25.08.2007 Dinamo Bucuresti II- Sportul Studentesc 1-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 25.08.2007 Dinamo Bucuresti II- Sportul Studentesc 1-2(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • Author
    dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Victoria e in complexul Dinamo, in spatele peluzei Haldan. Se ajunge cu metroul plecand din Crangasi.

si cobori la statia “Stefan cel Mare”……………..DRUM BUN !!!

rapid19pancu
    Member

Domnul Ovidiu dumneavoastra ma cunoasteti din galerie ;) sunt ala cu ochelari de vi mai mereu si stau langa dumneavoastra cu prietenii mei :) cred ca o sa vin si la meciul asta cu Dinamo II pt ca eu chiar daca sunt Rapidist infocat ii am si pe Sportul la imima…multumesc si domnului Dragos ;)

sircos
    Member

cam care ar fi 11-le de inceput ? stanga titular ? :D

ultrasro
    Member

E posibil dar nu e sigur.

MarcAntoniu
    Member

Sambata, 25 August
    07:00NBA ;Marile meciuri; New York Knicks; Chicago Bullls 1993 (EVENIMENT)
    10:00SPECIAL Liga 1 Farul ; Dinamo, Craiova ; Urziceni si Ceahlaul ; Iasi (DIRECT)11:00Fotbal, Liga 2: Intergaz ; FC Brasov (DIRECT)
    13:00Fotbal, Liga 2: Dinamo II- Sportul Studentesc (PREMIERA)15:00SPECIAL Liga II(DIRECT)16:00Handbal, Turneul de la Timisoara, Portland; Partizan (DIRECT)17:30SPECIAL handbal18:00Stiri Sport.ro 19:00Handbal, Turneul de la Timisoara, Pick Szeged – Poli (DIRECT)20:30Handbal Bundesliga, Lemgo; Goppingen (PREMIERA)22:00Pariu cu frica (Fear Factor); ep. 6 (PREMIERA)23:00Wrestling SMACK, ep. 48 (PREMIERA)

😉 cum a fost CASTIGAT ce va fi PRIMUL MECI in deplasare IN NOUL SEZON
    Forza Sportul !

viorelursu
    Member

Sa inteleg ca meciul incepe la ora 13 ?

adi
    Member

Nu, meciul incepe la 11:00, dar va fi televizat in reluare incepand cu ora 13:00.

@viorelursu wrote:

Sa inteleg ca meciul incepe la ora 13 ?

franz_kafka
    Member

Pacat ca nu a fost, astazi, programat meciul, pe 24 august… As fi vrut sa vad o Noapte a Sf. Bartolomeu si in fotbal, numai ca pe post de hughenoti, am fi avut niste… caini, chiar daca sunt second hand, pentru ca joaca in liga a II-a!

sportul86
    Member

A trecut anul in care am fost suparat pe toata lumea, n-am vrut sa aud nimic. Mi-e scarba de siman – acum un an am fost mai aproape sa luam titlul decat in ’86, cand fugeam din armata de la Ploiesti sa vad meciurile ECHIPEI. Eu chiar am crezut ca in 2006 castigam titlul. Totusi si anul trecut am vazut 2 reprize, una cu Buzau(aia rea), una cu Snagov (rau am ajuns, chiar daca am vazut repriza buna).
    De maine – la meciuri!

ashone
    Member

@sportul86 wrote:

A trecut anul in care am fost suparat pe toata lumea, n-am vrut sa aud nimic. Mi-e scarba de siman – acum un an am fost mai aproape sa luam titlul decat in ’86, cand fugeam din armata de la Ploiesti sa vad meciurile ECHIPEI. Eu chiar am crezut ca in 2006 castigam titlul. Totusi si anul trecut am vazut 2 reprize, una cu Buzau(aia rea), una cu Snagov (rau am ajuns, chiar daca am vazut repriza buna).
    De maine – la meciuri!

cum era aia? singele apa nu se face? 😈 😈 😈 salutari!

franz_kafka
    Member

Cica, am invins in deplasare cu 2 – 1… De cand nu s-a mai intamplat o asemenea minune? Parca de la meciul cu Forex…, adaca sunt cateva luni de atunci.

ionut.ro
    Member

Victorie 2-1 goluri Curelea min.42 si Varga min ~60, pt Dinamo a marcat Lemnaru, min 66. penalty ratat de Curelea min. 56
    Victorie chinuita, cu emotii, cu noroc in finalul meciului.
    Partida a inceput sub dominarea teritoriala a Sportului, dar cu putine faze de poarta, Curelea din cadere singur cu poarta goala reia pe langa dupa o centrare in viteza a lui Varga, apoi dupa un corner reluare atletica la vinclu 1-0 la pauza.
    In repriza a 2-a Dinamo a introdus pe aripa dreapta un negru cu par portocaliu (de care facusem misto la pauza), f. rapid care l-a intors pe toate fetele pe nr. 4 de la noi – reusind centrari f. periculoase. Se parea ca Sportul are partida in mana, primind 11m dupa o patrundere in careu a aceluiasi Curelea faultat clar de portar – (s-a cerut eliminare dar driblingul ducea mingea spre exterior), tot Curelea a executat slab pe centru. Peste cateva minute a inscris Varga – scapat pe partea stanga singur cu portarul, sut din coltul careului la firul ierbii pe sub portar la coltul lung – bara gol. Din nou credeam ca stam linistiti, dar peste 4-5 min Dinamo reduce din handicap dupa o cemtrare de pe dreapta – reluare cu capul la coltul lung. A fost semnalul retragerii in defensiva a Sportului, cu emotii mari la asalturile dinamovistilor. Au fost 2 bare, suturi in blocaj, trageri de timp, mingi degajate in disperare – si cateva incercari de contraatac – in care atacantii nostri erau depasiti clar in viteza de fundasii lor.
    A intrat si Tibi Balan – cateva pase si treceri de efect, dar mult, mult prea lent… Curelea are un stil ciudat de joc, incearca devieri si atingeri din prima, de efect, cate-odata zici ca n-are ce cauta la echipa, dar apoi daca ii ies executiile – face diferenta intr-un meci. Azi a facut si bune si rele, parca mai mult bune, inclusiv mingi respinse din defensiva. Ferfelea a jucat mai mult la recuperare, a atins jucat multe mingi, dar departe de poarta adversa pt a crea pericol… Varga bataios cum il stim, parca mai dedicat echipei, a dedicat galeriei golul marcat, poate fi un reincaput de drum si pt el, a fost schimbat la cateva minute dupa ce a marcat, Niculescu este un portar bun dar mult, mult prea mic de statura – parea un pusti de la o grupa de juniori, la golul lor a fost pur si simplu prea scurt ca sa ajunga la minge, cred ca Stanga o scotea numai cu capul…Stanga a fost doar rezerva, Patriche si Secareanu – le datoram in mare masura victoria, cu multe intreventii de ultim moment in careul nostru, au dus greul finalului de meci.
    Pacat ca terminam din nou in genunchi un meci inceput in stil de mari favoriti. A fost din nou o cadere fizica sau de moral a baietilor nostri la 2-1, (daca a fost retragere strategica – e o mare prostie pt ca le-am dat sansa adversarilor sa joace, sa vina peste noi…) cum am vazut de atatea ori in sezonul trecut, in meciuri terminate cu alte scoruri, de data asta am avut noroc, dar daca jucam tot asa pe viitor sigur vom si pierde.
    Galeria noastra a fost ca de obicei la inaltime si a dominat fondul sonor din parcul Dinamo. La meci au asistat si jucatorii de la echipa mare a lui Dinamo. La Dinamo II a jucat L.Goian, si in poarta cred ca a fost Romanovs. A fost mult, mult mai cald ca acum 2 saptamini, conducerea FRF e ca de obicei pe faza…

franz_kafka
    Member

Se pare ca si-a revenit Varga…, insa, din pacate, se pare ca tot nu avem executanti a loviturilor de la 11 m, iar Curelea nu vrea sa se dezica in privinta ratarilor!

cameliu
    Member

@franz_kafka wrote:

Cica, am invins in deplasare cu 2 – 1… De cand nu s-a mai intamplat o asemenea minune? Parca de la meciul cu Forex…, adaca sunt cateva luni de atunci.

Intradevar anul trecut o singura victorie in deplasare… in 17 meciuri… acum am inceput cu victorie in deplasare…
    In ce priveste insa jocul, mai e mult pina departe… asa ne-a calarit dinamo dupa 2-1…

franz_kafka
    Member

@cameliu wrote:

asa ne-a calarit dinamo dupa 2-1…

Sa spunem ca este vorba de Dinamo II, ca sa nu se creada altceva…, cu Dinamo I, era normal, poate, sa fim calariti ?! (chiar asta ai vrut sa zici?).

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.