26.04.2011 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 26.04.2011 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 0-1(0-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 46 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 29-a Ligii 1.
    Marti, 26.04.2011, ora 20.30, stadion Valentin Stanescu

dragos
    Member

meciurile dintre nashu’ si finu’, au fost mereu imprevizibile

rapid19pancu
    Member

E marti meciul..

mergem cumva organizat sau pe cont propriu ? SArbatori fericite va doresc tuturor !!

rapid19pancu
    Member

bafta la un X2 !!

Zibling
    Member

@rapid19pancu wrote:

bafta la un X2 !!

Mai stie fotbal mosul ala al tau de Daniel Pancu? ;)

dragos
    Member

greu de batut acolo…..doar daca se intrerupe lumina de 2x :))
    sper, la un egal.

oare sile si copos vor sta alaturi ?

oricum, Planeta se scufunda. X(

dragos
    Member

În primul “11” al Rapidului anunţat pentru azi au mai rămas doar trei titulari din meciul cîştigat în tur cu Sportul (2-0)

Dintre titularii folosiţi cu Sportul în urmă cu 6 luni, doar Rui Duarte, Bozovici şi Mihai Roman au şanse reale să fie prezenţi din primul minut şi astăzi. Rapid va evolua în această seară cu aproape trei sferturi din echipă schimbată. În poartă, Bornescu a devenit titular înaintea lui Dani Coman. Cuplul de fundaşi centrali din tur e “spart” pentru jocul de azi, Marius Constantin fiind picat la echipa doua, iar Marcos Antonio, suspendat.

La mijloc, Spadacio e out, iar Lazăr, ieşit din graţiile antrenorului, şi Cesinha, abia refăcut după o accidentare, au şanse să evolueze dar din postura de rezerve. Şi atacul e cu totul altul! Linia ofensivă a Rapidului de anul trecut din Regie, Cassio – Sburlea, e frîntă pentru înfruntarea de acum cu “studenţii” din cauza accidentărilor. Pancu, Herea şi Ciolacu sînt singurii oameni de atac valizi ai lui Şumudică în acest moment.

Cum a arătat primul “11” al Rapidului cu Sportul în tur:
    D. Coman – Rui Duarte, M. Constantin, Marcos Antonio, Bozovici – M. Roman, C. Lazăr, Spadacio, Cesinha – Sburlea, Cassio

Bornescu a bifat la Ploieşti al 10-lea meci fără gol primit în acest sezon
    Portarul Mircea Bornescu (31 de ani) îşi face deja calculele de Europa League şi cu cele trei puncte cu Sportul

– Mircea, egalul cu Astra îl consideri un pas greşit sau, aşa cum a spus Şumudică, un punct a fost obiectivul Rapidului la Ploieşti?
    – Pot spune că rezultatul ne mulţumeşte, dar doar cu jumătate de gură. Am dominat toată partida şi trebuia să plecăm de la Ploieşti cu toate cele trei puncte pentru că meritam victoria. Noi am avut posibilitatea să cîştigăm, dar nici arbitrul nu ne-a dat un penalty. Şi terenul extrem de prost a făcut să nu batem. Oricum, avînd în vedere că Steaua a pierdut cu Astra…

– Lanterna Sportul e victimă sigură?
    – Vom cîştiga cu siguranţă! E inadmisibil să ne încurcăm cu Sportul. Mai avem nevoie de multe puncte pînă la final pentru a ne asigura un loc în Europa League.

– Ce vă trebuie ca să ieşiţi mai bine din bătălia cu Steaua şi cu Dinamo?
    – E nevoie să fim o echipă unită, care să intre pe teren cu concentrare maximă. Toţi să luptăm pe teren pentru Rapid!

– Spadacio a avut altă părere…
    – Nu e problema mea şi nu vreau să comentez gestul lui. Dacă el a considerat că aşa trebuie să facă un jucător profesionist, e treaba lui.

– Veţi lăsa deoparte problemele financiare?
    – În momentul în care intrăm pe teren uităm de tot şi trebuie să ne dăm viaţa pentru Rapid.

“Sîntem obligaţi după trei ani să ne facem fericiţi suporterii pentru că sînt mereu alături de noi. N-avem voie să-i dezamăgim”
    Mircea Bornescu, portar Rapid

5,89 este media notelor lui Mircea Bornescu din Gazeta Sporturilor. Goalkeeper-ul a încasat pînă acum 12 goluri în 18 partide din Liga 1

rapid19pancu
    Member

@Zibling wrote:

@rapid19pancu wrote:

bafta la un X2 !!

:)) Uite ca la precedentul meci din Giulesti cu Poli Timisoara mosul asta al meu a dat golul decisiv pentru Rapid …este mai lent dar talentul nu are cum sa il piarda.

Oricum uitandu-ma peste echipa noastra care va intra pe teren astazi va spun clar ca se poate un x2 fara prea mari greutati…doar sa nu mai faca ratiu pe el…si inca 2-3 sa-si dea drumul la joc si o sa se poata obtine chiar 3 puncte in Giulesti..

dragos
    Member

@rapid19pancu wrote:

@Zibling wrote:

@rapid19pancu wrote:

bafta la un X2 !!

:)) Uite ca la precedentul meci din Giulesti cu Poli Timisoara mosul asta al meu a dat golul decisiv pentru Rapid …este mai lent dar talentul nu are cum sa il piarda.

Oricum uitandu-ma peste echipa noastra care va intra pe teren astazi va spun clar ca se poate un x2 fara prea mari greutati…doar sa nu mai faca ratiu pe el…si inca 2-3 sa-si dea drumul la joc si o sa se poata obtine chiar 3 puncte in Giulesti..

sumudjica ce spune ?

07Ex
    Keymaster

Meciul il putem vedea undeva pe net? Nu de alta, dar azi sunt acasa si deci pot urmari meciul pe net.

rapid19pancu
    Member

:) 0-1 sa-mi multumiti pentru pronostic :ymdevil: astept berile :))

Radu Dobrin
    Member

ai incercat http://sportpenet.com/ sa vezi daca merge flashul azi?

07Ex
    Keymaster

Multam Radu! Imi merge Flash-ul de pe site-ul respectiv.

07Ex
    Keymaster

Vad ca la pauza conducem cu 1-0. Sa speram ca n-o facem la fel cum am facut-o cu Steaua si nu vom lua 2 goluri la sfarsitul meciului.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 46 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.