26.09.2012 Sportul Studentesc – Otelul Galati 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 26.09.2012 Sportul Studentesc – Otelul Galati 0-1(0-1)

Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

N-a fost sa fie. S-a terminat 0-1.

cameliu
    Member

Rau nu am jucat…

ngm
    Member

MOR DE CIUDA…….REPRIZA 2 A FOST A NOASTRA ……NU AU JUCAT
    TOTI CU DETERMINARE.
    CRED CA DACA JUCAM IN REGIE ERAM CALIFICATI.

otelul nici nu a existat pe teren…erau de batut, dar si lipsa de experienta si ghinionul si-au spus cuvantul….oricum nici noi nu am jucat bine….asta este, mergem inainte

Ultras
    Member

Sportul Studențesc a părăsit Cupa României cu capul sus! Oțelul, doar o epavă pe Dunăre

Partida din 16-imile Cupei României dintre Sportul Studențesc și Oțelul Galați s-a desfășurat după un scenariu total diferit decât cel anticipat pentru o întâlnire dintre o fostă campioană a României și o echipă de liga secundă, măcinată de probleme financiare și administrative.

Oțelul Galați și-a propus să obțină calificarea și și-a asumat rolul unei echipe de liga a treia, a pus curul în poartă pe două linii și și-a încercat norocul de câteva ori pe contraatac, tactică ce a dat roade după o jumătate de oră de la startul jocului, când Inkango a profitat de o minge respinsă slab de Patriche.

Până la fluierul final al centralului Andrei Chivulete, pe teren a existat doar o echipă de fotbal, care a construit și a încercat să desfacă, fără succes, apărarea masată în fața porții lui Grahovac.

Declarațiile de după meci ale lui Narcis Răducan sunt de înțeles având în vedere că își primește banii tocmai pentru a spune lucruri trăsnite. Azi, Oțelul a întâlnit o echipă cu mulți fotbaliști tineri și a obținut o victorie extrem de muncită, dar și fără pic de strălucire. Dacă echipa din Galați se va prezenta la fel peste două etape la Chiajna, cu siguranță va pleca cu tolba plină, având în vedere și precedenta întâlnire de pe terenul Concordiei, iar atunci Răducan va trebui să inventeze alte lucruri și mai trăsnite.

Aveam câteva cuvinte de laudă și pentru grupul de suporteri de excepție venit de la Galați, dar, din câte spune site-ul Prosport, cu toate că am fost acolo și n-am văzut nimic, se pare că micuții au suferit deja un șoc puternic când un geam de la microbuzul în care s-au înghesuit ca sardelele s-a crăpat. Oricum, până la meciul de azi credeam cu tărie că CFR Cluj are cea mai josnică adunătură de susținători (nu e vorba de o generalizare, ci de o particularizare la adresa celor care merg în deplasări pe banii cluburilor).

Sportul Studențesc: Ormenișan – Beța, D. Lung, Patriche (cpt.), Cioranu, D. Novac, Ghinga, I. Şerban, V. Lazăr, A. Nistor, L. Dobre
    Rezerve: Vâlceanu – G. Mareş, R. Popa, Bg. Barbu, Al. Mărgărit, Paţurcă, Al. Văduva
    Antrenor: Virgil Andronache

Oţelul Galați: Grahovac – Cârjă, Benga, S. Cucu, Sipovic – Iorga, Neagu, Filip, Buş, Inkango, Pena (cpt.)
    Rezerve: Brăneţ, Sîrghi, Ljubinkovic, Enescu, Chipirliu, Punosevac, Stromajer
    Antrenor: Viorel Tănase

ultrasro
    Member

SPORT.RO SE UMPLE DE KKT CU TITLURI FARA ACOPERIRE!!!

“Sportul 0-1 Otelul! Inkango a fost cu golul calificarii! Otelul a controlat complet un meci in care Sportul nu a contat!”

SA MURITI TOTI DE LA SPORT.RO DACA NU ESTE ASA?

dragos
    Member

n-am vazut meciul si nu pot comenta, insa, experienta si faptul, ca joci pe bani POATE ca au facut diferenta X(

sircos
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

asta este, mergem inainte

anul viitor, ca acum s-a cam terminat (-|

Zibling
    Member

Cei ce au fost la meci pot sa confirme ca…

… AU APARUT BILETELE DIN 2010 DIN ETAPA I – LIGA I …

… cand Sportul Studentesc erau gazde, iar Otelul Galati erau oaspeti, iar cca 150 de spectatori sau poate chiar mai mult ai ramas in afara stadionului din cauza insuficientei nr de bilete printate.

Insa, minciuna are picioare scurte si aceste bilete au aparut acum la meciul disputat la 2 ani distanta, in Colentina. Scria negru pe alb pe bilete data de “23.07.2010” si “PELUZA 1”

Rusinica! Dupa ce ca suntem putini, mai suntem si luati la misto! :ymsick:

07Ex
    Keymaster

Unde este Gh. Cristian, care acum 2 ani ne spunea cum ca s-au imprimat numai 500 de bilete? Halal club si angajati asisderea. Din cauza asta nici nu m-am mai scremut sa ma ocup de site. Nu vad ce rost mai are sa ma ocup eu de site cand astia de la club nu dau 2 bani si ne mai mint si pe fata.

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

UNu vad ce rost mai are sa ma ocup eu de site cand astia de la club nu dau 2 bani si ne mai mint si pe fata.

Pe sit-ul oficial e liber de luni pina duminica…
    Clubul nu cred ca mai are angajati, in afara de jucatori…

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

@07Ex wrote:

UNu vad ce rost mai are sa ma ocup eu de site cand astia de la club nu dau 2 bani si ne mai mint si pe fata.

Pe sit-ul oficial e liber de luni pina duminica…
    Clubul nu cred ca mai are angajati, in afara de jucatori…

Am vazut insa ca cineva se ocupa de contul de Twitter al clubului, deoarece in ultima saptamana a inceput iar sa fie actualizat. Vreo 2-3 saptamani a fost liniste pe contul de Twitter insa acum vad ca iar a inceput cineva sa posteze. Nu stiu insa cine se ocupa de acest lucru.

@07Ex wrote:

Am vazut insa ca cineva se ocupa de contul de Twitter al clubului, deoarece in ultima saptamana a inceput iar sa fie actualizat. Vreo 2-3 saptamani a fost liniste pe contul de Twitter insa acum vad ca iar a inceput cineva sa posteze. Nu stiu insa cine se ocupa de acest lucru.

Si pe pagina de facebook de asemenea s-a inceput sa se posteze diverse link-uri cu stiri despre echipa, in preponderenta cu articolele scrise de Florin pe sportb.ro. Important este ca se ocupa cineva pana la urma, persoana conteaza mai putin. Apropo de facebook, am atins cifra de 500 de like-uri…hai cu 1000 acum :p .

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.