nu stiu ce reactie sa am. Si daca am o reactie gresita, iata de iese. 😥

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

in unele momente, cu dragos (pe forum) si ultrasro (pe stadion, in principal in raporturile sale cu arbitrii), nu stiu ce reactie sa am. Si daca am o reactie gresita, iata de iese. 😥

Zibling, hai ca asta mi-a placut. Parca il si vad pe Ovidiu pe stadion “dialogand” cu arbitrii. 😆

Cat despre tine Dragos, tre’ sa recunosc ca sunt anuminte momente cand esti parca prea pesimist vis-a-vis de echipa. Asa cum a spus-o si dl. Zibling ( 😆 ) au fost multe momente cand am spus si eu destule lucruri la adresa echipei, mai ales cand au pierdut prosteste cu echipe pe care trebuiau sa le bata. Ba mai mult, au fost momente cand am zis ca inchid forumul si nu vreau sa mai stiu nimic despre echipa asta. Unul din momentele respective a fost chiar meciul de saptamana trecuta cu CSM Ploiesti cand am crezut ca innebunesc ca nu i-am batut pe aia.

Nu stiu insa cum se face insa ca dupa ce-mi trec nervii, revin pe forum, spre disperarea sotiei, care de 10-12 ani de cand ne cunoastem ma vede pierzandu-mi timpul in fiecare sambata in fata calculatorului pentru o echipa care nu a realizat nici o performanta majora in anii respectivi.

Banuiesc ca asta inseamna sa ai microbul in tine si sa tii cu Sportul indiferent de cat de bine sau (in cazul nostru) cat de rau merge echipa.

O sa mut discutiile astea pe forumul de discutii mai tarziu, dar acum tre’ sa ma duc la cumparaturi. 🙄 😥 😆

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@Zibling wrote:

in unele momente, cu dragos (pe forum) si ultrasro (pe stadion, in principal in raporturile sale cu arbitrii), nu stiu ce reactie sa am. Si daca am o reactie gresita, iata de iese. 😥

Cat despre tine Dragos, tre’ sa recunosc ca sunt anuminte momente cand esti parca prea pesimist vis-a-vis de echipa.

probabil, sunt realist. 8) 8)
    mi-as dori sa fiu mai optimist, insa, din pacate, echipa nu-mi da motive.
    sper, ca in viitor, echipa sa-mi (sa ne) dea motive de optimism….. 8) 8) 8)

ashone
    Member

dupa ce am vazut discutia asta, am stat pe ginduri…mi-am recuperat parola din creier…m-am logat si iata ce spun eu: de prin 81 de cind vin la stadion si pina in 2008 prin fata mea au defilat cohorte de suporteri…care apoi s-au reprofilat pe steaua,dinamo,craiova,rapid…cunosc oameni care erau la noi in galerie cu tot arsenalul alb negru pe ei…injurau steaua ca a cistigat cce, iar acum ii vad cum se lauda ce stelisti infocati erau ei atunci.in regie la etapa veneau veneau 3-500 maxim, iar cu sturm graz numai galeria era de 500 de oameni.la noi se aplica drastic regula echipa fara valoare nu are spectatori.sa nu ascundem dupa deget, la meciul cu steaua 1-2 nu am fost mai mult de 400 si echipa era aproape de titlu. au venit oameni din toata tara – CINSTE LOR! – au cintat au tipat impreuna cu familia. apoi a venit lovitura de gratie din partea cuplului vasile-sandu si lucrurile au revenit la normal: sintem o buna echipa de divizia B,cu spectatorii pe care si-i merita.am imbatrinit linga suporterii astia voi fi cu ei in continuare.am avut o perioada de 5 ani, am mai spus-o, nu am calcat in regie.se juca la misto.si prioritatile erau altele: sotia,pescuitul.apoi prioritatile s-au schimbat : meci,pescuit…bere…nu sint erou al galeriei si nu voi fi niciodata ( am condus-o citiva ani…), dar voi fi mereu alaturi acolo de baieti. da! si mie mi-e ciuda cind vad ca la meci sintem putini – uneori nici eu nu vin – dar la urma urmei fiecare are problemele lui…nu putem cere nimanui sa vina la meci fortat…n-ar fi in spiritul nostru sa facem asta.aici cred eu ca e alta problema: eu de exemplu ii injur si la meci live si pe forum, ii laud si la meci si pe forum…cei care nu vin la meci si aici doar ii injura sau ii lauda, e dreptul lor sa faca asta, dar credeti-ma la meci cind ai mei pierd si facem misto de ei ( meritat ) e super! une este sa spui acolo pe loc chestii si alta e sa scrii la rece. una este sa-i strigi lui curelea acolo live ca s-a incaltat invers si alta e scrii aici dupa 4 ore.da daca merita sa fac misto fac cu draga inima si nimeni n-o sa ma opresca sa spun ceva vreodata.mai tineti minte baieti? dragos era apostrofat ca pariaza contra echipei.e dreptul lui sa faca asta am spus la vremea respectiva ca eu am scos bani pe pariuri contra sportului, chiar cind tragea la titlu…discutia de atunci n-o mai reiau…sportul nu-ti da de mincare, dar buletinul ala de pariuri iti da. deci hai sa lasam extremitatile, noi nu am fost asa niciodata…nu va stergeti conturi, nu va simtiti cu musca pe caciula ca nu este cazul. nu sintem eroi, nimeni nu este mai suporter decit celalalt.
    sa ne vedem cu bine la urmatorul meci !
    Caz, ai grija…acolo se vind arme la magazin…sa nu vina sotia acasa cu mashine-gun si urmatorul tau avatar sa fie o strecuratoare si un mesaj : rip you and ssb…( e cam timpita gluma dar nu m-am abtinut crede-ma!)
    semnat: ashu cel revenit pe pamint…

cameliu
    Member

Ai zis-o ashule!

07Ex
    Keymaster

@ashone wrote:

Caz, ai grija…acolo se vind arme la magazin…sa nu vina sotia acasa cu mashine-gun si urmatorul tau avatar sa fie o strecuratoare si un mesaj : rip you and ssb…( e cam timpita gluma dar nu m-am abtinut crede-ma!)

😆 Mi-ai placut Ashule. Nu cred ca se va intampla asa ceva din doua motive. Unu, sotia e din fire foarte toleranta si nu cred c-o intereseaza ce fac eu sambata dimineata atata timp cat n-o sacai, si doi in Canada armele sunt ilegale si deci n-ai unde sa le cumperi decat daca ai permis si daca esti padurar sau politist sau daca ai un job din asta unde sa trebuiasca sa ai arma.

In rest trebuie sa recunosc ca ai cam pus punctul pe i. Bravo!

mkg
    Member

Imi cer scuze pentru faptul ca am exagerat totusi cu ultimul mesaj.Pana la urma forumul trebuie acceptat cu avantajele si dezavantajele lui ,parerile bune sau rele de asemenea .Bineinteles varsta nu conteaza deloc insa tare mi-ar place sa existe respect in mesajele noastre.Cred ca se pot combate pareri fara sa ne jignim .
    Cat despre jignirea staffului sau a jucatorilor eu nu am citit pana acum pe forum decat jigniri dojenitoare(spuse fara ura ci mai degraba de ciuda) exceptie aici facand Siman pe care nimeni nu il place dar tipul pare etern
    Voi simpatiza acest club atat timp cat va exista el sau cat voi exista eu fara sa imi pese in ce esalon evolueaza .Atunci cand voi avea timp il voi vedea si pe viu de o sa pot..
    Trebuie sa recunosc ca acest forum imi permite sa ajung mai des in Regie fiindca prin voi aflu majoritatea informatiilor despre echipa si jocuri.Daca as renunta sa vizitez acest forum singurul care ar suferi as fi eu
    Respectand pe fiecare dintre dumneavoastra si sperand sincer ca nu deranjez pe nimeni voi citi si posta in continuare pe forum

Zibling
    Member

Buna decizie, mkg! Bine ai revenit!

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 62 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.