26.02.2011 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 26.02.2011 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-1(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 45 total)
  • Author
    dragos
    Member

inaintea fiecarui inceput de sezon sau retur etc, sportul a iesit in evidenta cu ceva……
    in vara, era gata-gata sa nu se joace meciul cu galati din cauza motivelor “organizatorice”….
    acum, problema este la sile sau in cadrul echipei.
    trebuie sa recunoastem ca: SILE ARE TALENT =)) :ymdevil: sau mai bine zis: STUDENTII AU TALENT :D ;)
    ca la noi, la nimeni

cameliu
    Member

Sportul a anunţat preţul biletelor la meciul cu Dinamo

Conducerea clubului Sportul Studenţesc a anunţat preţurile biletelor la meciul cu Dinamo, de sâmbătă, ora 14.30.

Biletele pot fi cumpărate joi şi vineri, între orele 15-19, şi sâmbătă între 10-14.30, de la casele de bilete ale clubului din Regie.

Preţurile biletelor:

– 20 lei la peluze
    – 25 lei la tribuna 1
    – 30 lei la tribuna 2

mi se pare corect…sa faca si nea sile un ban cinstit sa dea banii la jucatorii aia, voi fi sambata in stadion de la ora 13 30 :X abia astept

dragos
    Member

misto, s-au scumpit biletele….deh, sa aiba sile de unde sa-si plateasca combustibilul la mertzan :)) =))

jucatorii nu sunt platiti de juma de an, iar el scumpeste biletele……..huooo, nesimtitilor !!!

MarcAntoniu
    Member

Se incepe de la 10 puncte :ymblushing:
    dupa meciul cu Dinamo vom fi 13 😮
    http://www.youtube.com/watch?v=XAYhNHhxN0A :))
    Forza Sportul Studentesc

dragos
    Member

@MarcAntoniu wrote:

Forza Sportul Studentesc

daca vor juca juniorii………

MarcAntoniu
    Member

@dragos wrote:

@MarcAntoniu wrote:

Forza Sportul Studentesc

daca vor juca juniorii………

Sa speram ca, ai nostrii Black&White Hunt vor marca mai multe goluri.
    Totul arata ca o Misiune Imposibila in sezonul asta :-?
    Nu inseamna ca, nu se poate :ymparty:

dragos
    Member

Referitor la terenurile echipelor gazdă pentru etapa a 19-a, situaţia se prezintă astfel şi ea tinde să fie una generală: se aşteaptă oprirea ninsorii ca să fie înlăturată zăpada de pe iarba gazoanelor şi din tribune! Concluzia este emisă după ce au fost intervievaţi oficiali din Liga 1, care deja au anunţat LPF de acest lucru, dar absolut toţi au anunţat forul superior că partidele se vor desfăşura în cele mai bune condiţii. Iată situaţia la zi:

Meciul Sportul – Dinamo, sîmbătă, ora 14:30 – Stadion Regie – există un strat de cîţiva centimetri de zăpadă pe teren, dar vineri, cel tîrziu, dacă nu mai ninge, totul va fi pus la punct, au anunţat bucureştenii.

razvanR
    Member

Am avut cel mai puternic si serios turneu de pregatire in aceasta iarna dintre toate echipele romanesti.

Am jucat cu bune rezultate in tara care a dat campioana mondiala, Spania, cu echipe de top, de exemplu: campioana Suediei (Malmo), una din reprezentantele Danemarcei in Europa League (Nordesjeelland), cu Spartak Moscova care sanse reale de a juca optimile Europa League dupa dubla cu FC Basel, 2 meciuri cu Campioana Ucrainei care este practic in sferturile Champions League dupa ce a batut AS Roma in deplasare. Nici una din echiepele din Romania nu a avut vreodata, nici pe departe, adversari atat de puternci intr-o pauza competitionala.

Sper sa se vada roadele acestui turneu si sa castigam returul!

(RE)VENITI IN REGIE!

@razvanR wrote:

Am avut cel mai puternic si serios turneu de pregatire in aceasta iarna dintre toate echipele romanesti.

Am jucat cu bune rezultate in tara care a dat campioana mondiala, Spania, cu echipe de top, de exemplu: campioana Suediei (Malmo), una din reprezentantele Danemarcei in Europa League (Nordesjeelland), cu Spartak Moscova care sanse reale de a juca optimile Europa League dupa dubla cu FC Basel, 2 meciuri cu Campioana Ucrainei care este practic in sferturile Champions League dupa ce a batut AS Roma in deplasare. Nici una din echiepele din Romania nu a avut vreodata, nici pe departe, adversari atat de puternci intr-o pauza competitionala.

(RE)VENITI IN REGIE!

Exagerezi peste masura….echipele nordice sunt la pamant cu fotbalul in acest moment,avand echipe de duzina….singurele care mai misca,fiind Rosenborg si FC Copenhaga.Spartak Moscova este intr-adevar una dintre formatiile de top din Rusia,insa nu a mai castigat un campionat de aproape 10 ani si in plus campionatul Rusiei e la o oarecare distanta fata de cele din Vest din punct de vedere valoric chiar daca in ultima perioada s-au investit bani grei in aducerea de jucatori cu nume.Cat despre Sahtior….nici nu imi mai amintesc de cate ori a jucat Rapidul cu ei datorita exclusiv faptului ca antrenorul acestuia e nimeni altul decat Mircea Lucescu.

O fi fost aceasta pauza competitionala cea mai fructoasa pentru noi in ceea ce priveste adversarii intalniti,insa nu se poate spune nici ca am spart gura targului….cand om jucat si noi cu alde,Real Madrid,A.S Roma,Anderlecht cum au facut unele echipe din campionat in pauza competitionala in alti ani,atunci intr-adevar nu o sa mai fie nimic de comentat.

razvan
    Member

In primul rand, va urez un an plin de bucurii si chestii tuturor.
    In al doilea rand, de unde e textul legat de bilete postat de cameliu, ca pe site nu il vad? Prosport?
    Mai important, cine plm tot anunta programele astea la case care apoi se schimba? La 15:15 eram la stadion, dar la casa era pustiu. Am vazut 2 tipi iesind din incinta stadionului, i-am intrebat daca stiu ceva de asta si au zis ca biletele se pun in vanzare de maine. X(

Zibling
    Member

Da, uratel. Astazi au mai fost 2 prieteni de ai mei pe la 16:30 la stadion in Regie si nu erau bilete pe acolo. Uneori cred ca acest club pe care eu il sustin este o himera – nu exista de fapt 😮

cameliu
    Member

@razvan wrote:

In al doilea rand, de unde e textul legat de bilete postat de cameliu, ca pe site nu il vad? Prosport?

Promit sa nu mai postez chestii d-astea!… :( :( :(
    E sau din Prosport sau gsp! Insa GARANTEZ! ca acelasi program era si pe site-ul oficial (stirea insa a disparut!). Singura diferenta e ca pe sit-ul oficial nu scria si de bilete simbata…
    Fiind si prima etapa… sincer cred ca biletele datorita cererii enorme s-au epuizat deja… ca si acum 6 luni cu Otelul!

ovidiu
    Member

@razvanR wrote:

(RE)VENITI IN REGIE!

:-B ?
    Am vazut meciul cu reprezentanta Danemarcei in Europa League (Nordesjeelland), in prima repriza s-a incercat ceva – dar foarte putin, insa in a doua baietii NU AU PRESTAT MAI NIMIC.
    De restul meciurilor nu pot sa zic nimic. NIci macar presa nu a prea scris mare lucru. Insa nu mi sau parut chiar adversari de marca (cu exceptia lui Sahtior).
    Mda, pentru locul pe care il ocupa echipa la ora actuala se poate spune ca rezultatele sun multumitoare.
    Si eu sper foarte mult SA SE VADA ROADELE ACESTUI TURNEU INCEPAND CU MECIUL DE MAINE!
    Dar stau si ma gandesc la super rezultatele obtinute in amicalele din tara cu vestitele echipe Sageata Stejaru si Concordia Chiajna. Or fi fost puse pe urma oboselii in urma turneului din Spania @-) ?
    @cameliu wrote:

@razvan wrote:

Promit sa nu mai postez chestii d-astea!… :( :( :(
    E sau din Prosport sau gsp! Insa GARANTEZ! ca acelasi program era si pe site-ul oficial (stirea insa a disparut!). Singura diferenta e ca pe sit-ul oficial nu scria si de bilete simbata…
    Fiind si prima etapa… sincer cred ca biletele datorita cererii enorme s-au epuizat deja… ca si acum 6 luni cu Otelul!

Stirea e de pe gsp.ro. Oricum vad ca cei ce se ocupa cu organizarea nu se dezmint deloc. Pacat, MARE pacat.

Totusi sper maine intr-un rezultat bun. Inca mai sper!

dragos
    Member

Ioan Andone crede că partida cu studenţii, de mîine, de la ora 14:30, în direct pe DigiSport, e mult mai grea decît o arată clasamentul.

“Întîlnim o echipă care nu are nimic de pierdut, pentru Sportul un rezultat de egalitate sau o victorie ar fi un nou început şi s-ar putea gîndi la salvarea de la retrogradare”, a spus Ioan Andone. “Va fi greu ţinînd cont de vremea rece şi de terenul care nu ne va ajuta deloc, dar va trebui să cîştigăm oricum”, a zis şi Torje.

Spectacol în tur
    În meciul precedent dintre Dinamo şi Sportul, “cîinii” s-au impus cu scorul de 5-3 după ce la pauză conduceau cu 2-0. Pentru dinamovişti au înscris Garat, N’Doye, Torje, L. Ganea, Adr. Cristea.

În acest moment, Dinamo ocupă locul 8 cu 29 de puncte, în timp ce studenţii sunt pe ultimul loc cu numai 10 puncte strînse în 18 partide.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 45 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.