25.10.2003 Sportul Studentesc – Pandurii Tg. Jiu 4-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 25.10.2003 Sportul Studentesc – Pandurii Tg. Jiu 4-0(2-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 82 total)
  • Author
    Tavi
    Member

@ultrasro wrote:

Spre norocul nostru ploaia nu a mai insistat in Bucuresti. La ora 18.30 terenul evoluase spre practicabil asa ca maine sunt sanse mari sa se joace totusi fotbal si nu polo! Forza Sportul! Vom fi in tribuna! Vom juca mai bine ca oltenii si vom invinge!

Asha te vreau frate! Fruntea sus!

ultrasro
    Member

Vreme foarte rece la Bucuresti, circa 5 grade….
    A inceput sa picure iar, iar cerul este destul de cenusiu, da impresia ca sta sa ninga.
    FORZA SPORTUL!

ultrasro
    Member

Valentin IOVITA revine la fotbal!

Al doilea examen nu a confirmat diagnosticul initial cu privire la maladia de cord. Asa ca Iovita este azi rezerva la meciul cu Pandurii!

Nu joaca Rusu si Balan care au galbene!

Intra Ratiu si Oae titulari!

multi
    Member

Dupa cum majoritatea probabil ca a vazut au iesit numai alea opt beri (cate doua de gol – Maxim , Bucur , Bucur si Galamaz din 11m) si vodka de suparare a ramas pe alta oara…
    Pentru cine n-a vazut… scorul spune cam tot… incep sa cred si eu ca parca n-ar prea fi adversari pe masura Sportului in seria asta…

Radu Dobrin
    Member

meris multi!

alte detalii?…..

cameliu
    Member

In ce minute s-au dat golurile?
    Sunteti toti pe la bere?

multi
    Member

Alte detalii ?
    Intii ca meciul nu parea , de la inceput, sa aiba decit un singur invingator. Chiar daca parca cea mai mare ocazie a fost , prin minutul 20, o centrare din corner ce a trecut pe sub nasul tuturor celor din careul mic si , fara sa fie atinsa , mingea a ajuns in bratele lui Stanca (care , in bunul obicei de anul trecut al gafelor de portar , putea , cu putina neatentie , s-o scape in ate… Se vede treaba ca ori s-au dezmeticit portarii , ori anu’ trecut voiau sa-i faca in ciuda lui Andone)
    Dar ca s-o luam chiar de la inceput : Stanca , Irimia , Galamaz , Ratiu , Secareanu , Lazar , Oae , Maxim , Negru , Bucur , Mazilu . ( dupa pauza , sre sfarsit , Cruceru , Stancu si Varga i-au schimbat pe Lazar , Maxim si…Negru , cred)
    Dupa cum mai ziceam , inceput de meci fara probleme , Pandurii s-au cam aparat , nu excesiv dar nici n-au facut prea mari eforturi sa atace…
    Primele doua goluri au venit din centrari de pe dreapta , superbe de altfel. La prima (min 25) Mazilu a sarit putin sub ea si portarul a trebuit sa plonjeze si sa boxeze numai ca mingea a ramas prin mijlocul careului de unde Maxim a reluat cu capul linga bara din dreapta portarului. Cu tot plonjonul unui jucator de cimp decis sa o scoata cu mina scorul s-a facut 1-0. La a doua (cam min 30) a marcat , tot cu capul , inaltul Bucur , luindu-i fata fundasului de marcaj.
    Dupa pauza Sportul a parut ca nu mai forteaza si incearca sa mai scape pe contraatac. Golul trei vine insa , dupa un corner la care mingea ajunge la Lazar , in mijlocul careului , sutul lui e respins din plonjon , Bucur reia de aproape cu piciorul si un fundas scoate mingea cu capul dar evident de dincolo de linia portii (min 75)
    In min 90 vine si un penalty batut de Gala (gol in stinga portarului , jos , dupa ce acesta plonjase in partea cealalta) corect acordat (desi au fost proteste) dupa ce , in momentul sutului Oae a fost agatat de piciorul cu care se pregatea sa traga , chiar sub nasul arbitrului.
    Cam atat . Si ramin la parerea ca n-avem adversar daca sintem seriosi.

multi
    Member

Cit despre posibilitatea ca toti sa fie la bere…Dupa bataia fara drept de apel pe care le-am tras-o Pandurilor , zau ca ar merita cele opt sau mai multe beri ! Problema e ca in toata Romania e un frig de mori ! Prima zicea ca meciul de la Cimpulung s-a intrerupt de doua ori din cauza zapezii (a doua oara fara a se sti daca se mai reia)… Daca pina si la mine la Tulcea ninge de doua ore amenintind sa se depuna… Cred ca baietii-s la tuica fiarta nu la bere dupa gerul pe care am vazut ca l-au indurat in tribuna. Oricum , bravo lor pentru prezenta ! Si a mai si meritat !

ultrasro
    Member

Dupa 4-0, (golul 4 fiind marcat in urma unui 11 m obtinut spectaculos de Oae cu un plonjon extrem de eficient, desi nu a fost atins de nimeni) am mers la o vodca extrem de mica la nea Nicu, apoi in spate la P1 in Regie la o saorma catte 2 beri Ciuc caramelizate si un cheesburger cald. Am stat vreo 2 ore de nastere a lui Geani apoi am plecat de acasa. La Bucuresti aproape ningea, poze de la meci in jurul orei 18.00 la adresa vasile.siman pe yahoo.com.

Seara buna la toata lumea…

ultrasro
    Member

La sfarsitul primei reprize, cand terminasera transmisia in direct, comentatorului de la Prima i s-a intamplat sa scape urmatoarele cuvinte in direct fara sa stie: “Sa moara masa dar frig mai este!!!”

ultrasro
    Member

1-0 Maxim min. 26
    2-0 Bucur min. 30
    3-0 Bucur min. 76
    4-0 Galamaz min 90 (din 11 m)

Galbene: Irimia si Bucur

07Ex
    Keymaster

😆

07Ex
    Keymaster

Merci Ovidiu pentru informatie.

Tavi
    Member

Ceea ce am vazut astazi este – daca mai era nevoie de aceasta – confirmarea faptului ca nu avem ce cauta in B! Este o confirmare a abuzurilor unei clici oligarhice aservita intereselor blestemate! Oricate biserici ar construi n-o sa-i mai spele nimeni … mi-e mila de ei!

Da! Portari si aparatorii au facut gafe mari anul trecut. Este o realitate! Avem noi darul asta sa ne facem singuri zile fripte! Ne-am facut de altfel si anul acesta prin cupa si nu numai …

O concluzie (preliminara deoarece campionatul se mai joaca inca … si cine stie ce mai vinde siman): Pana acum singurul rival serios suntem noi! … restul nu au valoare …

Numai de noi depinde daca vom juca sau nu la anul in A si daca vom ramane acolo!

Felicitari galeriei pentru frigul de azi dar eu zic ca a meritat din plin!

ultrasro
    Member

Si-au zdrobit rivalii,

Fotbalistii Sportului si-au dovedit superioritatea in fata principalei adversare la promovare

B2 / SPORTUL STUDENTESC – PANDURII TG. JIU 4-0

Mihai Zanfir, Calin Mocanu, Paul Muntenescu

Jocul din Regie era anuntat ca derby al Seriei B2. De la vestiare au iesit doua formatii egale, ce aveau inaintea etapei cite 21 de puncte, fara nici o infringere. Pe teren nu a existat insa decit Sportul Studentesc, care a cistigat clar disputa.

“Studentii” au deschis scorul prin Maxim (24), la o greseala a portarului oaspetilor Hirsu, iesit neinspirat pe centrarea lui Gigel Bucur, acesta din urma majorind scorul dupa cinci minute. Apoi, bucurestenii nu au mai fortat decit atit cit sa nu inghete de frig sub prima lapovita a toamnei. Pe contraatac, Sportul a mai marcat de doua ori prin acelasi Gigel Bucur (76) si prin Galamaz (90 plus 1), acesta transformind o lovitura de la 11 metri acordata usor de “centralul” Lucian Dan.

Dezamagit de mai multi jucatori, care au fost depasiti de miza meciului, antrenorul gorjenilor, Emil Sandoi, si-a caracterizat echipa: “|n meciul cu Sportul nu am depasit statutul de formatie de pluton in Divizia B. Acum este clar ca in acest an trebuie sa ne preocupe in primul rind construirea unui lot competitiv”.

Prezent la meci in calitate de spectator, presedintele CCA, Ion Craciunescu, a tras concluzia: “Pandurii s-au prezentat surprinzator de slab, iar superioritatea Sportului a fost incontestabila”.

SPORTUL STUDENTESC – PANDURII TG. JIU 4-0

SPORTUL: Stanca – Cr. Irimia, GALAMAZ, Oae, Secareanu – Ratiu, C. LAZAR (82 St. Stancu), V. Negru, MAXIM (87 D. Varga) – G. BUCUR, Mazilu (78 Cruceru). Antrenor D. Petrescu

PANDURII: Hirsu – Braia (58 S. Stanciu), Mauta, Cr. Popescu, Trofin, Al. Cristea – Nica (71 Lacoviste), Ad Arcanu, I. Stefan (66 Lepadat) – Ad. Popescu, Vintilescu. Antrenor E. Sandoi

Arbitri: L. Dan (Aiud) 6, Cr. Starica (Iasi) 7, P. Gheba (Tulcea) 6
    Spectatori: 400

Reporter: Calin Mocanu, Paul Muntenescu, Mihai Zanfir

CUM S-AU MARCAT GOLURILE

1-0 – Maxim (24) y a reluat, cu capul, in poarta un balon scapat de portarul oaspetilor

2-0 – G. Bucur (32) y V. Negru a centrat pentru G. Bucur, care a marcat cu capul de la 9 metri

3-0 – G. Bucur (76) y a inscris cu capul dupa ce Hirsu a respins un sut a lui C. Lazar

4-0 – Galamaz (90A1) y a trasformat un penalty dictat in urma unui duel intre D. Varga si Lacoviste

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 82 total)
  • The topic ‘25.10.2003 Sportul Studentesc – Pandurii Tg. Jiu 4-0(2-0)’ is closed to new replies.