24.10.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 24.10.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 2-0(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 11-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 24.10.2009, ora 11:00, stadion Regie.

dragos
    Member

meci dificil……totusi, 1 solist (cu gol pe final)

sircos
    Member

galatenii tocmai si-au schimbat antrenorul: acum este Viorel Tănase, iar sambata s-au chinuit 1-0 cu snagovul. in conditile astea, nu cred ca va fi prea greu sa obtinem cele 3 puncte. :ymsmug:

ar cam trebui sa luam cele 3 puncte , ca dupaia ne asteapta una din cele mai grele deplasari ale sezonului…

O sa fiu prezent pe stadion maine in Regie :) ,insa imi este destul de teama de acest meci.Daca cu Dinamo II nu aveam niciun dubiu ca vom obtine toate cele 3 puncte,cu Dunarea nu pot fi chiar atat de sigur pe sansele noastre.Totusi au batut la Chiajna,ceea ce nu e putin lucru,iar in al doilea rand imi este frica ca in urma rezultatelor pozitive din ultimele etape, exista sansa ca “studentii” sa trateze acest meci cu superficialitate,crezand ca acest meci e unul facil.

O echipa ce tocmai si-a schimbat antrenorul intotdeauna e periculoasa pentru ca jucatorii vor sa arate tot ce pot pentru a fi remarcati de noul antrenor;e ca un nou inceput pentru ei si astfel cred ca vor juca cu mai multa determinare decat de obicei.Sper sa iesim cat se poate de bine din aceasta infruntare,deoarece, sincer, un egal ar fi nefolositor in situatia actuala.

multi
    Member

11 metri pentru Sportul….. Gool, Ferfelea! minutul 24.

multi
    Member

Ufff, in sfarsit e 2-0 ! Felicitari , astept Sportul la Tulcea !

am trecut mini testul asta…urmeaza “teza” de la tulcea…e cel mai greu meci al sezonului la tulcea..(dupa mine)

07Ex
    Keymaster

@multi wrote:

Ufff, in sfarsit e 2-0 ! Felicitari , astept Sportul la Tulcea !

Felicitari baietilor pentru acest rezultat si toate cele bune si La Multi Ani si tie cu ocazia zilei de nastere. Sportul ti-a facut un cadou frumos de ziua ta, nu-i asa? :ymparty:

adi
    Member

Au luptat si au castigat pe merit. Scorul putea fi mai mare. Bravo.

multi
    Member

@07Ex wrote:

Felicitari baietilor pentru acest rezultat si toate cele bune si La Multi Ani si tie cu ocazia zilei de nastere. Sportul ti-a facut un cadou frumos de ziua ta, nu-i asa? :ymparty:

Asa-i , multumesc frumos si lor pentru victorie si tie pentru urari, dar maine e ziua sotiei mele… Oare n-ar putea baietii sa se mobilizeze putin si sa-i faca si ei un cadou sambata viitoare la Tulcea ? ;;)

07Ex
    Keymaster

Tibor Selymeş: “Vreau să câştigăm mai uşor”

Deşi echipa sa este la doar trei puncte de un loc ce asigură promovarea, Tibor Selymes spune că deocamdată nu vrea să pună presiune pe elevii săi. Antrenorul recunoaşte că partida contra gălăţenilor nu a fost deloc una uşoară şi prin prisma faptului că oaspeţii au avut un antrenor nou pe banca tehnică.

Deşi scorul arată o victorie facilă, lucrurile au stat altfel în teren.
    Într-adevăr, a fost un meci destul de greu. Eram conştienţi că nu ne va fi uşor. Galaţiul a fost o echipă care a muncit mult, a avut o atitudine bună, iar schimbarea antrenorului i-a motivat pe jucători, care au vrut să arate de ce sunt în stare

Ţineţi aproape de fruntea clasamentului. Între Sportul şi primul loc ocupat de Brăneşti sunt şapte puncte.
    Da, dar şi de pe locul doi se poate promova, nu? Iar ecartul intre noi şi locul doi este de doar trei puncte. Normal că ne gandim la promovare, dar vă spun sincer, pe mine mă intersează mai degrabă să câştigăm fiecare meci. Cu o pregătire bună în iarnă sperăm ca la sfarşit vor ieşi lucrurile aşa cum ne dorim.

Ati remarcat pe cineva în mod deosebit în partida cu Dunarea?
    Întreaga echipă a muncit mult şi le mulţumesc băieţilor pentru dăruire. Totuşi, deşi ne-am creat destule ocazii, ne desprindem greu. Mi-aş dori să câştigăm mai uşor, să nu mai stăm cu sufletul la gură până la finalul meciului.

Articol scris de Ioan Negoescu

dragos
    Member

bine, ca am scapat si de acest HOP !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    conteaza doar cele 3 puncte……LA MAI MULTE !!!!

cameliu
    Member

http://www.ligab.ro:

Viorel Tănase: “Am pierdut din cauza penalty-ului”

Antrenorul Dunării Galaţi, Viorel Tănase, aflat la primul meci pe banca dunărenilor, se declară mulţumit de evoluţia echipei sale în partida cu Sportul Studenţesc, încheiată cu 2-0 pentru bucureşteni, considerînd că scorul final s-a datorat loviturii de la 11 metri executată de Ferfelea.

“Am jucat bine, se simte o creştere în jocul băieţilor. Am schimbat sistemul de joc şi s-a văzut. Trebuie să căpătăm încredere în propriile forţe.

Am pierdut din cauza penalty-ului. Dacă am scoate din context acest moment, am fi obţinut egalul. Am jucat la victorie, ne-am dorit să cîştigăm, însă ne-am fi mulţumit şi cu o remiză, în ultimă instanţă, avînd în vedere cursul jocului.

Avem toate şansele să urcăm în clasament şi sperăm la o poziţie cît mai bună la finalul campionatului”, a declarat Viorel Tănase.

Autor: Daniel Djamo

Sportul Studenţesc – Dunărea Galaţi 2-0 / Caseta Tehnică şi Galerie Foto

Sportul Studenţesc a caştigat pe teren prorpiu meciul disputat împotriva celor de la Dunărea Galaţi. Primul gol al partidei a fost marcat de Ferfelea, în urma unei lovituri de la 11 metri. Tabela de marcaj a fost închisă de către Truţă, în minutul 86, după ce a marcat cel de-al doilea gol al studenţilor.

Stadion Regie Spectatori: 200

Sportul Studenţesc – Dunărea Galaţi 2-0

Sportul Studenţesc: Viciu – CIUPE, Ghinga (D. Lung), Patriche, Farmache – Postolache (54 C. Gheorghe), Irimia, LUNGU, Ferfelea, Cheţan (81 Truţă) – Curelea

Antrenor: Tibor Selymes

Dunărea Galaţi: Mindileac – C. Emil, Velescu, Cristescu (64 Buzean), A. Cristea – Cucu, Cioinac, Munteanu. Popescu (A. Grosu), Ioviţă (70 Cîrjan) – Patriche

Antrenor: Viorel Tănase

Arbitru: D. Decă (Brăila) 7. Asistenţi: B. Szoke (Constanţa) 7, V. Cristea (Călăraşi) 7

GOLURILE:

1-0 – Ferfelea (21) – a transformat un penalty

2-0 – Truţă (86) – a marcat din lateral dreapta, după o greşeală a lui Mindileac

Reporter: Daniel Djamo

Foto: Ştefan Constantin

Inclin sa ii dau dreptate antrenorului Viorel Tanase;daca nu ar fi fost penalty-ul,nu sunt sigur ca am fi reusit sa marcam.Totusi afirmatia cum ca au jucat la victorie nu prea am vazut-o transpusa in teren.S-a vazut clar ca au incercat sa joace la un 0-0,plus ca nici dupa ce am inscris nu prea aveau puterea de a ne ataca.Oricum,bine ca am obtinut cele 3 puncte ,datorita acestei victorii intram cu un moral bun pentru meciul cu Delta.Un egal ar fi numai bun contra tulcenilor,insa nu va fi deloc usor.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.