26.08.2009 Victoria Branesti – Sportul Student 6-7(1-1,1-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 26.08.2009 Victoria Branesti – Sportul Student 6-7(1-1,1-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Si jucam si noi in 10…

07Ex
    Keymaster

Pai trebuia ca ai nostri sa-si dea in petec si sa primeasca si ei un rosu. Dece sa jucam in avantaj cand putem sa ne facem viata grea si sa jucam de la egal la egal, nu?

CIPIKA
    Member

nui nimic batem in prelungiri :ymparty:

07Ex
    Keymaster

Care este noua regula in prelungiri, gol de aur sau se joaca ambele reprize indiferent cine da gol?

razvan
    Member

Se joacă până la capăt. Era golurilor metalice a apus.

CIPIKA
    Member

ce se intampla cu farmache de nu joaca?

07Ex
    Keymaster

Vad ca in min.105 Viciu a aparat un penalty. B-)

cameliu
    Member

no news? ce-am facut la 11m?

gabip
    Member

neoficial se pare ca am pierdut la 11m.
    sper sa ma insel.e doar un zvon.

gabip
    Member

m-am inselat spre bucuria mea,
    am batut.

07Ex
    Keymaster

@gabip wrote:

neoficial se pare ca am pierdut la 11m.
    sper sa ma insel.e doar un zvon.

Ba se pare ca am castigat 7-6 la 11m.

cameliu
    Member

S-au dat 18 penaltyuri!!! 😮 😮 😮
    Deci toti jucatorii fara portari (2 fiind eliminati!)

BRAVO VICIU!!!
    Mai ales pt penaltyul din min. 115!

Penalty-uri:

►0-1. Ferfelea înscrie la vinclu, în dreapta.

►0-1. Viciu apără penalty-ul executat de Isac.

►0-2. Postolache dă gol în colţul opus portarului.

►1-2. Rotaru păstrează aprinse speranţele Brăneştiului.

►1-3. Nae marchează lejer în colţul opus portarului.

►2-3. Avram înscrie, chiar dacă portarul atinge mingea.

►2-4. Curelea înscrie în centrul porţii.

►3-4. Bar înscrie şi el.

►3-4. Patrichi trimite mingea peste poartă.

►4-4. Răuţă restabileşte egalitatea.

►4-5. Lungu înscrie la vinclu.

►5-5. Ivan marchează după ce portarul nu a ghicit colţul.

►5-6. Dinga înscrie şi readuce Sportul în avantaj.

►6-6. Nicoară dă gol pe centru

►6-6. Cazan trimite slab şi portarul apăra

►6-6. Fulea trimite pe lângă.

►6-7. Truţă înscrie.

►6-7. Velicu ratează şi Sportul Studenţesc se califică în turul următor.

07Ex
    Keymaster

Intr-adevar, felicitari echipei pentru victorie, si in special lui Viciu pentru apararea celor 2 lovituri de la 11m.

Pana la urma a fost cineva la meci?

sircos
    Member

@07Ex wrote:

Pana la urma a fost cineva la meci?

am fost vreo 15 oameni … doamne, ce meci am vazut astazi !!! cine n-a venit, a pierdut ocazia sa faca drumul iad-rai de vreo cateva ori :)) :)) :)) n-am ragusit ca la meciul asta niciodata … nu m-am bucurat niciodata la meciurile sportului ca astazi … nu m-am enervat astazi ca niciodata …
    am vazut de toate: cartonase galbene (puhoi la noi, la ei niciunul !!!), 2 eliminari, 3 arbitri de kko (ca de fiecare data la meciurile noastre), 11 m ratat, aproape de o bataie intre suporteri (bine ca s-a oprit la una verbala).
    despre meci ce sa spun – primele 30 minute dementiale ale noastre, daca am fi condus 3-0 nu era nicio chestie. apoi a venit golul lor, asemenator cu golul 2 inscris de ei sambata. dupa eliminarea ilfoveanului, stiind ca astia sunt morti dupa minutul 60, am zis ca-i mancam in repriza secunda. de unde X( … ne-au mancat “studentii” pe noi, cei din tribune (apropo, in prima repriza l-am avut alaturi pe andrei stanga).
    11 m obtinut de branesti in prelungiri a urmat dupa o faza in care ilfovenii au ratat din 3 metri vreo 2 suturi si atunci arbitru ce s-a gandit cu mintea lui: astia de la sportul sunt prosti, (biiiiiiiiip), ia sa dau un 11 m contra lor!. ma bucur pentru viciu asta al nostru ca l-a aparat (alte interventii nici nu prea a avut, deci … hmmm).
    asta a fost, pana la urma ma bucur ca am fost la meci, ma bucur ca mai jucam inca un meci cel putin in cupa, asa ca Forzza Sportul !!!

edit: ma intreb cine va fi fundas dreapta in meciul de la ploiesti !? ciupe nu, irimia nu, beta nu … sa fie postolache ?

edit2: acum inteleg de ce n-am castigat mai repede meciul: conform liga2.ro am avut la mijloc un oarecare dinga :))))) mai bine era dunga :ymcowboy:

Zibling
    Member

Da, confirm si eu prezenta a 15 “studenti” in peluza oaspetilor din Branesti.

Meci frumos in primele 30 minute, care s-a stins o data cu golul gazdelor. Apoi, Costin Gheorghe ne-a exasperat cu centrarile si suturile sale in tribuna. Apoi, a intrat in teren Nae si a inceput sa-l copieze si el, printre care 2 lovituri de cap din pozitii excelente, pe care a gandit el sa le dea cu pamantul.

La penalty-uri chiar a fost frumos, ca s-au executat multe bucati. Inca vreo 5-6 randuri de penalty-uri si cred ca arbitrul ar fi amanat meciul, deoarece se lasa intunericul, iar Branestiul desigur ca nu are nocturna. Pacat de ratarile fundasilor Patriche si L.Cazan.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.