27.10.2010 Steaua Buc. – Sportul Studentesc 4-2(1-1,0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 27.10.2010 Steaua Buc. – Sportul Studentesc 4-2(1-1,0-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 82 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Moldovane daca ne facem de ras azi o sa-ti strigam iar sa te duci in ……… pivnita.

Pai stai un pic ca daca pierdem cu 1-0 sau 2-1, nu poate sa zica nimeni ca ne-am facut de ras, insa de pierdut tot am pierdut. Eu zic ca ar trebui sa-i strigati sa se duca in “pivnita” chiar si daca pierdem la scor strans. In fond, fiecare meci trebuie jucat la victorie indiferent de competitie, adversar, sau pozitie in clasament.

Moldovan declara ca nu-l intereseaza cupa ca sa nu zica lumea dupa meci ca e incompetent. El stie ca n-are nici o sansa in Ghencea si probabil vrea sa stea linistit dupa meci. Daca pierdem in Ghencea cu echipa a II-a si facem declaratii ca nu ne intereseaza cupa, nu poate dupa aia sa se ia lumea de el. Pai, in fond, el ne-a spus de la bun inceput ca nu-l intereseaza cupa si ca intra cu echipa a II-a, deci la ce sa ne asteptam?

07Ex
    Keymaster

GOOOL Tibi Balan cu capul … 1-0 pentru Sportul :D

07Ex
    Keymaster

Vai ce ratare in min 71. :( Putea fi 2-0. In schimb, la urmatorul atac al Stelei este 1-1. :(

ssfan
    Member

Minutul 90 , 1-1
    Cati dintre noi ar fi crezut ca intram la prelungiri cu Steaua ?
    Sportul a jucat frumos, am avut si ceva noroc. Bravo Niculescu !
    Haideti baieti !

07Ex
    Keymaster

Am avut cam mare noroc. Steaua a avut pana acum 4 bare.

ssfan
    Member

min 105 tot 1-1.
    parca nici Steaua nu mai poate….
    se pare ca ne indreptam spre penalty-uri

07Ex
    Keymaster

Gata, am ajuns la lovituri de la 11m. #:-s

ssfan
    Member

Da. Doamne ajuta !
    Ar fi prea frumos sa-i eliminam.

multi
    Member

Mda…ceva mai dezlesinati decat pana acum…
    Si urmeaza lovituri de la 11 metri. Ar fi frumos…
    Oricum ar fi am jucat ceva mai bine. Incet-incet o sa o scoatem la capat.
    Desi daca e prea incet… :)

07Ex
    Keymaster

Daca l-am avea pe Viciu in poarta poate as mai crede, dar cu Niculescu nu stiu. Habar n-am cat de bun e la loviturile de la 11m. O:-)

multi
    Member

Cam naspa finalul… Eh, inapoi la campionat! Aici am rezolvat problema , cu campionatul trebuie sa ne mai chinuim tooocmai pana la vara!

ssfan
    Member

Nu Niculescu a fost problema. Din contra, a aparat un penalty. A prins o zi buna.
    Din pacate am ratat 3 penalty-uri :(

Radu Dobrin
    Member

mentalitate de aprozaristi, din pacate in ghete de fotbal…

vasilica! retrage echipa din campionat….poate asa ne e mai bine la toti ….

(pe viorel nu il lasam pe drumuri…..ii gasim un job de vinzator de seminte sub podu grant…(prin concurs, bineinteles))

07Ex
    Keymaster

Mda, daca ai nostri nu sunt in stare sa dea gol din penalty, la ce sa ne mai asteptam? :(

Niculescu azi a fost jos palaria. :ymcowboy:

ssfan
    Member

Dupa cateva sclipiri in meciul cu Rapid, parca azi am vazut mai bine Sportul de alta data.
    Mai e mult de lucru, dar cam asa ar trebui sa jucam: dezinvolt, cu o defensiva beton si un atac taios.

Oricum un meci fara miza pentru noi. Nu trebuie sa ne pese de finalul dezolant. Trebuie sa ne concentram pe campionat, in special in faza de aparare.
    Nu vreau sa par prea optimist, intodeauna am avut impresia ca Sportul e o echipa care ori joaca foarte frumos, ori nu joaca nimic.
    In ultima vreme am fost echipa care n-a jucat mare lucru, dar azi am aratat ca mai putem prinde si zile bune.
    Sper sa ne iasa tot mai des. :) Trebuie lucrat si la psihic. Faptul ca am ratat 3 penalti-uri ne arata cat de “bine” stau jucatorii la acest capitol.
    Nu ma asteptam de la Varga si Balan. Totusi n-am ce sa le reprosez, au tras echipa dupa ei si azi.
    Balan a fost prea sigur pe el si a incercat o executie de efect dar n-a iesit. Varga pur si simplu a ratat si el a fost un pic prea sigur pe el.
    Cred ca daca nu ratau cei doi si se bateau pana la sfarsit, Niculescu mai scotea una.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 82 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.