26.11.2011 Sportul Studentesc – FC Vaslui 1-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 26.11.2011 Sportul Studentesc – FC Vaslui 1-0(1-0)

Viewing 13 posts - 16 through 28 (of 28 total)
  • Author

@dragos wrote:

PS: pe Secareanu l-am vazut pe foaia de rezerve…..mai joaca fotbal ? parca era la Sportul 3 sau 4 :D

Da,Secareanu a fost prezent pe banca de rezerve in acest meci,l-am vazut la pauza intrand pe teren impreuna cu celelalte rezerve pentru a mai trage la poarta si pasa intre ei.Dupa cum vezi,dragos,e bine sa mai lasi o urma de indoiala cand dai un pronostic,nu stii de unde sare iepurele,asa ca astept sa il schimbi pe cel cu Rapid :p .A fost o victorie cat se poate de muncita,dar pe deplin meritata,am vazut mult sacrificiu in teren din partea noastra si asta m-a bucurat nespus de mult,asta inseamna ca jucatorii sunt din nou dispusi la efort..bravo lor.

Din cate se pare,Rapidul a luat-o rau pe coaja cu Pandurii,dupa un joc extrem de slab prestat de elevii lui Lucescu Jr.,asa ca nu vad de ce nu am putea sa obtinem macar un rezultat de egalitate in Giulesti,in conditiile in care anul trecut am batut acolo.Pana atunci,eu am sa ma bucur de aceasta zi frumoasa,pe care baietii nostri mi-au facut-o :)

P.S. Arbitrajul a fost din nou potrivnic noua,dar in fata vointei si devotamentului ,nici macar hotii astia nu au cum sa castige.

Giani
    Member

Spre rusinea mea nu am putut veni. Un impuls mult mai puternic (si un defect de memorie, uitasem ca jucam sambata) m-a impins sa fac voluntariat si sa strang semnaturi pentru oprirea a ceea ce se contureaza a fi un dezastru ecologic in inima Apusenilor, la Rosia Montana. Nu pot sa nu imi exprim bucuria pentru acest rezultat; nu am vazut meciul, dar inteleg ca Sportul Studentesc a jucat cu totul altceva comparativ cu ceea ce stiam. Am citit in presa ca Vasluiul a avut practic o singura ocazie clara, cand un bantustanez a sutat in Popescu, si in rest nimic. Sper ca trendul ascendent al echipei noastre sa continue si de Craciun sa savuram porcul cu 21 de puncte in clasament.

Zibling
    Member

A meritat sa vin astazi pe stadion si sa vad o victorie muncita a studentilor nostri… Bravo si lui Leo Dobre ca n-a stat s-o mai frece cand sutat la poarta. Apoi, tanarul nostru jucator a ajutat si in aparare cu 3 respingeri f.utile.

Insa, faza meciului a creat-i Ferfelea in repriza a doua. Cu un pic de noroc, a trecut mingea printre picioarele a 3 vasluieni, dar nu a mai apucat sa puna si ceva efect in balonul sutat in bara. Cred ca ar fi fost scorul campionatului si puteam face din acest meci ceva asemanator cu acel 3-0 de anul trecut de acasa cu CFR Cluj.

“Cinste lor, cinste lor, studentilor!”

07Ex
    Keymaster

Porumboiu a “TURBAT” după înfrângerea cu Sportul: “Jucătorii au fost PENIBILI! Nu-mi vine să cred!”

Sportul Studenţesc a produs surpriza etapei a 15-a, reuşind să o învingă pe FC Vaslui în “Regie” cu 1-0. Moldovenii au ratat astfel şansa de a se apropia de plutonul fruntaş din Liga 1, rămânând la 9 puncte în spatele liderului Dinamo, care are şi un meci mai puţin disputat.

Adrian Porumboiu a răbufnit la finalul partidei pierdute de elevii lui Viorel Hizo.
    “Jocul a fost penibi, jucătorii au fost penibili, nu îmi vine să cred ce au jucat azi, ce-a fost asta? Ce pretenţii să am de la meciul cu Lazio, dacă nu suntem în stare să batem Sportul? Nu am cum să îi îmbărbătez eu în niciun fel, pur şi simplu nu găsesc nicio explicaţie pentru jocul ăsta”, a declarat Porumboiu după meciul din “Regie”.

Isăilă: “Nu ne putem bucura prea mult, cele trei puncte nu înseamnă foarte mult”

Antrenorul Daniel Isăilă a declarat, sâmbătă, că formaţia Sportul Studenţesc a obţinut trei puncte în meciul cu FC Vaslui, scor 1-0, în etapa a XV-a a Ligii I, dar că acestea nu înseamnă foarte mult, ţinând cont de poziţia din clasament a echipei sale.

“Eu am încercat să le transmit jucătorilor să creadă în posibilităţile lor, pentru că au calităţi şi să se bată până la capăt. Nu cred că îşi permitea Vasluiul să fie relaxată, ei au obiective măreţe de câţiva ani. Noi am câştigat trei puncte, dar nu ne putem bucura prea mult, pentru că nu înseamnă foarte mult. Este un lucru pozitiv că am câştigat după atâta timp, dar gândurile mele se îndreaptă spre Rapid. Trebuie să obţinem maximum posibil din fiecare meci”, a spus Isăilă.
    La rândul său, jucătorul Marius Curelea a declarat că victoria de sâmbătă a fost una muncită. “Sunt primele puncte reuşite de când a venit noul antrenor. E o victorie muncită, pentru noi era important să ieşim din zona retrogrradării. Nu ştiu dacă cei de la Vaslui ne-au luat de sus. Noi am jucat bine, fiecare şi-a făcut treaba. A fost un meci echilibrat, nu cred că s-a văzut diferenţa din clasament”, a spus jucătorul.
    Echipa Sportul Studenţesc a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia FC Vaslui, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I. Golul a fost reuşit de Leonard Dobre, în minutul 16.

victorie cruciala, vitala, etc…..imi pare extrem de rau ca nu am ajuns la meci, dar pe de-o parte imi pare bine ca nu am venit, ca am batut…daca veneam eu la meci sigur pierdeam :) Doamne Ajuta sa o tinem cat de cat pe un drum ascendent

sircos
    Member

bravo baieti! fortza sportul !

si sper sa nu fie doar un foc de paie :-

ultrasro
    Member

Am simtit sambata ca este posibila victorie dupa primele 2-3 minute in care toti cei din peluza am remarcat ca ai nostri joaca altceva, adica mult mai bine!

ovidiu
    Member

@ultrasro wrote:

Am simtit sambata ca este posibila victorie dupa primele 2-3 minute in care toti cei din peluza am remarcat ca ai nostri joaca altceva, adica mult mai bine!

Si eu am simtit-o, dar din fata televizorului :) ! S-a cam vazut ca se incearca a se juca altceva, dar si cei de la Vaslui parca au fost legati de picioare. Sper sa se incerce o inchegare mai buna a jocului si pe viitor si sa nu ramana o victorie izolata (dupa care si asa am asteptat de muuuuuuult timp).
    Mi-a placut cel mai mult faptul ca la gol Dobre a fugit spre poarta cu capul sus, urmarind reactiile portarului advers (ceea ce la celalalt atacant, Curelea, nu se prea intampla, el cand ia mingea baga capul in pamant si, in cele mai multe cazuri, nu prea mai stie ce sa faca cu mingea). Ai nostrii au pus osul cu mai mult interes, vazand ca se poate.
    Pacat de Ferfelea, care a avut si o lovitura libera bine batuta si o ocazie cu mingea in bara, ca nu a reusit sa o bage in ate.
    Totusi mai este mult de lucru asta avand in vedere ca Dobre dupa gol nu prea s-a mai intalnit cu mingea, bulevardul Maxim exista, conducatorul de joc ne cam lipseste, iar apararea de multe ori bubuie mingile, panicata.
    Arbitrajul a fost “superb” :ymdevil: cu 5 – 10% favoritisme, dar pentru oaspeti. N-am prea inteles rosul lui Farmache, n-am vazut nici o intentie de tragere de timp, eliminarea lui Isaila ????????, iar la prelungiri: 5 min. am dat pe spate. Oricum la capitolul de rosii stam destul de bine spre foarte bine. Oare in campionatul trecut am avut 4 de toate?

Dar s-a obtinut o VICTORIE. Felicitari baietilor si la mai multe.

07Ex
    Keymaster

@ovidiu wrote:

S-a cam vazut ca se incearca a se juca altceva,

Deci sa inteleg ca Isaila face treaba buna ca antrenor? Pana acum jocul nu s-a legat, zic eu, si din cauza antrenorului, care ori a fost inexistent, ori nu a reusit sa aplice o tactica in jocul baietilor.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@ovidiu wrote:

S-a cam vazut ca se incearca a se juca altceva,

Deci sa inteleg ca Isaila face treaba buna ca antrenor? Pana acum jocul nu s-a legat, zic eu, si din cauza antrenorului, care ori a fost inexistent, ori nu a reusit sa aplice o tactica in jocul baietilor.

sper ca “minunea” sa nu tina doar o etapa……Isaila are mult de lucrat cu jucatorii…..

Radu Dobrin
    Member

din pacate am ratat meciul uitind cu desavirsire de el :( Asta dupa ce l-am pierdut si pe cel din debut, asa ca in turul asta nu am vazut nici o victorie a echipei. In rest le-am vazut pe toate 8-|

Daca macar legam citeva pase in (fosta) potcoava, tot e ceva…hai sa vedem

C C UK
    Member

CINSTE LOR CINSTE LOR CINSTE LOR STUDENTIILOR !!! Se vede ca Isaila incearca sa se impuna la echipa,tot asa si ne mentinem in liga 1 …..salutare la toata lumea

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 13 posts - 16 through 28 (of 28 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.