27.10.2010 Steaua Buc. – Sportul Studentesc 4-2(1-1,0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 27.10.2010 Steaua Buc. – Sportul Studentesc 4-2(1-1,0-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 82 total)
  • Author
    dragos
    Member

@Ace of Spades wrote:

Mai clateste-ti ochii cu declaratia lui Moldovan de mai sus,Andrei si scrie-mi dupa aceea daca inca mai sustii cele scrise.Daca propriul antrenor spune ca il doare in pix de cupa si face si misto de importanta ei,iti dai seama cat se va forta el sa pregateasca meciul.Astept sa ii cheme si pe stelisti in tribune ca din nou jucatorii nostri sa se simta “batmani” pe teren

exact, ai dreptate.

judecand la rece, dar realist:
    – chiar daca steaua are doar 1 zi de odihna intre meciul din campionat si cel de cupa – nu vor neglija aceasta competitie;
    daca va fi greu pt rezerve in prima repriza, dupa pauza vor intra titularii.
    – chiar daca vor juca cu cateva rezerve, rezervele lor sunt mai in forma decat rezervele noastre;
    – au avantajul terenului propriu;
    – au galeria de partea lor si pot crea presiune pe jucatori/arbitrii;
    – ne-au batut fara drept de apel in urma cu cateva sapt, iar jocul nostru este la fel….basca, avem acelasi antrenor :)) =))
    asadar, sa NU luam MULTEEEEE !!!! atat.

sircos
    Member

@adi wrote:

am cumparat 5 vuvuzele pentru suporterii SSB, cine vrea, sa-mi dea un pm sau un telefon.
    Abia astept sa dam un “concert” la un meci in Regie.

in afara stadionului poate, dar inauntru in niciun caz:
    http://www.ziare.com/articole/vuvuzele+interzise+liga+i

ngm
    Member

Ovidiu, frumos clipul cu tine si DJ Vasile !!!

Organizezi ceva miercuri sau mergem de capu’ nostru ?

ultrasro
    Member

Ne intalnim la 7 la intrarea in stadion iar la 7,30 mergem sa luam bilete ca sa prindem inceputul meciului.

Radu Dobrin
    Member

@sircos wrote:

@adi wrote:

am cumparat 5 vuvuzele pentru suporterii SSB, cine vrea, sa-mi dea un pm sau un telefon.
    Abia astept sa dam un “concert” la un meci in Regie.

in afara stadionului poate, dar inauntru in niciun caz:
    http://www.ziare.com/articole/vuvuzele+interzise+liga+i

nici o problema!…daca suporterii (toti trei) nu exista, nu au cum sa fie pedepsiti :|

sircos
    Member

Peste 150 de jandarmi (muahahaha :D) din cadrul Brigăzii Speciale de Intervenţie “Vlad Ţepeş” a Jandarmeriei vor asigura, miercuri, condiţiile de securitate pentru participanţii la meciul de fotbal dintre echipele Steaua Bucureşti şi Sportul Studenţesc, partidă care se va desfăşura pe stadionul din Ghencea, începând cu ora 20:45, în cadrul optimilor de finală ale Cupei României.

Accesul publicului în stadion va fi permis de la ora 18.45, iar începând cu ora 16:45 se va interzice vânzarea şi consumarea de băuturi alcoolice în apropierea arenei sportive.
    http://www.romaniansoccer.ro/stiri/21132/peste-280-de-jandarmi-la-meciurile-dinamo–alro-slatina-si-steaua–sportul.htm

va salut. am o intrebare. ca sa pot merge si eu la meci si sta stau la peluza dedicata suporterilor sportului trebuie neaparat sa fiu la ora 19 la stadion? nu ca nu as vrea, dar nu ajung de la munca la ora aceea si tare mi as dori sa ma pot bucura de meciul asta si sa nu stau cu suporterii stelisti ca sa imi pot sustine echipa in voie. alta solutie nu este? nu imi pot cumpara bilet de la casa de bilete pt zona dedicata sportului?
    va multumesc

dragos
    Member

declaratia zilei:
    Moldovan va alinia echipa a doua:
    Antrenorul Sportului, Viorel Moldovan, a declarat ieri că nu este interesat de Cupa României: “Am alte probleme mai importante pe cap, nici nu mai ţin minte de cînd n-a mai bătut Sportul în campionat. Mai mult mă interesează meciul de Liga 1 de duminică, de la Tîrgu Mureş.

Noi vom încerca să ţinem piept Stelei, oricum vom fi un adversar incomod. Visez la clipa cînd o să intru în vestiarul echipei şi o să-mi felicit jucătorii pentru o victorie”. Moldovan n-a cunoscut succesul cu Sportul în Liga 1 Bergenbier de cînd a preluat echipa, la începutul lui septembrie.

dragos
    Member

Steaua cheamă suporterii la meciul cu Sportul » Campanie pe facebook!
    de Dan Udrea, Remus Răureanu27.10.201017 comentarii Aboneaza-te la newsletter-ul GSP

Laurentiu Marinescu
    (1/2)
    Imaginea 2
    (2/2)
    ARTICOLE PE ACEEASI TEMA
    Minune în Ghencea: joacă Martinovici! GSP a aflat cum se refac steliştii pentru meciul cu Sportul! » Pizza, budincă de paste, somn şi ‘duşuri scoţiene’Gigi Becali către Argăseală: ‘Jucaţi, mă, fotbal! Lăsaţi-mă naibii în pace cu programările!’
    Oficialii din Ghencea cheamă suporterii la stadion pe net şi le oferă bilete-cadou pentru partida cu Utrecht.

Steaua apelează la o promoţie pentru a transforma partida de Cupă cu Sportul, de astă-seară, într-una atractivă pentru fani. Şefa departamentului de ticketing invită suporterii la meci pe facebook! În jur de 300 de persoane primiseră invitaţia ei pînă ieri după-amiază.

Clubul are şi o ofertă specială pentru public: fiecare al 100-lea cumpărător al unui tichet pentru jocul din seara asta primeşte un bilet gratuit valabil la “returul” cu Utrecht. Cîştigătorii au dreptul să vadă partida din Europa League de la tribuna a II-a a stadionului din Ghencea. Preţul la case al unui astfel de loc e de 50 de lei.

Roş-albaştrii au apelat la această campanie alarmaţi de numărul mic de persoane care au asistat la jocul cu Pandurii. Doar 4.000 de oameni s-au aflat în tribune luni seară şi şefii clubului se tem că audienţa ar putea fi chiar mai mică la duelul cu Sportul.

11.000 de spectatori au strîns steliştii la cele două meciuri jucate acasă în luna octombrie, cu Sportul (4-2) şi cu Pandurii (2-0)

sircos
    Member

@bogdangheorghe wrote:

va salut. am o intrebare. ca sa pot merge si eu la meci si sta stau la peluza dedicata suporterilor sportului trebuie neaparat sa fiu la ora 19 la stadion? nu ca nu as vrea, dar nu ajung de la munca la ora aceea si tare mi as dori sa ma pot bucura de meciul asta si sa nu stau cu suporterii stelisti ca sa imi pot sustine echipa in voie. alta solutie nu este? nu imi pot cumpara bilet de la casa de bilete pt zona dedicata sportului?
    va multumesc

da, trebuie sa fi acolo la ora 19. grupul nostru este preluat de jandarmi si tinut inafara stadionului pana aud ei fluierul de inceput al meciului. biletele noastre sunt aduse prin intermediul jandarmilor, deci nu ai de unde sa le cumperi de la casa de bilete. si neaparat sa ai buletinul la tine !

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

Antrenorul Sportului, Viorel Moldovan, a declarat ieri că nu este interesat de Cupa României: “Am alte probleme mai importante pe cap, nici nu mai ţin minte de cînd n-a mai bătut Sportul în campionat. Mai mult mă interesează meciul de Liga 1 de duminică, de la Tîrgu Mureş.

Deci e clar, pierdem sigur in Ghencea diseara. :(

rapid19pancu
    Member

nu trebuie sa piarda ,am pus x2 la pariuri azi :) ieri avea sportul cota 10,azi 7.50 , inseamna ca a jucat lumea pe sportul si oricum nici spurky nu stiu cat de interesati sunt de cupa…

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

@dragos wrote:

Pai la Moldovan de ce e interesat nu-i prea iese (campionat…), poate iese de ce nu e interesat. Asa ca nu m-ar mira sa ne calificam…

Eu nu ma uit la meci. Merg la meci de cupa aici. CFC (Liga 4) cu Stuttgartul lui Marica.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@dragos wrote:

daca pierde, macar sa aiba un alibi – il intereseaza doar campionatul :)) =)) , care oricum nu-i iese de nicio culoare.

ultrasro
    Member

Moldovane daca ne facem de ras azi o sa-ti strigam iar sa te duci in ……… pivnita.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 82 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.