25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 26-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 25.04.2009, ora 11:00, stadion Regie.

dragos
    Member

oaspetii stau bine in clasament…..oare luam si noi 3 puncte ??
    motoc invata-i sa nu ne mai pacaleasca ca, joaca fotbal !!!
    jucati fotbal zdrentelor si hahalerelor !!! X( X( :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:

altminteri, ne apropiem cu pasi siguri de liga a-3-a :)) :)) :)) =)) =)) =)) =))

07Ex
    Keymaster

Eu cred ca pe Dunarea Galati ii vom bate. Vad ca ei au pierdut ieri acasa cu Bacaul asa ca nu vad cum nu am putea si noi sa-i batem. Vor fi 3p de aur, o sa vedeti. :D

ultrasro
    Member

Meciul este greu dar daca Ferfelea e intr-o zi buna iar Curelea si Postolache trag la aceeasi caruta atunci ii batem sigur.

rapid19pancu
    Member

Se ofera cineva sa ma ajute sa facem vreo 2 bannere pt meciul acesta ? Eu deja am facut o japoneza.

mkg
    Member

Ce porcarie ! Am ajuns sa cred ca nu mai putem bate pe nimeni pe bune!
    Imi vine sa ma cert singur pentru acest motiv si pentru frustrarea pe care o simt.
    Va rog da-ti-mi motive sa mai sper in aceasta echipa
    Si nu vorbesc ironic ci cat se poate de serios
    Vreau sa-mi reamintesc motivele pentru care acest club imi era asa de drag! Voi mai stiti vreunul care sa stea in picioare???
    Altfel HRISTOS A INVIAT !Tuturor .
    P.S. In afara faptului ca m-am obisnuit sa citesc cu placere diversele opinii de pe acest forum care pastreaza spiritul clubului,si mi-a devenit oarecum familiar eu unul am ratacit spiritul Sportului Studentesc si pe cuvant ca imi pare rau!
    Pentru Dragos: Am obosit sa vad ca iti ies mereu pronosticurile ! Joaca odata la pariuri pronosticurile astea ,macar te alegi cu ceva .Esti enervant de castigator =))

dragos
    Member

@mkg wrote:

Pentru Dragos: Am obosit sa vad ca iti ies mereu pronosticurile ! Joaca odata la pariuri pronosticurile astea ,macar te alegi cu ceva .Esti enervant de castigator =))

din pacate, nu am jucat niciodata la pariuri. X(
    probabil, daca as fi jucat fie doar meciurile Sportului, poate m-as fi ales cu ceva…….
    un “tun” tare ar fi sa joci in “afara” (prin Asia), asa cum au facut-o aia de la vaslui in urma cu un an si au castigat multi “verzisori”. ;) ;)
    oricum, sunt curios cam se joaca ?? poti miza doar pe un singur meci ? trebuie sa ai un minim de meciuri sau trebuie sa joci o anumita suma ??
    poate imi spuneti voi.

rapid19pancu
    Member

Merci ,sunteti tare solidari…ajung la concluzia ca voi sunteti suporteri mai mult la bine,la rau …e posibil sa cante 5-8 insi la meciurile de acasa?Va inteleg supararea dar daca sunteti suporteri adevarati sustineti echipa si la bine dar mai ales la rau. Dar din momentul in care au ajuns sa cante la meciurile de acasa 5-8 insi aia mi se pare bascalie nu galerie…imi cer scuze daca fac acuze ,daca jignesc pe cineva… poate nu am eu vechimea voastra ca suporter al sportului ,poate nu sunt eu cel mai in masura sa deschid gura…dar mi-am facut curaj si am zis …adevarul…Ori facem ceva ca si galerie ori stam toata lumea la tribuna 0 ca tot e acoperit si lasam peluza goala…ce peluza e aia unde canta doar 8 insi la meciurile dea asa…si sa fie si ,,galeria” unei echipe cu traditie de 93 de ani.

rapid19pancu
    Member

de acasa*

sircos
    Member

Dunărea Galaţi – FCM Bacău 1-2

… e bine, e rau ? :-?

mkg
    Member

“La bine dar mai ales la rau”… pai echipa asta in afara catorva sclipiri tocmai asta spuneam si eu ca este numai la rau!
    oricum NU am spus ca nu mai tin cu acest club ci doar vroiam sa cred ca mai exista acel spirit al echipei care pe vremuri m-a facut sa tin cu acest club iar eu nu il mai regasesc desi am obosit cautandu-l.
    Jocul pentru joc, lipsa mizei si totusi incrancenarea rezultatului,dorinta afirmarii tineretii si a faptului ca in teren nu joaca banii ci talentul,placerea unui dribling in plus cateodata doar pentru a arata adversarului ca e la locul nepotrivit in timpul nepotrivit.
    Spiritul acela care plutea la club, Talentul,caracterul si nivelul intelectual al jucatorilor combinate cu pasiunea si insufletirea conducatorilor ambele duse cu demnitate la limita supravietuirii financiare cu entuziasm si constiinta faptului ca atunci cand iubesti fotbalul si te simti intre prieteni rezultatele vin firesc.
    Revin si intreb : Exista macar un jucator sau un conducator care se mai incadreaza in acest tipar la noi la club??
    Cateva firmituri din acest spirit am inceput sa vad la noua echipa a Universitatii Craiova de exemplu.

Pronostic Sportul Studentesc – DUnarea Galati X (daca avem si noroc } ;)

ultrasro
    Member

De data asta Sportul va castiga meciul cu Dunarea Galati!

ashone
    Member

@rapid19pancu wrote:

Merci ,sunteti tare solidari…ajung la concluzia ca voi sunteti suporteri mai mult la bine,la rau …e posibil sa cante 5-8 insi la meciurile de acasa?Va inteleg supararea dar daca sunteti suporteri adevarati sustineti echipa si la bine dar mai ales la rau. Dar din momentul in care au ajuns sa cante la meciurile de acasa 5-8 insi aia mi se pare bascalie nu galerie…imi cer scuze daca fac acuze ,daca jignesc pe cineva… poate nu am eu vechimea voastra ca suporter al sportului ,poate nu sunt eu cel mai in masura sa deschid gura…dar mi-am facut curaj si am zis …adevarul…Ori facem ceva ca si galerie ori stam toata lumea la tribuna 0 ca tot e acoperit si lasam peluza goala…ce peluza e aia unde canta doar 8 insi la meciurile dea asa…si sa fie si ,,galeria” unei echipe cu traditie de 93 de ani.

din punctul meu de vedere ai dreptate…la cite am patimit ( fugit de la scoala, de la munca…certuri in casa…) pentru echipa asta mi-am cistigat dreptul sa stau mai sus in peluza si fac misto…cine vrea sa strige, poate sa strige linistit…cind am sa simt nevoia am sa cobor si eu citeva trepte mai jos si o sa strig. deocamdata nu prea am motive sa fac asta crede-ma. si nu ma simt nici jignit de tine si nici acuzat. doar ti-am spus punctul meu de vedere. altii poate au alte puncte de vedere in ce priveste persoana lor.

rapid19pancu
    Member

ashone…nu te-am atacat pe tine..ci pe cei care stau sus in peluza si fac misto de cei care canta..
    Tu poate cand ai fost de varsta mea si fugeai de la scoala aveai cel putin 50-100 de insi alaturi de care cantai…dar eu stau si ma gandesc de ce am chiulit atat pentru sportul ,de ce am facut primul banner dupa atatia ani (ovidiu spune ca ultimul banner facut a fost acum 20 de ani ) , de ce m-am mai zbatut sa fac esarfe sa avem cat mai multi?(ma gandesc ca prin bannere si prin faptul ca am facut esarfe si ca am participat la multe deplasari am facut si eu ceva pentru echipa asta,chiar daca n-am facut-o decat vreo 3 ani ) Am facut-o pentru ca am considerat ca asa pot ajuta galeria. V-ati gandit vreodata la viitorul galeriei sportului ,daca nu venim acum noi tineri care sa cantam cine o s-o mai faca peste ani ?
    Imi aduc aminte prin 2008 cand mi-am facut brigada ( nu mai stiu exact la ce meci s-a intamplat) ,eu si amicii mei am inceput la un moment dat sa injuram pe dinamo si ni s-a facut observatii ca de ce injuram..iar de atunci ne-am cam desfiintat si multi dintre noi s-au simtit jigniti si n-au mai venit.Eu zic ca manarii cu arbitrii si aranjamente cum face dinamo nu mai face nimeni in Romania. E democratie..injuram pe cine vrem zicem ce vrem , nu e corect asa? Oricum macar pe esarfele unora a ramas acel COLLETTIVO cu care o sa ma mandresc mereu si de fiecare data cand o sa-l vad o sa-mi aduc amite ce brigada speram sa facem si cum speram noi sa mergem peste ani la meciuri importante in cupele europe.Se pare ca au fost doar vise si ca nu am putut avea sustinere.
    Eu o sa mai incerc o perioada sa ma zbat..am facut o japoneza..probabil pana la ora meciului o sa fac si un banner , apoi ramane de vazut ce se va intampla cu noi.
    Oricum stau si ma gandesc ca daca au ajuns sa cante 5-8 insi la meciurile de acasa e ceva grav.Pacat de Ovidiu care sufera si se zbate aiurea ca nici el nu are sustinere.
    Asa stati sus si faceti caterinca de cei care canta de parca ati canta pentru mine ,nu pentru clubul pe care mult l-ati iubit si il iubiti.
    O intrebare pentru toti de pe acest forum : CUM AJUTATI VOI CLUBUL SPORTUL STUDENTESC ? am rugamintea daca vreti daca puteti sa-mi raspundeti si mie.Daca voi credeti ca puteti ajuta clubul altfel decat cantand si incurajand echipa as vrea sa stiu si eu.

Inca o data repet.NU vreau sa jignesc pe nimeni sau sa acuz pe nimeni, dar asta e adevarul chiar daca unii sunt de acord sau altii nu.

ashone
    Member

@rapid19pancu wrote:

ashone…nu te-am atacat pe tine..ci pe cei care stau sus in peluza si fac misto de cei care canta..
    Tu poate cand ai fost de varsta mea si fugeai de la scoala aveai cel putin 50-100 de insi alaturi de care cantai…dar eu stau si ma gandesc de ce am chiulit atat pentru sportul ,de ce am facut primul banner dupa atatia ani (ovidiu spune ca ultimul banner facut a fost acum 20 de ani ) , de ce m-am mai zbatut sa fac esarfe sa avem cat mai multi?(ma gandesc ca prin bannere si prin faptul ca am facut esarfe si ca am participat la multe deplasari am facut si eu ceva pentru echipa asta,chiar daca n-am facut-o decat vreo 3 ani ) Am facut-o pentru ca am considerat ca asa pot ajuta galeria. V-ati gandit vreodata la viitorul galeriei sportului ,daca nu venim acum noi tineri care sa cantam cine o s-o mai faca peste ani ?
    Imi aduc aminte prin 2008 cand mi-am facut brigada ( nu mai stiu exact la ce meci s-a intamplat) ,eu si amicii mei am inceput la un moment dat sa injuram pe dinamo si ni s-a facut observatii ca de ce injuram..iar de atunci ne-am cam desfiintat si multi dintre noi s-au simtit jigniti si n-au mai venit.Eu zic ca manarii cu arbitrii si aranjamente cum face dinamo nu mai face nimeni in Romania. E democratie..injuram pe cine vrem zicem ce vrem , nu e corect asa? Oricum macar pe esarfele unora a ramas acel COLLETTIVO cu care o sa ma mandresc mereu si de fiecare data cand o sa-l vad o sa-mi aduc amite ce brigada speram sa facem si cum speram noi sa mergem peste ani la meciuri importante in cupele europe.Se pare ca au fost doar vise si ca nu am putut avea sustinere.
    Eu o sa mai incerc o perioada sa ma zbat..am facut o japoneza..probabil pana la ora meciului o sa fac si un banner , apoi ramane de vazut ce se va intampla cu noi.
    Oricum stau si ma gandesc ca daca au ajuns sa cante 5-8 insi la meciurile de acasa e ceva grav.Pacat de Ovidiu care sufera si se zbate aiurea ca nici el nu are sustinere.
    Asa stati sus si faceti caterinca de cei care canta de parca ati canta pentru mine ,nu pentru clubul pe care mult l-ati iubit si il iubiti.
    O intrebare pentru toti de pe acest forum : CUM AJUTATI VOI CLUBUL SPORTUL STUDENTESC ? am rugamintea daca vreti daca puteti sa-mi raspundeti si mie.Daca voi credeti ca puteti ajuta clubul altfel decat cantand si incurajand echipa as vrea sa stiu si eu.

Inca o data repet.NU vreau sa jignesc pe nimeni sau sa acuz pe nimeni, dar asta e adevarul chiar daca unii sunt de acord sau altii nu.

la meciul cu dinamo 2 am stat si eu sus si am facut misto de aia care striga. esarfele nu-mi plac sint facute fara gust si sint scumpe si ca bani, de asemenea calitatea materialului lasa de dorit.( daca vrei iti arat eu esarfa facuta in 85 si e superba si acum). aia care au spus sa nu injurati pe dinamo au dreptate…sintem citva care pe timpu lu pif am avut de impartit chestii cu ei, cu ai lu steaua…a trecut timpul si ne-am maturizat. daca e democratie injur pa dinamo ei tot ma fura si eu ramin cu nimic. daca tii neaparat tu si brigada sa injurati va mutati in alt loc si ii dati drumul. nu mai pierd vremea sa-i injur ca nu-mi aduce nici un folos. si nici nu mai am chef sa injure altii sa ma descurc eu apoi. s-a mai intimplat asta prin 85 ( nu stiu citi ani aveai atunci) la un meci cu dinamo. eram 300 si aruncau in ei cu gheata apoi la bataie am mai ramas 4 baieti si 2 fete. si asta se va intimpla mereu. daca aveti manifestari din astea faceti-le dar sa nu sufere altii ok? deasemenea democratia iti permite sa fii si mai destept…de injurat poate sa o faca oricine…ovidiu sufera si se zbate pentru ca e patologic O:-) e un nebun frumos…e cuminte apoi 90 minute e nebun apoi isi revine :ymcowboy: . asa eram si eu mai demult cind ovidiu era cu spilhozen pe el ( sorry ovidiu am scris asa sa curga fraza, dar mi-amintesc cum veneai cu cutiile de cola cu pietricele in ele si cu magneziu). care club sportul sa-l ajut? ala condus de siman? mersi nu ( spasibo niet). zbate-te, fa, drege…eu fac chestiile pe care le cred de cuviinta asemenea. viitorul galeriei va fi acelasi cu al echipei: cind va ataca titlul vor fi multi in peluza, cind va juca in stilul de azi noi venim sa ne relaxam acolo, mai bem o bere, mai vorbim de familii…meciul pentru mine nu mai reprezinta un scop in sine, e doar un prilej sa ma vad cu gigel, cu consigliori, cu ovidiu, cu cristi, sa rid cind plinge marius pentru care sportul e un fel de superechipa care in fiecare meci trebuie sa dea 5-6 goluri sint supercampionii din mintea lui apoi cind iau gol se trezeste la realitate si plinge ca nu-si duce visul pina la capat…nu rid sa-i fac in ciuda, il respect ca pe toti ceilalti de acolo, dar nu rabd sa arunc o caterinca, sa strig misto-uri cind preia curelea basica…aveti chef? faceti ce vreti…cit timp eu si altii nu avem de suferit din cauza asta. scuza-ma dar premite-mi sa stau relaxat dupa atitia ani de regie. fanatismul meu se pierde undeva in zare mina in mina cu al lui dragos cu al lui gigel, cu al lu’ conu’ razvan marinescu…cit timp echipa joaca ce joaca si tu iti spargi plaminii, lasa-ma sa fac si eu putina caterinca…cel putin marius si ovidiu sint dulci…acu ovidiu are si apa la moara cu arbitrii in procese…acu sa vezi ovidiu ce striga catre ei…pacat ca simbata am treaba ca veneam sa-l aud…tare sint curios sa stiu cine era grupul ala de mergea in deplasari beau si se injurau cu localnicii…a! si daca tot te zbati, fa ceva si cu nick-ul asta al tau, sint destule legende si la sportul poate mai mari decit pancu…decit sa injurati voi dinamo prefer un ovidiu care la csm ploiesti ne batem singuri si el ca sa nu ia amenda cind injura arbitrul il face citez cu repect: “scirnavie”.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.