27.10.2006 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-0 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 27.10.2006 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-0 (0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 57 total)
  • Author
    cameliu
    Member

@kundiso wrote:

mi se pare ciudat ca dupa o infrangere sa se vada totul atat de negru. La urma-urmei mai sunt 21 de etape, iar pentru o promovare SS trebuie sa scoata 43 de puncte in 21 de meciuri. ?

Chestia e ca etapa viitoare vor ramine doar 20, apoi… 17… samd
    Oricum e un progres IMENS de la 0-6 la Buzau, la 0-1 la Bacau, chiar daca e tot Moldova urmasilor, urmasilor nostri!
    Sa speram intr-un rezultat cu Botosani la nivelul celui cu Suceava!
    Sa uitam Bacau, Galati, Buzau si… Braila (astia nu stiu daca-s in Moldova desi-s la vreo 30 km de Galati, sau geografia mea de ardelean… ma tradeaza)

cameliu
    Member

In plus tot respectul pentru o echipa care ia 5 goluri in 13 meciuri, indiferent de cit fugeau ai nostri dupa mingile de aut… 5 ne-a dat Modelu in Regie doar intr-un meci, nu-n 13…

07Ex
    Keymaster

Daca aveti caseta meciului postati-o aici. Poate weekend-ul asta apuc sa modific site-ul. Merci anticipat.

Zibling
    Member

Dezamagit si trist dupa acest 0-1 de la Bacau, ma asteptam macar la un egal. Inca nu stiu unde vom obtine si noi prima victorie in deplasare sezonul asta, daca o vom obtine.

Cat despre includerea Buzaului in Moldova nu te vad bine. Am mai multi prieteni din Buzau care sunt gata sa puna pe bat pielea celor care-i eticheteaza drept “moldoveni”. 8)

ashone
    Member

@franz_kafka wrote:

Am gresit, nr. 2 nu seamana cu Gladiatorul…
    Nu stiu cati dintre voi au apucat sa-si traiasca o parte a copilariei pe vremea epocii de aur (cei drept, eu nu ar trebui sa ma plang pentru ca, in aceasta privinta, anii mei nu au depasit cu mult o duzina), dar imi amintesc ca existau niste reviste cu benzi desenate foarte apreciate printre… soimii patriei si pionerii de atunci (nu-i exclus si printre utc-isti si chiar membrii de frunte a partidului, poate chiar la nivelul infricosatoarelor Cabinete nr. 1 si 2)!
    Asa ca, amintindu-mi de revistele de care v-am pomenit, cred ca nr. 2 seamana perfect nu cu Gladiatorul, ci, mai degarba, cu Rahan, doar ca nu-i blond.
    Oricum, numitii Prunea F si Lupescu I se asemana leit cu… Loleck si Boleck.

am vazut doar ultimele 10 minute din meci dar l-am remarcat si eu pa doiaru nostru si m-a impresionat profund fizicu lui. imediat si pe mine m-a dus gindul la rahan din reviste. am sunat pe zibling, nu stia nimic de el, am sunat pe giani si mi-a zis ca ar fi junior de 18 ani 😯 😯 😯 care ai informatii complete despre el pune-le tata aci sa vedem si noi despre ce e vorba !!!!!

franz_kafka
    Member
    ashone wrote:
    am vazut doar ultimele 10 minute din meci dar l-am remarcat si eu pa doiaru nostru si m-a impresionat profund fizicu lui!!!

Ashone,
    In fotbalul modern, ma gandesc ca poti face o stralucita cariera de jucator profesionist cu un astfel de fizic impresionant! Ii mai trebuie, probabil, ceva experienta…

Cineva zicea ca la Bacau a fost ghinion. Nu, n-a fost ghinion, a fost nestiinta. Tone de mingi in aut, degajari disperate, lipsa de tehnica, si tot asa. Bacaul a fost la pamant iar noi sub ei. Asta-i realitatea. Iar la capitolul angajament, no comment.
    Echipa are insa circumstante atenuante: inca nu suntem o echipa. Mai multi jucatori pusi laolalta pe teren. Reconstructie masiva scrie pe ei. Misiune grea pentru Multescu dar are sansele sa faca ce a facut Balint.
    Promovare? Ati inebunit? Cu jocul asta?

E bine ca are fizic. In fotbalul de azi, daca nu ai fizic… Trei sferturi din jucatorii echipei noastre sunt trasi printr-un inel. Ca majoritatea fotbalistilor din Romania.
    Hraniti jucatorii! Bagati-i la sala de forta!

franz_kafka
    Member

Domnule Vasile Siman, daca doriti performanta, lasati paltoanele si parfumurile pt fotbalisti (eventual numai pt sarbatori) si puneti sa fie indopati jucatorii macar cu vitaminele copilariei dvs: Milupa si Cavit (pe atunci, acestea erau accesibile doar odraslelor nomenclaturiste, insa acum, in plin capitalism,… nu inteleg)

cameliu
    Member

Prosport

Victorie fara emotii

FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-0

FACIL Moldovenii au învins la limita o echipa, Sportul, de nerecunoscut

Cu mici exceptii, bacauanii au dominat jocul, obtinând trei puncte în fata unei echipe bucurestene lipsite de idei.

Dupa o prima jumatate de ora echilibrata, gazdele si-au trecut în cont doua mari ocazii prin Doltea si Verdes. Repriza a doua a început în nota de dominare a gazdelor, care au si reusit sa deschida scorul prin Marian Tanasa. Acesta a trimis cu capul în poarta dupa un corner excelent executat de Beceru. “Studentii” au ratat egalarea prin Costin (‘70), sutul acestuia trecând peste poarta. Ultima ocazie a meciului a fost ratata de Mavriche, care nu a putut dubla avantajul gazdelor din opt metri.

multi
    Member

La barza chioara ii face Dumnezeu cuib. Dupa rezultatele de etapa asta stam mai bine decat saptamana trecuta :? Deci se mai poate vorbi de promovare. Intrebarea e ce facem daca promovam?

Spawn09
    Member

DACA promovam?asa am facut si anu trecut “Mama ce facem DACA o sa castigam campionatu..” si ete ce am facut am ajuns in liga secunda asa ca sa vorbim de promovare cam prin etapa 25 – 30

lucian
    Member

am fost dezamagit de jocul alor nostri… am trecut dintr=o extrema in alta, dupa ce saptamana trecuta eram super-incantat! s-ar putea ca, kafka sa fi avut dreptate cu problemele cetatii suceava…. vom vedea pe termen lung ce se va mai intampla, oricum rezultatele etapei sint incurajatoare (adica nici ceilalti nu sint de neinvins)!
    nu inteleg de ce l-a folosit multescu pe stanca? el imprima o relaxare nefireasca echipei (prin felul lui de a juca)! popescu imi pare mult mai sigur!

lucian
    Member

@ashone wrote:

@franz_kafka wrote:

Am gresit, nr. 2 nu seamana cu Gladiatorul…
    Nu stiu cati dintre voi au apucat sa-si traiasca o parte a copilariei pe vremea epocii de aur (cei drept, eu nu ar trebui sa ma plang pentru ca, in aceasta privinta, anii mei nu au depasit cu mult o duzina), dar imi amintesc ca existau niste reviste cu benzi desenate foarte apreciate printre… soimii patriei si pionerii de atunci (nu-i exclus si printre utc-isti si chiar membrii de frunte a partidului, poate chiar la nivelul infricosatoarelor Cabinete nr. 1 si 2)!
    Asa ca, amintindu-mi de revistele de care v-am pomenit, cred ca nr. 2 seamana perfect nu cu Gladiatorul, ci, mai degarba, cu Rahan, doar ca nu-i blond.
    Oricum, numitii Prunea F si Lupescu I se asemana leit cu… Loleck si Boleck.

am vazut doar ultimele 10 minute din meci dar l-am remarcat si eu pa doiaru nostru si m-a impresionat profund fizicu lui. imediat si pe mine m-a dus gindul la rahan din reviste. am sunat pe zibling, nu stia nimic de el, am sunat pe giani si mi-a zis ca ar fi junior de 18 ani 😯 😯 😯 care ai informatii complete despre el pune-le tata aci sa vedem si noi despre ce e vorba !!!!!

din cate am inteles ar fi vorba de andrei stanga, fiul fostului handbalist

sorin
    Member

promovarea nu e pierduta, uitati-va la rezultatele de azi. intre locul unu si noi sint sase puncte.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 57 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.