25.09.2004 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 25.09.2004 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 71 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Le-au cistigat! Conteaza ca le-au meritat sau nu? 3 puncte la ei: ei 16, noi 8… Asta e!
    Oricum pt faza cu autocarul spart e prima data cind imi doresc ca o echipa romaneasca sa nu se califice in cupele europene! Cu ciobani nu are rost sa iesim in Europa…

In rest meciurile noastre, nu o sa le mai comentez pe forum, sau urmaresc “live” decit dupa 2 victorii consecutive, daca vor fi…

De fapt 2 mecuri n-am urmarit live spargind calculatorul: cu Craiova si la Iasi…

@cameliu wrote:

Le-au cistigat! Conteaza ca le-au meritat sau nu? 3 puncte la ei: ei 16, noi 8… Asta e!
    Oricum pt faza cu autocarul spart e prima data cind imi doresc ca o echipa romaneasca sa nu se califice in cupele europene! Cu ciobani nu are rost sa iesim in Europa…

In rest meciurile noastre, nu o sa le mai comentez pe forum, sau urmaresc “live” decit dupa 2 victorii consecutive, daca vor fi…

De fapt 2 mecuri n-am urmarit live spargind calculatorul: cu Craiova si la Iasi…

Mie-mi spui 😆 😳 Daca il prind pe Maziu…… 😈

Radu Dobrin
    Member

@cameliu wrote:

cameliu…nu stiu daca ai vazut meciul….dar steaua a avut o ocazie..si a dat 2 goluri…

cit despre autobuz….parerea mea este ca agentii de paza…sau cum le mai zice acum..nu si-au facut jobul…daca cineva este sa fie tras la raspundere, nu este galeria stelei

ovidiu…samd….cum a fost acolo?

Salutare,
    Imi pare bine ca Steaua a castigat. Dupa cum zicea cineva mai devreme, am avut o ocazie si am marcat doua goluri. 3 Puncte norocoase, ne vedem in retur. Bafta.

wex
    Member

Singurul lucru care m-a deranjat la acest meci a fost prezenta vecinilor nostri de cartier. Au poluat cam mult atmosfera.
    In rest, in primele 10 minute din repriza a IIa am jucat extraordinar, o echipa experimentata ar fi profitat de aceste minute in care steaua era in corzi. PACAT :(

ultrasro
    Member

La acest meci au fost in tribuna peste 10.000 de oameni plus alte cateva sute ramasi pe la portile inchise dupa minutul 1. A trebuit sa ma duc sa ma cer cu jandarmii pentru a putea sa intre in stadion vreo 6-7 de ai nostri (Giani, George, Andrei Dorst, Andrei Carstea….) asa ca din primele 25 de minute am vazut live doar vreo 5-6.
    Steaua nu a reusit sa atinga mingea in primele 45 de minute meitand evidentiata evolutia foarte buna a intregii echipe in aceasta parte a jocului. Daca scorul reprizei era 3-0 Steaua putea spune ca a scapat ieftin. Din pacate Balan a ratat 2 ocazii, una dintre ele chiar incredibila. Totusi el a si marcat un gol senzational sutand in minutul 40 de la 25 de metri direct in bara sub vinclu faza la care portarul Tudor a dat cu capul de bara la modul absaolut real. In repriza secunda Balan a mai ratat inca vreo 2 ocazii iar pe fondul unei stari de oboseala cauzata de unele mici dar sacaitoare accidentari (Lazar, Balan, Bucur) Steaua a reusit sa marcheze doua goluri norocoase adica in urma unor centrari trimise incredibil de un Florentin Dumitru care in restul jocului a fost umilit de jucatorii nostri. Dica, Dinita si Neaga au fost anihilati total de fundasii nostri dar din pacate Steaua a reusit sa loveasca decisiv printr-un fundas sechelarian in minutul 80. Pacat si de reluare de la 11 m a lui Curelea din minutul 83 care a iesit pe langa bare. Steaua a mai avut o singura ocazie de gol cand Neaga a sutat din careu in bara laterala iar arbitrul a acordat in mod aberant corner. Dealtfel Tudor a fost coautor la golul doi al Stelei transformand un aut de poarta in corner din proprie initiativa probecaliana.
    Iar Steaua a primit din plin acel 5% datorat in mod nemeritat de arbitraj echipelor gazda… daca au avut 10.000 de suporteri in tribuna Tudor se simti si el obligat sa sprijine PNG lui Fecali cel fudul, sa-i fie numele in veci manjit cu kko.

Echipa merita victorie, poate daca Cruceru si Maxim erau valizi schimbarile noastre ar fi fost mai consistente…

Mazilu e injurat degeaba de unii listasi, evolutia lui fiind in continuare in slujba echipei si mai putin spre evidentiere personala… iar schimbarea lui ieri a fost neinspirata, chiar omul scapat de sarcina marcarii lui Mazilu, Baciu adivca, reusind sa marcheze golul victoriei :(

Radu Dobrin
    Member

am vazut meciul cu niste amici…(care nu prea au mare treaba cu divizia a)…si care ma intrebau prin min 25 de ce joaca steaua in alb…..

sper ca steaua sa treaca de tska…dar la sofia trebuie sa arate altceva decit a aratat simbata…diferenta este ca bulgarii, din 10 ocazii, mai dau si gol…

Ultras
    Member

Adevarul este ca suntem prea mici pentru niste interese asa de mari. Tudor a dovedit ca este arbitrul de casa al Stelei. Poti sa fi cea mai buna echipa din lume, dar tot vei pierde daca fluierasul este impotriva ta. Noi trebuie sa fructificam fiecare ocazie avuta pentru a putea invinge. Steaua poate sa aibe numai una si sa dea 2 goluri. Oricum, felicitari jucatorilor care au demonstrat inca o data ca practica un fotbal de calitate. Un singur repros lui Dan Petrescu: trebuia la acest meci sa joace cu Stancioiu (la antrenament chiar s-a gandit la aceasta varianta).

dragos
    Member

vorba lu’ siman:”……..nu este deranjant cand joci bine si pierzi, suparator
    este cand ai 3 mari ocazii si nu marchezi…….”

n-am mai vazut atata lume (15.000 spectatori) de multa vreme, practic stadionul arhiplin…..de-abia, de-abia am intrat cu tatal tau, Radu……aproape sa se inchida portile.

meciul a fost placut ochiului, SPORTUL a jucat in prima repriza ca o echipa
    MARE; puteam sa beneficiem de penalty (daca era alta echipa bucuresteana – SIGUR SE ACORDA, insa NOI SUNTEM PREA MICI !!!!!),
    a ratat si BALAN INCREDIBIL !!!!! dar GOLUL A FOST DE GENERIC !!!!
    steaua in prima repriza nu a avut 1 SUT pe spatiul portii (nici nu stiu daca
    stanca a avut ce apara)…….primul sut al lor pe poarta a fost in min.60…..
    din pacate, paraschiv a inscris lejer fiind nemarcat in careu, iar la golul 2 –
    s-a acordat corner inexistent – stanca a iesit PROST !!!!
    dupa meci m-am intalnit cu STANCU in carrefour si printre altele imi spunea:……nu stii, asa suntem noi – gresim individual…..

PACAT !!! daca la pauza aveam 2-0 – NU PIERDEAM !!!!
    MERITAM UN EGAL, dupa cum a decurs jocul !!!
    in repriza secunda am avut un forcing DE ZILE MARI, insa am ratat…….

aseara la “recursul etapei”, “bursucul” spunea ca, prin evolutia echipei noastre, PORTARII de reverva ai echipelor adverse au devenit MVP-ul meciului si anume: la galati – portarul titular n-a jucat, iar rezerva sa a facut minuni in poarta; la dinamo – munteanu n-a jucat, insa gaev a aparat f.bine;ieri, tudor s-a accidentat si hamutovski (rezerva) a aparat excelent…….

referitor la penalty: la emisiunea min.91 – dinu a spus ca initial a crezut ca este 11m indiscutabil, insa dupa multe reluari (si din spatele portii) a spus ca nu este 11m………la emisiunea “recursul etapei”, ioanitoaia a avut
    si el aceeasi senzatie (initial – 11m; dupa reluari – nici vorba), insa bursucul i-a atentionat sa vada ca gigel este tinut de mana!!!! si din acea cauza, el cade – ASA CA SE PUTEA DA 11m !!! insa discutia a ramas in coada de peste !!!!

razvanR
    Member

Imi place foarte mult cum joaca Sportul Studentesc. Nici nu mai conteaza scorul.

Dan Moldovan zicea la pauza, cand conduceam cu 1-0, ca el e deja multumit, nu-i mai pasa cu ce scor se va termina meciul. Se pare cala fel au zis si jucatorii !

razvanR
    Member

Interesant este ca:

1. In ultimile 3 meciuri directe am condus pe Steaua dar am pierdut: de la 1-0 la 1-2, de la 3-2 la 3-4, si ieri iar de la 1-0 la 1-2.

2. In ultimile 3 meciuri cu Steaua in Regie, echipa care a deschis scorul a pierdut !

Tavi
    Member

N-a fost 11 m dar cartonasul galben a fost prea usor acordat

Nu pot sa ma exprim la corner … eu in timpul meciului am vazut corner …

poate daca exista marcaj la autorii golurilor stelei nu mai aveam aceste discutii interminabile

una peste alta jocul echipei imi place imi propun sa am rabdare si cu jucatorii si cu antrenorul

urmeaza CFR Cluj ❗

Tavi
    Member

Stie cineva ceva despre memoriul privind arbitrajul?

Are vreun sens acest memoriu? aduce lumea la stadion? rezolva pb fin ale clubului? etc etc …

cameliu
    Member

Nu cred ca s-a depus vreun memoriu…

dragos
    Member

aseara la “recursul etapei”, bursucul era suparat pe arbitraj si a hotarat sa depuna MEMORIU la CCA, pentru ca spunea el: “la noi presedintele nu comenteaza arbitrajele, directorul executiv n-are treaba cu astea, se ocupa cu altele, asa ca m-am hotarat sa depun EU caseta in care voi prezenta faze din urmatoarele meciuri: cu alba-iulia, cu dinamo,
    cu argesul (arbitrul meciului – lucian dan a fost suspendat in div.A si a arbitrat in B – meciul pandurii-petrolul 1-0, unde a fost Show de RAS !!!),
    cu steaua…….”.

SPER SA REZOLVE CEVA-CEVA !!!!

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 71 total)
  • The topic ‘25.09.2004 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti’ is closed to new replies.