26.09.2012 Sportul Studentesc – Otelul Galati 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 26.09.2012 Sportul Studentesc – Otelul Galati 0-1(0-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru 16-zecimile Cupei României.
    Miercuri 26.09.2012, ora 16:00. Stadion: Juventus (Colentina)

dragos
    Member

daca iesim, macar nu am fost eliminati de Damila Maciuca =)) ….insa, nici Otelul nu mai este ce-a fost odata :D

Nu prea am avut rezultate pozitive cu Otelu cat am fost in Liga I dar poate ca ne razbunam acum cand suntem in Liga II.

dragos
    Member

sper ca Giulestiul sa ne poarte noroc, mai ales ca, Rapid joaca “afara” :D
    Doamne ajuta !

dragos
    Member

in urma cu ceva ani, la Buzau eliminam Otelul la loviturile de la 11m
    ce ar fi daca……. :)

ngm
    Member

UNA REA…………..
    Copos i-a spus ”pas” finului Şiman! Sportul caută stadion pentru meciul de Cupă!

Sportul Studenţesc nu mai are loc pe nicăieri după ce echipa a fost alungată din Regie de datoriile pe care le-a acumulat. Pentru meciul de miercuri din Cupa României, contra Oţelului, Vasile Şiman ajunsese la un acord cu naşul George Copos ca partida să se dispute în Giuleşti, însă varianta a picat.

Motivul îl reprezintă faptul că Rapid va juca şi ea în ziua următoare, pe acelaşi stadion, împotriva Olimpiei Satu Mare, iar administratorii se tem că această succesiune de mecuri va fi extrem de dăunătoare pentru suprafaţa de joc. De aceea, Şiman le-a propus gălăţenilor să dispute meciul pe terenul sintetic de la Buftea, însă aceştia au respins din start varianta, venind în schimb cu o altă propunere.

“Din păcate nu mai putem juca meciul de Cupă în Giuleşti, astfel că domnul Şiman trebuie să se reorienteze şi să găsească un alt stadion disponibil. Am fost invitaţi să jucăm pe un teren sintetic, însă n-am putut accepta aşa ceva deoarece noi suntem un club profesionist şi nu ne permitem să ne accidentăm jucătorii. Mai mult, am încercat să sărim în sprijinul celor de la Sportul şi i-am invitat să vină să joace la Galaţi, însă n-au fost de acord. Acum se caută soluţii”, a spus Narcis Răducan pentru ProSport.

În disperare de cauză, Vasile Şiman încearcă acum să mute partida cu Oţelul la Ştefăneşti, dar nici această variantă nu este deocamdată una sigură pentru formaţia bucureşteană.

Articol scris de Dănuţ Lungu

cameliu
    Member

Mama ei de cupa ca numa probleme aduce…

Tavi
    Member

E! Rahat! Pb le construieste siman …. cu multa meticulozitate (-|

dragos
    Member

stiti vorba aia: CHELULUI tichie de margaritar ii trebuie !!! :D
    eram sigur, ca George se va razgandi, intrucat ei joaca Joi pe acelasi teren…….

deci, hitul actual este: Sportuleee de-oi intreba: unde mai e casa ta ??? :-? :-? :-?

in fine, trist, penibil, jalnic !

in alta ordine de idei, meciul se va transmite pe SPORT.RO de la ora 16.00 si pe net: http://www.voyo.ro

ngm
    Member

acum a postat ultima stire FLORIN ALBOIU PE SPORTB.RO

EXCLUSIV Sportul Studențesc – Oțelul Galați se joacă în Colentina, pe stadionul Juventus!

Partida din 16-imile Cupei României dintre Sportul Studențesc și Oțelul Galați, programată inițial pe stadionul Giulești, se va desfășura în Colentina pe stadionul Juventus.

Sportul Studențesc a plecat în pribegie în această toamnă, ca urmare a faptului că administratorul bazei din Regie a decis să deconecteze stadionul de la utilități și astfel acesta nu a putut fi omologat. Meciurile din campionat ale Găștii Nebune s-au disputat pe stadionul Giulești la o aruncătură de băț de propria casă, însă pentru Cupă rapidiștii au dorit să protejeze suprafața de joc, astfel că studenții au fost nevoiți să caute altă soluție.

Până la urmă a fost aleasă cea mai bună variantă pentru meciul cu Oțelul Galați, astfel că miercuri se va juca pe stadionul Juventus cu începere de la ora 16.00. Meciul va fi transmis în direct pe Sport.ro.

SPORT B.RO

cameliu
    Member

Da! asa e, apare si pe site-ul federatiei. Stadion Juventus ora 16.00

dragos
    Member

bine, ca nu plecam din capitala……restu’ nu mai conteaza….noroc

sircos
    Member

hehe, ce bine ca este pe juventus :) la o aruncatura de bat de mine.

banuiesc ca va fi cu banutzi la acest meci, nu ?

dragos
    Member

daca si azi, in ceasul al-12-lea, s-ar schimba locatia (stadionul), avem toate sansele sa-i ametim…… :D
    asa vom avea sanse sa castigam….. :))

07Ex
    Keymaster

Vad ca la pauza Otelul conduce cu 1-0. Pana acum pronosticul meu este OK. Sa vedem daca dupa 90 de minute va fi 1-1. :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.