27.09.2003 Sportul Studentesc – FCM Targoviste 1-1

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 27.09.2003 Sportul Studentesc – FCM Targoviste 1-1

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 36 total)
  • Author
    multi
    Member

Na ca s-a facut si 1-1 !!!!!!!!!!
    Si sintem deja in prelungiri !
    Cine zicea ca o sa cistigam seria fara sa transpiram? Se pare ca o sa tragem ceva pina atunci !

multi
    Member

S-a terminat 1-1 !
    ( Cu o ultima ratare in ultimele secunde …) Ce pacat ca si in B se joaca tot pe goluri !

cameliu
    Member

Pai cam asa e cu transpiratul…
    s-a cam terminat cu defilatul!

ManU
    Member

Am jucat bine daca ma gandesc ca am evoluat in 10 oameni. Am avut ocazii dar si ceva ghinion. Sau ei au avut bulan. Din doua ocazii au marcat un gol. Ne lipseste Padure.
    Concluzia mea ar fi ca nu avem echipa de A.
    Parerea voastra ?

cameliu
    Member

Seria a II-a
    Extensiv Craiova – Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1-1
    Inter-Gaz Bucureşti – Internaţional Piteşti 3-1
    ARO Câmpulung Muscel – Juventus Bucureşti 0-0
    Rulmentul Alexandria – Minerul Venus Motru 1-1
    Sportul Studenţesc – FCM Târgovişte 1-1
    Dacia Mioveni – Eelectromagnetica Bucureşti 3-0
    Rarora Râmnicu Vâlcea – Building Vânju Mare 2-2
    Cimentul Fieni – Unirea Urziceni 0-1

Pandurii is la 2 puncte in spate. Urziceni si Mioveni la 4!

cameliu
    Member

Chestia e ca ceva ne lipseste.
    Si cu plecarile astea am putea face fata Diviziei A dar ceva trebuie schimbat in mentalitate. Si daca Petrescu nu va reusi inseamna ca n-om avea valoare.

Uite la Alba, cu un lot mai slab valoric decit al nostru (e drept ca-l au pe Maier), bat la Bistrita, la National, egal cu Steaua. Un 1-5 acasa cu Argesul nu i-a darimat dimpotriva. Noi dupa un esec… asteptam altele… Asta e!

multi
    Member

Hai ca am avut ceva bafta ! Si-asa ne sufla Pandurii in ceafa… si la ce evolutie a avut Extensiv pina azi… tare ma mir ca nu ne-au ajuns ! Vecini acolo… or fi fost orgolii locale la mijloc !

ultrasro
    Member

Era chiar o minune sa nu lase urme plecarea lui, trebuie cateva meciuri sa-i preia cineva atributiile…. E chestie si de incredere….
    Sa nu uitam acum ca cel mai experientat jucator din lot este Stanca la 23 de ani. Asa ca trebuie sa-i intelegem atunci cand gresesc uneori. Azi spre deosebire de meciiul de la Otopeni am avut si mai multa nesansa. Fundasii adversi au scos de doua ori de pe linia portii, portarul lor a scos de 2 ori de sub bara, iar atacantii nostri au ratat de 2-3 ori in mod incredibil. Iar golul lor a fost marcat la singurul sut pe spatiul portii, un fel de bolta la coltul lung in vinclul din stanga lui Stanca. Pot sa spun ca a fost un Eurogol…. Din pacate in poarta noastra….

ManU
    Member

Fara cativa jucatori cu experienta si cat de cat valoare, nu cred ca putem rezista in A. Iar ca sa vina acesti jucatori cu experienta ar fi nevoie de bani. Ca doar n-o sa-i tina Siman pe contracte de juniori.
    Dar sa ne multumim cu atat cat avem !

ultrasro
    Member

Targovistenii au jucat intr-o formula extrem de artagoasa adica
    1-6-3-1 in marea majoritate a timpului cu un marcaj extrem de agresiv. Sa nu uitam ca e al doilea meci egal facut cu Targovistea luna asta. Am vazut acum reluarea golului lor si pot spune ca a fost de nota 10….

07Ex
    Keymaster

Primul meci de campionat vazut de mine “live” dupa peste 11 ani. :D

Se pare insa ca am adus echipei ghinion avand in vedere ca cele 2 meciuri la care am asistat saptamana asta s-au terminat amandoua la egalitate. :(

Ca si ManU si eu sunt de parere ca echipa asa cum a jucat astazi nu prea are fason de divizia A, dar sper ca un an in B sa ne caleasca iar daca promovam sa reusim sa ramanem in A cu jucatorii pe care-i avem. Sunt sigur insa ca odata ce jucatorii vor capata experienta diviziei A nu vom avea probleme.

07Ex
    Keymaster

Cimentul, Rarora, si Aro sunt principalele candidate la retrogradare. Noi si Pandurii la promovare. Intr-adevar am avut noroc ca si Extensiv a facut egal cu Pandurii. :)

ultrasro
    Member

Destul de multe raspunsuri date la mesaje, parca a fost in sesiune de restante…. :)

Andrei
    Member

Da nici matalutza n-ai prea avut somnul lin… de-ai postat la 6 am

Giani
    Member

Tata, degeaba injuram arbitrul ca l-a eliminat pe Maxim in prima repriza. Sa fim seriosi: nu am vazut decat ultimele 25 de minute ale meciului si tot mi s-a acrit. I-a dat Rusu o pasa lui Mazilu de l-a lasat cu poarta goala in fata, cum drak a reusit s-o dea pe langa, si inca la o distanta apreciabila, e intrebare de Dosarele X.

Plus alte ratari, plus statul cu partile moi in poarta… ar trebui ca Samanul sa-i dea lui Stanca spor de toxicitate pentru meciul asta.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 36 total)
  • The topic ‘27.09.2003 Sportul Studentesc – FCM Targoviste 1-1’ is closed to new replies.