26.09.2009 Sportul Studentesc – FC Botosani 4-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 26.09.2009 Sportul Studentesc – FC Botosani 4-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 7-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 26.09.2009, ora 11:00, stadion Regie.

dragos
    Member

1

07Ex
    Keymaster

Acum daca tot am fost eliminati din cupa, macar in campionat sa castigam. Sper ca pe astia sa-i batem sambata.

Zibling
    Member

2-0 ar fi un scor rezonabil pt meciul cu Botosaniul.

@Zibling wrote:

2-0 ar fi un scor rezonabil pt meciul cu Botosaniul.

Un scor rezonabil ar fi si un 1-0 in Regie.Imi este teama ca datorita celor doua infrangeri cu Farul si Unirea,moralul jucatorilor este unul destul de scazut.Sper ca Selymes sa reuseasca sa ii mobilizeze pentru acest meci,deoarece avem nevoie de toate cele trei puncte pentru a nu ne distanta decisiv de topul clasamentului.

Zibling
    Member

…sau pt a ne distanta de fundul clasamentului. =((

multi
    Member

Io-te ca s-a dus pe apa sambetii aproape toata prima repriza si in Regie e tot 0-0… Te pomenesti ca o fi bine si-atat?! Incep sa am griji…

multi
    Member

Minutul 62 si a dat Dumnezeu : 1-0 !!

cameliu
    Member

Da! Penalty executat de Ferfelea. Tu unde “urmaresti” multi?

multi
    Member

Asta e linkul http://futbol24.com/f24_livenow/LiveNow.html
    Dar mi se pare ca il stii…

cameliu
    Member

Il stiu! Credeam ca-l da ceva TV…

Daca vrei la Radio pe http://www.radioiasi.ro Asculta live AM! (Cu winamp)

Link direct: http://am.live.radioiasi.ro:8000/listen.pls

multi
    Member

Saru’mana!

multi
    Member

Se pare ca scapam de emotii azi… 2-0, uraaa!

Ohooo , chiar exageram , e 3-0 !!

Minutele 73 si 74… Imi place.

cameliu
    Member

Aia de pe futbol24.com is cei mai rapizi oricum!

e deja 3-0!

Comentariul live de pe liga2.ro

COMENTARIUL LIVE
    ►Min. 80 4-0 Nicola înscrie din lovitură liberă de la 25 de metri la colţul lung.

►Min. 78 Gazdele fac spectacol de câteva minute. Cruceru a şutat dela 25 de metri însă transversala s-a opus majorării scorului.

►Min. 75 3-0 Nae îi centrează în centrul careului lui Truţă şi juniorul Sportului nu greşeşte ţinta

►Min. 73 2-0 Nae şutează din 8m fără speranţe pentru prisacă. Mingea a lovit transversala înainte de a intra în poartă.

►Min. 70 Gazdele irosesc alte două bune ocazii de a marca, prin Nicola şi Ferfelea. Primul nu a putut trece de Prisacă, iar al doilea a încercat să îl driblleze şi pe goalkeeperul botoşănean , însă s-a complicat dând posibilitatea apărărătorilor să revină.

►Min. 67 Schimbări în ambele formaţii. La gazde, Nae l-a înlocuit pe căpitanul Curelea, iar la oaspeţi au părăsit terenul Ştefan Apostol şi Such, fiind înlocuiţi de Ursu şi Ghiviziu.

►Min. 63 1-0 Inevitabilul se produce. Curelea este faultat în careu şi Ferfelea transformă lovitura de pedeapsă

►Min. 60 Ferfelea şutează puternic din careu, însă Renţea se aruncă în faţa balonului şi respinge.

►Min. 58 Gazdele tratează cu superficialitate două faze favorabile consecutive.

►Min. 56 Schimbare la FC Botoşani. A ieşit Caragea şi a intrat Boroştean.

►Min. 53 Ghinga a trimis cu capul în urma unui corner, fără probleme pentru Prisacă.

►Min. 48 Cheţan a centrat bine pentru Ferfelea, iar acesta a reluat dn cădere puţin pe lângă poartă.

►Min. 46 Schimbare la Sportul. A ieşit Costin Gheorghe şi a intrat Cheţan.

►Min. 46 A început repriza secundă.

►Min. 45 Pauză în Regie

►Min. 40 Nicola şutează de la 30 de metri la firul ierbii, fără probleme pentru Prisacă.

►Min. 38 Studenţii trec din nou pe lângă deschiderea scorului. Botoşănenii resping în ultimul moment în corner.

►Min. 35 Ferfelea şutează puţin pe lângă vinclu.

►Min. 30 Irimia salvează de pe linia porţii la o fază la care Caragea îl depăşise pe Popescu.

►Min. 23 Acţiune prelungită de atac a studenţilor, finalizată cu un şut slab de Cruceru

►Min. 21 Curelea şutează din afara careului, mingea este deviată, Ferfelea o urmăreşte, însă Prisacă ajunge primul şi reţine

► Min. 20 Popescu reţine din faţa lui Caragea.

►Min. 15 Ferfelea scapă de adversarul direct la 16 metri şi şutează cu latul, însă nu nimereşte spaţiul porţii.

►Min. 10 Costin Gheorghe şutează de la 20 de metri puţin pe lângă vinclu.

►Min. 1 A început partida

Sportul Studenţesc: Popescu – Irimia, Patrichi, Ghinga, Farmache – Costin Gheorghe, Cruceru, Nicola Vasile, Ferfelea – Curelea, Truţă.

Rezerve: Viciu, Ciupe, Lungu, Dobre, Cheţan, Cazan, Nae.

Antrenor: Tibor Selymes.

FC Botoşani: Prisacă – Patache, Such, Tincu, Atudorei – N. Ştefan, Vrabie, Ştefan Apostol, Renţea – Caragea, Ghiceanu.

Rezerve: Cherecheş, Tabără, Bordeianu, Ursu, Chiviziu, Boroştean, Porfireanu.

Antrenor: Cristian Popovici.

multi
    Member

La radio e inca 1-0… :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.