26.11.2004 Rapid – Sportul

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 26.11.2004 Rapid – Sportul

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 61 total)
  • Author
    ion
    Member

dar pe teren propriu citi am fost Florine ? 2 ? Ceilalti nu conteaza?Aia prosti care intind steagurile nu se numara?Cei care nu au internet citi or fi?Daca nu ai o forma organizata a galeriei cim vrei sa aduni suporteri peste tot …Si oricum sleahta ca nu pot s-o numesc altfel a conducerii care ne ignora asa multi putini citi sintem sa stie ca nici noi ceilalti mai mult de 2 n-o recunoastem drept conducere a clubului…Sint niste cetateni parasutati in Regie care nu au nimic comun cu Sportul Studentesc si spiritul echipei si carora le sticlesc ochii dupa profit .Atit.

Radu Dobrin
    Member

@Ultras wrote:

Pai daca pana acum in deplasari am mers cate 2, cate bilete era sa ceara?

ok florine. ai dreptate

Radu Dobrin
    Member

Daca nu invinge astazi pe Sportul, Lucescu jr. pleaca

Dan Petrescu revine, astazi, ora 20.00, in Giulesti, ca adversar al Rapidului, formatie pe care a pregatit-o la inceputul sezonului. Un eventual esec al feroviarilor l-ar putea determina pe Razvan Lucescu (foto) sa renunte la functia de antrenor. Tehnicianul “alb-visiniilor” spune ca ii este greu sa creada ca tatal sau, Mircea Lucescu, va prelua functia de selectioner al nationalei Romaniei. “Nu am vorbit cu el, dar imi este greu sa cred ca acest lucru poate fi realizabil. Cel mai in masura sa dea explicatii despre acest subiect este tatal meu. Eu as fi fericit doar pentru un singur lucru: sa fim aici impreuna din nou, pentru ca a trecut mult prea mult timp de cand stam despartiti”, a precizat tehnicianul giulestean. Celalalt meci al zilei este FC Brasov – CFR Ecomax Cluj, partida care se va disputa de la ora 14.00.

libertatea, 26.11.04

dragos
    Member

recunosc, in meciurile din deplasare din acest tur, au fost doar 2-3 persoane; dar, ‘nea lazarescu nu-si mai aminteste de div.B, cand eram un autocar sau un microbus??????

RUSINE ‘nea lazarescu !!!! EEEE, HUUUOOOO !!! (un salut a la carcotasi)

aceasta atitudine a conducerii, daca nu ma insel, o recunosc pentru ca si la meciul cu PANDURII TG.JIU a afirmat acelasi lucru (doar 2 bilete pentru suporterii nostrii), iar noi am fost UN AUTOCAR INTREG !!!!!

RUSINICA SILE, RUSINICA CONDUCERII PRIETENOASE !!!! HUOOOO !!!!

Ultras
    Member

Din moment ce intrarea este libera nu vad de ce va agitati atata. Oricum proba veritatii se va face in seara asta. Meciul este la ora 20.00, maine e sambata asa ca ar trebui sa fie pe stadion cam tot atatia suporteri ca si acasa. Oricum, eu sunt in continuare Gruppo Apparte si voi sta cu doua randuri mai jos. 😈

dragos
    Member

@Ultras wrote:

Din moment ce intrarea este libera nu vad de ce va agitati atata. Oricum proba veritatii se va face in seara asta. Meciul este la ora 20.00, maine e sambata asa ca ar trebui sa fie pe stadion cam tot atatia suporteri ca si acasa. Oricum, eu sunt in continuare Gruppo Apparte si voi sta cu doua randuri mai jos. 😈

da’ cine sau ce anume din galerie te-a suparat, florine??? am vazut ca ovidiu a revenit in grup……..

Ultras
    Member

Neimportant, neinteresant…

ultrasro
    Member

Am aflat marti ca intrarea la meciul cu Rapid va fi libera la peluza si in concluzie nu am solicitat la club cuiva sa ne rezerve loc la tribuna 1 acolo unde vor fi bilete. Din cate stiu eu pe Giulesti oaspetii nu stau niciodata la tribuna 1.

Am vorbit cu Francisc Cune si mi-a zis ca Lazarescu a fost intrebat cam cati suporteri o sa vina la meci si el a raspuns “2, 10, 100, de unde sa stiu eu mai frate cati vor veni la meci, pot sa-ti spun doar ca-n deplasare la Cluj au venit 2 si m-au sunat sa-i bag in stadion tocmai cand eram in sedinta tehnica si nu am putut sa vorbesc cu ei”

Nu pricep de ce trebuie tot timpul va puneti mintea la articolele din presa cand stiti ca ei interpreteaza orice declaratie doar in scopul de a genera valva si pentru sporirea tirajului :(

Presupun ca stadionul va fi oricum destul de gol in seara asta chiar daca intrarea este libera :)

Ne intalnim la 19.00 si intram la meci, veniti cu fulare si manusi ca e ger mare :)

Radu Dobrin
    Member

@ultrasro wrote:

…el a raspuns “2, 10, 100, de unde sa stiu eu mai frate cati vor veni la meci…”

hmm..sa vedem… 💡 …ar fi putut intreba 🙄 ?….

@ultrasro wrote:

Nu pricep de ce trebuie tot timpul va puneti mintea la articolele din presa cand stiti ca ei interpreteaza orice declaratie doar in scopul de a genera valva si pentru sporirea tirajului :(

corect … pina la un punct. parerea mea e ca nu ar trebuie lasati sa bata cimpii la nesfirsit. dar daca voi, cei care stati in frig, ploaie, viscol, etc, nu reactionati, eu ce sa mai zic….

ultrasro
    Member

Am discutat si cu Paul Muntenescu si cu Alexandru Stefan iar ambii cand discuti cu ei zic ceva. Apoi in ziar apare cu totul altceva de multe ori la indicatiile regizorale ale responsabilului de editie de la ziarul respectiv.

Sa stii ca Lazarescu nu are o minte atat de stralucitoare incat sa scoate niste raspunsuri lipsite de echivoc… trebuie sa vorbesti doar de doua trei ori cu el si simti cum te cuprinde o ceata deasa, dar in rest e baiat bun :)

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Sa stii ca Lazarescu nu are o minte atat de stralucitoare

n-am zic ca are “a beautiful mind”, insa poate fi mai concis in raspunsuri…
    iar, daca nu poate, sa se abtina.

ps: ovidiule, unde sunt pozele de la meciul cu bistrita????

ion
    Member

Eu ma agit deoarece conducerea nu ne are la inima si ne ignora…Daca echipa vine sa ne salute dupa meci inseamna ca existam si sintem mai multi de 2…Nu am dorit niciodata de la conducere decit sa ne spuna cum ii putem ajuta!Nu bani sau alte foloase materiale.Cind alte cluburi fac o gramada de chestii pt suporterii lor, conducerea noastra vrea sa ne demoralizeze ,atit…Personal am incercat sa impulsionez si sa ajut dupa puteri ca echipa sa aiba un suport moral in spate dar constat ca pe masura ce timpul se scurge se alege praful de tot ceea ce vroiam sa facem odata …Florine …Involuntar sau voluntar nu faci decit sa creezi grupulete in cei 30 de oameni care de bine de rau venim macar “acasa ” la meci…La meci tu vei sta 2 rinduri mai jos ,cei ce nu au internet la mijloc iar alti ,vreo 3-4 ,mai sus cu 2 rinduri …Nu cred ca e bine!!!Eu nu vreau si nu am nevoie sa dovedesc nimanui ca tin cu Sportu .Eu stiu cel mai bine ce e-n sufletul meu. Lui Siman e de ajuns sa-i arat fularul meu alb-negru vechi de 20 de ani perioada in care el nici nu auzise de Sportu.
    Constat ca putine lucruri putem face impreuna si ma voi abtine din respect pentru Sportu sa te mai cicalesc .Oricum sper sa admiti ca acum 2 ani,am avut o sansa sa facem aia 5-7 oameni care ne-am intilnit ,ceva serios pt echipa si ca am ratat -o .D-aia devenim suporteri de tastatura sau ne amestecam cu multimea…

Radu Dobrin
    Member

ca sa revenim la subiect..:)

a fost mai rau decit ma asteptam….si eu care credeam ca asta va fi meciul usor din urmatoarele 2……la timisoara va fi greu de tot….

cameliu
    Member

Cam sec 3-0!
    Asta e…
    Sper sa nu fie un inceput de declin!
    Pina acum am pierdut doar la un gol diferenta…

Tavi
    Member

Lipsa de concentrare in atac si de sansa in aparare. Ionut si apoi Gigel singuri cu portarul Curca au ratat copilareste si astea nu au fost singurele ocazii…

Un 3-0 care, in primul rand, nu reflecta ceea ce s-a jucat pe teren si, in al doilea rand, nu conteaza prea mult.

Important este ca in cadrul echipei sa nu apara sincope de moral in vederea meciului cu Nationalul. De fapt meciul cu Rapid nici nu conteaza f mult pt ca isprava mare trebuie s-o facem in cupa (pe care o sa o luam). Si mergem in UEFA si de pe locul 7 in campionat :)

Pt dl. Lazarescu: Nu dati fuga pe forum sa lamuriti lucrurile ca nu cumva sa va impiedicati si sa va raniti, Doamne fereste! … A! Si inca o chestie! Voi fi prezent in Cotroceni (acolo se joaca returul cu National, nu?) pe 1 Decembrie dar nu ma voi alatura celor doi suporteri din deplasari ca nu cumva sa creez vreo obligatie clubului. Sanatate va doresc!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 61 total)
  • The topic ‘26.11.2004 Rapid – Sportul’ is closed to new replies.