26.08.2011 CFR Cluj – Sportul Studentesc 6-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 26.08.2011 CFR Cluj – Sportul Studentesc 6-1(1-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 66 total)
  • Author

@dragos wrote:

offf, bine ca, s-a terminat 6-0 !!!!
    nici nu mai stiu de cand derbedeii au primit 6 goluri….oricum, sunt niste nesimtiti si jegosi.
    Multescu + jucatori = demisia

multumim cfr, multumim !! =))

Nu cu mult timp,dragos,ziceai ca Multescu este ultima speranta pentru Sportul,acum vad ca te-ai intors la 180 de grade.Poate sa vina si Mourinho,Vilas Boas ca tot jenant vom juca.Totul e din cauza nesimtitului de Siman,el a adus clubul in mocirla care este acum:nu tu salarii,nu tu transferuri,nu tu jucatori promitatori din pepiniera proprie,toate acestea vin din slabul management al clubului,de amatorismul oamenilor care conduc acest club.Spune ca el face sacrificii pentru acest club si ca fara el acesta s-ar fi desfiintat,voi credeti ca materialistul asta ar mai fi pastrat clubul daca nu ii iesea vreun ban?Tot va aud ca sa vina tinerii….care tineri oameni buni?Mai avem noi tineri de perspectiva?Imi vine sa rad,acest club frumos va muri si asta numai din cauza oamenilor diletanti din jurul lui,nu a lui Multescu,Curelea,Ferfelea,care au jucat si au antrenat odata la un nivel inalt,insa la Sportul nici daca vrei nu poti juca bine datorita atmosferei de kk din jurul lui. :ymsick:

ovidiu
    Member

Nu prea mai e nimic de spus.
    Ma intreb ce echipa a condus si a luat un asemenea scor?
    Oricum baietii “e sub orice critica”.

Daca am vazut bine acest meci la orice aut executat de ai nostrii mingea era 101% pierduta.
    Sper sa nu ajungem la performanta de a nu putea incropi un lot pentru participarea in liga 1.

Destul de neplacut pentru ei. Nu prea stiu ce vor. Ca fotbal clar nu prea vor sa joace!

Catalin
    Member

@Cătălin wrote:

Înaintea meciului cu Dinamo nu mi-am făcut mari speranţe, dar la Cluj cred că putem obţine (măcar) un punct. Nu mă întrebaţi, însă, pe ce se bazează optimismul meu, pentru că mi-ar fi foarte greu să ofer un răspuns acceptabil.

Asta numesc eu inspirație.

sircos
    Member

@dragos wrote:

@sircos wrote:

@cristiansportul wrote:

Refacere de moral pentru clujeni

si de golaveraj ? 8-}

fara numar :p

deci am avut dreptate, din pacate :(

Inainte eram respectati,temuti si laudati pentru jocul nostru atat de echipele adverse cat si de suporterii lor,acum pe chaturi,forumuri si in ziare toti ne considera desculti,nemancati,o echipa in fata careia daca pierzi esti de rusinea tuturor.Ce am fost si ce am ajuns….

sircos
    Member

@Ace of Spades wrote:

Ce am fost si ce am ajuns….

asta este doar inceputul ! :-B vai de noi …

sportul86
    Member

N-am vazut meciul, banuiesc ca am fost slabi. Dar vad acum pe gsp reluarile de la eliminarea lui Tarnacop. Arbitrul chiar nu este vinovat, parea de eliminare, dar Cadu este un golan. Se vede clar cum baiatul nostru incearca sa fereasca idiotul, care intra ca un cretin. Ceea ce a facut Cadu (care imi era oarecum simpatic, desi multi jucatori a lovit la viata lui) este o golanie de ultima speta – la care doar portughezii ne intrec pe noi, balcanicii. Merita felicitari, au castigat meciul, dar golaniile astea se platesc la un moment dat. Lacatus nu a platit, la cate picioare a rupt. Dar Cadu asta, care parca merita sa-i rupa cineva picioarele, sa vada si el cum este. Apropo de asta, tot vad articole cu bietul scotian caruia i-a rupt Ganea piciorul. Apoi frate, imi aduc aminte meciul, ala intra ca un golan, genul lui Cadu, doar ca a avut ghinionul sa dea peste unul mai rau decat el. Daca Tarnacop nu incerca sa-l fereasca pe idiotul de la CFR, chiar n-avea cum sa-l prinda atat de bine cum l-a prins Ganea pe idiotul de scotian, acolo atacantul nostru era batran si smecher, acum a fost invers.

dragos
    Member

@Ace of Spades wrote:

Nu cu mult timp,dragos,ziceai ca Multescu este ultima speranta pentru Sportul,acum vad ca te-ai intors la 180 de grade.Poate sa vina si Mourinho,Vilas Boas ca tot jenant vom juca.Totul e din cauza nesimtitului de Siman,el a adus clubul in mocirla care este acum:nu tu salarii,nu tu transferuri,nu tu jucatori promitatori din pepiniera proprie,toate acestea vin din slabul management al clubului,de amatorismul oamenilor care conduc acest club.Spune ca el face sacrificii pentru acest club si ca fara el acesta s-ar fi desfiintat,voi credeti ca materialistul asta ar mai fi pastrat clubul daca nu ii iesea vreun ban?Tot va aud ca sa vina tinerii….care tineri oameni buni?Mai avem noi tineri de perspectiva?Imi vine sa rad,acest club frumos va muri si asta numai din cauza oamenilor diletanti din jurul lui,nu a lui Multescu,Curelea,Ferfelea,care au jucat si au antrenat odata la un nivel inalt,insa la Sportul nici daca vrei nu poti juca bine datorita atmosferei de kk din jurul lui. :ymsick:

da, m-am sucit.
    daca pana la finalul sezonului trecut spuneam si simteam ca, Multescu este antrenorul potrivit la echipa….acum, la acest nou inceput, simt ca, exista o ruptura intre banca tehnica si jucatori si nu mai pot afirma ca, el este antrenorul potrivit.
    ma repet, este sentimentul meu si sustin acest lucru….imi pare rau, insa antrenorul si jucatorii NU formeaza o echipa.

@dragos wrote:

[
    imi pare rau, insa antrenorul si jucatorii NU formeaza o echipa.

Crede-ma,mie imi pare cel putin la fel de rau,insa asta este o problema ce persista de mult timp,inca din era Moldovan “a.k.a mai jos de ultimul loc nu putem ajunge” si nici nu se va gasi antrenorul acela care sa formeze o echipa in adevaratul sens al cuvantului pana ce Siman nu isi va da seama ca nu este el buricul pamantului si ca performanta nu asteapta ca buzunarele sale sa se umple primele,iar de-abia pe urma, daca mai ramane ceva resturi, sa dea si sclavilor lui:jucatorii si staff-ul.

dragos
    Member

credeti-ma, ca dupa un astfel de rezultat, iti vine sa te lasi de fotbal. :D
    in curtea scolii cand jucam si luam “multe boabe” plecam acasa fara sa privesc inapoi :p ……cu siguranta vor urma niste “furtuni” intre jucatori-antrenori-patron…..nu mai prindem locul 14 X(

PS: iti dai seama, ce frustrat se simte Dinita, care a pierdut cu noi -“descultii 003”.
    la mioveni s-a schimbat antrenorul – a venit Ilie Stan ;)

ngm
    Member

UNUL DIN CELE MAI RUSINOASE MECIURI ALE SPORTULUI !!! VARZA !!!
    CLAR TIRNACOP NU MERITA ROSU , DAR ASTA NU E O SCUZA PT.
    NON-COMBATUL ECHIPEI. CRED CA MULTESCU A LUAT BANIII N AVANS ,
    CA SA RAMINA,ALTFEL NU INTELEG CE SE INTIMPLA.
    ESTE UN DEZINTERES TOTAL IN FRUNTE CU MAXIM, PE CARE UN OM
    RATIONAL NU IL POATE ITELEGE CUM E PESTE TOT SI NU FACE NIMIC,
    BA MAI MULT STRICA TOT.
    TREBUIE UN CUTREMUR LA CLUB !!!
    SIMAN E SINGURUL CARE SE POATE IMPUNE. ACUM CIT INCA
    SE POATE FACE CEVA !!!

RUSINE ECHIPEI !!!!

dragos
    Member

va reveni Selymes 😮

n-am somn…..sper sa nu fac noapte alba de necaz (cu apa minerala) :p

ngm
    Member

NU ATI INTELES ( Ace of Spades, ETC) CA SIMAN ARE BUBELE LUI
    DAR NU A LUAT BANI DE LA SPORTUL !!!
    E SIMPLU PT UN SEZON IN A AI NEVOIE DE 3,5-4 MIL EURO
    SPUNE-TI CE A VINDUT SA ISI UMPLE BUZUNARELE?
    PUNE SPONSORI , DREPTURI TV, IMPRUMUTURI SI VINZARI
    DE JUCATORI SI NU DA NICI JUMATE. NU MAI VORBITI PROSTII !!!
    CLAR!, MANAGEMENTUL CLUBULUI E ZERO BARAT – E VINA LUI SIMAN !
    DAR PINA LA A LUA BANI ……………..

dragos
    Member

daca n-ai bani de liga 1, te retragi si joci in liga 2 sau 3
    de ex. pentru liga 3 ai nevoie de buget: 800k – 1 mld lei (vechi).
    in franta si in alte tari europene, inaintea inceperii sezonului toate cluburile prezinta dovezile pecuniare (la federatie), ca sa demonstreze ca, pot sustine un intreg sezon cu absolut TOATE cheltuielile.

dragos
    Member

Antrenorul echipei Sportul Studenţesc s-a declarat foarte dezamăgit de ceea ce a văzut la partida de la Cluj, pierdută de echipa sa cu scorul de 6-1, şi a precizat că îl bate gândul să părăsească formaţia din cauza problemelor.

“A fost o execuţie în direct. CFR şi-a arătat valoarea doar în prima repriză. Am păţit ca şi în meciul cu Dinamo şi aţi văzut ce au făcut la meciul din Europa League. La Tîrnăcop trebuia să i se dea maxim cartonaş galben. Nici vorbă de cartonaş roşu. Mă bate gândul să plec de la Sportul, pentru că sunt foarte multe probleme la echipă” , a spus Mulţescu.

Tehnicianul a urmărit partida dintre CFR şi Sportul din tribună, fiind suspendat, în vreme ce pe banca echipei sale a luat loc fiul acestuia, Criti Mulţescu.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 66 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.