25.04.2007 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 1-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 25.04.2007 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 1-1(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 74 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Miercuri 25 aprilie, ora 17, stadion Regie.

Tavi
    Member

Meci greu cu Tulcea dar nu imposibil ne trebuie concentrare maxima.
    Batem tot acasa si luam si 9 puncte din deplasari.
    Ne ajunge!

Zibling
    Member

Eu as propune celor care joaca la pariuri sa puna X pe Sportul la toate meciurile pana la finalul sezonului. Mai ales ca acum am ajuns si pe locul 9, adica exact la mijlocul clasamentului, cam pe unde ne este valoarea.

ultrasro
    Member

FC SPORTUL STUDENTESC Bucuresti – FC DELTA Tulcea

A: IGNA VALENTIN (Timisoara)
    A1: CRISTEA VALENTIN (Calarasi)
    A2: SIRBU LUCIAN (Focsani)
    R: COZA IONUT (Bucuresti)
    OBS: LUPESCU NICOLAE (Bucuresti)

Giani
    Member

Acest Igna nu este cel care ne-a mancat ficatii la Forex? Daca e el, maxim un punct luam.

ultrasro
    Member

Ne-a purtat noroc atunci o sa ne poarte si acum!

cameliu
    Member

@Giani wrote:

Acest Igna nu este cel care ne-a mancat ficatii la Forex? Daca e el, maxim un punct luam.

Acum ar fi culmea sa ne luam de arbitrul cu care am cistigat singurul meci in deplasare…

adi
    Member

Daca nu a primit licenta pentru sezonul urmator, conform FRF, atunci de ce mai joaca Delta Tulcea ? Mai mult, de ce trage la promovare ?

http://www.frf.ro/index.php?news=334&start=4

cameliu
    Member

@adi wrote:

Daca nu a primit licenta pentru sezonul urmator, conform FRF, atunci de ce mai joaca Delta Tulcea ? Mai mult, de ce trage la promovare ?

http://www.frf.ro/index.php?news=334&start=4

E vorba de licenta pt A…
    A fost Tulcea in primele 5 la sfarsitul turului? Se pare ca da…
    Deci Tulcea nu va evolua in A, la anul… deci jucam cu ei si la anul…

Zibling
    Member

Tulcea oricum nu promova, dar fac si eu un ban cinstit pana la finalul sezonului. Cat despre Inga (George stie de ce zic asa), eu zic ca ne va manca zilele, dar este genul de arbitru care arbitreaza in compensatie ca la meciul Forex-Sportul din tur. Sper ca jucatorii sa se poata folosi aceasta informatie.

Ultras
    Member

Am facut calculele pana la finalul campionatului, cu rezultate cat de cat normale (fara surprize de genul Snagov – Gloria 1X, cu toate ca se pot produce in continuare). Avem inca sanse la promovare, cu conditia sa nu pierdem mai mult de 5 puncte, dar nu 3 in meciul direct cu Otopeni… Deci, pentru a promova ne trebuie 7 victorii si un egal… Greu, dar nu imposibil… Trebuie sa batem tot acasa si din 4 deplasari sa obtinem 2 victorii si un egal (afara mai avem la sacele, suceava, botosani si campina). Victorii putem obtine la sacele si la campina, iar un egal din 2 deplasari in moldova pare realizabil… Acum trebuie doar sa mai si jucam… 😈
    Gloria are cele mai mari sanse de a promova, urmam noi, petrolul, otopeni, brasov, giurgiu, forex, galati si tulcea. Cam asta ar fi ordinea…

PS. Inca o conditie e ca Petrolul din urmatoarele 4 meciuri sa nu obtina mai mult de 4 puncte (Braila-d, Brasov-a, Gloria-d, Otopeni-a)

ultrasro
    Member

Ai dreptate, e timpul sa le rupem gatul la toti adversarii!

Ultras
    Member

Si trebuie tinut cont de faptul ca in serie doar 4 echipe nu mai au treaba nici cu promovarea, nici cu retrogradarea. Botosani este la mijloc fara griji, snagov, braila si chimia sunt aproape sigur retrogradate. In rest, 9 echipe trag la promovare, iar 5 la al 4-lea loc retrogradabil… Sus distanta e de 5 puncte, iar jos este de doar 4 puncte… Se anunta meciuri tari indiferent de numele adversarului…

Zibling
    Member

Cred ca noi ne facem mai multe calcule decat staf-ul tehnic al clubului Studentesc. Pe bune :(

cameliu
    Member

Eu zic ca nu mai conteaza niciun calcul…
    De ce? Promovam: ne readuce ando cu viteza luminii inapoi…

Gsp:

PREFAB – SPRTUL 2-2
    Mulţescu pleacă la vară
    Aflată la 5 puncte de promovare, “gaşca nebună” este într-o situaţie delicată, accederea în Liga I părînd departe. Surse apropiate antrenorului Gheorghe Mulţescu au dezvăluit că acesta a semnat deja un precontract cu o echipă din Turcia şi că patronul Vasile Şiman caută un înlocuitor din vară. O variantă este Ioan Andone, acesta urmărind la oficială meciul cu Prefab, alături de Şiman (foto). (Cătălin Niţu)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 74 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.