26.04.2011 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 26.04.2011 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 0-1(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • Author
    rapid19pancu
    Member

Daca Rapidul bate si iese 2 pauza 1 final …cota 40 eu consider ca acest meci este alt BLAT !

cameliu
    Member

sa conduci la pauza, cand joci fara portar e fenomenal…

cameliu
    Member

@rapid19pancu wrote:

Daca Rapidul bate si iese 2 pauza 1 final …cota 40 eu consider ca acest meci este alt BLAT !

Poate pierdem insa daca intra bara lui Roman nu iesea….

07Ex
    Keymaster

Pai conducem la pauza deoarece Rapid n-a fost in stare sa dea pe poarta. Ei au dat in bara. Stai sa vedem ce va fi in a 2-a repriza.

Radu Dobrin
    Member

din pacate astia joaca mult mai bine decit oierii….sau poate asta o fi in favoarea noastra?…pina una alta am depasit performanta sa ni se intoarca rezultatul in 20min…

07Ex
    Keymaster

Pana una alta vad ca Popescu, de bine de rau, mai apara din suturile rapidistilor. Cine stie, poate chiar castigam azi. :D

07Ex
    Keymaster

Inexplicabil cum un jucator de liga 1 nu e in stare sa dea gol din pozitia din care era Ferfelea in min.81. 😮

cameliu
    Member

@cameliu wrote:

sa conduci la pauza, cand joci fara portar e fenomenal…

Imi retrag cuvintele fata de Popescu!
    Mai sunt 5 meciuri suntem la minus 5!
    Incepe sa fie de-a dreptul realizabil… unde a fost insa echipa asta vreo 20 de meciuri…

Inca odata jos palaria Balan…

adi
    Member

Cand am invins ultima oara o echipa la care Sumudica era jucator sau antrenor ?
    Era bestia neagra pentru noi.

rapid19pancu
    Member

Mi-a iesit pronosticul !!! Bafta !!

07Ex
    Keymaster

Putea sa fie linistit 3-0 pentru noi. Daca Ferfelea ar fi sutat pe poarta in min 81 si daca Balan ar fi reusit sa impinga mingea in poarta in min 85.

Eu zic ca baremul il realizam. Macar pe Urziceni sa-i batem acasa si pe urma inca o victorie sau doua egaluri si tot scoatem.

07Ex
    Keymaster

Şiman, dezamăgit: “Am dominat în aproape toate meciurile din acest sezon şi retrogradăm”.

“Un singur meci am pierdut categric în acest meci, 4-2 cu Steaua. În rest am dominat, dar am ratat foarte mult şi am avut foarte multe greşeli în apărare. Dacă îl aveam pe Mulţescu de la începutul sezonului aveam şanse mai mari să ne salvăm, dar nu putem să spunem că ne-am fi salvat cu siguranţă”, a spus Vasile Şiman.

Oficialul din Regie a fost extrem de vehement şi la adresa arbitrilor din Liga 1, pe care îi consideră vinovaţi pentru ami multe rezultate negative ale echipei sale.

“Să nu uităm că meci de meci au fost greşeli foarte mari ale arbitrilor, de fiecare dată îndreptat împotriva noastră. Şi de fiecare dată ni s-a spus să ne calmăm, că noi nu contăm. Important e ca noi am fi putut să rezolvăm în teren aceste meciuri, dar am avut şi noi erori foarte mari”, a mai spus Vasile Şiman la GSPTV.

Deşi Giuleştenii riscă să coboare pe poziţia a şasea a clasamentului după acest rezultat, Vasile Şiman spune că echipa giulelşteană păstrează şanse destul de mari la calificarea în Europa League: “Rapid nu a ieşit din lupta pentru Europa League, mai e destul pînă la final”.

dany33
    Member

pacat ca ne-am trezit asa tarziu

teo
    Member

Nu credeam ca voi mai vedea curand la Sportul un portar care sa apere mingiile care se indreapta spre poarta. Bravo Popescu!
    Pe de alta parte azi a fost prima data in viata cand am pariat :) :ymparty:

Zibling
    Member

Baieti, eu am o problema:

…nu pot sa-mi sterg ranjetul de pe fata… “AM CASTIGAT IN GIULESTI !!!” :ymparty:

Retrogradam cu capul sus nu ca niste fraieri ca Urziceni sau Craiova care iau bataie pe banda rulanta, sunt huiduiti de propriii suporteri si chiar nu joaca nimic.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.