26.11.2010 Unirea Urziceni – Sportul Studentesc 2-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 26.11.2010 Unirea Urziceni – Sportul Studentesc 2-1(0-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 70 total)
  • Author

@razvanR wrote:

Am fost la meci!

P
    Nu pot sa afirm ca meritam sa castigam, dar, si astazi, A FOST VICIERE DE REZULTAT:

– prin minutul 30, la scorul de 1-0 pentru noi, Balan a scapat, pe centru, singur-singurel spre poarta si a fost secerat de la spate de fundas, mult mai clar decat a fost faultat in secunda 30 in meciul cu Astra. Arbitrul a lasat jocul sa continue in loc sa dea lovitura libera de la 16 metri si sa-l elimine pe fundas. A fost clar ca lumina zilei pana si spectatorii localnici de langa mine au spus acelasi lucru.

– prin minutul 60, la scorul de 1-1, Ferfelea intra in careu, prin coltul din stanga si este faultat din spate dupa ce scapese practic, si el, singur spre poarta. Arbitrul lasa jocul sa continue in loc sa acorde 11m pentru noi si sa dea cartonas galben sau chiar rosu fundasului. Oamenii de langa mine din tribuna rad din noi si rasufla usurati.

Imi pare rau sa iti spun,dar eu am vazut meciul la televizor,am vazut si reluarile si la nicio faza nu se impunea o decizie in favoarea noastra.La prima faza Balan a cazut mult prea usor,a simtit poate un fir de par de pe coapsa adversarului si a simtit sa cada :)),iar in a doua faza,Nicu a atins mingea inainte de a avea contact cu picioarele lui Ferfelea,asa ca 100% nu se impunea penalty.

De Cazan de ce nu spui?Ca merita eliminat dupa faultul din spate pe care l-a facut in terenul nostru nu dupa mult timp ce a primit cartonasul galben.Fault din spate=cartonas galben in orice regulament FIFA.

Hai sa lasam scuzele si sa fim corecti:Sportul in acest moment merita sa fie retrogradata…nu joaca nimic….jucatorii,patronul,fac de rusine acest club minunat;e haos total….si unde e haos,nu ai cum sa impui obiective sau sperante.

sportul86
    Member

Din pacate am vazut la tv faza din min 60. Nici vorba de penalty.
    Din pacate, vinovati nu sunt nici jucatorii, nici Siman, doar noi suntem vinovati – suporterii Sportului din anii ’80 – cand eram (relativ) multi.
    Nu am stiut sa facem lobby – atunci cand echipa era buna – poate printre echipele bune din Europa – chiar nu glumesc – ce frumos a fost 1-0 cu Inter.
    Daca atunci am fi reusit sa ne aducem toti prietenii la stadion la noi – si sa ramana acolo – aveam si noi acum macar 5000 de oameni la meci. Asa am ramas 500, cand jucam prost. Cand jucam bine, mai vin suporteri Inocenti de Steaua, Rapid, Dinamo si suparati pe echipele lor.
    Banii vin unde sunt suporteri.
    Noi traim din traditie, nu este exclus sa existam si dupa Siman – Bucurestiul e mare si este mereu loc de o a patra echipa.
    Dar noi trebuie sa venim mereu la stadion. Indiferent de jucatori. Ei astazi sunt, maine, nu.
    Cine isi mai aminteste de Burchel, Arpi – uite ca nici eu nu mai stiu cum il cheama, sau Nae.
    Saptamana viitoare sunt la Galati la meci.
    Pariem pe 2?

Forza Sportul.

s-a semnat sentinta !

ashone
    Member

@sportul86 wrote:

Din pacate am vazut la tv faza din min 60. Nici vorba de penalty.
    Din pacate, vinovati nu sunt nici jucatorii, nici Siman, doar noi suntem vinovati – suporterii Sportului din anii ’80 – cand eram (relativ) multi.
    Nu am stiut sa facem lobby – atunci cand echipa era buna – poate printre echipele bune din Europa – chiar nu glumesc – ce frumos a fost 1-0 cu Inter.
    Daca atunci am fi reusit sa ne aducem toti prietenii la stadion la noi – si sa ramana acolo – aveam si noi acum macar 5000 de oameni la meci. Asa am ramas 500, cand jucam prost. Cand jucam bine, mai vin suporteri Inocenti de Steaua, Rapid, Dinamo si suparati pe echipele lor.
    Banii vin unde sunt suporteri.
    Noi traim din traditie, nu este exclus sa existam si dupa Siman – Bucurestiul e mare si este mereu loc de o a patra echipa.
    Dar noi trebuie sa venim mereu la stadion. Indiferent de jucatori. Ei astazi sunt, maine, nu.
    Cine isi mai aminteste de Burchel, Arpi – uite ca nici eu nu mai stiu cum il cheama, sau Nae.
    Saptamana viitoare sunt la Galati la meci.
    Pariem pe 2?

Forza Sportul.

:ymcowboy: ARPAD BUCICO il cheama

ashone
    Member

@multi wrote:

@Zibling wrote:

… pe jucatori nu i-am mai vazut zambind de nu mai stiu cand. Cred ca de la victoria cu CFR Cluj. :-s

Da’ pe noi?

io zimbesc mereu, cind eram mic nici nu concepeam sa jucam in B vreodata, acum chiar sint curios cum e atmosfera pe la C…sa speram ca nu ne fugaresc tractoristii cu sapele… :) …mai zimbesc ca stiu cum traieste ovidiu meciurile…iata-l ca si scrie mascari la adresa forbalistilor…viata-i scurta bai tata!zimbiti!hai baietii!

sportul86
    Member

Merci Ashu, cred ca am sa-ti dau o bere de asta vara de la Giurgiu.
    Sau macar o tigara, parca n-aveau aia tigari la carciuma.
    Hai sa ne vedem la al 3-lea meci de acasa din primavara – nu stiu cu cine o fi.
    Bem o bere la Nicu.
    Sunt convins ca Sportu nu moare – desi din ce vad la televizor Siman e dus.
    Cu capu’ – sigur. Cu banii – foarte probabil.

razvanR
    Member

http://gsptv.gsp.ro/viewVideo1.php?video_id=43278
    Vasile Şiman, a avut o ieşire nervoasă extrem de virulentă, fiind iritat de situaţia în care se află fotbalul românesc!

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Patriche lufteaza ca la copii :))

patriche a mai gresit cu tg mures, cu vasluiul…..oare se mai opreste sau…..??? :p

dragos
    Member

noi suntem putini si pacifisti.
    daca am fi fost la fel de multi, ca suporterii craiovei, timisoarei etc., nu cred, ca jucatorii aveau curajul sa mai iasa din vestiar.
    exista presiune si poate nu si-ar mai fi permis un sir luung de infrangeri….poate se potoleau :-ss
    asadar, ei nu au nicio presiune….ci doar o grija: cand isi primesc banii si unde sa plece asap. :D

ashone
    Member

@sportul86 wrote:

Merci Ashu, cred ca am sa-ti dau o bere de asta vara de la Giurgiu.
    Sau macar o tigara, parca n-aveau aia tigari la carciuma.
    Hai sa ne vedem la al 3-lea meci de acasa din primavara – nu stiu cu cine o fi.
    Bem o bere la Nicu.
    Sunt convins ca Sportu nu moare – desi din ce vad la televizor Siman e dus.
    Cu capu’ – sigur. Cu banii – foarte probabil.

raspund afirmativ!ia bilet de voie ca avem de depanat multe! :-B o zi buna!

Zibling
    Member

@razvanR wrote:

http://gsptv.gsp.ro/viewVideo1.php?video_id=43278
    Vasile Şiman, a avut o ieşire nervoasă extrem de virulentă, fiind iritat de situaţia în care se află fotbalul românesc!

Aha, sa se ocupe de ograda lui si apoi sa strige la poarta FRF. Intre timp, tovarasul Siman a cam pierdut hatzurile propriilor angajati, pe care a uitat sa-i motiveze! Se tot lauda ca Sportul Studentesc a dat cei mai multi jucatori tineri fotbalului romanesc… aha, dar ultimul din astia “cand l-a dat”? Cred ca am si uitat? Acum 2 sezoane sau ceva asemanator. Trist! :(

ngm
    Member

NE VOM SALVA !!!
    SIMAN NU SE VA LASA !!!
    CU UN ANTRENOR BUN VOM RECUPERA CELE 8 PUNCTE FATA DE CONTRACANDIDATI LA RETROGRADARE.
    AVETI INCREDERE CA NU VOM JUCA IN B SAU C CUM ZIC UNII.

dragos
    Member

@ngm wrote:

NE VOM SALVA !!!
    SIMAN NU SE VA LASA !!!
    CU UN ANTRENOR BUN VOM RECUPERA CELE 8 PUNCTE FATA DE CONTRACANDIDATI LA RETROGRADARE.

2 probleme:
    care sa fie acel antrenor ?
    cu ce sa-l mai plateasca ?

MarcAntoniu
    Member

DACA se doreste o revenire in clasament,
    trebuie gasit un antrenor inainte de inceperea perioadei de pregatire,
    in asa fel incat sa existe o anumita constanta.
    Nu este nevoie de magie pentru a schimba ceva in jocul echipei,
    doar de pregatire si odihna,
    si mai ales disciplina din partea fiecarui jucator,
    iar cei care se considera vedete trebuie sa fie un exemplu.
    Echipa ar trebui sa aiba un singur lider de vestiar.
    Pe Siman as vrea sa-l vad ca, monteaza tabela pe stadion
    si orice mai este de facut pentru ca stadionul sa fie de liga 1.
    Si sa spuna ca, a gasit un antrenor acum
    nu ca se gandeste sa caute unul.
    Cred ca, actuala echipa Sportul Studentesc
    poate juca mai bine de atat.

cameliu
    Member

@MarcAntoniu wrote:

DACA se doreste o revenire in clasament,
    trebuie gasit un antrenor inainte de inceperea perioadei de pregatire,
    in asa fel incat sa existe o anumita constanta.
    Nu este nevoie de magie pentru a schimba ceva in jocul echipei,
    doar de pregatire si odihna,
    si mai ales disciplina din partea fiecarui jucator,
    iar cei care se considera vedete trebuie sa fie un exemplu.
    Echipa ar trebui sa aiba un singur lider de vestiar.
    Pe Siman as vrea sa-l vad ca, monteaza tabela pe stadion
    si orice mai este de facut pentru ca stadionul sa fie de liga 1.
    Si sa spuna ca, a gasit un antrenor acum
    nu ca se gandeste sa caute unul.
    Cred ca, actuala echipa Sportul Studentesc
    poate juca mai bine de atat.

Nu cred ca o fi moshu atat de bogat anu’ asta…

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 70 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.