25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • Author
    rapid19pancu
    Member

ashone..vad ca esti singurul care imi mai raspunzi asa ca vorbim vad ca noi mai mult :)

,,tare sint curios sa stiu cine era grupul ala de mergea in deplasari beau si se injurau cu localnicii.”

Aceia nu erau baietii mie (brigada mea ) erau alti apucati care de ceva timp daca ai observat nici nu mai vin la meciuri.Eu nu am treaba cu ei.Aceia erau ,,Burtosii” care aveau mai mult sau mai putin caterinca lor ,ma rog..multe din cantecele lor nu aveau rost…cu legalizati marijuana sau burtosii zi de zi o ard cu marijuana si wisky..cu asta nici eu nu sunt de acord,dar de exemplu au avut si momente amuzante cum ar fi acel trenulet din Cotroceni.Si inca ceva nu te-am implicat eu in nici-un scandal si nu a trebuit sa platesti tu din cauza mea sau a amicilor mei.

Oricum sa nu crezi ca te atac pe tine ..tu dintre marea majoritate esti cel mai ,,de-al nostru” nu stiu care e cuvantul potrivit..sa fie ultras sa fie fanatic ..

Ma rog eu nu zic ca vin pe stadion ca sa injur ,nici nu trebuie sa injuram trebe sa ne sustinem echipa nu sa injuram adversarii..

Din tot ce ai zis mai sus un lucru nu iti dau dreptate ,ai zis asa : ,,viitorul galeriei va fi acelasi cu al echipei: cind va ataca titlul vor fi multi in peluza” ……. CORVINUL nu mai are echipa din cate stiu ,a mai ramas doar o grupa juniori republicani si ei meci de meci au 200 de insi care le fac galerie dar nu au nici-un fel de viitor .Respect spiritul acela al lor de galerie adevarata!

Sper sa nu te superi pe mine sa crezi ca ne certam sau alte chestii..purtam doar o discutie amicala aici!
    Eu sunt cam dezamagit ca am idei de bannere..mesaje..japoneze foarte frumoase si interesante dar nu ma ajuta nimeni.

adi
    Member

Dezamagirea e mare printre suporteri, din cauza trecutului recent, prezentului si viitorului echipei. Altfel nu-mi explic apatia suporterilor. Mie nu-mi mai vine sa strig nimic, merg la meciuri din inertie si asa cum zicea si Ashu, sa intalnesc niste amici in galerie. Pentru ca “jucatorii” nu-mi ofera decat rare si minore satisfactii.
    Crezi ca daca ar striga/canta 200 insi, lesinatii din teren s-ar misca mai cu talent ? Eu nu.
    Ma gandesc tot mai serios sa incerc sa merg ca spectator la competitii in care sunt implicate alte sectii ale SSB: baschet etc.
    Sunt destui suporteri vechi pe care nu i-am mai vazut in galerie de ani buni. Poate au alte prioritati, poate au schimbat tribuna, etc. Unii au devenit suporteri de tastatura pentru ca au ales, altii pentru ca n-au avut alternativa. Dar vor tine in continuare cu Sportul.
    Ma bucur sa vad tineri in galerie, si chiar unii mai patimasi (in limitele bunului simt), ceea ce imi da o speranta pentru viitor. Unica deocamdata.

mkg
    Member

Respect si consideratie pentru Ashone.
    Atat umor nu mi-a fost dat sa vad demult in scris .Asta poate si datorita faptului ca sunt de acord cu toate posturile lui.Ma fac sa zambesc amuzat aprobator. Trebuie sa recunosc ca nu am fost niciodata in vreo galerie si din fire nu sunt un ultras dar asta nu inseamna ca intensitatea sentimentelor este mai mica ci doar trairea diferita .Atat timp cat comunicam si schimbam opinii civilizat este in regula.
    La meciuri nu am facut caterinca de nimeni si consider in general ca fiecare echipa are galeria pe care si-o merita .Daca sunt mai multi cei care nu suporta injuraturile la peluza atunci este clar ca cei care trebuie sa mute cortul sunt cei ce injura .Daca nu, reciproca este adevarata.
    Ma bucur ca inca in galeria lui Sportul Studentesc nu se injura (in general)
    Chestia cu “scarnavia ” chiar m-a facut sa rad.
    In speranta ca aceste posturi nu vor degenera in certuri si ca orice contradictie duce la progres va salut cu respect si astept cu nerabdare ca pronosticul meu sa fie contazis de echipa in teren macar prin joc daca nu prin rezultat.

cameliu
    Member

Asta e stilul lui ashone. Inegalabil… Daca vreti sa-l mai lecturati mai intrati pe blogu’ lui!

dragos
    Member

in ceea ce ma priveste, prioritatile s-au schimbat radical si nu am mai venit demult la stadion.
    este adevarat, ca si echipa prin jocul si atitudinea ei nu-mi lasa speranta ca, merita sa-mi petrec/pierd timpul pe stadion….insa voi ramane suporterul acestei echipe, pentru ca, iubesc spiritul intalnit odinioara la acest club.
    actualii jucatori/conducatori etc. sunt niste diletanti/samsari si NU au nicio legatura cu acel spirit…..
    cand voi considera ca, echipa merita incurajata, probabil, imi voi face timp pentru a reveni la stadion, insa in prezent mi se pare pierdere de timp.
    probabil, jucatorii simt acelasi lucru pe care il simt si eu, insa ei isi pacalesc meseria si poate chiar isi pun in pericol cariera.
    ehe, sunt multe lucruri de discutat…..
    sa fiti iubiti !!

adso
    Member

dupa http://campionate.gsp.ro/ e deja 0-1

dragos
    Member

a inceput sa prinda contur jocul Vinerea dupa-amiaza ??? =)) :)) =)) :))

Tavi
    Member

… sa nu ne grabim cu prohodul totusi …

► 0-1 Min. 3 Samoilă scapă mingea în careul mic iar I. Enache, aflat pe fază, deschide scorul pentru gălăţeni.
    ► 1-1 Min. 40 Corner de pe partea dreaptă pentru studenţi şi Curelea înscrie cu capul.
    ► 2-1 Min. 67 Ferfelea înscrie din lovitură liberă de la 18 metri.

adso
    Member

@dragos wrote:

totusi nu e chiar asa amuzant…

cameliu
    Member

Impresionant, castigam azi!

3-1 Min. 87 Curelea înscrie cu un şut din interiorul careului.

Tot greu ramane, ca Stiinta a batut la Snagov, suntem la 9 pct de Suceava!

Am depasit totusi in clasament pe Botosani si pe Giurgiu, e drept ca la golaveraj!

Victorie f. importanta ca daca nu bateam eram in buda rau… la ce meciuri vin… ceahlaul, Tulcea, brrrrrrr, asa brrrrr nu faceam nici cind jucam cu Steaua si Dinamo.

ultrasro
    Member

Am jucat binisor azi, chiar daca am avut ceva emotii pe faza defensiva.

rapid19pancu
    Member

A fost un meci frumos,cel mai important lucru sunt cele 3 puncte.

RESPECT TRIBUNA 2 DE AZI!

rapid19pancu
    Member

RESPECT *

Tavi
    Member

@rapid19pancu wrote:

RESPECT TRIBUNA 2 DE AZI!

Ai si un motiv pt asta? sau mai multe…

ps. vezi ca poti sa-ti editezi singur postul (nu e nevoie de inca un mesaj pentru corectie)

dragos
    Member

@adso wrote:

@dragos wrote:

totusi nu e chiar asa amuzant…

este haz de necaz, daca vrei.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.