26.05.2007 Sportul Studentesc – Forex Brasov 4-2(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 26.05.2007 Sportul Studentesc – Forex Brasov 4-2(2-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 56 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 32-a a ligii a II-a. Stadion Regie, ora 11:00.

Zibling
    Member

Unica echipa pe care am invins-o in deplasare va avea oare bunavointa sa ne lase toate cele 6p. ??? Eu nu cred.

franz_kafka
    Member

Paradox straniu: vreme de 30 de etape, SS a luptat pentru promovare…, iar in ultimele 4 – sa nu retrogradeze!

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Unica echipa pe care am invins-o in deplasare va avea oare bunavointa sa ne lase toate cele 6p. ??? Eu nu cred.

Nici eu nu cred. Forex este mai aproape ca oricand de promovarea in prima liga. Ei vor veni la Bucuresti cu gandul la victorie, iar ai nostrii cred ca vor fi cu gandul la vacanta sau la cecluburi vor fi transferati in vara. Drept urmare eu cred ca Forex va castiga lejer.

Giani
    Member

Intrebarea este daca forex vrea intr-adevar sa promoveze. Oricum mi-as dori o victorie ca sa aiba culoar Petrolul si Delta. Din doua motive: Delta este o echipa buna, care ne-ar pune probleme si anul viitor, in timp ce Petrolul este un adversar incomod datorita “cooperativei” aflate la sustinere.

Zibling
    Member

Giani, daca intr-adevar Petrolul avea o cooperativa care-i sustinea, erau deja promovati de ceva timp. Ori ei se chinuie serios sa obtina acest obiectiv. Braziul si Campina nu sunt niste elemente de cooperativa f.strasnice, mai ales ca datorita ajutorului dat Petrolului (12p.), cele 2 mici echipe prahovene sunt cu 2 picioare, respectiv cu 1 picior in Liga a III-a. :(

MarcAntoniu
    Member

@97SiR wrote:

@Zibling wrote:

Nici eu nu cred. Forex este mai aproape ca oricand de promovarea in prima liga. Ei vor veni la Bucuresti cu gandul la victorie, iar ai nostrii cred ca vor fi cu gandul la vacanta sau la cecluburi vor fi transferati in vara. Drept urmare eu cred ca Forex va castiga lejer.

NU BUNAVOINTA ALTORA ESTE ADEVARATA VALOARE A JUCATORILOR LUI SPORTUL STUDENTESC. VOI VENI LA MECI SI VOI SPERA IN CONTINUARE LA VICTORIE / 3 GOLURI – CURELEA / 2 – FERFELEA / TIBI si VARGA daca joaca CATE 1 … SA DAM SI NOI” 7 ODATA :D .
    EU CRED CA, STUDENTII” VOR JUCA CU GANDUL LA VICTORIE. 💡 PENTRU EI”…
    …ESTE O OCAZIE SA SE REVANSEZE, IN REGIE, IN FATA SUPORTERILOR 8), AVAND UN ADVERSAR AFLAT PE LOCUL 2 IN SERIE.

ultrasro
    Member

Si eu sper la o victorie in meciul cu Forex. Oricum in returul asta am putut vedea 2 arbitraje, la Suceava si Botosani care mi-au schimbat parerea despre tara in care traim inspre aproape – infinit. Dupa astfel de spectacole incredibile incep sa cred ca nu mai are rost sa ne uitam la fotbal…sambata cred ca daca era nevoie gazdele ar fi pus mana si pe bate ca la Flamanzi in urma cu 100 de ani pentru a ingropa adversari in pamant :(

Forex brasov pot fi invinsi, trebuie doar ca jucatorii sa aiba incredere in forta lor colectiva …. vinceremos!

07Ex
    Keymaster

MarcAntoniu, te rog frumos, nu mai scrie cu majuscule ca zau ma doare capul sa-ti citesc mesajele.

ashone
    Member

@MarcAntoniu wrote:

@97SiR wrote:

@Zibling wrote:

NU BUNAVOINTA ALTORA ESTE ADEVARATA VALOARE A JUCATORILOR LUI SPORTUL STUDENTESC. VOI VENI LA MECI SI VOI SPERA IN CONTINUARE LA VICTORIE / 3 GOLURI – CURELEA / 2 – FERFELEA / TIBI si VARGA daca joaca CATE 1 … SA DAM SI NOI” 7 ODATA :D .
    EU CRED CA, STUDENTII” VOR JUCA CU GANDUL LA VICTORIE. 💡 PENTRU EI”…
    …ESTE O OCAZIE SA SE REVANSEZE, IN REGIE, IN FATA SUPORTERILOR 8), AVAND UN ADVERSAR AFLAT PE LOCUL 2 IN SERIE.

daca vrei iti arat eu eu sportul-minerul motru 7-2 in regie acu ceva ani in urma…ii trimisese condescu la puncte in regie ca sa promoveze pandurii…

Giani
    Member

Acum chiar nu mai avem ce pierde. Urmeaza un meci decisiv la Campina, in care un egal (usor de obtinut, de altfel) ne-ar scapa de orice emotii privind clasamentul asa cum NU ar fi trebuit, adica de jos in sus. Pentru orgoliul lor, pentru moral, pentru a demonstra ca locul 9 este un accident nefericit, si nicidecum valoarea echipei, suntem obligati sa batem. Cand rezultatul fizic (sau mai precis in clasament) nu mai conteaza, ramane ONOAREA. Este momentul ca baietii sa demonstreze ca o poseda, motiv pentru care mizez pe o victorie. La fel cum, in acest caz, m-ar interesa prea putin rezultatul de la Campina, dar in mod cert imi voi dori o victorie de palmares (poate chiar cu titlu de vendeta) in ultima etapa, in fatza unei echipe care in urma cu ceva ani ne-a urcat pe garduri si ne-a scos din cupa.

07Ex
    Keymaster

Ai dreptate Giani. Pentru meciurile care au mai ramas, echipa va juca doar pentru onoare, dar problema e ca din cate imi aduc aminte nu prea i-am vazut pe ai nostri zbatandu-se prea tare cand a venit vorba de onoare.

Ma rog, poate lotul asta de jucatori sa fie altfel, dar un exemplu pe care vi-l pot spune este momentul in care am retrogradat in 97 si cand in ultima etapa am jucat cu Jiul. Cu o etapa inainte am facut egal acasa cu Steaua, ca deh, ne-au ajutat financiar Rapidul. Pe urma in ultima etapa am fi putut clar sa castigam la Petrosani, dar fiind deja retrogradati, baietii nici nu s-au sinchisit sa joace nici macar pentru onare si au piercut cu 1-0.

Sa vedem ce va fi anul asta.

cameliu
    Member

Teoretic putem retrograda… Si ca sa nu avem emotii ne trebuie un punct cu campina, sau alte 2 (!!!) puncte cu Otopeni sau Forex…

Ce-am ajuns…

Giani
    Member

Caz, cred ca te referi la anul 1998. Asa a fost, in lipsa de bani, fara nici un fel de motivatie, echipa a castigat in acel retur vreo patru puncte si a retrogradat. In ce priveste egalul acela cu Steaua, dupa care, daca iti mai amintesti, am gasit primul tau site despre Sportul, era pe angelfire.com, motivatia nu au fost numai banii, in conditiile in care suporterii stelisti il numisera pe Mircea Lucescu “gunoi” si pe Razvan “mizerie”. Mai mult, aceiasi stelisti (inclusiv oficiali) au alimentat din plin cutuma “Sportul = echipa federatiei). Atunci chiar a existat acea vointa suplimentara de a ii lasa pe stelisti fara “jucarie” (titlul de campioni), numai ca Don Quijote de Barcelona, via Oltenia (Alexanco) s-a crezut in Spania natala si s-a opus victoriei finale a Rapidului, in campionat, care ar fi adus direct participarea oltenilor in Cupa UEFA (in conditiile in care finala Cupei se juca tot intre Rapid si Craiova). Suparati, rapidistii au jurat atunci ca ii vor extermina pe olteni in finala, si asa s-a intamplat. Iar versiunea mai matura a lui Varga (dar cu la fel de multe fitze in apendicele de sub tigle), mai precis Ganea, a parasit dupa acea finala capitala prazului si a perfectului simplu in favoarea fief-ului minoritatii rromilor.

Stiu sigur ca era 1998 pentru ca abia atunci (in martie) ma angajasem in Politehnica si descoperisem existenta internetului; si imi amintesc foarte bine ca te-am contactat la o zi dupa acel meci terminat 1-1 din birou, desi era o duminica.

07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

Stiu sigur ca era 1998 pentru ca abia atunci (in martie) ma angajasem in Politehnica si descoperisem existenta internetului; si imi amintesc foarte bine ca te-am contactat la o zi dupa acel meci terminat 1-1 din birou, desi era o duminica.

Pai da, stiu ca era in 1998. Eu cand am spus 97 m-am referit la sezonul 97-98, dar ai dreptate, finalul sezonului, implicit meciul cu Steaua s-au jucat in 1998.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 56 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.