27.11.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 27.11.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

SPORTUL STUDENTESC – RAPID Bucuresti 27.11.2005 ORA 14.00 (National TV)
    Stadion: REGIE

A: DEACONU ALEXANDRU (BUCURESTI)
    A1: SOVRE OCTAVIAN (ORADEA)
    A2: BURLOIU DANIEL (GALATI)
    R: IONITA ANDREI (BUCURESTI)

cameliu
    Member

@Ultras wrote:

SPORTUL STUDENTESC – RAPID Bucuresti 27.11.2005 ORA 14.00

Pe vremea lui Craciunescu arbitrii erau anuntati cu 48 de ore inainte.
    Acum trebuie sa fie se pare aproape o saptamina, vorba aia sa se orienteze jeneii…

ashone
    Member

@cameliu wrote:

@Ultras wrote:

SPORTUL STUDENTESC – RAPID Bucuresti 27.11.2005 ORA 14.00

Pe vremea lui Craciunescu arbitrii erau anuntati cu 48 de ore inainte.
    Acum trebuie sa fie se pare aproape o saptamina, vorba aia sa se orienteze jeneii…

pai ce v-am zis eu in topicu de steaua, la sfirsit? bursucu,marele,incocosabilul,super-ultra-mega-antrenorul nostru a fost pe fata cu taranul ala de gica popescu,atit de fraieri ca au crezut ca inving ei “damigeana si curcanul”,iar acum se raspunde cu arbitraje…la adresa noastra!!!! sa nu va aud ca nasu a jucat la noi si asa mai departe,ca ma supar!!! anul asta nu cadem dar sa LUATI AMINTE LA ARBITRAJE!!!!!! si pentru la anul SINTEM PE LISTA!!!! SINT IN STARE SA IMI PARIEZ MINTILE PE CHESTIA ASTA! sa de DUMNEZEU sa n-am drepate! si ultima etapa la bistrita nu e televizat de nimeni! deci raminem cu ce am strins pina acum… deaconu si burloiu nu va spun nimic? ia sa te auzim ULTRASE ca tu esti in tema,am sau nu dreptate? exact cind eram si noi mai constanti fara frica retrogradarii macar 3 ani…

stefan
    Member

Mai oameni buni va infierbantati prea repede. Stati sa mai vedem. Se pot intampla multe. Doar mai sunt si multi altii care au votat cu Popescu, nu doar Sportul. Si nu o fi Sportul cea mai vulnerabila.
    Eu cred ca duminica cu Rapidul o sa iasa un joc mai bun decat cel cu Dinamo sau Steaua. Cine stie? E un moment al adevarului pentru Dan Petrescu.
    Cat despre arbitraje, nu cred ca pana acum Sportul a avut parte de arbitraje indulgente. Altii au fost profitorii.
    Problema noastra este ca in acest sezon programarea a fost cum nu se poate mai proasta – prima jumatate mai lejera, ne-am imbatat cu apa rece si am crezut ca poate facem ceva. Abia acum vedem ce putem si cat putem.

ashone
    Member

@stefan wrote:

Mai oameni buni va infierbantati prea repede. Stati sa mai vedem. Se pot intampla multe. Doar mai sunt si multi altii care au votat cu Popescu, nu doar Sportul. Si nu o fi Sportul cea mai vulnerabila.
    Eu cred ca duminica cu Rapidul o sa iasa un joc mai bun decat cel cu Dinamo sau Steaua. Cine stie? E un moment al adevarului pentru Dan Petrescu.
    Cat despre arbitraje, nu cred ca pana acum Sportul a avut parte de arbitraje indulgente. Altii au fost profitorii.
    Problema noastra este ca in acest sezon programarea a fost cum nu se poate mai proasta – prima jumatate mai lejera, ne-am imbatat cu apa rece si am crezut ca poate facem ceva. Abia acum vedem ce putem si cat putem.

a mai votat galatiul,iasiul ,adica candidatele pentru la anul.LA ANUL CAD 4 ECHIPE!!! PROPUN UN STIKY CU GRESELILE DE ARBITRAJ INCEPIND DIN ETAPA VIITOARE CU RAPIDUL !!!! la sfirsitul campionatului sa tragem linie si sa adunam…iar la anul promoveaza ceahlaul care in noile conditii vor avea arbitraje de PINALTI, deci nu vor cade si vor ramine sa se aleaga 4 din 6 cel mult 7 care sa cada… sa dea DUMNEZEU SA NU FIM NOI!!!! arbitraje indulgente? hent la timisoara in minutul 90+ nu mai luai punct, il pacalesti pe salomir acasa cu bacau=3 puncte, dar te si fura la faru de 3 puncte cu 11metri la mazilu, arbitraje corecte? normal ca nu! aici ai dreptate.eu cred ca nu ne-am imbatat cu apa rece,mai degraba am batut contracanditatele la retrogradare si prin joc de rezultate am ajuns la un moment dat pe locul 3…alea erau mizele pentru noi…un rezultat bun cu granzii campionatului era depasirea posibilitatilor. asa vad eu situatia.

Zibling
    Member

Dupa superba prestatie 😥 a sportistilor in meciul din Ghencea, inca sper la cele 4p. puncte din ultimele doua etape. Intr-adevar, cine spera ca vom lua puncte in Ghencea avea febra mare in acel moment (delira). Eu, unul vad un 0-0 si un meci urat in Regie la meciul cu Rapidul.

Insa, daca dupa cum spunea cineva mai devreme, ca e posibil sa nu mai luam nici un punct pana la finalul turului, eu unul nu-mi mai cumpar in retur abonament la peluza din Regie… ma uit la meciul la televizor. Bine, nici la televizor nu vor fi prea multe transmisii deoarece la “ferma de pui” nu prea e semnalul bun 👿

Nu luam nimic cu Rapidul. Veti vedea. Poate un punct la Bistrita. Suntem cu moralul si patronul, la pamant.

Crescatoria de pui – Rapid

Merg totusi la meci!!!!!!!!!!

dragos
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Nu luam nimic cu Rapidul. Veti vedea. Poate un punct la Bistrita. Suntem cu moralul si patronul, la pamant.

Crescatoria de pui – Rapid

Merg totusi la meci!!!!!!!!!!

chiar daca sunt sanse minime sa luam macar 3 pct. din aceste 2 ultime etape, totusi tre’ sa fim increzatori in echipa.
    poate jucatorii ne vor demonstra ca pot juca frumos si EFICIENT !!!!
    prefer sa batem rapidul si sa luam bataie la bistrita, dar………….

Blue Eyes
    Member

Spre deosebire de Siman jucatorii nostii au caracter…
    Sunt sigur ca-i batem pe rapidisti….
    100%

ashone
    Member

@Zibling wrote:

Dupa superba prestatie 😥 a sportistilor in meciul din Ghencea, inca sper la cele 4p. puncte din ultimele doua etape. Intr-adevar, cine spera ca vom lua puncte in Ghencea avea febra mare in acel moment (delira). Eu, unul vad un 0-0 si un meci urat in Regie la meciul cu Rapidul.

Insa, daca dupa cum spunea cineva mai devreme, ca e posibil sa nu mai luam nici un punct pana la finalul turului, eu unul nu-mi mai cumpar in retur abonament la peluza din Regie… ma uit la meciul la televizor. Bine, nici la televizor nu vor fi prea multe transmisii deoarece la “ferma de pui” nu prea e semnalul bun 👿

eu ziceam. nu fi suparat dar asta e…si eu imi doresc 6 puncte acum la final dar nu le luam.poate unul cu rapid ca vin dupa deplasarea de la sahtior si sa vedem ce zice vremea(la ora asta 1:49 noaptea bate un vint urit rau de tot),dar la bistrita nu e loc pentru ca jenel nu va mai permite nimanui sa ii sufle in ciorba,mai ales acum cind e in cpex-ul ala de la federatie. om vedea ce-o fi….

cameliu
    Member

Iarna nu-i ca vara! adica in Regie nu-i ca la Donetk!

Bravo baieti!
    Batem si la Bistrita!

Avem 22 de puncte! Anul trecut aveam 19 la sfirsitul turului!
    Am terminat turul sigur cu + la adevar!

Bravo!

lucian
    Member

sint foarte fericit pentru meciul de azi, insa ajung sa imi pun si eu intrebarea ca si rapidistul Rada (jucatorul): “Echipele astea mici, cu noi îşi dau viaţa şi cu alţii stau «capră». Nu contează cu cine au stat, ci doar că nu joacă la fel. În meciul de azi tricourile celor de la Sportul au fost pline de noroi, iar cu alţii erau curate”….

intr-adevar nu i-am vazut de f.mult timp asa de determinati si de luptatori pentru fiecare minge (a se vedea meciurile cu dinamo si steaua). azi chiar si-au dorit sa castige; din fericire am stiut sa profitam de oboseala rapidistilor si de putinele ocazii avute!!

bravo lor, cu macar un punct la bistrita ajungem la +2 la adevar si daca terminam in prima jumatate a clasamentului trebuie sa fim multumiti avand in vedere in primul rand problemele de efectiv…

hai sportul ca se poate!!!

Radu Dobrin
    Member

bravo baieti!…lasind la o parte rezultatul, azi s-a jucat fotbal!

un “sfirc” de sansa am avut sa luam toate punctele, dar deh…trebuie sa mai avem si noi :)

edy trebuie dus la psiholog!…dupa ce a facut scurt circuit cerebral in min 44, ne-a tinut toate punctele in buzunar la sfirsitul meciului.

ps.
    cum e cu costin?

ultrasro
    Member

A iesit preventiv sa nu pateasca ceva mai grav

07Ex
    Keymaster

Petrescu: “Era cazul să învingem o echipă din Bucureşti”

Dan Petrescu a afirmat că echipa sa, Sportul Studenţesc, a câştigat meciul cu Rapid, scor 1-0, datorită atitudinii extraordinare de care jucătorii săi au dat dovadă în joc şi a subliniat că o victorie în faţa unei formaţii bucureştene era foarte importantă pentru moralul acestora.

“Este prima victorie cu o echipă din Bucureşti. Era cazul să facem şi acest pas. Am obţinut o victorie în faţa unei echipe cu un lot mai bun şi într-o formă foarte bună. Meritul este al jucătorilor, care au arătat că doresc să câştige”

Întrebat dacă victoria de azi reprezintă revanşa sa după perioada în care a pregătit pe Rapid, Dan Petrescu a răspuns: “Nu le am eu cu revanşa, nu încep să cânt sau mai ştiu eu ce. Îmi pare rău că suporterii rapidişti mă înjură în continuare. Nu-i înţeleg, pentru că eu nu am vorbit niciodată de rău această echipă. Eu acolo am încercat să dau totul, însă nu am fost omul potrivit la locul potrivit”.

Dan Petrescu speră să aibă cât mai curând posibilitatea de a antrena în străinătate şi a afirmat că are deja o ofertă. “Sper să plec cât mai curând, pentru că eu sunt om de cuvânt. Acum este o echipă bună din Europa interesată de mine. Dacă nu va ieşi, vom vedea atunci”, a menţionat Petrescu.

Întrebat dacă ar fi interesat să preia conducerea tehnică a echipei Steaua, în cazul în care informaţiile privind o eventuală plecare a lui Oleg Protasov s-ar adeveri, Dan Petrescu a răspuns: “Nu e cazul să facem speculaţii. Steaua are un antrenor foarte bun, are rezultate…”.

Lucescu: Am pierdut meciul în 11

Tehnicianul echipei Rapid, Răzvan Lucescu, a declarat că nu poate acuza un jucător anume pentru înfrângerea suferită azi în deplasare, cu scorul de 1-0, în faţa formaţiei Sportul Studenţesc, în etapa a XIV-a a Diviziei A, pe care o consideră nedreaptă.

“Era clar că ne aşteaptă o partidă grea, cu o echipă ambiţioasă şi agresivă, nu cum au fost ultimele lor meciuri. În prima repriză nu am jucat foarte bine, iar ei au făcut un presing bun. După pauză însă ne-am adaptat, am avut şanse foarte mari de gol, iar scorul este total nedrept şi nu reflectă realitatea din teren. Jocul curgea în favoarea noastră, a fost o gafă mare şi s-a stabilit scorul final. Nu acuz pe nimeni, am pierdut meciul în 11. Îi felicit pe jucătorii Sportului pentru modul cum au ştiut să se bată, iar jucătorilor mei nu am ce să le reproşez ca atitudine, ca luptă. Au făcut eforturi deosebite”, a spus antrenorul.

Lucescu a criticat maniera de arbitraj a “centralului” Alexandru Deaconu. “Îmi pare rău că trebuie să mă refer la arbitraj, dar nu mi se pare normal ca lui Marius Constantin să i se spargă nasul şi să nu se dea fault. În final, două cornere au fost transformate în auturi de poartă şi am dubii la faza în care portarul Stăncioiu intră peste Buga. Poate altul ar fi fost rezultatul. Este grea lupta pe trei fronturi şi când eşti şi dezavantajat în campionat, deoarece contează acel zece la sută acordat uneia dintre echipe”.

Referitor la faptul că patronul George Copos şi preşedintele Dinu Gheorghe au plecat de la stadion înainte de finalul meciului, Răzvan Lucescu a spus: “Trebuia să plec şi eu mai devreme? Totdeauna când pierzi e supărare. Rapid nu trebuie să se gândească la campionat, ci la fiecare joc şi să încercăm să obţinem maximul. Probabil că suntem mai conectaţi la meciurile din Cupa UEFA, dar ne-am pregătit bine şi pentru meciul cu Sportul”.

Ionuţ Rada : “Sportul a avut o singură ocazie şi a marcat. Echipele astea mici, cu noi îşi dau viaţa şi cu alţii stau «capră». Nu contează cu cine au stat, ci doar că nu joacă la fel. În meciul de azi tricourile celor de la Sportul au fost pline de noroi, iar cu alţii erau curate”, a spus funda;ul rapidist. Marius Măldărăşanu crede că Rapid nu a avut noroc în partida cu Sportul Studenţesc. “Dacă la Doneţk am avut noroc şi am înscris în ultimele minute, astăzi ne-a părăsit norocul. Arbitrajul nu cred că este important. Dacă noi marcam primii, altul era scorul. Dar a fost golul acela penibil şi am pierdut”, a comentat mijlocaşul.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • The topic ‘27.11.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti 1-0(0-0)’ is closed to new replies.