26.04.2011 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 26.04.2011 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 0-1(0-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 46 total)
  • Author
    dragos
    Member

spre finalul meciului, am avut probleme cu inima.
    deh, emotiile au fost de nestapanit.
    am crezut, ca se va repeta scenariul de la meciurile cu tim si stoia.
    il inteleg pe ‘nea Gigi – este un OM cu inima tare :ymapplause:

rapidul NU a mai pierdut acasa de un an de zile !!!
    este prima victorie “afara” din acest sezon si ce victorieeeeee @-)

NIMENI nu a reusit sa o “arda”….SUNTEM O GASCA NEBUNA !!

lasand la o parte acest aspect, nu pot decat sa-mi para rau (a nu-stiu-cata oara), ca ‘nea Gigi nu a venit mai devreme…
    imi pare rau, ca Tibi va pleca din vara – dar ne vor ramane AMINTIRILE fazelor/golurilor marcate de el !!!
    JOS PALARIA CAPITANE !! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    TIBI este OMUL-DIRIJOR.
    marcheaza SUPER goluri de generic :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymparty:
    JOS PALARIA !!!

sper, ca, din vara, sa mai ramana jucatori, cu toate ca, TOTI joaca pt a-si gasi o echipa mai buna…inclusiv ‘nea Gigi.

revin la meci:
    in prima repriza am avut emotii pt Popescu……
    am sperat intr-un egal, insa bucuria este pe masura…. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    daca am fi batut si timisoara si steaua, restul chiar nu mai conta.
    daca aveam 2-0 sau 3-0 nu se supara nimeni…. 8-}

este adevarat, ca AM AVUT SI NOROC, dar norocul face parte din joc/viata. :)
    am AVUT CURAJ, ATITUDINE, NOROC si un arbitraj CORECT !!

dupa cum jucam, VOM face baremu’

prin acest rezultat:
    – TIBI le-a dat o “palma” giulestenilor pt modul cum l-au indepartat de la club….
    – Sumugica primeste o palma meritata, intrucat a uitat de unde a plecat (nu spun mai multe)…..s-ar putea sa fie demis :-B
    – Copos primeste o palma pt “acele acuze”……. :((

ps: si totusi, PLANETA se scufunda. :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
    ssss, se stinge lumina in giulesti =)) :))

NGM@
    Member

MARE BUCURIE !!!
    VICTORIE !!!
    CONTINUAM !!!

EU UNUL SUNT PROFUND IMPRESIONAT DE POPESCU, CRED CA AM CISTIGAT SI
    DATORITA LUI, ECHIPA A MAI JUCAT BINE SI ALTADATA DAR AM LUAT NISTE
    GOLURI… SI INCA CEVA – CURELEA IN APARARE A SCOS TOT, CORNERE, LOVITURI
    ORICE MINGE PE SUS IN CAREUL NOSTRU ERA RESPINSA DE COSTIN !!!

BRAVO SPORTULE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NGM@
    Member

ERA SA UIT……..
    SIMBATA PREDAM LANTERNA !!!!!

Un rezultat exceptional si prima victorie a noastra in deplasare din acest campionat si impotriva cui…. a Rapidului,care nu a mai pierdut un meci acasa din etapa a 24-a a sezonului trecut.Asta spune ceva de forma in care am intrat de la meciul cu Timisoara incoace(cred ca toata lumea de aici e de acord ca desi am pierdut cu Steaua,Timisoara si Astra,totusi am reusit sa jucam un fotbal bun in respectivele meciuri).Popescu a fost mare in poarta,chiar daca in prima repriza a avut unele interventii de cascadorii rasului de ma facea sa imi smulg parul din cap(probabil si datorita absentei unui meci competitiv de la meciul cu Dinamo din tur),insa in a 2-a a fost indiscutabil cel mai bun din teren.Aceasta victorie imi da speranta pentru viitor si demonstreaza ca aceasta echipa mai are multe de spus in fotbalul romanesc si nu va ajunge in C,D,E sau a nu stiu cata divizie asa cum vorbeau unii pe la televizor si chiar pe forumul acesta.

HAIDE SPORTUUUUL!!!Veniti toti in numar cat mai mare cu Targu Mures sa-i incurajam pe baieti,poate obtinem a treia victorie consecutiva :D

dragos
    Member

2 VICTORII legate……. parca, nici nu mai stiu cum sa ma bucur :-w :-w
    aseara, “rapidistii” mei, n-au mai raspuns la telefon……… :))

dragos
    Member

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/farmecul-vietii-a-comis-o-din-nou-iluziile-rapidistilor-aruncate-la-gunoi-237823.html

Probabil că suporterii rapidişti, da, tocmai ei, erau singurii care se temeau de meciul cu Sportul Studenţesc. Ceilalţi le adăugau giuleştenilor trei puncte în clasament pentru că în Grant venea ultima clasată, echipa cu a doua cea mai slabă apărare din Liga 1, o formaţie ca şi retrogradată. Probabil că aşa ar fi fost normal, o victorie a gazdelor, însă nu şi cînd e vorba de farmecul vieţii, Rapid.

Cu o echipă aşezată foarte sus, dar departe de adversari, giuleştenii au fost morţi în prima repriză. Chiar dacă Vidanov a trimis milimetric pe lîngă poartă în minutul 27, iar Roman a lovit bara cu un lob excelent, Sportul a fost echipa care a înscris. Tibi Bălan şi-a adus aminte că mai mulţi selecţioneri l-au trecut pe lista “posibililor” şi a făcut 45 de minute EXCELENTE. O bară în minutul 15 şi golul marcat (21) la o capătul unei faze în care Herea a greşit grav cu o pasă aiurea, i-a umilit pe Glauber şi pe Bozovici şi a marcat de la marginea careului. Fotbalistul de 30 de ani nu pare să aibă vreo apăsare, atît de senin priveşte, trezise încă de etapa trecută speranţa în Regie. Măcar la îndeplinirea baremului de 25 de puncte.

Rapid nu a putut mai mult şi pentru că Frunză le-a dat adversarilor mingea de cîteori a putut, Herea e înnebunit să marcheze şi se complică permanent, iar Cesinha încearcă de toate fără să-i iasă ceva. Sportul a acoperit perfect terenul vreo 35-38 de minute apoi a avut şi un pic de noroc aşa că la pauză, să vezi şi să nu crezi: Rapid-Sportul 0-1! Cea mai bună defensivă pe teren propriu din Liga1 era făcută mat de vecina de cartier.

De la cabine nu a mai revenit Roman, singurul jucător ofensiv care a evoluat bine de la Rapid, şi a intrat Pancu. Nu a fost vorba de vreo pedeapsă, ci de o accidentare, iar schimbarea a determinat reaşezarea Rapidului. Cu Cesinha pe stînga, cu Pancu lîngă Herea şi Frunză pe dreapta. Un forcing de 15 minute, cu două situaţii favorabile risipite de Pancu (49 şi 52), un şut bun al lui Herea (55) scos senzaţional de Popescu, dar şi o minge care a fîlfîit pe lîngă vinclul lui Bornescu la şutul lui Nae (62). Şi cam atît.

Ignorat la început, Lazăr a fost luat în colimator de suporteri şi i s-a transmis “afară din Giuleşti”, apoi “plecaţi cu toţii din Giuleşti”, şi, ironic, “să vină banii la băieţi” plus “campionii”. Totul are o limită!

Meciul putea fi închis de Nae în minutul 80, la bara lui Nae, sau în minutul 83, cînd Bălan a ridicat peste poartă de la numai trei metri o minge centrată în faţa porţii, dar oricum nu mai conta. Rapidul a avut din nou, a cîta oară, una dintre zilele sale negre. Dar, fără astea, ar mai fi Giuleştiul “farmecul vieţii”?

E RACHETAAAAAAAAAAA,
    E O PASAREEEEEEEEEEEEEEEE,
    E IKER CASILIASSSSSSSSSSSSSSS,
    E VICTOR VALDESSSSSSSSSSSSSSSSS,
    NU…………..

E POPESCUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.

În prima repriza a cam prins mustele din jurul porti, dar in a doua a fost fantastic. :ymparty:
    Mai avem cinci finale si baremul pare realizabil de scapat putem doar daca terminam pe primul loc sub linie si speram ca alti sa nu ia licenta (apropo oare noi luam licenta) sau alte bazaconii.

ssfan
    Member

Cand Sportul a promovat, am prevazut ca va termina pe locuri fruntase acest an. Ma bazam pe cum arata celelalte echipe din A. Pe jumatate am avut dreptate, marile echipe pot fi invinse oricand de o echipa mica dar motivata si care joaca entuziast, asa cum e uneori Sportul. Din pacate n-am crezut ca putem fi atat de slabi. N-am avut un antrenor bun, asa ca suntem unde suntem….
    Simt ca daca l-am fi avut pe Multescu pe banca de la inceput am fi terminat in prima jumatate a clasamentului fara mari probleme.
    Acum nu pot decat sa sper ca va ramane multa vreme la noi.

@ssfan wrote:

..
    Simt ca daca l-am fi avut pe Multescu pe banca de la inceput am fi terminat in prima jumatate a clasamentului fara mari probleme.
    Acum nu pot decat sa sper ca va ramane multa vreme la noi.

Din pacate, Multescu a declarat ca nu va mai continua dupa sfarsitul campionatului la Sportul,asa ca toate sperantele s-au cam naruit.Dar poate om gasi si noi un antrenor mai de Doamne Ajuta ca sa putem reveni inapoi in Liga I in 2012,insa va fi greu,deoarece probabil echipa va trece printr-o reconstructie totala, din moment ce majoritatea jucatorilor vor pleca si ei.

sircos
    Member

din 20 august, de la 3-0 administrat lui CFR Cluj, nu m-am mai bucurat pentru SS :ymparty:

07Ex
    Keymaster

@sircos wrote:

din 20 august, de la 3-0 administrat lui CFR Cluj, nu m-am mai bucurat pentru SS :ymparty:

Ai dreptate Sircos. Nici eu nu m-am mai bucurat asa de la meciul cu CFR.

ultrasro
    Member

Derby de Cartier…
    Data postarii: 26.04.2011
    Publicat de: FC Altona
    Sursa: http://www.fzr.ro
    Comenteaza pe forum

Sportul Studentesc este o echipa care stie sa joace fotbal si care nu se inchide in defensiva. Problema este ca Sportul joaca doar atunci cind are chef. Ca si Rapid, de altfel. In seara asta, studentimea lui Vasile Siman a avut chef de fotbal. Si s-a vazut. Golul lui Tiberiu Balan a fost superb. Cele doua bare ale oaspetilor au fost momente de panica pentru Rapid. Sportul a mai avut si alte ocazii si a cistigat meritat. Nici o alta echipa venita in Giulesti nu a reusit sa joace fotbalul etalat de ultima clasata a campionatului. Oaspetilor, felicitarile noastre!

Rapid nu a prins o zi buna. Cu toate astea, Rapid a ratat o serie de ocazii monumentale. Rapid a mai reusit (inca o data) sa transforme portarul adversarilor in eroul partidei. Nu stiu ce va spune Marius Sumudica la conferinta de presa. Stiu insa cu siguranta ca scuza cu numarul ocaziilor imense ratate nu prea tine. Din simplul motiv ca Rapid este o echipa formata din jucatori profesionisti. Iar obligatia profesionala a unui fotbalist profesionist este sa bage mingea in poarta atunci cind se iveste ocazia. Un “profesionist” care rateaza este un cirpaci. Sigur, la fotbal se mai si rateaza. Insa cind ratezi atit de multe ocazii faci oamenii sa-si puna intrebari…

Galeria Rapidului a fost, ca de obicei, extraordinara. Scandarea “sa vina banii la baieti” a aratat ca vorbele lui Jean Padureanu sint privite cu seriozitate in tribuna (si peluza) Giulestiului. In ultima instanta, jucatorii sint vinovati pentru infringere pentru ca tot ei sint cei aplaudati la victorii. Si pentru ei vine lumea la stadion. Iar cea mai frumoasa galerie din Romania a fost prezenta la stadion si la precedentul meci din Giulesti, cel impotriva Timisoarei.

In ceasul cel greu al infringerii pe teren propriu in fata ultimei clasate, cind incepem sa ne indoim de darurirea jucatorilor si asteptam plecarea lui Lazar din Giulesti, ne mai ramine un singur reper in care avem incredere.

Cu Sumudica, pina la capat.

rapid19pancu
    Member

Cel care a scris articolul asteapta el plecarea lui Lazar nu toti suporterii rapidului! Sa plece Sumudica ,nu Lazar !
    Era clar ca la Rapid sunt probleme si eu dau vina pe antrenor, s-au pierdut 7 puncte in meciurile cu cele trei retrogradate : Sportul ,Branesti ,Craiova. Daca Rapid scotea 7 din cele 9 puncte cu retrogradatele era acum la 3 puncte de lider si se batea la primul loc.

De apreciat sunt sudentii , care dupa cum am preconizat de la inceputul partidei au reusit chiar victoria in Giulesti ..
    Imi pare bine sa-l vad pe Andrei(Zibling) fericit :D

SPORTUL SI RAPID ! LA BINE LA GREU PRIETENI MEREU !!!

dragos
    Member

Sumi a parasit corabia……de obicei, antrenorii se schimbau inaintea meciului cu sportul.
    deh, acum s-a schimbat dupa. :))

07Ex
    Keymaster

Imi pare foarte bine ca Sumi a fost demis. Asa ii trebuie. :))

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 46 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.