26.11.2010 Unirea Urziceni – Sportul Studentesc 2-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 26.11.2010 Unirea Urziceni – Sportul Studentesc 2-1(0-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

partea buna e ca am reusit sa dam gol fara sa tragem la poarta. Si il avem pe Viciu omul meciului.

multi
    Member

M-a naucit de tot echipa asta a noastra… Risul mi-a pierit si m-am intors la starea dintai. Eh, de-acum la primavara sa mai vedem…

ultrasro
    Member

Niste mortaciuni, babe, fara pic de imaginatie si de vlaga in ei!!!

cameliu
    Member

Jenant, penibil, rusinos!
    N-am avut nici un sut pe poarta!
    Ne incurca teribil chestia aia rotunda…

De schimbat nu prea mai avem ce schimba. La cum jucam daca mai facem vreo 5-6 puncte pina la final e mare minune! Si asta inseamna vreo minus 10 in B, si dupa cum zicea ashu retrogradarea in C.

Nu e vorba de pesimism, din pacate asta este realitatea.

Ati numarat de cate ori au dat unu in altu azi, astia ai nostri cu beshica aia rotunda?

Sa aveti un week-end placut! Macar nu ne-am mai stricat simbata si duminica…

Zibling
    Member

La cuvantul “neputinta” in dictionar veti vedea o poza cu Sportul Studentesc editia 2010-2011… nu se poate asa ceva! Astazi, in afara de Tibi Balan, Cruceru si Viciu – ceilalti jucatori s-au comportat de parca deja erau condusi cu 5-0… fara vlaga, fara chef sa faca efort, joc dur (in principal Farmache, L.Cazan si Varga) si inutil.

De ce echipa asta nu stie sa iasa cu pase din propria jumatate de teren? Ce fac ei la antreamente? Doar de vreo 2 ori in prima repriza am vazut un sir de pase ale jucatorilor nostri… desigur nefinalizate cu sut pe poarta. :-s :ymsick:

@all: Sa tineti bine minte – astazi ne-au batut rezervele Unirii Urziceni !!! Titularii lor (in afara de Cernea, Nicu si Maftei) s-au teleportat pe unde au apucat.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

@all: Sa tineti bine minte – astazi ne-au batut rezervele Unirii Urziceni !!! Titularii lor (in afara de Cernea, Nicu si Maftei) s-au teleportat pe unde au apucat.

Chiar nu conteaza ca au fost rezerve sau nu. Pe noi oricum ne bat toti, chiar daca isi dau si gol inainte!
    Rezerve, nerezerve ati vazut cum fugeau? Rezervele alea au batut si pe shtoia…

Radu Dobrin
    Member

Cazan e unul care nu se vede, dar spala pe jos, meci dupa meci, dupa magarii cu ifose. Dupa parerea mea este unul dintre foarte putinii jucatori in care merita investit in continuare.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Niste mortaciuni, babe, fara pic de imaginatie si de vlaga in ei!!!

Ce s-a intamplat Ovidiule de esti atat de pesimist? Nu-mi aduc aminte sa te fi vazut asa pesimist vreodata.

ultrasro
    Member

Asa a aratat jocul nostru azi din pacate!

ovidiu
    Member

CRUNT! GROAZNIC! SI FOARTE TRIST.
    Nu mi-am putut inchipui vreodata ca aceasta echipa nu poate juca fotbal.

Ma rog …
    NU E GLUMA, NU-I MINCIUNA, S-A INTORS GASCA NEBUNA! (Cce frumos a sunat … … atunci)

Foarte nasol. Aceasta echipa nici macar gluma nu se poate numi :ymsick: !

La fiecare meci am sperat intr-o revenire. Am cazut!!! Nu mai pot!!!
    N-au arata nimic. Si acest nimic este mult spus.
    Poate unii dintre voi se vor supara pe mine. Dar asta este parerea mea.

Ma intreb si acum CINE S-A INTORS? Si mai ales: DE CE AM DE-A FACE CU ACEASTA GLUMA?

07Ex
    Keymaster

Vicecampioana încă trăieşte! Urziceni – Sportul 2-1!

Formaţia Unirea Urziceni a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Sportul Studenţesc, în primul meci din etapa a XVII-a a Ligii I, ultima a turului actualei ediţii de campionat.

Golurile au fost marcate de Maftei ’47 şi Semedo ’72 pentru Unirea Urziceni, respectiv Bălan ’18 pentru Sportul Studenţesc.

Tiberiu Bălan a deschis scorul, în minutul 18, profitând de o gafă a portarului Unirii Urziceni, care a trimis mingea la picioarele sale.

Vasile Maftei a adus egalarea pentru gazde, în minutul 47, cu un şut de la aproximativ 3 metri, după o deviere a unui coechipier.

Echipa Unirea Urziceni şi-a asigurat victoria datorită golului înscris de Antonio Semedo, în minutul 72, cu un şut din 10 metri, după o prelungire cu capul a lui Rusescu.

Unirea Urziceni: 77. Cernea – 18. Blay (30. Goge ’88), 16. E. Nicu, 4. Mehmedovici, 8. Muşat – 24. Maftei, 6. Muzac (23. Filip ’46), 15. Todoran, 25. Pădureţu (5. Lupu ’45) – 22. Semedo, 14. Rusescu. Antrenor: Octavian Grigore.

Sportul Studenţesc: 33. Viciu – 29. Farmache, 24. Patriche, 27. Raţiu, 4. Cazan (30. Irimia ’44) – 20. Varga, 19. Cruceru (22. Postolache ’80), 10. Ferfelea, 23. Maxim – 28. T. Bălan, 25. Dobre (18. Chihaia ’69). Antrenor: Florin Tene.

Cartonaşe galbene: Lupu ’45, Filip ’54 / Cazan ’17, Chihaia ’84.

Arbitri: Radu Petrescu (central) – Ioan Onicaş, Valentin Avram (asistenţi) – Cătălin Florescu (rezervă).

Observatori: Alexandru Crişan, Mircea Călin.

Supervizor: Alexandru Boc.

dragos
    Member

SUNTEM PROSTII PROSTILOR !!! :)) =))
    S-AU STINS FARURILE !!!!
    nu am vazut meciul, insa pot sa ma declar “multumit”, ca de fiecare data aceasta echipa de OLD BOYS nu m-a contrazis niciodata !!!
    a pierdut asa cum prevedeam……Le multumesc pentru consecventa de care au dat dovada in acest tur !!!

Cine e deja in Beeeeeee
    cine e deja in Beeee
    Sportul e
    sportul e

cu o echipa de jucatori ratati, adunati de la alte echipe, cu un antrenor tip 2-in-1, cu un patron pus numai pe vanzare,
    NU meritam sa jucam in liga 1….SA VINA SNAGOVU’ si FC BRAILA !!!

daca i-am trimite la curve ar avea vlaga si vigoare in instalatie, insa la fotbal sunt nishte magari, ogari opariti.

razvanR
    Member

Am fost la meci!

Prima parte a fost incredibila, n-am mai vazut vreodata echipa noastra sa aiba cu adevarat noroc intr-o repriza: gazdele au dat 2 bare, iar Balan a marcat dupa o minge primita cadou! In plus, Adrian Viciu a fost fenomenal! In repriza a doua, meciul a fost echilibrat dar Unirea Urziceni a castigat, asa cum ati vazut.

Nu pot sa afirm ca meritam sa castigam, dar, si astazi, A FOST VICIERE DE REZULTAT:

– prin minutul 30, la scorul de 1-0 pentru noi, Balan a scapat, pe centru, singur-singurel spre poarta si a fost secerat de la spate de fundas, mult mai clar decat a fost faultat in secunda 30 in meciul cu Astra. Arbitrul a lasat jocul sa continue in loc sa dea lovitura libera de la 16 metri si sa-l elimine pe fundas. A fost clar ca lumina zilei pana si spectatorii localnici de langa mine au spus acelasi lucru.

– prin minutul 60, la scorul de 1-1, Ferfelea intra in careu, prin coltul din stanga si este faultat din spate dupa ce scapese practic, si el, singur spre poarta. Arbitrul lasa jocul sa continue in loc sa acorde 11m pentru noi si sa dea cartonas galben sau chiar rosu fundasului. Oamenii de langa mine din tribuna rad din noi si rasufla usurati.

S-a terminat turul, am stabilit o serie de recorduri negative, unul din ele este ca si arbitrii ne-au mancat un numar record de puncte.

Vreau, in tot returul:
    – sa avem noroc ca astazi in prima repriza
    – acasa, sa avem arbitraje asa cum a avut azi Unirea Urziceni
    – in deplasare, sa avem arbitraje ca Steaua la Tg.Mures

Radu Dobrin
    Member

Razvane,

daca nu as sti mai bine, as fi bagat mina in foc ca ti-a furat Ovidiu (cel de acum vreo 4-5 ani in urma) id-ul aici pe forum :))

ovidiu
    Member

@razvanR wrote:

Am fost la meci!

… … …

Vreau, in tot returul:
    – sa avem noroc ca astazi in prima repriza
    – acasa, sa avem arbitraje asa cum a avut azi Unirea Urziceni
    – in deplasare, sa avem arbitraje ca Steaua la Tg.Mures

Ma bucur pentru tine ca reusesti sa vezi meciurile de la fata locului. Si chiar te invidiez.

Ca in privinta celorlalte nu cred ca are vre-un rost sa vrei ceva :) !
    Crezi ca daca s-ar intampla cele dorite de tine echipa ar reusi ceva? Eu nu mai cred.
    Ca nu vor!? Ca nu pot?! Ca nu vor si nu pot!?!? Nu stiu, ma abtin!
    La fiecare meci am sperat ca vor reusi ceva. Si in special sa joace fotbal.
    Ceea ce n-au reusit. Ca de victorii nici nu mai vorbesc.

Ma bucur in continuare ca esti optimist.
    Cele bune!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.