25.03.2012 Vointa Sibiu – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 25.03.2012 Vointa Sibiu – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Viewing 14 posts - 46 through 59 (of 59 total)
  • Author
    ngm
    Member

CHIAR MARE DIFERENTA DE ATITUDINE. MA ENERVEZ CA AM JUCAT SLAB CU O ECHIPA
    FOARTE SLABA. FARA GOLUL FRUMOS DAR NOROCOS, NICI IN 10 ZILE NU DADEAU ALTUL.
    SPORTUL PARCA NU DOREA NIMIC. NU STIU DE CE NU A JUCAT IN A 2 A CURELEA ?
    MACAR CU MIOVENII SA CISTIGAM !!!

cameliu
    Member

@ngm wrote:

NU STIU DE CE NU A JUCAT IN A 2 A CURELEA ?

In primul rand pentru ca nu a fost pe banca… (cel putin din ce am vazut in presa)
    Daca cu mioveniul nu castigam e bai mare de tot…

@ngm wrote:

NU STIU DE CE NU A JUCAT IN A 2 A CURELEA ?

Curelea nu a fost nici macar pe banca de rezerva in acest meci. Probabil ca inca nu este pus la punct cu pregatirea fizica, insa sper ca totusi isi va reveni pana sambata cu Mioveni, avem mare nevoie de el. Nistor, din pacate, nu se prea se ridica la nivelul lui, este prea moale si firav, iar Ferfelea nu prea are atitudine de capitan, in loc sa fi inspirat calm echipei, el a parut sa fie cel mai nervos pe teren, mereu neconvenindu-i ceva.

ngm
    Member

Sportul a pierdut ieri primul meci din retur, chiar în faţa unei contracandidate la retrogradare, 0-1 cu Voinţa, la Sibiu. Meciul a avut de toate: gol spectaculos, ratări mari, dar şi două eliminări.

Partida de ieri a opus două dintre surprizele plăcute ale Ligii I, mai ales în 2012. Considerate în startul sezonului candidate clare la retrogradare, Sibiu şi Sportul s-au duelat pentru cele trei puncte care însemnau o adevărată gură de oxigen. Sibienii nu au stat mult pe gânduri şi au înclinat balanţa în favoarea lor chiar din start. Monitorizat de Dinamo, mijlocaşul Iulian Popa a reuşit încă din minutul 2 să deschisă scorul, cu un eurogol de la 22 de metri. Sportul a vrut să arate mai apoi că nu e degeaba e neînvins în 2012, punând presiune la poarta lui Miron. Şansa a fost de partea sibienilor la jumătatea primei reprize, atunci când Postolache a scos de pe linia porţii şutul lui Ghinga, în cea mai mare ocazie a primului act.

Penalty refuzat Sportului

Repriza secundă a fost începută fulminat de Sportul. Arbitrul Popa le-a refuzat însă un penalty în minutul 48, şutul lui Ferfelea fiind oprit în careu cu mâna de Forika. Sibienii au trecut mai apoi la controlul partidei, iar Lungu a scos miraculos şutul lui Zăgrean (54). Până la final fiecare echipă s-a ales cu câte un eliminat, iar Sibiul ia o importantă gură de oxigen înaintea partidelor cu Oţelul, Vaslui şi Rapid.

Am aruncat la gunoi tot ce am făcut în retur. Am jucat lamentabil. Sibiu a meritat victoria
    Daniel Isăilă, antrenor Sportul

dragos
    Member

echipa mi s-a parut delasatoare X(

laucantona
    Member

multi din jucatorii Sibiului jucau in liga a 3-ea cu 2 ani in urma si cred ca doar visau sa prinda cateva minute in prima liga, dar cu sansa si multa munca au reusit…ii o echipa dificila de batut. Sper ca si Sportul si Sibiul sa se salveze…as fii curios cum au fost “tratati” suporterii Sportului de catre sibieni…eu la meciurile Interului cu Sportul din anii 90′ am fost in tribuna mare si la toate golurile studentilor am sarit in sus de bucurie fara ca cineva din tribuna sa ma atentioneze….nu s-a intimplat la fel pe alte stadioane din Ardeal…dar in fine oamenii se mai schimba.

07Ex
    Keymaster

Am si eu o intrebare … jucatorul nr.3 din apararea noastra este Cioranu, sau este unul nou care se numeste Cioroianu? Caseta tehnica zice Cioroianu.

@07Ex wrote:

Am si eu o intrebare … jucatorul nr.3 din apararea noastra este Cioranu, sau este unul nou care se numeste Cioroianu? Caseta tehnica zice Cioroianu.

De fapt, jucatorul cu nr. 3 este Ciobanu. Nah, la Prosport, se fac actualizari cu precizie elevetiana numai cand e vorba de Steaua sau Gigi. Pentru echipe ca Sportul, daca nu are etapa in care sa joace cu “granzii” din campionat, poti sa astepti mult si bine pentru vreun interes in a redacta un articol mai acatarii. Asta spune multe despre presa din Romania, care dovedeste o totala lipsa de profesionalism. Inainte citeam Prosportul, dar acum m-am dat cu Gazeta, nici ei nu sparg gura targurului, dar macar nu vezi chiar atatea ineptii jenante in randurile lor sau titluri asa-zise “senzationale”, gen ce premonitie a avut Gigi inainte sa se culce 8-| .

Edit: Acum am cautat si eu mai in detaliu si Ciobanu este cel cu nr.4, iar Cioranu cu nr.3. Varza astia de la ProSport L-)

ultrasro
    Member

[attachment=0:2ez31icb]Cioranu joaca cu 3.jpg[/attachment:2ez31icb][attachment=1:2ez31icb]Ciobanu joaca cu 4.jpg[/attachment:2ez31icb]Fundasii centrali au fost Cioranu (3) si Ciobanu (4) sau invers :). Ciobanu este la primul meci ca titular de la venirea de la Chimia Brazi.

Zibling
    Member

@laucantona wrote:

multi din jucatorii Sibiului jucau in liga a 3-ea cu 2 ani in urma si cred ca doar visau sa prinda cateva minute in prima liga, dar cu sansa si multa munca au reusit…ii o echipa dificila de batut. Sper ca si Sportul si Sibiul sa se salveze…as fii curios cum au fost “tratati” suporterii Sportului de catre sibieni…eu la meciurile Interului cu Sportul din anii 90′ am fost in tribuna mare si la toate golurile studentilor am sarit in sus de bucurie fara ca cineva din tribuna sa ma atentioneze….nu s-a intimplat la fel pe alte stadioane din Ardeal…dar in fine oamenii se mai schimba.

Da. Fair-play suporterii sibieni.

Grupul nostru de 5 oameni si-a putut exprima of-ul cand Sportul rata cate o ocazie si am vorbit fara sa susotim. In cateva minute, ne-au reperat cativa localnici de la Tribuna I, dar nu au comentat nimic, ba chiar au mai intrat in vorba cu mine din cand in cand. Bine, eu eram si imbracat in verde complet (tricou + pantaloni) in ziua meciului, deci na… cine stie ce impresie am lasat celor din Tribuna I. Chiar daca aveam bratarile (alba + neagra) cu “Sportul Studentesc 90” la mana, nu am simtit nici o ironie din partea cuiva din tribuna.

Sunt doar trist ca Sportul Studentesc a pierdut acest meci, ca am jucat cu o aparare improvizata, iar mijlocasii Ferfelea si Novac au jucat indolent, fara atentie si fara chef =((

laucantona
    Member

multam frate pt informatie…si pacat ca nu am jucat mai bine, mai ales dupa ce ne-am incalzit in primele 4 etape din retur. Victoria cu Mioveniul devine primordiala…ii la mintea cocosului ca daca nu luam cele 3 puncte avem sanse uriase sa retrogradam

07Ex
    Keymaster

Ace/Ovidiu, multam pentru informatii.

MarcAntoniu
    Member

Intr-un meci ca acesta conteaza sa mai ai si jucatori odihniti.
    Se vede asta la orice echipa, ori de cate ori se joaca meciuri la mijlocul saptamanii.
    Daca nu ai inca o echipa sau macar inca o jumatate de echipa pe langa 11-le de baza,
    sigur in urmatorul meci apar rateuri.
    Cum necum Sibiul mai avea ceva rezerve de trimis pe teren.
    La Sportul daca mai apare si cate un cartonas rosu inainte,
    cei 11 care intra pe teren cam aia sunt :|

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 14 posts - 46 through 59 (of 59 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.