27.06.2013 Sportul Studentesc – Rapid CFR Suceava 2-5(1-3)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 27.06.2013 Sportul Studentesc – Rapid CFR Suceava 2-5(1-3)

Viewing 6 posts - 106 through 111 (of 111 total)
  • Author

azi am fost reporter la meci…si la final Ferfelea a spus ceva…ceva ce mi-e greu sa spun…ca ne putem desfiinta…va las mai jos scriptul exact cu ce a zis ferfelea

Viorel Ferfelea

18:03 eu unul nu am avut vacant deloc..m-am antrenat in fiecare zi

18:09 si astept sa se rezolve situatia mea cu judecata la Sportul si sa merg la o echipa

18:21 e f greu dar nu am ce sa fac..asta e siutatia…o stiti f bine la Sportul..si speram sa se resolve cat mai repede…

18:32 nu ..nu am mai vorbit cu el de 6 luni..nu stiu daca mai e la club..nu stiu daca clubul va mai exista..probabil, subliniez, si ultimul meci din istoria sportului…daca nu vine altcineva sau daca nu se intampla vreo minune probabil ca acesta a fost ultimul meci al echipei Sportul Studentesc

19:01 imi place sa joc fotbal si asta e meseria mea..atata timp cat pot sa o fac o voi face cu placere inidiferent daca sunt platit sau neplatit

19:13 mi-e dor de o echipa normal in care as putea sa joc un fotbal normal..cu o pregatire..un cantonament..sa intru in normalitate

19:25 nu am discutat eu personal..discutii au fost prin alti oameni…dar atata timp cat sunt inca la sportul vorbim degeaba

19:43 nu..niciodata la sportul nu am crezut niciodata ca se va intampla acest lucru si cu parere de rau cred ca se va inchide clubul daca nu se intampla un miracol

20:03 atat timp cat e situatia asta..nu stiu cum se poate iesi de aici..nu cred ca se mai poate iesi

20:15 nu batjocorit…pana la ruma eu imi fac datoria..isi bate fiecare joc de el si dumnezeu o s ail vada si o sa aiba grija de fiecare

20:30 cred ca a trecut f mult..un an 2 3…nu s-a mai vorbit cu el deloc…dumnealui a spus ca nu mai e la club…noi nu avem cu cine discuta…situatia e incerta…o echipa care nu are stadion..nu are jucatori..e o situatie tragic

21:06 e aiurea…am jucat ultimul meci pe stadionul giulesti..in loc sa jucam pe stadionul nostru dar nu cred ca se mai poate face ceva

21:23 ati vazut ce situatie a fost..ba programari neprogramari amanari..s-a jcuat…a fost un antrenament bun..si atat

Zibling
    Member

Mersi pt informatii, Mimi !

Da, stiu ca multora le este greu sa creada ca acest club se va desfiinta. La fel, acestor “multora” care n-au venit ieri la meci, in conditiile in care eu le-am spus ca va fi un meci istoric, probabil ultimul din istoria Sportului Studentesc, le urez “sa-si roada unghiile in continuare”.

Imi amintesc f.clar ca acum vreo 8 ani cand cumparam primul meu set complet de echipament-replica al Sportului Studentesc de la RazvanR ca i-am spus ca in cativa ani ne vom desfiinta. Nu mai stiu despre ce era discutia la momentul respectiv, insa vag imi amintesc ca a fost o perioada cand patronul V.Siman vroia sa mute echipa in alt oras (Urziceni, Tg.Jiu, nu mai stiu).

Putem compara situatia Sportului Studentesc din ultimii 10 ani (aproximativ) cu situatia unei persoane grav bolnave care a suferit mai multe infarcte (retrogradari abuzive sau regulamentare, probleme contractuale, probleme de licentiere etc.) si care in returul acestui sezon s-a aflat intr-o coma profunda. Ce urmeaza pt cineva care a fost atat de grav bolnav ???

ngm
    Member

TE TREZESTI DIN COMA, TE RECUPEREZI SI ITI REVII TOTAL.
    NU MAI VENITI CU ZVONURI ALARMANTE. NU NE DESFINTAM.

DIN TUR VOM JUCA IN REGIE , SI VOM AVEA ECHIPA.
    MAI E PUTIN, PINA ATUNCI VACANTA PLACUTA !!!

ZIBLING ALTE PREVIZIUNI MAI AI ?
    POATE DESPRE VIITORUL TARII, EUROPEI, DRAGOMIR ETC.
    DIN CELE CARE S-AU ADEVERIT, CITEVA MACAR .
    SA NU SE SUPERE HARRA SAU MAMA OMIDA. NUMAI BINE !!!

ngm
    Member

Sucevenii au bătut pe Sportul Under 18!

Virgil Andronache a trimis în meciul de ieri o formulă de joc cu foarte mulţi puşti talentaţi, singurii seniori fiind căpitanul Ferfelea (28 de ani) şi mijlocaşul Bogdan Barbu (21 de ani). Restul jucătorilor folosiţi de tehnicianul Sportului au fost juniori U18, cei mai vârstnici fiind lateralii stânga Dumitrescu şi Văduva, ambii născuţi în 1995. Grosul echipei a fost format din fotbalişti născuţi în 1996, incluzându-i aici pe internaţionalii de juniori Vâlceanu, Baniţă, C. Mihai, Riţă, Paţurcă şi Mareş. Recordul de vârstă a fost stabilit de mezinul Daniel Cârjan, cel care va împlini 16 ani de abia în decembrie anul acesta
    Lista “copiilor” a fost completată cu rezervele nefolosite. Capitol la care Andronache a mai avut pe bancă alţi trei juniori ’97, dar şi un ’96. De partea cealaltă, după eliminarea lui Zăvoi, sucevenii au fost nevoiţi să îl introducă între buturi pe juniorul de 17 ani Toma Niga , prilej cu care acesta a debutat în Liga a II-a. Înaltul portar al Rapidului a avut destule emoţii, fiind la un pas de a le pune pe tavă studenţilor golul de 2-1 la un presing insistent al lui Ferfelea. De remarcat, că ceilalţi mezini ai sucevenilor care au mai figurat pe foaia de rezerve au fost doi jucători născuţi în 1995. Dacă Vornicu a prins ultimele 6 minute, fiind introdus în locul lui Chiriac, în timp ce Fedorovici a rămas în statistica sezonului doar cu câteva prezenţe pe banca de rezerve a Rapidului, fără a debuta în Liga a II-a.

STATISTICI

– 8 jucători născuţi în 1996 au evoluat ieri pe Giuleşti, 7 dintre ei fiind în tabăra Sportului

– din minutul 21, ambele echipe au avut între buturi câte un portar născut în 1996

– cel mai mic jucător va împlini 16 ani de abia în decembrie

– Sportul este singura echipă din Liga a II-a care a folosit în teren în acest sezon jucători născuţi în 1997, în speţă Răzvan Popa şi Cârjan

– 51 de jucători au evoluat pentru Sportul în acest sezon, dintre care doar 15 au fost peste 21 de ani, adică născuţi înainte de 1 ianuarie 1993

liga2.prosport.ro

ngm
    Member

Andronache: “Ne-a lipsit enorm Patriche în defensivă”

Scorul final al ultimului meci din acest sezon al Ligii a II-a a fost unul destul de aspru pentru “studenţii” găzduiţi din nou de arena din Giuleşti, sucevenii învingând cu 5-2, după ce au condus la pauză cu 3-1. Însă circumstanţe atenuante pentru puştii lui Andronache au existat, în condiţiile în care au făcut faţă cu brio mai bine de jumătate de oră. Chiar dacă l-au avut în teren pe experimentatul Ferfelea, autorul unei duble de efect, “studenţii” au suferit cel mai mult în defensivă. Acolo, cuplul de fundaşi centrali Cosmin Mihai – Alex Riţă a dat tot ce a avut mai bun, însă nu a fost de ajuns. Cei doi tineri internaţionali de juniori au fost dezavantajaţi şi de talia inferioară adversarilor direcţi, în special în duelurile cu solidul Mircea Negru.

Absenţa unui jucător cu experienţă în acest compartiment a contat enorm în economia jocului. Acest lucru a fost recunoscut după meci şi de tehnicianul Sportului, Virgil Andronache (foto dreapta) declarând pentru Liga2.ro: “Îmi pare rău de aceşti copii, pentru că au avut o şansă să arate că meciul cu Dunărea nu a fost o întâmplare. Ne-a lipsit enorm Patriche, prezenţa sa în teren alături de Ferfelea, la meciul de la Galaţi, dându-le juniorilor noştri un mare plus de siguranţă şi încredere. Din păcate, între timp Patriche a devenit liber de contract şi nu l-am mai putut folosi azi. Vă daţi seama că, la experienţa lui, ar fi fost omul ideal să îl ţină în frâu pe Negru în acest meci. Am jucat foarte bine în prima jumătatea de oră a meciului, iar dacă Ferfelea dădea gol la acea fază când i-a suflat mingea portarului, poate altfel s-ar fi scris soarta meciului la 2-1 pentru noi. Totuşi, dacă e să arunc o privire în urmă la evoluţia puştilor mei în acest sezon, nu pot decât să mă declar mulţumit de prestaţiile lor, în condiţiile în care vorbim de juniori de 17-18 ani, ba chiar şi 16 în unele cazuri”.

/liga2.prosport.ro

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 6 posts - 106 through 111 (of 111 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.