26.05.2007 Sportul Studentesc – Forex Brasov 4-2(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 26.05.2007 Sportul Studentesc – Forex Brasov 4-2(2-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 56 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Incredibil!!!!
    Avem 4-1!!!!
    Balan, Curele, Ferfelea, Gheorghe, goluri…
    S-a trezit echipa!

Desfac o bere ca am scapat sigur de retrogradare inainte cu 2 etape de final! Sa ne bucuram asadar…

franz_kafka
    Member

@cameliu wrote:

Incredibil!!!!
    Desfac o bere ca am scapat sigur de retrogradare inainte cu 2 etape de final! Sa ne bucuram asadar…

Ce ar fi fost daca erai nevoit sa desfaci, acum, o sampanie pentru promovarea lui SS cu doua etape inainte de finalul sezonului?

cameliu
    Member

@franz_kafka wrote:

[

Ce ar fi fost daca erai nevoit sa desfaci, acum, o sampanie pentru promovarea lui SS cu doua etape inainte de finalul sezonului?

Bineinteles ca as fi preferat asta…

franz_kafka
    Member

Dar eu tin sa le multumesc jucatorilor SS pentru faptul de a nu ma pune intr-o situatie jenanta, deoarece, scotocindu-ma prin buzunare, constat ca am ceva bani pentru o bere ca sa sarbatoresc evitarea retrogradarii, nu si pentru o sampanie, ca sa ma bucur de o eventuala promovare!

jmk
    Member

@franz_kafka wrote:

@cameliu wrote:

Incredibil!!!!

Din Timisoara va salut si ma bucur SS joaca pe bune(fara aranjamente).
    Poate la anu!! Vivat Sportul Studentesc!

franz_kafka
    Member

@jmk wrote:

Din Timisoara va salut si ma bucur SS joaca pe bune(fara aranjamente). Poate la anu!! Vivat Sportul Studentesc!

Multumim pentru incurajari si bafta in finala Cupei Romaniei!!! Sau daca esti suporter SS si nu mi-am dat eu seama la timp…, atunci bine ai venit alaturi de noi!

Zibling
    Member

@jmk wrote:

Din Timisoara va salut si ma bucur SS joaca pe bune(fara aranjamente).
    Poate la anu!! Vivat Sportul Studentesc!

Sportul oricum nu face aranjamente din 2 motive – unul: pt ca nu e normal asa ceva, nesportiv, jucatori au acum deja bani fata de alte sezoane, salarii mari mari decat e cazul chiar si doi: pt ca Siman este capos si nu accepta astfel de targuri, si bine face. Ganditi-va ce targ putea face cu FRF-ul legat de licenta de A, si nu-l injura nimeni, deoarece facea ceea ce era la moda – aranjamente cu acte.

Dar, asta este – acum suntem in Liga a II-a, linistiti ca tot aici vom fi si sezonul viitor si daca Siman nu va fi darnic din nou cu jucatori in toate directiile, si pastram un lot cat de cat omogen (Tibi Balan si Varga ies din schema pt motive total diferite). Azi s-a jucat exact ca in perioada 2002-2005, adica ofensiv. Eu asa imi vreau echipa: 4-2, ca oricum la capitolul defensiva noi nu prea am excelat, dar goluri multe cu echipele mari inseamna progres.

Sa auzim numai de bine legat de echipa noastra!

cameliu
    Member

Prosport:

Galeria foto:
    http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=42090

Sportul – Forex Brasov 4-2 / Sperante naruite pentru Forex

ESEC Desi nu aveau decât varianta victoriei pentru a-si mentine sansele de promovare în prima liga, “padurarii” au plecat cu mâna goala din Regie.

Inaintea etapei de sambata, ocupantele locurilor 2-4 din seria întâi a Ligii a doua erau la egalitate de puncte, la doar doua lungimi distanta de liderul Delta Tulcea. Dintre cele trei, numai Gloria Buzau a reusit sa câstige, în timp ce Forex si Petrolul si-au diminuat serios sansele de a se lupta în noul sezon cu granzii Steaua, Rapid sau Dinamo.

Ghinioanele celor de la Forex au început dupa numai sapte minute de joc, când antrenorul Gabi Stan s-a vazut nevoit sa-l înlocuiasca pe atacantul Coman cu tânarul Marton. Cu toate acestea, “padurarii” au deschis scorul în minutul 10, atunci când Popa a speculat respingerea defectuoasa a portarului Popescu. Era 0-1 si toata lumea se astepta ca Forexul sa obtina o victorie categorica în fata unor “studenti” lipsiti de grijile promovarii.

In minutul 30, Forexul efectueaza cea de-a doua înlocuire, în locul lui Bozesan intrând Alexandru Tudor, o simpla coincidenta de nume cu mult mai celebrul arbitru. Cele doua schimbari i-au dat planurile peste cap lui Gabi Stan, iar acest lucru s-a vazut cu cinci minute înainte de finalul primei reprize când Ferfelea a adus egalarea printr-un sut frumos la firul ierbii. Când toata lumea se pregatea de pauza, Tibi Balan îi aduce pe “alb-negri” în avantaj, marcând nestingherit cu capul din careul mic al brasovenilor.

In al doilea mitan, gazdele s-au dezlantuit reusind sa marcheze doua goluri în minutele 53 si 54 prin Curelea respectiv Costin Gheorghe. Eliminarea brasoveanului Popa din minutul 60 le-a spulberat sansele alb-verzilor de a mai reveni, iar golul superb reusit de Manea din lovitura libera nu a mai contat decât pentru statistica.
    Forexul pierde pentru al doilea an consecutiv oportunitatea de a juca în prima liga, iar Brasovul va ramâne cel mai probabil si în noul sezon competitional fara o echipa în primul esalon fotbalistic.

crys41
    Member

Chiar ma intrebam cum va juca echipa acum ca am scapat de “stres-ul” promovarii. Foarte bine, in fine, cat te lasa adversarul. Parca s-au aparat oaspetii mai dezlanat decat bacauanii si ne-a iesit azi jocul. Bravo baietilor! Se poate! Pacat ca e prea tarziu.
    Intrebare: cine e nr 21, care a ratat ocazia aia monumentala (pasa de la Tibi la vreo 5m in fata cu poarta goala si sut in bara!)??

ultrasro
    Member

El este Vasile, zis Nicola care ar trebui sa preia sarcinile de joc pe care le avea Lazar sezonul trecut! Ratarea a fost monumentala :) nu credeam ca cineva poate rata atat de bombastic :) 😆

Giani
    Member

Lui Vrga i s-a parut normala acea ratare. Zicea ca din tribuna este foarte simplu, daca o rata el din teren il lasa pe Marone fara dinti.

Zibling
    Member

@Giani wrote:

Lui Vrga i s-a parut normala acea ratare. Zicea ca din tribuna este foarte simplu, daca o rata el din teren il lasa pe Marone fara dinti.

Super tare. Cine vrea sa ne povesteasca momentul umoristic cu numitul D.V. de astazi, ca eu daca-l iau la scuturat nu ramane nimic din actualul nr. 20. Felicitari fratilor Cucu pt initiativa bannerului, care i-a atras atentia discomanului…

dragos
    Member

dom’ne, am ajuns la pauza, cand scorul era deja 2-1………oricum, in ciuda caldurii sufocante, a fost un meci placut presarat cu goluri, ratari, cartonase etc.
    deci, se poate………cand se vrea !!!!

MarcAntoniu
    Member

@Giani wrote:

DACA ..varga” si-a cerut scuze pentru saritura” :?:

MarcAntoniu
    Member

@ultrasro wrote:

El este Vasile, zis Nicola care ar trebui sa preia sarcinile de joc pe care le avea Lazar sezonul trecut! Ratarea a fost monumentala :) nu credeam ca cineva poate rata atat de bombastic :) 😆

Cateva minute inainte, Nicola 21 parea obosit…
    Mai sunt doua etape dar ASTA va ramane pe primul loc la ocazii de gol ratate 😯

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 56 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.