25.04.2007 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 1-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 25.04.2007 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 1-1(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 74 total)
  • Author
    dragos
    Member

meciul nu se joaca la ora 17.00 ?????????????????

PS: nu mai faceti calcule degeaba – NU ESTE ANUL NOSTRU !!!!
    la anul vom spune, iar: BUNA DIMINEATA STUDENTI !!!!

achizitiile din iarna nu au confirmat (exceptie facand Ghinga), echipa inca SE CAUTA !!!!

ultrasro
    Member

Nu trebuie sa luam atitudinea asta fatalista, doar nu suntem in MIORITA? PROMOVAREA NU VINE DIN CER! E bine sa aratam incredere fata de echipa daca vrem ca si ei sa creada in asta. Si chiar nu e ceva fantezist sa spui ca avem sanse mari de promovare!

Tavi
    Member

cat timp se poate matematic tre sa ne adunam/concentram si restul merge de la sine :)

pe de alta parte daca o comitem cu delta, matineu scrie pe noi

in opinia mea delta e ultima sansa … incepem acum sa jucam sa rupem tot (la scor, nu la picioare) promovam! nu? matineu!

Multi, poate ne ajuti cu noutati de pe malul Dunarii …
    In rest numai bine tuturor!

Giani
    Member

ultrasule, si cine a confirmat? Hai, cu indulgenta Kiki, dar in rest… verze. Nu stiu ce a calomniat arbitrul ala in foaie pentru elmiinarea klingonianului, dar ma bucur ca inca cinci etape scapam de gelul pletelor lui. Nu inteleg de ce Multescu a trimis la pascut pe pajistile patriei jucatori precum Farcasanu sau nepotul tau adoptiv Pauna, care probabil ar fi fost mai dornici de afirmare decat acest blazat Ciobi klingoniano. Intr-adevar, Ghinga joaca bine, si chiar daca ii mai iese si prost, macar se agita. Revenit din accidentare, cel care ar fi trebuit sa fie starul echipei, Balan, sta mai mult prin infirmerie decat pe gazon.

Si degeaba dam goluri, daca ne tradeaza ori fundasii, ori portarii. Din ce am vazut etapa anterioara, cu Snagovul, as fi preferat sa intre pe teren Niculescu, macar daca gresea avea o scuza. In timp ce mult mai experimentatul Stanca a facut cadou gazdelor un gol in momentul cel mai nepotrivit posibil (cel putin asta am inteles din relatarile voastre prin telefon). Cred ca problema acestor jucatori experimentati o reprezinta blazarea, li se rupe de echipa si de viitorul lor, mai bine ar pleca sa faca tusa in tridentul criminal sedere si ar lasa juniorii sa se afirme. Macar pe mana juniorilor am pierde din cauza lipsei lor de experienta, in timp ce pe mana experimentatilor “seniori” pierdem din cauza jamanfishismului lor. Prefer sa pierdem pe mana unor copii dornici de afirmare, decat sa o facem pe mana unor vedete de carton care sunt nemultumiti ca joaca in liga secunda. Pentru ca acesti copii au o scuza si reprezinta o speranta, in timp ce acesti blazati “smecheri” reprezinta un soi de prezent spre trecut (ca o analogie in gramatica verbelor, un soi de oltenesc perfect simplu).

Din acest punct de vedere as prefera un antrenor relaxat, precum domnul Balint sau domnul Petrescu, decat unul crispat, cum este domnul Multescu.

ultrasro
    Member

Nu stiu daca jucatorilor consacrati “li se rupe de echipa”, inclin sa cred ca nu, problema unora este lipsa constantei in exprimare. La Stanca asta a fost o problema vesnica, la Irimia este ca urmare a convalescentei de 18 luni de la Kiev. Ciubi este un caz aparte, un Fidel Castro al fotbalului. Asta era ultima lui sansa de a reveni in lumea buna a fotbalului, este aproape o sinucidere fotbalistica ce a facut el. Am incredere si in tinerii Gheorghe, Cazan, Tirnacop , Lung, Jderu sau Marinus ca vor face ceva folositor pentru echipa.

07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

Prefer sa pierdem pe mana unor copii dornici de afirmare, decat sa o facem pe mana unor vedete de carton care sunt nemultumiti ca joaca in liga secunda.

Ca bine zici Giani.

Sincer, si eu perfer sa jucam inca un an la matineu, dar sa stiu ca jucam la matineu inca un an deoarece atat au putut tinerii si ne experimentatii jucatori ai nostri, decat sa jucam la matineu la anul deoarece “experimentatii” Balan, Varga, Stanca, Ciobi, etc. n-au vrut mai mult.

Parca vad ca daca ramanem inca un an la matineu Balan, Varga, Stanca, Ciobi, Irimia vor pleca, dar Ghinga, Cazan, Tirnacop , Lung, Jderu, sau mai stiu eu care din astia tineri vor ramane la noi sa se afirme.

In fine, nu are legatura cu subiectul, dar am zis ca se potriveste cu ceea ce a spus Giani.

adso
    Member

salut si bine v-am gasit!

am o nelamurire cu privire la meciul de miercuri. este la ora 11 cum spuneti voi pe forum sau la 17 cum scrie pe noul site?

ultrasro
    Member

E la ora 17 miercuri.

ashone
    Member

@97SiR wrote:

@Giani wrote:

Prefer sa pierdem pe mana unor copii dornici de afirmare, decat sa o facem pe mana unor vedete de carton care sunt nemultumiti ca joaca in liga secunda.

Ca bine zici Giani.

Sincer, si eu perfer sa jucam inca un an la matineu, dar sa stiu ca jucam la matineu inca un an deoarece atat au putut tinerii si ne experimentatii jucatori ai nostri, decat sa jucam la matineu la anul deoarece “experimentatii” Balan, Varga, Stanca, Ciobi, etc. n-au vrut mai mult.

Parca vad ca daca ramanem inca un an la matineu Balan, Varga, Stanca, Ciobi, Irimia vor pleca, dar Ghinga, Cazan, Tirnacop , Lung, Jderu, sau mai stiu eu care din astia tineri vor ramane la noi sa se afirme.

In fine, nu are legatura cu subiectul, dar am zis ca se potriveste cu ceea ce a spus Giani.

si daca intra in a tot pleaca si tot cu debutanti raminem si dupa cum vezi si baremul in a se face greu si vria e in c direct. si nu se stie cit iti mai trebuie sa revii in b macar.

Zibling
    Member

Cand ziceam eu ca mai bine mai stam un an la matineu, sa se formeze un nou nucleu in jurul cui o vrea sa ramana alaturi de Sportul sis a joace fotbal cu adevarat… ziceati ca sunt nebun. Ehe, voi tot va faceti calcule de promovare in Liga I. Cu Delta Tulcea doar stiti – 1-0 sau 1-1 ca mai mult nu poate echipa noastra. Sper totusi sa facem cumva sa nu luam gol. Perioada aceea de 7 meciuri fara gol primit nu a fost ceva deosebit, inca mai putem juca astfel de meciuri, cu o conditie: sa nu avem in continuu cate 1 jucator in infirmerie din fiecare compartiment, deoarece nu se mai leaga pasele si tactica de joc.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Nu trebuie sa luam atitudinea asta fatalista, doar nu suntem in MIORITA? PROMOVAREA NU VINE DIN CER! E bine sa aratam incredere fata de echipa daca vrem ca si ei sa creada in asta. Si chiar nu e ceva fantezist sa spui ca avem sanse mari de promovare!

prieteni, sunt sigur ca pana acum au existat ENORM DE MULTE OCAZII de a “URCA” spre varful clasamentului……si nu numai in acest retur, ci si in tur.
    nu trebuie sa ne mai imbatam cu apa rece si cu vorbe de genul: GATA, de la urmatorul meci, castigam pe LINIE…..credeti ca, se va intampla vreun reviriment cu echipa ?????
    eu ma indoiesc, dovada ca, de fiecare data se intampla acelasi CLASIC X si spunem mereu, ca urmatorul meci va fi un castig de 3 puncte !!!!
    si mentionez, ca nu este vorba de nicio bocitoare sau ceva in acest sens, ci DOAR de privi realist lucrurile……nu ASA CUM NE-AM DORI sa se intample !!!!!
    toti dorim promovarea, insa, momentan, gasca de jucatori NU FORMEAZA o echipa !!!!

dragos
    Member

ANUL TRECUT a fost al nostru (chiar daca am “picat” ilegal), asa cum anu’ asta este al lui DINAMO !!!
    oare chiar nu putem intelege acest lucru ???

Tavi
    Member

@dragos wrote:

…PS: nu mai faceti calcule degeaba – NU ESTE ANUL NOSTRU !!!!
    la anul vom spune, iar: BUNA DIMINEATA STUDENTI !!!!

achizitiile din iarna nu au confirmat (exceptie facand Ghinga), echipa inca SE CAUTA !!!!

1. Dragos, vezi contextul in care ai spus-o …
    2. Discutia oricum nu prea are treaba cu meciul cu Delta, este?

Bafta!

LA ce ora e meciul ca astia pe Prospot nu dau nici o informatie.
    Si daca a inceput la cat e scorul.

07Ex
    Keymaster

@cristiansportul wrote:

LA ce ora e meciul ca astia pe Prospot nu dau nici o informatie.
    Si daca a inceput la cat e scorul.

Citeste mai sus. Meciul va incepe la ora 17:00.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 74 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.