27.09.2003 Sportul Studentesc – FCM Targoviste 1-1

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 27.09.2003 Sportul Studentesc – FCM Targoviste 1-1

Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Pai daca tot am postat noaptea trecuta cu mult dupa miezul noptii dece nu as repeta povestea si astazi, nu? :)

07Ex
    Keymaster

Eu zic ca am avut si mult ghinion la meciul asta. Chindia au avut numai un singur sut pe poarta si ala a fost gol. Noi in schimb nu ne dezmintim si ratam cu nonsalanta si cu poarta goala.

Ultras
    Member

Jocul nu s-a legat de loc! In acest moment (sau mai bine zis in acest meci) nu avem mijloc! E fracturat! Nu pot sa inteleg de ce insista sa joace cu Negru inchizator (tot meciul). Se vede de la o posta ca baiatu’ nu le are cu asa ceva. Si parca fusese vorba ca il tinem cat mai departe de poarta. Dan Petrescu greseste pentru ca daca tot s-a apucat de experimente in Cupa ar trebui sa-i titularizeze pe Stere si Nicola. Pe Stere pentru ca Irimia sa revina pe post de mijlocas, iar Nicola pentru a capata experienta fiind singurul care ar putea deveni un coordonator de joc cel putin bunicel. De Maxim nu mai zic nimic, interventiile lui total aiurea ne-au lasat in 10 o repriza intreaga. Merita eliminat nu atat pentru duritatea faulturilor, cat pentru ca a fost un bezmetic!

Raman la parerea mea ca vom defila, iar meciul de ieri il trec in categoria accidentelor care se intampla la case mult mai mari nu numai la o echipa la care “decanul” de varsta are 23 de ani

dragos
    Member

intr-adevar, prima repriza a fost anemica.
    in mitanul secund am reusit sa deschidem scorul (caci am inceput mai curajos jocul), dar am ratat incredibil (cine oare??? MAZILU) si am “stat” la umbra unui 1-0 mic….este adevarat ca si oaspetii au tras de timp cu orice ocazie, s-au aparat supraaglomerat….iar in final puteam marca dar s-a respins de pe linia portii…..PACAT !!!!
    POATE NE TREZIM DIN VISE PT. DIV. A!!!!

iar MAZILU ar trebui sa fie mai putin visator!!!!!!!!!

la motru ne asteapta BRIGADA MOTRU, insa sper sa castigam altfel se “subtiaza” sansele de promovare.

Ultras
    Member

Dan Petrescu a acuzat maniera de joc a adversarilor, precum si pe cea de arbitraj. Are dreptate ca targovistenii s-au aparat cu 11 jucatori, iar arbitrul le-a tolerat tragerile de timp si a fragmentat jocul acordand lovituri libere la caderile teatrale ale acestora. Dar aceasta nu este decat o scuza! Nu este o justificare! Nimeni nu ia impiedicat pe Mazilu, Bucur, Negru etc. sa introduca mingea in poarta de 2-3 ori. Nici adversarii, nici arbitrul! Si ar trebui Bursucu’ sa se gandeasca ca va intalni de-acum incolo numai formatii care vor pune curu-n poarta! In etapele care au trecut si am invins detasat am intalnit echipe care jucau fotbal (sau cel putin incercau). Asa ca vom trebui sa invingem anti-jocul, pe care in mare parte l-am prestat si noi sambata, neavand nici o conceptie clara. Ne-am aruncat la modul bezmetic peste adversar! In acest fel rezultatul unui meci seamana cu rezultatul de la loterie! Tine numai de inspiratia de moment!

Ultras
    Member

Building Vanju Mare isi reia obiceiul cu egalurile! Pana acum are 4 egaluri si 2 infrangeri si nici o victorie!

Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)
  • The topic ‘27.09.2003 Sportul Studentesc – FCM Targoviste 1-1’ is closed to new replies.