27.10.2010 Steaua Buc. – Sportul Studentesc 4-2(1-1,0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 27.10.2010 Steaua Buc. – Sportul Studentesc 4-2(1-1,0-1)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 82 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Daca intra golul de 2-0 Steaua era pa, asa insa au reusit sa reintre in joc. Azi nu ne-am facut de ras, multumesc echipei pentru cum a luptat!

RUSINE INSA NESIMTITULUI DE GALAMAZ SI TUSIERULUI DE LA TRIBUNA 1. PUMNUL IN FIGURA APLICAT LUI IRIMIA DE CATRE GALAMAZ IN POSTURA DE ULTIM APARATOR SI INGNORAREA EVIDENTEI DE CATRE TUSIER ARATA CA STEAUA A AVUT MOMENTE MARI DE DERUTA IN REPRIZA A DOUA DE PRELUNGIRI!

Sper sa ne revenim de acum incolo! Forzaa Sportul!!!

SSportu1985
    Member

Meciul de azi ar fi trebuit sa fie unul de moral pentru baieti… dar nu a fost sa fie. Din pacate, Sportu este foarte departe de ce ar trebui sa joace o echipa de liga I. Am aratat mai bine decat in alte meciuri, dar nu suficient pentru ca pe viitor sa invingem granzi precum Branesti, Astra sau Pandurii.
    “Gasca nebuna” s-a refacut incet-incet (avem in echipa aproape toti forbailistii de acum 4 ani), dar le lipseste sclipirea, alearga mai putin, nu sunt antrenati si la fel ca acum 4 ani nu sunt respectati de patron (multumita lui am cazut in B dupa locul 4?!).

cameliu
    Member

Zi de rahat!
    Astia ai nostri pierd la penaltyuri.

Chemnitzul (Liga 4!) conduc pe Stuttgart in cupa, ajung cu un 1-1 in prelungiri (gratie lui Marica care da un penalty pe linga poarta), iar in a 2-a repriza de prelungiri raman in 10 si pierd…

Cam pe atunci primesc sms-uri ca am ratat 3 penaltyuri…

Nu era obiectiv cupa, insa daca treceam de Steaua cu ceva noroc puteam fi la 2 meciuri de o cupa europeana.
    Ramanem la oile noastre, cu Moldovan si Sile spre inalte culmi!

ngm
    Member

ATENTIE !!! URMEAZA VICTORII !!!
    Parca am mai jucat ceva, dar steaua nu a evoluat bine.
    E ceva ce nu se leaga, prea multe pase gresite, in afara de Niculescu
    nici unu nu a avut forta in suturi. Au fost mai vioi, s-au daruit , dar
    mereu jucam cu o teama pe care nu o inteleg.
    Multumiri celor 14 suporteri din ghencea !!!

ssfan
    Member

Inca nu avem viteza si gresim enorm de multe pase pe la mijloc.
    Cu toate astea aseara Sportul a aratat un fotbal de calitate, mai degraba a echipa de cupe europene decat de ultimul loc.
    Daca Sportul reuseste sa joace constant la nivelul de aseara, punctele vor veni.
    Sper sa depasim blocajul psihologic si complexul ultimului loc, Sportul e o echipa de moral.
    Sper deasemenea ca seara de ieri va fi o revelatie si pentru antrenor, sper sa inteleaga ce fel de fotbal trebuie jucat de Sportul.

sircos
    Member

@sircos wrote:

eu nu mai vin la meci

am venit si bine am facut ! a meritat sa induram frigul si vantul, pentru ca am vazut o alta fata a sportului. deci se poate ! :ymsmug:

dragos
    Member

A fost cel mai bun, cel mai dramatic, cel mai norocos meci al Sportului de la inceperea acestui campoinat !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

cu o astfel de atitudine, “rautate” in teren, daruire NU am fi ajuns de rasul clasamentului.

atunci cand puteam face 2-0, in faza urmatoare s-a facut 1-1 X( X(

in unele momente de joc, pasele noastre nu se legau: ba erau date prea incet, ba erau date la adversar etc.

Niculescu a fost eroul nostru chiar daca a gresit de 2x in prima repriza.

am avut MULT noroc spre deosebire de alte meciuri…….

in privinta loteriei, ce pot sa spun…….nu m-am asteptat sa rateze balan si varga.
    nu trebuia sa inceapa seria penalty-urilor cu un fundas……eu as fi optat pt: curelea, ferfelea, kiki, balan, varga.
    ca o consolare – in meciul de Super cupa: cfr – urziceni, oaspetii au ratat 4 penalty-uri la rand

oricum, parasim competitia cu FRUNTEA SUS !!!

dragos
    Member

@sircos wrote:

@sircos wrote:

eu nu mai vin la meci

am venit si bine am facut ! a meritat sa induram frigul si vantul, pentru ca am vazut o alta fata a sportului. deci se poate ! :ymsmug:

cine a mai fost alaturi de tine ?
    i-am vazut in peluza pe: dl Dobrin, Ovidiu.

sircos
    Member

@dragos wrote:

cine a mai fost alaturi de tine ?
    i-am vazut in peluza pe: dl Dobrin, Ovidiu.

+ marone, marius+invitat, marin, ace of spades, razvan (drobeta)+”remorca”, gabi sexy, gigi si doi “porumbei indragostiti” care nu stiu cine erau :)

total: 14 bucati

07Ex
    Keymaster

Declaratii dupa meci:

“Jucătorii noştri au pregătit loviturile de departajare dar nu s-au prezentat la nivelul la care trebuie să se prezinte o echipă. Nu contează cine a ratat, dar după cum ne-am prezentat la penaltyuri nu aveam nici o şansă. Dacă nu poţi bate nici rezervele Stelei înseamnă că ai o problemă”. Eu aşa consider, că Steaua a băgat echipa a doua. Nu cred că au fost jucători la noi care nu şi-au dorit victoria, au prins o zi mai slabă. Cu mai multă concentrare eu cred că puteam câştiga fără probleme meciul. Au avut şi ei ocazii” , a declarat Vasile Şiman la GSPTv

“Când pierzi de la 11 metri, înseamnă că e ghinion. Important e că am jucat mai bine decât în meciul cu Rapid. Trebui să facem puncte în campionat, nu sunt supărat, am făcut o figură frumoasă şi un joc bun. Pentru noi, Cupa era un bonus. Le urez baftă, nu am nimic cu cei de la Steaua, nu am nicio problemă dacă iau Cupa. Am prieteni mulţi la Steaua, am vorbit cu ei, nu am de ce să fiu supărat pe ei. Dacă luam bătaie cu 4-0, eram supărat, dar aşa…” , a declarat Dacian Varga.

@sircos wrote:

intaresc cele spuse :p …..mi-ai facut si mie un bine cu acest prilej :)

Cat despre meci,desi la finalul lui am fost destul de dezamagit din cauza rezultatului,tin fruntea sus cu speranta ca odata cu acest joc bun prestat de ai nostri o sa incepem si in campionat sa impresionam,poate chiar de la meciul cu Targu Mures.Se pare totusi ca atunci cand Moldovan nu isi da interesul,noi jucam mai bine :))…adevarul este ca nu prea am vazut o tactica concreta in teren din partea alor nostri,au jucat din placere mai mult cred eu.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Declaratii dupa meci:

“Când pierzi de la 11 metri, înseamnă că e ghinion. Important e că am jucat mai bine decât în meciul cu Rapid. Trebui să facem puncte în campionat, nu sunt supărat, am făcut o figură frumoasă şi un joc bun. Pentru noi, Cupa era un bonus. Le urez baftă, nu am nimic cu cei de la Steaua, nu am nicio problemă dacă iau Cupa. Am prieteni mulţi la Steaua, am vorbit cu ei, nu am de ce să fiu supărat pe ei. Dacă luam bătaie cu 4-0, eram supărat, dar aşa…” , a declarat Dacian Varga.

bine, ca Varga, nu a mai fost suparat pe coechipieri…..dealtfel, ei puteau fi suparati pe el, pe Alin si pe Tibi. :D

rapid19pancu
    Member

cred ca s-au lasat la penaltyuri ..prea zambea si Balan inainte sa suteze si Varga de asemenea…

Radu Dobrin
    Member

nu am vazut nicio urma de tactica din partea magarului nostru de pe banca (in afara de un posibil “hai pe ei, ba!”…sau ce o stii el mai bine…). Ai nostrii mi-au dat senzatia ca au jucat pur dupa ureche (ceea ce explica faptul ca un scor de 4-1 dupa 90 min nu ar fi mirat pe nimeni).

Apropo de interplanetarul nostru care vrea sa faca performanta – da’ doar de la iarna – (si care comenta fiecare actiune a coechipierilor neconforma cu viziunile sale)….uitati-va va rog cu atentie la reactia lui atit la golul lui Irimia cit si la ratarea proprie…..parerea mea e ca gasim multe raspunsuri acolo….

Aici nu ma refer la o eventuala vinzare a meciului, presupunind ca exista vreun ratacit care sa fie dispus sa il cumpere, ci la mentalitate/atitudine.

Daca e sa gasesc un plus minuscul la meciul de ieri, ala este Ferfelea…

cameliu
    Member

Un fragment dintr-un editorial de Ioanitoaia:

Sportul a demonstrat că nu ­merită să fie lanterna roşie a Ligii I, probă că a condus cu 1-0 din minutul 19 în 73. A ţinut-o în viaţă mai ales portarul Vladimir Niculescu, inspirat şi norocos, dar tot el a şi ­ucis-o: a gafat la golul lui Latovlevici!

Dar au greşit, surprinzător, chiar ­vedete-le Varga şi Bălan, care n-au ­transformat loviturile de departajare. Evident, ­nu-s primii care ratează de la punctul cu var. Regretabil e însă că ambii au bătut în dorul lelii, fără să se concentreze. Scuzaţi expresia, la mişto. Astfel s-a ­dovedit căfotbalul TREBUIE LUAT ÎN SERIOS per­ma­nent şi că orice moment de superficiali­tate, sau de şmecherie, se plăteşte scump. Dacă Varga şi Bălan nu vor înţelege asta, probabil că “gaşca nebună” din Regie va retrograda.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 82 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.