26.08.2011 CFR Cluj – Sportul Studentesc 6-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 26.08.2011 CFR Cluj – Sportul Studentesc 6-1(1-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 66 total)
  • Author
    ngm
    Member

are cineva inregistrarea meciului ?
    daca da, va rog, sa trimiteti la muzeu@fcsportulstudentesc.ro.
    pt ca merita !!!

sportul86
    Member

Oameni buni, sa fim calmi. Suntem nemuritori, si dupa 1-6!

Va citez dintr-un ziar de acum 35 de ani. Si mai am multe povesti de spus…
    Duminica, 5 octombrie 1975
    O zi ca oricare alta, zi frumoasa de toamna ce nu parea sa ascunda nici un secret, nici o surpriza.
    Reporterul Mircea Tudoran, de la cotidianul sportiv “Sportul” tocmai terminase de transmis la telefon cronica pentru ziarul de a doua zi, o cronica fara nici un element senzational la un meci CFR Cluj Napoca – Sportul Studentesc – in general dominat de oaspeti, dar castigat de gazde. Era ora 17.10 cand Tudoran a deschis usa camerei din care transmisese cronica meciului, iesind pe culoarul stadionului clujean CFR. Acolo se intalneste cu Liviu Colceriu, vicepresedintele clubului studentesc bucurestean, care terminase tocmai ultima inspectie a vestiarului inaintea plecarii. Jucatorii se aflau deja in autocar. Dupa vorbele de salut si doua-trei amabilitati urmeaza schimbul de fraze de care Mircea Tudoran isi va aminti probabil toata viata.

Continuarea maine si in zilele urmatoare, am tone de articole despre echipa noastra!

cameliu
    Member

Am dat 5 lei si-am vazut 7 goluri…

Cu greu am reusit sa-i conving pe aia sa-mi de bilete la oaspeti!
    Acolo era deja lupu, mi-am mai dus socru si un prieten. Am fost 4…
    Intrebarea cu daca am bricheta la mine am inteles-o cand a anuntat crainicul arbitru…
    Cu Deaconu si Tudor sunt aproape sigur ca nu am castigat niciun meci vreodata…

Fara eliminarea lui Tarnacop eu sunt aproape sigur ca nu am fi pierdut meciul asta… Pina la golul lor am jucat excelent. A mai gresit si Multescu parerea mea cu schimbarea facuta la pauza.
    Dupa pauza am trait alt film… Nu vreau sa ma mai gandesc… Pelicula s-a rupt la rosu…

Inca ceva, cu tot respectul care il port lui Curelea, in tot meciul nu a facut nici o preluare.
    Batem Sibiul si apoi la Mioveni!

cameliu
    Member

Am vazut faza acum si la TV, si raman la aceeasi convingere ca si din tribuna, nu-s sigur ca a fost fault, de cartonas nici macar nu e vorba, a dat in minge si a incercat clar sa-protejeze pe “marele” Cadu.
    Insa a fost deaconu acolo…

razvanR
    Member

E doar un rezultat sever, in nici un caz vreo catastrofa, am pierdut un meci in deplasare, nimic mai mult.

Celor de la cfr, pur si simplu le-au intrat suturile din repriza a doua, au dat 2 goluri intr-un minut iar in zece oameni nu mai puteam sa revenim de la 1-3. Scorul nu este rezultatul vreunei superioritati a gazdelor, asa a fost sa fie in seara asta. Era mult mai traumatizant sa pierdem cu 2-1 in munutul 85, de exemplu.

Stiti ca e mai bine sa pierzi un meci cu 5-0 decat 5 meciuri cu 1-0.

Dupa ce primesti un o portie de crampoane in tampla asa cum a primit Ormenisan de la Marius Niculae, la scorul de 0-0, in meciul cu Dinamo, o perioada iti e frica de orice minge, de orice adversar, inconstient gandindu-te cum puteai sa mori pe teren. Probabil azi ar fi trebuit sa joace in poarta Popescu.

Acum se formeaza o noua echipa a Sportului Studentesc. Jucatori ca Ormenisan, Beta, Lung, Cioranu, Tarnacop, Ghinga, Dobre, Lazar, Truta, Patriche, Popescu, Lungu, Nicola si ceilalti tineri, practic n-au experienta in prima Liga, dar au sansa sa se caleasca in meciuri cu adversari solizi asa cum a fost cel de astazi, sa creasca de la meci la meci si sa obtina rezultate.

Aveti incredere, rabdare si sustineti echipa!

cameliu
    Member

@ngm wrote:

NU ATI INTELES ( Ace of Spades, ETC) CA SIMAN ARE BUBELE LUI
    DAR NU A LUAT BANI DE LA SPORTUL !!!
    E SIMPLU PT UN SEZON IN A AI NEVOIE DE 3,5-4 MIL EURO
    SPUNE-TI CE A VINDUT SA ISI UMPLE BUZUNARELE?
    PUNE SPONSORI , DREPTURI TV, IMPRUMUTURI SI VINZARI
    DE JUCATORI SI NU DA NICI JUMATE. NU MAI VORBITI PROSTII !!!
    CLAR!, MANAGEMENTUL CLUBULUI E ZERO BARAT – E VINA LUI SIMAN !
    DAR PINA LA A LUA BANI ……………..

Nu am spus ca a luat bani de la Sportul si nici nu pot afirma asta ca o acuza,din moment ce acest club este acum “afacerea” sa si este dreptul lui Siman sa isi sustraga cati bani doreste din ipoteticul profit pe care clubul il face.Dar sa stii ca nu m-am nascut ieri si prin urmare ma indoiesc ca un om mercantil cum este el ar ramane la un club falimentar,cu pierderi,indiferent ce promisiune i-or fi facut lui Mac Popesc.Siman nu are puterea financiara a lui Becali,Borcea sau Copos pentru a patrona un club pe minus si asta este cat se poate de clar.Nu neg ca acesta a facut si multe lucruri bune pentru Sportul prin politica adoptata,insa din cate se pare nu prea ii mai merge,vremurile s-au schimbat si cam ar fi cazul ori sa adopte alta stratagema de management,ori sa lase pe altul sa vina la carma,dar nu o sa o faca, pentru ca inca ii merge bine cu politica sa sclavagista:rezultate cat mai bune(promovarea in Liga I,bani castigati din imprumutarea diversilor jucatori ,drepturi TV),dar recompense pecuniare,morale,sportive etc. zero(salarii neplatite de 1 an si ceva,prima de promovare neplatita,abonamente 0,tabela 0,nocturna 0,marketing 0,website 0,ca deh toate costa).Vreti sa continui?Nu cred ca mai e cazul,mi se pare la mintea cocosului sa iti dai seama ca avandu-l in continuare pe Siman la conducere,Sportul niciodata nu va mai reveni acolo sus.

@razvanR wrote:

E doar un rezultat sever, in nici un caz vreo catastrofa, am pierdut un meci in deplasare, nimic mai mult.

Celor de la cfr, pur si simplu le-au intrat suturile din repriza a doua, au dat 2 goluri intr-un minut iar in zece oameni nu mai puteam sa revenim de la 1-3. Scorul nu este rezultatul vreunei superioritati a gazdelor, asa a fost sa fie in seara asta. Era mult mai traumatizant sa pierdem cu 2-1 in munutul 85, de exemplu.

Aveti incredere, rabdare si sustineti echipa!

Cred ca trebuie sa glumesti cu ce ai scris mai sus,razvan,daca nu,imi pare rau sa o spun,dar inseamna ca ai o mare dificultate in a percepe realitatea in care traiesti sau cel putin realitatea din jurul echipei noastre.Daca ar fi sa ma iau dupa deviza ta inseamna ca nici nu ar trebui sa ma uit la vreun meci al Sportului,indiferent ca pierdem cu 6-0,7-0 sau ca patronul spune ca suporterii Sportului sunt nimeni,trebuie doar sa stiu ca echipa exista acolo, luand bataie si nefacand in repetate randuri baremul,traind cu speranta ca poate in 2050 va veni un seic cu 1 miliard euro de bagat in echipa pentru a lua si noi niste jucatori de Doamne Ajuta.Nu am pretentia sa castigam un trofeu,dar nici sa ajungem de rasul campionatului.De ce Vointa Sibiu,o echipa poate mai saraca decat noi,poate sa ofere o figura frumoasa si noi nu putem.Ca o statisca,stii de cand nu am mai pierdut la o diferenta de 5 goluri sau mai multe?De pe 7 Iun 1997 la un meci Petrolul-Sportul 7-1.Pe mine nu m-a deranja neaparat scorul,ci atitudinea jucatorilor din teren,faptul ca Ferfelea si Curelea s-au dus direct la vestiare cu capul in pamant sau de Ratiu,care odata ce fusese depasit in preajma careului,s-a multumit sa urmareasca cu dezinvoltura faza ca la televizor,aceste lucruri iti ofera tie incredere?Si Sibiul a avut un om in minus o repriza intreaga cu Targu Mures,fiind condusa,insa cu determinare au reusit sa egaleze si sa scoata egalul,noi de ce am cazut in halul acela?

@razvanR wrote:

Stiti ca e mai bine sa pierzi un meci cu 5-0 decat 5 meciuri cu 1-0.

Asa ca ce s-au gandit ai nostri,dupa ce anul trecut am pierdut n partide la limita,hai sezonul acesta sa facem in asa fel incat sa pierdem cat mai categoric si rusinos posibil =)).Nu mi se pare cine stie ce progres sincer.

@razvanR wrote:

Acum se formeaza o noua echipa a Sportului Studentesc. Jucatori ca Ormenisan, Beta, Lung, Cioranu, Tarnacop, Ghinga, Dobre, Lazar, Truta, Patriche, Popescu, Lungu, Nicola si ceilalti tineri, practic n-au experienta in prima Liga, dar au sansa sa se caleasca in meciuri cu adversari solizi asa cum a fost cel de astazi, sa creasca de la meci la meci si sa obtina rezultate.

Vorbesti de tineri de perspectiva si ma uit la lista ta,eu chiar nu-i vad.Ormenisan s-a facut de ras la 4 din cele 6 goluri,incasand 2 pe centrul portii mai ceva ca in curtea scolii,Nicola a fost ca si inexistent pe teren in prima repriza de aceea l-a si inlocuit Multescu,Truta nu a impresionat cu nimic anul trecut,nici Dobre nu face mare branza,iar 3 sferturi din jucatorii pe care i-ai insiruit tu acolo deja au 2-3 sezoane cu meciuri destule in picioare la Sportul si n-au aratat mai nimic.Daca vrei tu sa ai incredere in echipa foarte bine,dar nu incerca sa imi spui mie asta,pentru ca echipa in acest moment nu imi ofera niciun motiv.

ultrasro
    Member

Unii de aici vad ca au mintea destul de scurta:

Voi uitati ca la Bucuresti in Regie, sezonul trecut CFR Cluj a pierdut cu 3-0 fara drept de apel jucand in inferioritate (putea chiar sa fie 5,6 la 0 daca arbitrul nu era milos si nu inchidea ochii la obligatoriul 11 m si eliminarea portarului Nuno Claro).
    Eram absolut sigur ca nu vom rezista in 10 oameni in conditiile in care gazdele au fost iertate de doua eliminari destul de clare. Deja am o scarba destul de mare pentru tot fotbalul nostru de kkt, incepand de la arbitrajele talharesti si terminand cu lipsa de chef a jucatorilor de a da cu piciorul in minge. Nu credeam ca o sa spun asta dar sunt tentat sa nu mai vin la niciun meci si nici sa ma uit la meciurile de fotbal din Liga 1. Suntem tocati sistematic iar jucatorii sunt practic fortati sa faca non combat avand ca alternativa eliminari inventate cu o nesimtire de meltean de arbitrii de genul urat mirositorului Diaconu.

MarcAntoniu
    Member

:(
    Este un scor sever,
    dar daca adversarii sunt asa de buni
    la ce mai este nevoie ca arbitrii sa le impinga jocul in cealalta jumatate.
    Multescu a condus jocul din tribuna multumita arbitrului din meciul cu Dinamo
    si nu cred ca a exagerat protestand pentru un aut neacordat.
    Atunci la faze similare, jucatorii Sportului au primit cartonas
    iar ceilalti o bataie usoara pe umar din partea arbitrului.
    Cat despre ce a fost la Cluj :ymsick: deja-vu
    cand nu se poate 11 la 11,
    era de asteptat ca se trezeste un arbitru sa rezolve problema.
    In ce-i priveste pe ai nostrii, sunt inca destule meciuri de jucat,
    si cred ca le este clar ca nu prea vor avea arbitrajul de partea lor.
    Cand intra pe teren,
    ar trebui sa ignore amarul gasit in fotbalul nostru,
    daca vor sa scape echipa de retrogradare.
    Acum nu stiu pentru cine sau pentru ce joaca ei? :-
    pentru Siman?
    pentru Multescu?
    pentru Sportul Studentesc?
    sau joaca fiecare pentru el?
    unii parca nici nu pot sau nu mai vor sa alerge un meci intreg :-s

dragos
    Member

se intampla si la altii: man U – Arsenal 8-2 !! :)) =)) :)) =))

razvanR
    Member

Formaţia Manchester United, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 8-2 (3-1), gruparea Arsenal Londra, într-un meci din etapa a III-a a campionatului Angliei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Welbeck ’22, Young ’28, ’90, Rooney ’42, ’64, ’82 (penalti), Nani ’67 şi Park ’70. Pentru Arsenal au înscris Walcott ’45 şi Van Persie ’74.

Echipa antrenată de Alex Ferguson a evoluat în următoarea formulă: De Gea – Smalling, Jones, Evans, Evra – Nani (Park ’68), Cleverley, Anderson (Giggs ’68), Young – Rooney, Welbeck (Hernandez ’36).

Arsenal a rămas în inferioritate numerică, în minutul 77, când a fost eliminat Jenkinson.

Știrea la care Oțelul va tremura! Jucătorii lui Manchester United au umilit Arsenalul lui Wenger,** scor 8-2

Radu Dobrin
    Member

mica diferenta intre astia de mai sus care au luat o caruta de goluri si noi e ca in timp ce ei vor termina premier league in primii 7, noi vom termina (daca vom mai apuca sa terminam) liga muraturilor, pe locul 18.

ultrasro
    Member

Jucatorul 27, Ratiu, nu are ce sa mai caute la Sportul, este o jalnica umbra a jucatorului de acum 5 ani. In meciul cu CFR cred ca a gresit la 3 din goluri, este o muratura penibila in acest moment.

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

mica diferenta intre astia de mai sus care au luat o caruta de goluri si noi e ca in timp ce ei vor termina premier league in primii 7, noi vom termina (daca vom mai apuca sa terminam) liga muraturilor, pe locul 18.

in mod clar.
    deh, eu am postat doar asa de amuzament :D

razvanR
    Member

Tirnacop, autorul golului, NU TREBUIA ELIMINAT. As indrazni sa spun ca, daca dorea, in functie de interes, arbitrul putea sa elimine pe oricare din cei 2 jucatori care s-au intalnit in lupta pentru minge. Mai mult, cel care a jucat mingea a fost al nostru, deci mai curand clujeanul putea fi eliminat. In Anglia jocul ar fi continuat, nu se fluiera nimic.

Etapa trecuta, la 0-0 jucatorul lui Dinamo este iertat de eliminare, azi, la 1-1, Tirnacop este eliminat nejustificat!

http://tv.gsp.ro/Gheorghe-Mul-escu-a-Am-at-ta-experien-nc-t-s-v-d-c-20332.html

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 66 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.