26.11.2010 Unirea Urziceni – Sportul Studentesc 2-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 26.11.2010 Unirea Urziceni – Sportul Studentesc 2-1(0-1)

Viewing 10 posts - 61 through 70 (of 70 total)
  • Author
    Giani
    Member

vad ca la Sportul nu se doreste nimic. Siman vede in acest club un soi de afacere personala. Prefer sa vad alte meciuri jucate pe un gazon de 100 m, dar care se joaca in 15, si la care specatorii nu au treaba cu mamicile adversarilor si nici cu arbitrajul. Si in care mingea nu este sfera, ci elipsoid. M-am saturat de nesimtirea unui imigrant care se crede arendas pe mosie, de impertinenta unui analfabet care invarte sute de milioane de euro in folos personal, sau de marlaniile unui cioban nespalat. In locul a 90 de minute de nimic, prefer 80 de minute de lupta reala.

cameliu
    Member

@Giani wrote:

Prefer sa vad alte meciuri jucate pe un gazon de 100 m, dar care se joaca in 15, si la care specatorii nu au treaba cu mamicile adversarilor si nici cu arbitrajul.

Si la care stadionul e arhiplin! Chiar daca doar 6 mii!

Giani
    Member

@cameliu wrote:

@Giani wrote:

Prefer sa vad alte meciuri jucate pe un gazon de 100 m, dar care se joaca in 15, si la care specatorii nu au treaba cu mamicile adversarilor si nici cu arbitrajul.

Si la care stadionul e arhiplin! Chiar daca doar 6 mii!

Cameliu, stii care este recordul de audienta la un meci de Rugby? A fost un Romania – Anglia, in 1986, pierdut de ai nostri, pe defunctul Lia Manoliu. 103.000 de bilete vandute, consemnat in Guinness Book, cea mai mare audienta inregistrata vreodata la un meci de Rugby. Nici macar turneele finale ale Cupei Mondiale nu au adunat suta de mii de spectatori la un meci. Ma bucur ca am vazut a 7a calificare a Stejarilor la un un turneu final, si sunt trist ca la la ora 14, cu 3 ore inainte de meci, deja nu mai existau bilete. Nici macar la negru. Ce am vazut azi a fost un spectacol greu de egalat, pe care cocalarii care dau cu copita in minge nu il vor intelege niciodata. Nu ma cautati in viitor in peluza din Belvedere, prefer tribuna din Tei sau de la Triumf. Pentru ca mingea ovala este mult mai corecta decat cea rotunda.

ngm
    Member

VA RAMINE UN SINGUR DRUM………….PARASITI TARA !!!
    E usor sa hulesti…. faceti voi ceva… veniti cu o oferta de cumparare a clubului.
    Poate Siman greseste, dar, dati voi o solutie, pe banii vostri, si va dau dreptate.

Nu mai vaitati jucatorii ca nu primesc banii, mai devreme sau mai tirziu ii vor primi,
    insa jocurile mizerabile ramin . Pentru aceste jocuri vor primi bani pe care nu ii merita.
    Spuneti ca Siman vede echipa ca afacere personala , eu va zic ca in toti anii de cind e la noi
    a pierdut mult peste 10 milioane euro asa ca pina la afacere …………mai este mult.
    Credeti ca nu are interes sa nu fim mult mai sus, jucatorilor le creste cota, drepturile tv cresc,
    cresc si sponsorizarile crestem si noi de la 2 la 3 spectatori.
    Mie, personal, mi-a placut pozitia sa la GSP cu privire la arbitraj.

Ne place sau nu, trebuie sa intelegem ca nu putem hotari noi soarta echipei.
    Ori sustinem neconditionat echipa ori mergeti la…rugbi

@ngm wrote:

.

Foarte bine spus ngm….insa eu,personal, prefer sa le fac pe amandoua :p .Desi sunt dezamagit de parcursul actual al echipei,nu pot,nu am cum,m-ar roade constiinta sa nu mai vin la meciuri sau sa ii intorc spatele acestei echipe acum cand ne aflam intr-o situatie de criza.O fi mult circ si coruptie in fotbalul romanesc,insa eu sunt de parere si inca cred ca Sportul Studentesc nu contribuie la incurajarea acestor vicii….poate tocmai de aceea si ziarele si posturile de televiziune ce se ocupa de acest fenomen nu prea ne baga in seama,neavand ce “senzational” sa scrie…ca este multa neputinta in jocul echipei,e altceva,se poate ierta si indrepta intr-un viitor apropiat,asa ca FORZZA SPORTUL!!!! :D

Acum ca ne-am luat de-o grija si stim sigur ca la anul jucam la matineu. Poate incepem si jucam altfel de fotbal.

ovidiu
    Member

@Ace of Spades wrote:

@ngm wrote:

.

Foarte bine spus ngm….insa eu,personal, prefer sa le fac pe amandoua :p .Desi sunt dezamagit de parcursul actual al echipei,nu pot,nu am cum,m-ar roade constiinta sa nu mai vin la meciuri sau sa ii intorc spatele acestei echipe acum cand ne aflam intr-o situatie de criza.O fi mult circ si coruptie in fotbalul romanesc,insa eu sunt de parere si inca cred ca Sportul Studentesc nu contribuie la incurajarea acestor vicii….poate tocmai de aceea si ziarele si posturile de televiziune ce se ocupa de acest fenomen nu prea ne baga in seama,neavand ce “senzational” sa scrie…ca este multa neputinta in jocul echipei,e altceva,se poate ierta si indrepta intr-un viitor apropiat,asa ca FORZZA SPORTUL!!!! :D

DA, echipa trebuie sustinuta neconditionat. Oricum eu pot sa o iubesc, urmaresc si “sustin” de la distanta. Oricand voi ajunge in Bucuresti voi fi pe stadion.
    Ce ma ingrozeste este felul cum joaca la ora actuala. Fara orizont, fara idei, fara interes, cu multa indolenta. Poate atat se poate, probabil acesti jucatori nu pot sau n-au interesul de mai mult.
    Chiar si in cei 4 ani de B am urmarit echipa cu foarte mare interes. In turul campionatului trecut chiar am ajuns sa cer cheia de la aparatmentul unui coleg de servici ce receptiona sport klub sa vad meciurile echipei. Echipa o voi urmarii SI O VOI IUBI, pentru ca iubesc SPORTUL STUDENTESC. Ca la ora actuala cei ce formeaza echipa sunt … … fara cuvinte. Totul e sa trec peste aceste “chestii” in speranta ca vor veni vremuri mai bune :D :ymsick: .

Dupa cum am inteles de pe forum NGM este un suporter vechi si inflacarat (din anii ’80 – enorm am suferit si eu la meciurile cu Sturm Graz) si inclin sa-i dau drepate cu privire la:
    @ngm wrote:

Ne place sau nu, trebuie sa intelegem ca nu putem hotari noi soarta echipei.

Dar oricum n-o sa-mi dau niciodata seama de ce poate aparea atata dezinteres din partea tuturor celor din cadrul clubului – patroni, conducere, tehnicieni, jucatori – fata de numele acestei grupari.
    Cu scuzele de rigoare pentru subiect. Inchei.
    O seara buna.

sircos
    Member

@Giani wrote:

Siman vede in acest club un soi de afacere personala.

pana la urma, de ce n-ar fi si o afacere personala ?

ovidiu
    Member

@sircos wrote:

@Giani wrote:

Siman vede in acest club un soi de afacere personala.

pana la urma, de ce n-ar fi si o afacere personala ?

Sunt de acord si cu “chestia” asta.
    Ramane doar sa inchida portile pentru cei 3 suporteri … …

Sau ne ramane noua, suporterii cu telecomanda in mana, sa alegem orice altceva in afara de a urmarii meciurile echipei.

Hai sa fim seriosi. Oricat de afacere personala ar fi Siman se poate doar mandri cu SPORTUL STUDENTESC. NUMELE.
    Ca a gestionat PROST restul nu cred ca e vina mea. Ca a pierdut o GRAMADA (mare) de bani tot nu e vina mea.

Multe echipe din div. A sunt afaceri personale ca sunt gestionate bine sau rau este o alta poveste. El oricum nu recunoaste (si nu va recunoaste niciodata) ca a gestionat prost clubul. Pacat, MARE PACAT! Sper ca SPRTUL STUDENTESC sa nu aibe situatia altor cluburi cu traditie din fotbalul romanesc.

Daca se vor salva de la retrogradare, toata stima. Daca o vor face doar dupa primirea banilor (restanti) atunci RUSINEEEEEEEEEE!!!!
    INSEAMNA CA POT SI NU VREAU!!!!

Asta e!

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 10 posts - 61 through 70 (of 70 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.