27.10.2006 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-0 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 27.10.2006 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-0 (0-0)

Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)
  • Author
    cameliu
    Member

gazeta:

Iz de fotbal
    Dan Sion (Bacău), George Ioniţă

Băcăuanii şi “studenţii” au demonstrat aseară de ce se zbat în liga secundă, practicînd un joc modest într-o atmosferă ca la teatru

Deşi aseară s-au confruntat FCM Bacău şi Sportul, echipe cu tradiţie în primul eşalon, fotbalul a dovedit că poate fi ironic şi a strîns la stadion doar 300 de spectatori. La urma urmei, două formaţii din liga secundă, una de pe locul 14 şi cealaltă de pe poziţia a 7-a, nu puteau anunţa spectacol.

Jindul de bătăliile cu granzii României i-a determinat pe moldoveni să asedieze poarta lui Stanca încă din primul sfert de oră, fără rezultat însă. De partea cealaltă, “studenţii” şi-au amintit parcă de fulgerătorul contraatac al Sportului din sezonul trecut. Astfel, primul act a avut scene nedecisive, cu băcăuanul Trofin şi bucureşteanul Varga în roluri principale.

A doua repriză a adus nervi de partea regizorilor Popovici şi Mulţescu, dar şi un gol. Marian Tănasă, intrat pe teren la pauză, a înscris în minutul 60 după un an şi jumătate pe stadionul din Bacău, printr-o lovitură de cap din 7 metri. Zbuciumul Sportului a fost prea timid şi cortina s-a tras la 1-0 pentru Bacău.

ultrasro
    Member

In conditile in care a lipsit si ultimul titular din defensiva echipei, actualul capitan Alin Ratiu, eu zic ca rezultatul nu e asa de condamnat ;)

Nu am vazut meciul…la ora lui ma bagasem deja in pat, la cabana Omu, si m-a luat somnul la pauza dupa ce Florin mi-a spus ca este 0-0 :)

Spawn09
    Member

offtopic ultras ai luat traseul la picior sau tel;ecabina – babele – vf omu? trebuia sa ma duc si eu azi la munte dar n-am mai fost….

cameliu
    Member

@Spawn09 wrote:

offtopic ultras ai luat traseul la picior sau tel;ecabina – babele – vf omu? trebuia sa ma duc si eu azi la munte dar n-am mai fost….

ultrasro cu telecabina?
    picat de somn de la efortul telecabinei 😆 😆 😆

ultrasro
    Member

Aflasem ca vineri va fi o zi superba si am vrut sa pot merge toata ziua pe munte.

Ca urmare am luat telecabina de la Busteni spre Babele astfel incat la ora 9.25 eram deja sus pe Platoul Bucegilor, scurtand astfel cu cel putin 3 ore taseul extrem de lung ce urma. Am inceput sa cobor spre Pestera cantand de zor: Forza Sportul,ole, Forza Sporetul Ole, oricum muntele era aproape pustiu. La Pestera am observat terenul de fotbal al bazei de antrenament al echipei din Fieni, care apartine de combinatul de ciment ca si hotelul Pestera. Am continuat pe drumul ce duce spre Padina apoi poteca spre casa de vanatoare din cheile Horoabei. De acolo am intrat pe canionul Horoabei, traseu nemarcat, unde intalnesti o multime de cascade, arcade din piatra, chei inguste, surplombe, bolovani pe care trebuie sa te cateri si multe alte surprize. Am urcat canionul care continua cu valea semiseaca a Horoabei pana pe muntele Batrana, la marginea abruptului vestic al Bucegilor. De acolo am continuat drumul peste munti si vai pana la cabana Omul unde am ajuns exact in momentul apusului, 18.30.

Sambata am plecat din Omu spre Varful Scara pe la ora 10, cu coborare pe culmea Tiganesti, trecand printre coltii cu acelasi nume,. Apoi am mers la lacul Tiganesti si evident ca am trecut peste Padina Crucii inainte de a cobori la Cabana Malaiesti. De acolo prin traseul Tache Ionescu am iesit la Pichetul Rosu si in continuare spre Poiana Costilei cu iesirea in Valea Cerbului prin Plaiul Finului. Am ajuns la 6 seara in Busteni, am luat masa la restaurantul Casa Ancutei, trenul spre Bucuresti la 19,49 cu ajungerea in gara de nord la 21.49. De maine vremea se strica in toata tara, am fost un inspirat. Doua zile in care am mers in destule randuri cu tricou cu manneca scurta pe crestele muntilor ca in plina vara!

Spawn09
    Member

la malaiesti am fost si eu saptamana trecuta acelas traseu ca al tau la coborare doar ca eu l-=am facut la urcare de la pichetu rosu pana in valea malaiesti n-am mai ajuns si la cabana ca nu aveam timp am facut un traseu de 1 zi. te-am intrebat daca ai urcat cu telecabina pt ca stiu ca traseu pana la omu e de cel putin 7-8 ore mers voiniceste pe vremea asta….

Ultras
    Member

Multe experimente noi la meciul de la Bacau.

Stanca
    Ciupe, Patrichi, Cazan (Andrei Stanga), Dedu
    Cristian Ionita (Costin Gheorghe), Nicola (Banuta?), Ferfelea, Tarnacop
    Varga, Curelea

Cazan a jucat bine prima repriza, chiar mi-a placut, la fel si Cristian Ionita. Singurul regret ca nu a jucat Pauna, iar pe Stanga daca tot il foloseste sa il bage varf impins dupa modelul Vali Negru. Poate cade pe vreo doi si joaca adversari in inferioritate… 😈 Ciupe pare sa isi revina, ceea ce nu e rau de loc. Patrichi creste de la meci la meci
    Inca mai e de lucru si mai ales trebuie cristalizata o formula standard, pentru ca altfel relatiile de joc nu vor putea fi sudate prea curand… Oricum, cu in 6 puncte pana la sfarsitul turului si vom promova la pas, fara emotii… Nici nu imi pun astfel de probleme…

Ultras
    Member

Stadion: „Municipal”, spectatori: circa: 300. A inscris: M. TANASA (min. 60). Suturi la poarta: 7-3 (pe poarta: 4-2). Cornere: 7-3.
    FCM Bacau: Manea-David, Geaman, Isac-Taban, Beceru (min. 87 Mavriche), Trofin (min. 51 Botezatu), Spiridon, Matei-Doltea (min. 46 M. Tanasa), Verdes. Antr.: Cr. Popovici.
    Sportul Studentesc: Stanca-Patriche, Dedu, Cazan (min. 53 Stânga)-Ciupe, Nicola (min. 82 Banuta), Târnacop, Varga-Curelea, I. Cristian (min. 53 Costin). Antr.: Gh. Multescu.
    Cartonase galbene: Curelea (min. 31), Târnacop (‘36), Spiridon (min. 90+3).
    Arbitri: I. Biro (Medias)-D. Demetrescu (Rm. Vâlcea), D. Ilies (Brasov).

*asezarea la Sportul este cea de mai sus

07Ex
    Keymaster

Multam Ultras! Voi pune caseta tehnica a meciului pe site cat de curand.

Giani
    Member

Le multumesc jucatorilor pentru infrangere, altceva ce sa mai zic… si pe mine m-a impresionat acest Andrei Stanga, este imens, numai bun pentru ce se joaca azi in fotbal, conteaza mai putin daca stie sa dea cu piciorul in minge. Cred ca a fost si incomodat de acel tricuo care oricum nu statea pe el in niciun fel, cel mult “tipa”. Ma si gandeam la o strategie de joc: cu Stanga si Patriche in teren, sa jucam numai la modul de a obtine cat mai multe cornere (dar nu cu taranii de la otopeni). Cu detenta lui Patrick si fizicul lui Stanga, din 10 cornere sigur ies doua goluri.

Am cam jucat ca niste cizme in acest meci. Nasol rau, rau. degajari si pase aiurea… nimic.

Giani
    Member

Corect dane, noi am jucat slab. Vezi ca te sun zilele astea de pe mobilul lui george, imi coace creierul inca o idee de banner, si nu stiu cum sa o fac.

Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.