25.03.2012 Vointa Sibiu – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 25.03.2012 Vointa Sibiu – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 59 total)
  • Author
    MarcAntoniu
    Member

Se aduna oboseala cand apar si etape intermediare.

Aproximativ Inca 5 minute poate 8-9 cu prelungiri, pentru un egal macar.

MarcAntoniu
    Member

n-a fost offside la lovitura libera :|

ultrasro
    Member

Ghinion cu golul primit in minutul 2 ne-a turnat plumb in ghete echipa fiind obodita destul de mult.

MarcAntoniu
    Member

era gol daca ultima lovitura de cap nu era trimisa pe centru
    :|
    asta a fost
    de acum conteaza urmatorul meci

ultrasro
    Member

In 6 zile sa speram ca jucatorii se redac fizic si reintra Dani Lung.

Radu Dobrin
    Member

mai bine luam punct la sibiu decit de la ceferisti. Acum macar ne-am intrat in normal.. :(

am doar o intrebare….de ce se incapatineaza isaila cu farmache???

Ultras
    Member

Lipsă de prospeţime şi de inspiraţie! Sportul Studenţesc a pierdut cu 1-0 la Sibiu

Sebastian Ghinga a avut şansa egalării la Sibiu, însă Postolache şi-a menţinut echipa în avantaj şi a contribuit decisiv la victoria Voinţei

Sportul Studenţesc a primit din nou gol în primele minute. Popa (2) a trimis o torpilă la colţul lung, făcând inutilă intervenţia lui Cezar Lungu. Astfel, Gaşca Nebună a început partida cu Voinţa de la scorul de 0-1.

Gazdele au dominat primul sfert de oră, dar treptat jocul s-a echilibrat şi la jumătatea reprizei, Sportul Studenţesc a fost foarte aproape de golul egalizator, însă fostul student Postolache a intervenit din faţa porţii goale la şutul lui Ghinga (foto) şi a respins în afara terenului.

Cu câteva minute înainte de pauză, Popa a fost aproape de dublă cu un nou şut spectaculos, însă de această dată mingea a trecut peste transversală, iar sibienii au intrat la cabine cu avantaj minim pe tabelă.

Studenţii au început mai bine partea a doua, dar centralul Cătălin Popa s-a făcut că nu vede henţul evident comis în careu de unul dintre fundaşii sibieni.

Totuşi, meciul a fost pierdut de prestaţia moale, sub aşteptări, a echipei lui Daniel Isăilă, care ne obişnuise cu un efort colectiv exemplar. Poate că, după primele patru partide din 2012, oboseala s-a instalat în lotul redus numeric al Sportului Studenţesc, dar în mod cert la Sibiu s-a făcut simţită o lipsă de prospeţime, ce a condus la un joc previzibil, uşor de contracarat.

Cele două echipe au terminat meciul cu un om mai puţin pe teren, Stancu şi Zăgrean primind direct cartonaş roşu, primul pentrru un fault în poziţie de ultim apărător, iar sibianul pentru o intervenţie dură asupra lui Cezar Lungu

Sportul Studenţesc rămâne deasupra liniei şi primeşte, săptămâna viitoare, vizita “lanternei roşii”, CS Mioveni.

Înfrângerea de la Sibiu întrerupe invincibilitatea trupei lui Isăilă, care nu pierduse, până azi, în ultimele 6 partide

ultrasro
    Member

Cum am spus mai devreme “orbul gainilor” de care a suferit arbitrul la hentul lui Forika din min 47 reprezinta clar o viciere de rezultat care ma scoate din sarite!

Rezultat meritat, scorul a reflectat jocul din teren, nu am jucat mai nimic pe cand Sibiu mai mereu a fost prezenta in careul nostru. Stancu a facut o greseala impardonabila, fiind ultimul aparator, redebut total dezamagitor din partea acestuia. In afara de ocazia lui Ghinga din prima repriza, am fost 0 barat. Putea sa se dea penalty la acel hent, insa la cum am jucat nu cred ca arbitrajul e de vina pentru acest rezultat. De asemenea si atitudinea a lipsit, toti jucatorii au parut nervosi si lipsiti de luciditate, mai ales Ferfelea, nu stiu din ce cauza, poate pentru ca in mintea lor credeau ca sunt cu mult peste Vointa Sibiu, dar realitatea a fost altfel. Din pacate Isaila nu a reusit sa ii readuca cu picioarele pe pamant dupa seria de jocuri bune.

Asta e, nu e totul pierdut, INCA suntem deasupra liniei, dar in aceste conditii nu trebuie sub niciun fel sa ne incurcam cu Mioveni, cele 3 puncte sunt imperative, mai ales ca etapele urmatoare vom avea meciuri extrem de grele cu Steaua si Astra.

laucantona
    Member

din pacate Targu Mures bate la Astra…cu sau fara voia ploiestenilor care parc apatici si fara idei…suntem la retrogradare

dragos
    Member

acest meci mi-a adus aminte de jocurile urate si ineficiente prestate in tur…..parca, am avut un deja vu :D

n-am avut luciditate, incisivitate, viteza…..2 ocazii in tot meciul sunt aproape deloc X(

golul gazdelor a fost superb…..

chiar daca am fi jucat 2 zile continuu tot n-am fi marcat, insa nu sunt sigur daca gazdele mai puteau marca….

jucatorii poate au si uitat (deja): punctele se iau cu echipele de acelasi nivel; ceea ce se obtine cu granzi este bonus @-)

pacat, a fost un meci de 6 puncte, poate cel mai important si l-am picat :ymdevil:

pacat….rezultat rau, cu atat mai mult cu cat a batut si tg mures la ploiesti, pe astra….se anunta vremuri grele, dar am dat dovada ca ne putem lupta de la egal la egal cu orice echipa

ssfan
    Member

se anunta o bataie crancena la subsolul clasamentului, trebuie sa nu mai gresim.
    sunt alaturi de echipa si la greu, azi ceva n-a fost in regula, sper insa ca acest esec sa nu aiba urmari de lunga durata asupra echipei

ultrasro
    Member

Cu Lung sau Patriche in centrul apararii Popa nu era lasat sa suteze asa liber la faza din minutul 2.

cameliu
    Member

O infrangere si iar loc retrogradabil.
    Mai sunt 11 meciuri, daca insa nu vom castiga cu mioveni vom fi out…

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 59 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.