27.06.2013 Sportul Studentesc – Rapid CFR Suceava 2-5(1-3)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 27.06.2013 Sportul Studentesc – Rapid CFR Suceava 2-5(1-3)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 111 total)
  • Author
    ngm
    Member

programarea meciului si jocul in sine nu este
    conditionat de plata. frf, prin comisii nu poate recunoaste ca
    a gresit asa ca vor sa platim gresala lor. dupa comunicare, asta
    dupa motivarea deciziei , trbuie sa o primim ( si noi stim cum
    nu primim corespondenta) dupa care se poate face recurs.
    pina atunci meciul va fi jucat si omologat.

ne vedem saptamina viitoare la meci si dupa meci la o bere.

cameliu
    Member

@ngm wrote:

ne vedem saptamina viitoare la meci si dupa meci la o bere.

Pai daca s-a respins cererea de anulare a reprogramarii, si reprogramarea a fost initial pusa pe 08 iunie, meciul nu se joaca maine?

ngm
    Member

RAPID CFR SUCEAVA NU ESTE DE ACORD CU REPROGRAMAREA MECIULUI CU SPORTUL!

“Jucătorii sunt plecaţi în concediu, staff-ul la fel, nu îi putem aduce să jucăm”

Federaţia a decis ca meciul dintre Sportul Studenţesc şi Rapid Suceava să se dispute, deşi iniţial formaţia din “Regie” nu fusese programată din cauza neachitării baremurilor pentru arbitri. Moldovenii nu sunt însă de acord cu jucarea meciului, motivând că ei au cheltuit deja nişte bani pentru deplasare. În plus şi jucătorii şi staff-ul sunt plecaţi în concediu şi nu pot fi chemaţi, aşa cum susţine directorul sportiv al clubului, Mihai Pilat.

“Nu suntem de acord cu rejucarea meciului cu Sportul. Vom face recurs, dar şi mai departe dacă este nevoie. O parte din staff-ul tehnic este deja plecat, jucători plecaţi la naţionala de tineret, alţii în vacanţă. E greu să îi adunăm acum, după terminarea campionatului. Noi am făcut deplasarea la Bucuresti pe 28 mai, am rămas până pe 30, pe 29 am primit decizia că nu mai are loc meciul. Toată problema este între direcţia competiţii şi Sportul. Am înţeles că l-au încadrat într-un articol de forţă majoră, care face posibilă desfăşurarea meciului după finalul campionatului. Ni s-a spus că este primul caz şi nu aveau unde să-l încadreze“, a declarat Mihai Pilat, la Sport Total FM.

dragos
    Member

fiind vorba despre un caz atipic pt FRF, iar federalii se dezic de orice decizie pe care o iau deunazi…….eu as da urmatorul verdict:
    Suceava castiga meciul (dar nu la masa verde), se salveaza si pica Chindia…..altminteri, o vor tine langa cu decizii si contra-decizii pana la anu’ :D

ngm
    Member

INDIFERENT DE CITE CONTESTATII SI MEMORII, MECIUL SE VA JUCA SAPTAMINA ACEASTA.

Tavi
    Member

^^^
    Când?

cameliu
    Member

@dragos wrote:

Suceava castiga meciul (dar nu la masa verde), se salveaza si pica Chindia…..altminteri, o vor tine langa cu decizii si contra-decizii pana la anu’ :D

Stai linistit, ca sare Chindia apoi cu contestatiile… ca de ce s-a jucat asa tarziu…

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

@dragos wrote:

Stai linistit, ca sare Chindia apoi cu contestatiile… ca de ce s-a jucat asa tarziu…

Asta am zis si eu acum cateva zile. Cum o dai nu-i bine, ori pentru noi, ori pentru Suceava ori pentru Chindia. Chiar sunt curios ce se va intampla pana la urma.

dragos
    Member

intr-adevar, va putea sari Chindia…..eu zic sa retrogradeze Dinamo 2 de 2 ori si gata :))

ngm
    Member

Comitetul Executiv al FRF, amânat din cauza nedisputării meciului dintre Sportul şi Rapid CFR

Comitetul Executiv al FRF în care urma, printre altele, să se omologheze clasamentele finale ale primelor trei ligi, a fost amânat din cauza problemelor ivite în urma amânării reprogramării meciului Sportul Studenţesc – Rapid CFR Suceava.

Întrebat dacă a amânat şedinţa Comitetului Executiv al FRF pentru a afla verdictul UEFA în cazul Stelei, Mircea Sandu, preşedintele Federaţiei, a răspuns pentru Mediafax: “Am amânat pentru că astăzi avem recurs, e posibil să fie reprogramat meciul Sportului cu Rapid CFR Suceava şi trebuie să aşteptăm desfăşurarea acestui meci. Nu are nicio altă conotaţie această amânare”.

liga2.prosport.ro

07Ex
    Keymaster

@ngm wrote:

e posibil să fie reprogramat meciul Sportului cu Rapid CFR Suceava

Deci “e posibil”, nu e o certitudine.

ngm
    Member

comisia se intuneste chiar la aceasta ora.
    nu se putea antepronunta .

cameliu
    Member

@ngm wrote:

comisia se intuneste chiar la aceasta ora.
    nu se putea antepronunta .

Nu s-a decis inca? Se joaca, nu se joaca? Retrogradam sau nu?

ngm
    Member

Federaţia îi ţine pe rapidişti în joc de glezne
    SUCEVENII SE PLÂNG CĂ TREBUIE SĂ-ŢI ŢINĂ JUCĂTORII LA ANTRENAMENTE, ÎN TIMP CE CEILALŢI, DE LA CELELALTE ECHIPE, SUNT ÎN VACANŢĂ

Clubul Rapid a primit abia marţi seară documentul cu motivarea deciziei luată de Comisia de Disciplină a FRF privind reprogramarea partidei cu Sportul Studenţesc Bucureşti contând pentru etapa a XXIX-a a Ligii secunde şi tot atunci oficialii grupării sucevene au înaintat recursul la această hotărâre.

„Până acum nu am fost înştiinţaţi oficial cu privire la data la care se va analiza contestaţia depusă de noi. Sper ca acest caz să se încheie cât mai repede, nu de alta dar nu e normal ca celelalte echipe să fie deja în vacanţă, iar noi să-i ţinem în continuare pe jucători la club, pe cazare şi masă”, a declarat preşedintele Rapidului, Gabriel Clim.

Vă reamintim că oficialii clubului Rapid nu au fost de acord cu decizia Federaţiei Române de Fotbal de a rejuca sâmbătă, pe 8 iunie, partida cu Sportul Studenţesc contând pentru etapa a XXIX-a şi drept urmare au formulat o contestaţie în acest sens către Comisia de Disciplină. Sucevenii au reclamat între altele că este neregulamentar să se programeze jocuri restante după încheierea campionatului şi au cerut explicaţii referitoare la faptul dacă echipa Sportul Studenţesc nu ar trebui totuşi retrogradată din oficiu, în condiţiile în care a fost neprogramată de două ori pe parcursul unei ediţii de campionat.

Mai mult, avocaţii Rapidului au reamintit membrilor Comisiei de Disciplină că echipa suceveană s-a deplasat pe data de 3 iunie la Bucureşti pentru a onora partida cu Sportul Studenţesc, a cheltuit în jur de 10.000 de lei cu transportul şi cazarea jucătorilor şi nu este vina „ceferiştilor” că meciul a fost anulat iniţial din vina grupării bucureştene, după care a fost reprogramat din nou, ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat.

În eventualitatea în care meciul se va juca în cele din urmă, sucevenii nu au decât varianta victoriei pentru a se salva de la retrogradare.

liga2.prosport.ro

07Ex
    Keymaster

Deci pana la urma cum ramane cu meciul asta, jucam sau nu jucam?

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 111 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.