25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 25.04.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Galati 3-1(1-1)

Viewing 11 posts - 31 through 41 (of 41 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

http://www.liga2.ro/seria-1/gata-cu-grijile-studentilor-4240346

Cei 10 suporteri de la tribuna a II-a au incurajat permanent echipa si au urat La Multi Ani lui Ionut Tarnacop, ci ocazia implinirii a 22 de ani.

Zibling
    Member

Ma bucur ca am asistat si eu astazi la o victorie a Sportului Studentesc. Am aflat ca aceasta echipa poate juca si castiga avand putine ocazii intr-un meci. Azi, din 6 ocazii am inscris de 3 ori – foarte bun procentajul de reusita.

Acum, inca 3p. oriunde in acest final de sezon si am scapat matematic de retrogradare. Pacat insa ca trebuie sa-mi caut echipa de suflet cautand in clasament incepand de jos si nu de sus =((

Iar pt cei ce se agita in galeria nou mutata la R2, bravo! Dar, nu respect! Ramaneti aici in peluza – o galerie se intemeiaza in principal pe prietenii… nu stricati asta, va rog! Si cei de aici sustin echipa, nu trebuie neaparat sa strigi in continuu si sa ragusesti, si nici sa cheltui orbeste bani si timp pe deplasari, precum a procedat ultrasro de multe ori.

rapid19pancu
    Member

pt tavi ,,Ai si un motiv pt asta? sau mai multe…

ps. vezi ca poti sa-ti editezi singur postul (nu e nevoie de inca un mesaj pentru corectie) ”

Cum a spus si Ovidiu ieri la tribuna 2 am cantat neincetat si i-am urat LA MULTI ANI lui Ionut.Peluza nu s-a auzit,iar cand o sa cante si cei din peluza atunci ne intoarcem.Astea sunt motivele.
    Si merci ca mi-ai adus aminte ca pot edita un post,uitasem. :)

Iar pt Andrei ,,Ramaneti aici in peluza – o galerie se intemeiaza in principal pe prietenii… nu stricati asta, va rog!”

Nu a stricat nimeni nici-o prietenie ,dar in momentul in care uni fac caterinca de cei care canta ce rost are sa mai stai acolo? :-

ashone
    Member

@mkg multumesc pentru aprecieri ! scrim si noi cum putem…e prea neagra viata sa mai plingem si noi. cit priveste rezumatul meciului de la ploiesti…pai daca asta a fost, asta am scris…ovidiu era agitat a vrut sa zica chestii dure si dupa un schimb scurt de priviri cu omu da ordine cuvintul rezultat a fost iar citez cu umilinta: “scirnavie” si asa a scapat de amenda. factorii externi contributori la reactia lui ovidiu: i-au spus ca nu are voie cu aparate foto si l-au darimat, pizza aia cumparata de la chiosc avea ceva in ea ca sa na saboteze ( din fericire pentru restul grupului de 5 a mincat doar el ), iar la mcdonald mcfishu si tuborgu erau globalizate la gust. eu de la maioneza din bigmac am facut herpes la bot :ymtongue: de ce s-a intimplat asta? pentru ca ei stiau ca vom veni o mare de oameni acolo si s-au baricadat cu totul si ce n-au putut distruge au sabotat. in plus de asta “scirnavie” e un cuvint pe care gaborii il gindesc si acum si nu stiu inca da e de bine sau de rau deci sansele de amenda erau reduse ;) OVIDIULE DECI POT SA SPUN DOAR ASTA :ymhug: :ymhug: 😡 😡 hai ca nu mai vad bine din cauza lacrimilor de emotie
    @r19p la hunedoara o zona slab dezvoltata economic lume se duce sa mai uite de necazuri. asa era sa fie si la mizil unde bombonel a promis ca face echipa de forba lsi mizilenii ierea incintati.daca insusi Bunul Dumnezeau venea la mizil si spunea: “va dau ploaie sa faceti proumb sa aveti ce minca fomistilor” ei replica totii: Da-l drau’ da promb Doamne, nu vezi ca bombonel ne face echipa de B? totdeauna am agreat schimbul de idei si de argumente ( bine, am vreo 2-3 vecini la bloc pe care i-as pocni ) deci iti stau la dispaozitie.

07Ex
    Keymaster

Gata cu grijile studenţilor

Un egal şi două înfrângeri în ultimele trei runde şi etapa cu numărul 26 o găsea pe Sportul la doar şase puncte de singurul loc retrogradabil din serie. Încă un pas greşit i-ar fi băgat serios pe stundenţi în bătălia pentru salvarea de la retrogradare. Stadionul din Regie primea vizita „dunărenilor” din Galaţi, o echipă care a cam încheiat conturile cu acest sezon, aflându-se pe un loc „călduţ” undeva la mijlocul clasamentului. La prima vedere, Sportul nu trebuia să aibă mari probleme în confruntarea cu Dunărea Galaţi, date fiind ambiţiile celor două echipe.

Cu toate acestea meciul a început practic de la scorul de 0-1. Ionuţ Enache a profitat de bâlbâiala lui Samoilă şi i-a adus în avantaj pe gălăţeni în chiar minutul trei. De aici jocul a curs într-o singură direcţie, spre poarta lui Mindileac, oaspeţii mulţumindu-se să se aşeze foarte bine în apărare şi aştepte să scape pe contraatac. Atacurile alb-negrilor au rămas fără rezultat până în minutul 40, când Curelea a readus egalitatea după ce a reluat foarte bine cu capul o centrare venită dintr-un corner de pe partea dreaptă.

Repriza a doua a fost una fără istoric. Sportul a atacat încontinuu, iar Dunărea nu a reuşit să aibă o replică pe măsură. Pe fondul unui joc spectaculos, care le-a amintit pătimaşilor suporteri de „Gaşca Nebună” ce făcea furori în primul eşalon, tabela de marcaj s-a modificat din nou în dreptul gazdelor în minutul 67. Ferfelea a executat foarte bine o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri şi Sportul prelua conducerea, dar nu stabilea şi rezultatul final. Asta pentru că în minutul 87 Curelea a „lovit” din nou. Aflat capătul unei superbe serii de pase, atacantul Sportului a înscris din mijlocul careului.

O victorie meritată pentru Sportul Stundeţesc care împuşcă doi iepuri dintr-o lovitură: îşi îndeplineşte baremul de 25 de puncte şi, mai ales, scapă de zona „minată” a clasamentului. (Alexandru Amironoaiei)

„Ăsta este Sportul!”

Imediat după finalul partidei dintre Sportul Studenţesc şi Dunărea Galaţi, încheiate cu scorul de 3-1 pentru „studenţi”, antrenorul gazdelor, Florin Motroc, a declarat: „Am obţinut o victorie meritată. Băieţii s-au mobilizat exemplar şi asta s-a văzut şi în jocul lor. Ăsta este Sportul şi nu cel pe care l-am văzut la meciurile cu Ploieştiul sau cu Dinamo. Sportul nu are ce căuta în partea de jos a clasamentului. Dacă evoluam aşa tot campionatul ne băteam la promovare.”

Program greu

Motroc a vorbit apoi şi de programul dificil pe care îl are echipa studenţilor: „Urmează două meciuri foarte dificile. Etapa viitoare ne deplasăm la Piatra Neamţ şi apoi vom juca acasă cu Delta Tulcea. Acum se va vedea cu adevărat daca avem valoare. Oricum nu mă îndoiesc de acest lucru. Băieţii trebuie felicitaţi pentru că au ştiut să se motiveze.”

mkg
    Member

Aveam nevoie de aceasta victorie ca de aer .Felicitari jucatorilor ca au obtinut-o !Dar domnilor sa nu ne imbatam cu apa chioara ! Acest antrenor are doua victorii cu echipe scapate de griji .Buftea pentru mine chiar imi pare facatura iar Dunarea Galati era o echipa deja in vacanta parca venita sa nu faca greutati.
    Nu am vazut golul lor si sincer nu imi inchipui cum l-am luat fiindca din ce am vazut eu puteam juca fara portar ca la hochei ca oricum portarul nostru a jucat putinele ocazii de a atinge balonul, mai mult cu piciorul.
    Arbitrajul mi s-a parut unul de slaba calitate; In prima repriza la 0-1 nu ne-a dat un 11m clar ca lumina zilei. In repriza a doua la faultul asupra lui Curelea din care s-a facut 2-1 nu mi s-a parut nimic si multe alte faze le-a judecat prost.
    Curelea este un capitol separat. Desi pare omul meciului(doua goluri si faultul scos din care s-a marcat al doilea gol)L-am urmarit si mie mi s-a parut ca “a terminat benzina” de prin min 65.(a renuntat la presing si a stat perioade lungi in offside)
    In afara de asta ,baiatul a ajuns la 7 reusite dar 4 le-a dat in meciurile cu Buftea (doua) si Dunarea Galati (doua)adica dand la o parte meciurile astea “amicale”, baiatul e praf in ochi cu statistica de fundas .Sper sa ma contrazica sezonul viitor ca altfel eu cred ca se poate pierde.
    De laudat nu pot sa laud decat golul trei marcat prin combinatie de mare viteza cu pase la firul ierbii rapide si din prima finalizate cu sut sec si curat cum rar se vede cel putin la noi in Regie.
    Raman la parerea ca ne trebuie antrenor si astept cu nerabdare examenele cu Ceahlaul si Delta care se vor juca cu miza deci vom avea ocazia sa vedem de ce sunt capabili si jucatorii si antrenorii.

dragos
    Member

cum au jucat “batranii” Farmacie, Kiki, Rusu, Cruceru ??

ultrasro
    Member

Cruceru nu a jucat iar ceilalti au jucat acceptabil.

mkg
    Member

Farmache mi s-a parut ambitios . A jucat ofensiv dar nu putem spune nimic de el fiindca Duinarea nu a contat deloc in atac.Irimia s-a achitat de sarcini multumitor .Parca as fi asteptat mai mult de la el, eu personal pe el vazadu-l capitan de echipa pacat ca nu iese in evidenta mai mult.
    Mai bine intrebai de Chetan care l-a inlocuit pe Ciupe…el a jucat putin timorat si nu stiu daca poate fata pe acel post inca .Pare necopt si i-ar trebui mai mult tupeu dar sa nu uitam cat de tanar este si ca nu are meciuri in picioare.Echipa este totusi tehnica ,pare si determinata dar inca nu are accelerare si claritate pe ultimii 20 m.
    Baietii au jucat multumitor numai cand adversarele nu au avut motivatie exceptand meciurile din cupa si inceputul de campionat ,meciuri din care traiesc si azi.

rapid19pancu
    Member

Rusu a jucat bine in ultimul timp zic eu.

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 11 posts - 31 through 41 (of 41 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.